آنچه در این مقاله میخوانید

  اصول طراحی آرم ماشین ها

  اصول طراحی آرم ماشین ها

  طراحی آرم ماشین ها و خلق لوگویی منحصر به فرد برای شرکت‌های اتومبیل سازی یکی از مهم‌ترین مراحل برندسازی در نظر گرفته می‌شود که به نام‌های تجاری هویت و اعتبار می‌بخشد. تمامی برندها و تولیدکنندگان اتومبیل باید دارای آرمی اختصاصی باشند تا از طریق آن بتوانند خود را از رقبا متمایز ساخته و نماد خاص برندشان را بر روی اتومبیل‌های خود نیز ثبت کند. لوگو ماشین ها در واقع شناسنامه و هویت آنها هستند که نقش مهمی را در فرآیند اعتمادسازی و جلب توجه مخاطبان ایفا می‌کنند. آرم ماشین ها در واقع همان چیزی است که در صورت طراحی حرفه‌ای و جذاب می‌تواند به نمادی ماندگار از برند تولیدکننده آنها تبدیل شود.

  آرم ماشین های آمریکایی همچون فورد، جیپ، کادیلاک و آرم ماشین های چینی همچون لیفان، جک، ام وی ام و غیره از جمله آرم‌های ماندگار و معروف در سراسر دنیا هستند. لوگو ایران خودرو و سایپا نیز از جمله آرم‌های ایرانی معروف هستند که بر روی تمامی اتومبیل‌های این دو برند ثبت می‌شوند. اما طراحی آرم ماشین ها چه اصولی دارد و راز ماندگاری لوگو ماشین‌های معروف دنیا چیست؟ در ادامه این مطلب مروری بر اصول طراحی آرم برای ماشین‌ها خواهیم داشت و شما را با شیوه طراحی آرم ماشین های موجود در ایران نیز آشنا می‌کنیم. با آرمکده همراه باشید.

  آرم ماشین ها باید دارای چه ویژگی هایی باشند؟

  آرم ماشین ها نقش حائز اهمیتی را در فرآیند جلب توجه مشتریان و تصمیم به خرید آنها ایفا می‌کند. از این رو باید طوری طراحی شود تا مخاطب در نگاه اول بتواند با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده و آرم برند مربوطه را نیز به خاطر بسپارد. تصویر ذهنی مشتریان از آرم ماشین ها تاثیر مستقیمی بر تصمیم آنها نسبت به انتخاب و خرید خودرو از یک برند دارد. به عنوان مثال کمپانی بنز و آرم معروف آن در سراسر دنیا به عنوان یک نام تجاری خوش آوازه و مطرح شناخته می‌شود و کمتر کسی وجود دارد که قادر به شناسایی آرم بنز نباشد. به نظر شما دلیل محبوبیت و ماندگاری این کمپانی چیست و آرم ماشین ها چگونه می‌توانند بر تصمیم خرید مشتریان تاثیر بگذارند؟

  آرم و لوگوی یک اتومبیل باید دارای برخی ویژگی‌های مشخص باشد تا بتواند به راحتی توجه مخاطبان را جلب کرده و تصویر ذهنی مثبتی در ذهن آنان ایجاد کند. برخی ویژگی‌های شاخص در آرم تمامی اتومبیل‌های معروف دنیا وجود دارد اما شاید تا کنون به آنها توجه نکرده بودید. به همین بهانه در این بخش برخی از مهم‌ترین ویژگی آرم ماشین ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با جزئيات طراحی لوگو ماشین ها بیشتر آشنا می‌کنیم. یک آرم اصیل و ماندگار باید دارای مشخصه‌های زیر باشد:

  برای مشاهده نمونه های طراحی لوگو در آرمکده بر روی لینک کلیک کنید.

  ساده اما جذاب و خیره کننده باشد

  سادگی مهم‌ترین ویژگی آرم ماشین ها است که می‌تواند موجب ماندگاری و ایجاد تمایز با سایر آرم‌ها شود. لوگو ماشین ها باید ساده اما در عین حال جذاب و منحصر به فرد باشد تا به راحتی در ذهن مخاطب ثبت شود. اگر به آرم خودروها و برندهای معروف دنیا همچون مرسدس بنز، تویوتا، هیوندا و غیره توجه کنید، رعایت این اصل را به وضوح مشاهده خواهید کرد. آرم ماشین ها نباید شلوغ و پر زرق و برق باشد زیرا در این صورت به خاطر سپردن آن برای مخاطب دشوار است و خیلی زود به دست فراموشی سپرده می‌شود. بنابراین «ساده بودن» یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آرم ماشین و البته رمز ماندگاری آن شناخته می‌شود که در طراحی تمامی لوگوهای مشهور دنیا نیز رعایت شده است. هرچه یک لوگو ساده‌تر و خلوت‌تر باشد، میزان تاثیرگذاری آن بر مخاطب بیشتر خواهد بود.

  طراحی با نماد

  یکی دیگر از ویژگی آرم ماشین ها که موجب ماندگاری آنها می‌شود، طراحی با استفاده از نمادهای مرتبط با قدرت، حرکت، سرعت و امنیت است. استفاده از نماد حیوانات تیزپا و قوی همچون شیر و یا اسب می‌تواند پیام برند شما را به خوبی به مخاطب انتقال دهد. استفاده از حیوانات در طراحی آرم ماشین ها انتخاب هوشمندانه‌ای است که می‌تواند در خلق یک نماد ماندگار کمک بسیاری به شما کند. به لوگوی اتومبیل‌هایی همچون فراری، لامبورگینی، فورد موستانگ، پورشه و یا آرم پژو توجه کنید. این آرم‌ها به عنوان موفق‌ترین لوگوهای طراحی شده با استفاده از شکل و شمایل حیوانات شناخته می‌شوند که در واقع نمادی از سرعت و قدرت هستند. لوگو ایران خودرو نیز با استفاده از سر یک اسب طراحی شده که در میان لوگوهای ایرانی تولیدکننده اتومبیل به نمادی ماندگار از این کمپانی تبدیل شده است.


  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لوگو حیوانات روی لینک کلیک کنید.


  پالت رنگی مناسب

  آرم ماشین ها باید بر اساس اصول روانشناسی رنگ‌ها طراحی شود تا بتواند احساسات مثبتی را در مخاطبان ایجاد کند. یک آرم ماندگار و منحصر به فرد باید دارای ترکیب رنگی مناسبی باشد تا بیننده در نگاه اول مجذوب آن شده و با آن ارتبط عاطفی برقرار کند. انتخاب رنگ مناسب در طراحی آرم ماشین ها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا هر رنگ‌ عواطف و احساسات خاصی را در مخاطب به وجود می‌آورد. از این رو آشنایی با روانشناسی رنگ‌ها در انتخاب رنگ مناسب برای لوگو کمک بسیاری به شما می‌کند. رنگ‌ها همچنین می‌توانند پیام اصلی برند شما را به مخاطب انتقال دهند؛ بنابراین باید رنگی را برای طراحی آرم ماشین ها انتخاب کنید که با رویکرد و هدف برند شما سازگاری داشته باشد.

  به عنوان مثال رنگ قرمز یکی از تاثیرگذارترین رنگ‌ها است که به سرعت توجه بیننده را به خود جلب کرده و نمادی از جنب و جوش و اقتدار است. رنگ سفید نمادی از ظرافت و سادگی و رنگ مشکی نیز نماد قدرت، استقلال و استحکام بوده و رنگ آبی نیز نمادی از اعتماد و امنیت است. در نتیجه برای تاثیرگذاری بیشتر و انتقال صحیح پیام برند باید از رنگی متناسب با هدف خود استفاده کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای طراحی آرم ماشین ها بهتر است از بیش از دو رنگ استفاده نکنید زیرا در این صورت جذابیت بصری لوگوی شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد و احساسات دوگانه‌ای را در بیننده به وجود می‌آورد. ترکیب رنگ‌هایی همچون سفید و مشکی، آبی و سفید، نقره‌ای و سفید برای طراحی لوگو ماشین‌ها بسیار جذاب و خاص است که توسط برندهایی همچون BMW، فورد، تویوتا و غیره مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

  استفاده از نام برند

  در صنعت اتومبیل سازی رقابت تنگاتنگ و بی پایانی میان برندها وجود دارد و شرکت‌های تولیدکننده اتومبیل نیز برای ادامه حیات در این بازار رقابتی باید منحصر به فرد و خاص باشند. برای حضور مستقل و قدرتمند در عرصه رقابت با رقبا نیز هیچ چیز مانند تولید محصولات باکیفیت و طراحی آرم با استفاده از نام برند نمی‌تواند شما را از سایر نام‌های تجاری متمایز سازد. برخی شرکت‌ها برای طراحی آرم ماشین ها و محصولات خود از نام کامل برند و یا حرف اول آن استفاده می‌کنند. این دو روش به عنوان روشی متداول و خاص جهت طراحی لوگو ماشین ها شناخته می‌شوند که آنها را به طور کامل از سایر نام‌های تجاری و رقبا متمایز می‌سازد. بسیاری از آرم ماشین ها و برندهای مطرح دنیا همچون کیا (KIA)، بی ام دبلیو ((BMW، لکسوس (Lexus)، هیوندای (Hyundai)، سوزوکی (Suzuki) و غیره از نام کامل و یا حرف اول نام برند خود برای طراحی آرم ماشین‌های خود استفاده کرده‌اند که تمامی آنها به عنوان لوگوهایی معروف و قابل تشخیص در سراسر دنیا شناخته می‌شوند.

  آرم ماشین های موجود در ایران

  فونت مناسب

  در صورت انتخاب روش بالا یعنی استفاده از نام برند به عنوان لوگو ماشین باید فونتی مناسب برای آن پیدا کنید. انتخاب روش تایپوگرافی برای طراحی آرم ماشین ها مستلزم استفاده از فونتی جذاب و خاص است؛ زیرا فونت و البته رنگ به عنوان عناصر اصلی طراحی این سبک از طراحی لوگو شناخته می‌شوند. برای طراحی آرم ماشین ها با استفاده از روش تایپوگرافی، محدودیت خاصی در انتخاب فونت ندارید؛ یعنی هم می‌توانید از فونت‌های ساده و هم از فونت‌های شکسته استفاده کنید. در حالت کلی فونت ساده بهترین انتخاب برای طراحی لوگوتایپ است اما فونت‌های فانتزی و یا کمی شکسته نیز برای طراحی آرم ماشین ها مناسب هستند؛ البته به شرط آنکه خوانا باشند و مخاطب به راحتی قادر به خواندن نام لوگو یا آرم موردنظر باشد.

  استفاده از اشکال هندسی

  برای طراحی آرم ماشین ها می‌توانید از اشکال هندسی مختلف همچون دایره، بیضی، مستطیل و یا مربع نیز کمک بگیرید. طراحی لوگو با اشکال هندسی نیز یکی از روش‌های رایج برای خلق هویت بصری برندها است که برندهای معروفی همچون آئودی (Audi)، بی ام دبلیو، فورد، مرسدس بنز (Mercedes-Benz)، بوگاتی (Bugatti)، مزدا (Mazda)، تویوتا (Toyota) و غیره از این روش برای طراحی آرم اتومبیل‌های خود استفاده کرده‌اند. البته این روش معمولا با ترکیب روش‌های دیگری همچون تایپوگرافی و یا لوگوی تصویری (استفاده از نماد) ترکیب می‌شود. اما به تنهایی نیز از جذابیت کافی برخوردار است و می‌تواند به عنوان یک روش منحصر به فرد و مستقل برای طراحی لوگوی برندهای تولیدکننده اتومبیل مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین بهره گیری از اشکال هندسی نیز یک ایده خاص و جذاب برای طراحی آرم ماشین ها است که می‌توانید از آن برای طراحی لوگو اتومبیل استفاده کنید.

  طراحی برای تمام دوران ها

  یکی دیگر از اصول طراحی و البته ویژگی‌ مهم آرم ماشین ها که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که آرم موردنظر خود را طوری طراحی کنید تا در هر زمان، جذابیت و اصالت خود را حفظ کند. یعنی لوگوی شما باید به نحوی طراحی شود تا در گذر زمان همچنان خاص و منحصر به فرد باشد؛ زیرا لوگوی یک برند در حالت ایده آل بهتر است لوگویی واحد باشد تا به نمادی ماندگار از یک کسب و کار تبدیل شود. لوگوهایی که بر اساس ترندهای موقت و زودگذر طراحی می‌شوند، خیلی سریع به دست فراموشی سپرده شده و هیچگاه به آرمی به یاد ماندنی تبدیل نخواهند شد. از طرفی دیگر نیز طراحی چندین و چند باره لوگو موجب سلب اطمینان مخاطبان می‌شود و آنان را نسبت به برند شما بی اعتماد خواهد ساخت. از این رو به منظور جلب اعتماد مخاطبان و ماندگاری لوگو بهتر است آرم ماشین ها را به صورت کلاسیک و ساده طراحی کنید تا در هر زمان و حتی پس از گذشت چندین سال همچنان خاص و به روز باشد.

  بنابراین اگر قصد طراحی لوگو برای برند اتومبیل سازی خود را دارید، با در نظر داشتن این نکات ساده اما پرکاربرد می‌توانید آرمی منحصر به فرد و شیک برای اتومبیل‌های خود طراحی کنید. شما همچنین می‌توانید برای طراحی آرم ماشین ها و حتی برند اتومبیل سازی خود از آرم‌های مطرح دنیا همچون آرم ماشین های آمریکایی و یا نام‌های تجاری مشهور و موفق دنیا ایده بگیرید و از روش‌های آنها برای طراحی لوگو اختصاصی خودتان استفاده کنید.

  طراحی آرم ماشین ها

  بررسی آرم ماشین های موجود در ایران

  آرم پژو

  آرم پژو از جمله آرم‌های جذاب و قابل تشخیص طراحی شده در صنعت اتومبیل سازی است که از تصویر پرتره‌ یک شیر در حالت نیم رخ و به سمت چپ طراحی شده است. طراحی لوگو با حیوانات رویکردی رایج در میان برندهای تولیدکننده اتومبیل است که حس قدرت را به افراد انتقال می‌دهد.

  برای طراحی آخرین نسخه لوگو پژو نیز از تصویر گرافیکی یک شیر در حال غرش استفاده شده که نمادی از اقتدار و اصالت بوده و بر روی تمامی اتومبیل‌های پژو نصب می‌شود. البته در نسخه‌های پیشین آرم پژو، تصویر کامل بدن شیر مورد استفاده قرار می‌گرفت و اکثر مخاطبان، لوگوی این برند را با همان نسخه به یاد می‌آورند.

  بیشتر بخوانید: بررسی لوگوی پژو

  لوگو پژو

  آرم جگوار

  آرم جگوار نیز یکی دیگر از آرم‌های موفق و به یادماندنی است که آخرین نسخه آن در سال 2012 طراحی شد. برای طراحی آرم جگوار نیز از تصویر یک گربه جهنده استفاده شده که نمادی از قدرت، سرعت و شتاب است و این سه ویژگی نیز به عنوان ویژگی‌های اصلی اتومبیل‌های این برند خودروسازی مشهور بریتانیایی شناخته می‌شوند.

  گربه آرم جگوار در واقع نوعی پلنگ سریع، دونده و شجاع است که طراحی در حال پرش آن نیز این ویژگی‌ها را برجسته‌تر می‌سازد. این آرم خاص و منحصر به فرد به طور کلی با مفاهیمی همچون سرعت، قدرت، حرکت رو به جلو، جذابیت، زیبایی و جاه طلبی همراه است و بیننده نیز در نگاه اول قادر به درک این مفاهیم خواهد بود.

  لوگو جگوار

  بیشتر بخوانید: لوگو ماشین جگوار

  آرم رنو

  آرم رنو از دیگر آرم‌های موفق و خاص طراحی شده در صنعت خودروسازی است که شکل معروف آن یعنی «لوگوی الماسی» در دهه 1920 طراحی شد و در گذر زمان نیز دستخوش تغییر و تحول قرار گرفت. آرم رنو در ابتدا به صورت مدور طراحی شده بود و تا سال‌ها نیز به همان شکل باقی ماند. اما شکل شکلی آن با الهام از تصویر و شمایل الماس طراحی شده که به طور کلی نمادی از سختی، قدرت و ثروت بی نهایت است و انتخاب این نشان به عنوان آرم رنو نیز به ارزش بالا، استقامت و استحکام اتومبیل‌های این برند فرانسوی اشاره دارد.

  لوگو رنو

  بیشتر بخوانید: بررسی لوگو رنو

  آرم فراری

  شرکت خودروسازی ایتالیایی فراری به عنوان یکی از پرطرفدارترین برندهای تولیدکننده خودروهای لوکس، اسپرت و سوپر اسپرت در سراسر دنیا شناخته می‌شود و آرم اختصاصی آن نیز از جمله آرم‌های معروف و خاص در صنعت اتومبیل سازی است که با طراحی نماد اسب سرکش توانست به یکی از برترین لوگوهای تاریخ خودروسازی تبدیل شود.

  آرم فراری متشکل از تصویر یک اسب سرکش است که در تمامی نسخه‌های آن مورد استفاده قرار گرفته و با مفاهیمی همچون قدرت، استقامت و سرعت همراه است.

  لوگو فراری

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو فراری

  آرم پورشه

  آرم پورشه نیز یکی دیگر از خاص‌ترین آرم‌های طراحی شده برای یک برند خودروسازی است که از عناصر بصری متعددی تشکیل شده اما کمتر کسی وجود دارد که قادر به شناسایی این آرم جذاب و شیک نباشد. آرم پورشه متشکل از یک اسب مشکی در حال پرش است که نمادی از تجمل، ظرافت، زیبایی و عدم محدودیت به زمان بوده و در واقع تضاد میان سنت و نوآوری است.

  لوگو پورشه

  این آرم از چهار بخش تشکیل شده که دو بخش آن به نشان پادشاهی وورتمبرگ اشاره دارد و دو بخش دیگر نیز تصویر شبیه به شاخ گوزن دارد که نمادی از منابع طبیعی و راه راه‌های قرمز و مشکی نیز با هدف یادآوری پرچم آلمان، سنت‌های کلاسیک و تمایل به کمال در لوگو قرار داده شده‌اند.

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو پورشه

  آرم تویوتا

  آرم تویوتا نیز آرمی قابل تشخیص و جذاب در دنیای طراحی لوگو برای اتومبیل‌ها است که از سه بیضی در هم تنیده تشکیل شده و هر بیضی نیز به مفهوم خاصی اشاره دارد. یک بیضی نماد قلب مشتری، یکی نماد قلب سازنده و دیگری نیز نمادی از دنیا است که با استفاده از خطوط مرتبط و متقاطع به یکدیگر متصل شده‌اند و به نوعی نشان دهنده رابطه و پیوند قوی میان این شرکت و مشتریان است.

  لوگو تویوتا

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو تویوتا

  آرم فورد

  آرم فورد نیز آرم مینیمال و منحصر به فردی است که در عین طراحی ساده، در نگاه اول به راحتی توجه مخاطبان را به خود جلب می‌کند. آرم فورد بیش از 90 سال است که به عنوان نشان تجاری و هویت بصری این برند طراحی شده و در طول سال‌های فعالیت فورد نیز بدون تغییر باقی مانده است.

  البته آرم اسب فورد موستانگ (Ford Mustang) نیز یکی از نشان‌های بصری خاص برند فورد است که به عنوان نشان رسمی فورد بر روی سری اتومبیل‌های مدل موستانگ آن نصب می‌شود و بسیاری از افراد آرم اسب فورد را به عنوان لوگوی اصلی این برند می‌شناسند. با این حال، بیضی افقی به عنوان نماد و ساختار کلی لوگو فورد در نظر گرفته می‌شود که به عناصر آن نظم و انسجام خاصی بخشیده‌ و حس امنیت، استقامت و اعتماد را به افراد انتقال می‌دهد.

  لوگو فورد

  بیشتر بخوانید: بررسی لوگو فورد

  آرم مزدا

  آرم شرکت خودروسازی ژاپنی مزدا نیز یکی دیگر از آرم‌های جذاب در این صنعت است که از ابتدای شروع فعالیت این برند تا به امروز، چندین مرتبه تغییر پیدا کرده و در سال 1998 نیز آخرین نسخه آن طراحی و رونمایی شد. این آرم تداعی کننده شمایل یک پرنده در حال پرواز و یا بال‌های یک پرنده است. بال‌های نمادین باز شده در لوگوی مزدا در فرهنگ ژاپن به عنوان رمز ابتکار، درک هدف و لطافت شناخته می‌شود که درون شکل هندسی دایره قرار گرفته و نظم و انسجام خاصی به این نماد بصری جذاب بخشیده است.

  لوگو مزدا

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو مزدا

  آرم بنز

  آرم بنز شاید قابل تشخیص‌ترین آرم طراحی شده در حوزه اتومبیل سازی باشد که عین سادگی بسیار جذاب و تاثیرگذار بوده و به نمادی ماندگار از این شرکت تبدیل شده است. آرم مرسدس بنز که یک ستاره سه پر محصور شده با شکل هندسی دایره است، نشان دهنده تسلط این خودرو بر زمین، دریا و آسمان می‌باشد که برای اولین بار در سال ۱۹۰۳ طراحی در سال 1923 نیز به عنوان نشان تجاری این شرکت به ثبت رسید و در طول سال‌های فعالیت این برند چندین مرتبه تغییر پیدا کرد تا در نهایت به شکل امروزی خود رسید.

  دایره آرم بنز جذابیت بصری خاصی به آن بخشیده و به نوعی آن را سازماندهی کرده و به یک علامت تجاری مثبت و بی حاشیه بدل ساخته است؛ زیرا شکل هندسی دایره نمادی از اعتماد و امنیت بوده و این احساسات نیز در نگاه اول به لوگو بنز به مخاطبان انتقال داده می‌شوند.

  لوگو بنز

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو بنز

  آرم آئودی

  آئودی یکی از معروف‌ترین برندهای خودروسازی آلمانی است که لوگوی آن شامل چهار حلقه متصل به یکدیگر است. این حلقه‌ها به صورت همزمان و یکپارچه به نظر می‌رسند و در عین سادگی به راحتی قادر به جلب توجه مخاطب هستند.

  معنای آرم آئودی به تاریخچه این برند یعنی سال 1932 بازمی‌گردد که سه برند آئودی، دکو و هورشت با یکدیگر ادغام شدند و شرکت Auto Union را تشکیل دادند. هر حلقه از لوگوی آئودی نماینده یکی از این برندهاست و به نوعی اتحاد و یکپارچگی این سه برند را در قالب یک نشان بصری خاص و جذاب نشان می‌دهد.

  لوگو آئودی

  بیشتر بخوانید: بررسی لوگو آئودی

   

  آرم BMW

  آرم BMW شامل یک حلقه مشکی و دو پرچم سیاه و سفید است که به عنوان نماد تجاری این برند خوش آوازه شناخته می‌شود و معانی متعددی دارد. یکی از تفسیرهای رایج مرتبط با آرم bmwاین است که حلقه آبی آن نشان دهنده آسمان است و دو پرچم سیاه و سفید نیز نماینده کمپانی‌هایی هستند که در گذشته برای تولید خودروهای هواپیمایی و موتورسیکلت فعالیت می‌کردند. به عبارت دیگر، آرم bmw به تاریخچه این شرکت اشاره دارد و ارتباط آن با صنعت هواپیما و موتورسیکلت را نشان می‌دهد.

  علاوه بر این، برخی معتقدند که حلقه آبی در آرم bmw نمادی از چرخ اتومبیل و پرچم‌های سیاه و سفید نیز نشان دهنده پرچم‌های بایماریس و ورتمبرگ می‌باشند. این دو پرچم نمادهایی هستند که در بخش‌هایی از آلمان به کار برده می‌شوند و بیانگر قرارگیری شرکت nmw در یکی از مناطق آلمان است. بنابراین به طور کلی آرم bmw نمادی از تاریخچه این برند، ارتباط آن با صنعت هواپیما و موتورسیکلت و قرارگیری شرکت در منطقه آلمان است.

  لوگو bmw

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو BMW

  آرم بوگاتی

  آرم بوگاتی نیز یک آرم به یادماندنی و جذاب است که از زمان تاسیس این برند فرانسوی موفق تا به امروز چندین مرتبه تغییر پیدا کرده و به روزرسانی شده است. تمامی نسخه‌های آرم بوگاتی شامل یک بیضی قرمز با نقطه‌هایی در اطراف آن، نام برند با رنگ سفید و یک مونوگرام سیاه بودند.

  این نماد تا سال 2022 به عنوان تنها آرم رسمی برند بوگاتی و به نشانه ادای احترام به میراث تاریخی آن دست نخورده باقی ماند. اما صاحبان این شرکت در سال 2022 طرح آن را به روز کرده و از لوگویی کاملا متفاوت رونمایی کردند.

  لوگو بوگاتی

  لوگوی افسانه‌ای بوگاتی پس از سال‌ها جای خود را به یک لوگوتایپ بسیار ساده و مختصر داد که البته این نشان به عنوان نماینده بوگاتی در فضای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نشان بیضی قرمز آن همچنان بر روی خودروهای این برند درج می‌شود.

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو بوگاتی

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو