خلق مسکات برند

مسکات (Mascot) یک برند معمولاً یک چهره‌ی غیرواقعی، عروسکی، شیء یا حتی یک انسان واقعی است که مهمترین کارکرد آن تداعی برند در موقعیت‌های مختلف است و عملکرد آن بیشتر به کودک درون مخاطبان معطوف است. به کمک مسکات می‌توانید ارتباط عاطفی و فیزیکی بهتری با مخاطبان برقرار کنید و با کودک درون آنها ارتباط بگیرید. برای طراحی مسکات باید از DNA برند الهام گرفت. مهمترین مزایای خلق مسکات برای برند عبارت است از:

ارزش برند را به محصولات جدید خود نسبت دهید

یکی از کارکردهای مسکات، انتقال ارزش برند بین محصولات است. وقتی که مدتی از فعالیت مسکات برند شما می‌گذرد یک سرمایه‌ی ذهنی یا معنوی (Intelectuall Capitall) پیدا می‌کند که مستقل از محصول یا خدماتی است که به تبلیغ یا ترویج آنها پرداخته است. یکی از ایده‌های جذاب برای توسعه کسب‌وکار و بازار فروش محصولات برند این است که برای تبلیغ محصولات جدید برند هم می‌توان از مسکات موفق قبلی استفاده کرد. بدین ترتیب اعتبار و شخصیت مسکات، پشتوانه محصول جدید هم خواهد شد.

حس برند یا محصولات را به مخاطبان منتقل کنید

انتقال احساسات انسانی به کمک نوشتار یا تصاویر به سختی انجام می‌شود ولی هنگامی که یک کاراکتر یا مسکات برای برند خود دارید، می‌توانید این کار را به راحتی به کمک او انجام دهید. یکی از کارکردهای اصلی مسکات بازآفرینی حس استفاده از محصول است. برای مثال برندی که به تولید لاستیک خودرو می‌پردازد برای انتقال حس مقاومت بالا و محکم بودن لاستیک‌های خود می‌تواند در شخصیت‌پردازی مسکات از فیگورهایی که نشان از قدرت بالا دارد و حس‌های مرتبط با آن استفاده کند.

برخی از نمونه کارها
نظرات مشتریان
 • شرکت بمان واقعا درطراحی با دقت خاصشان بی نظیر است. می‌توان عمق تفکر و حرفه‌ای بودن را در طرح های بسیار زیبایشان مشاهده کرد. امیدوارم که بتوانیم درآینده همکاری‌های بیشتری را داشته باشیم و بدون شک کادر بازرگانی وحدانی نژاد، آژانس بمان را به همه دوستانش معرفی خواهد کرد.

  وحدانی نژاد
  وحدانی نژاد
  مدیر عامل بازرگانی وحدانی نژاد
 • اولین بار مجموعه بمان را از طریق سایت پیدا کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که مجموعه بسیار قوی است. پس از آن هنگامی که همکاریمان به پایان رسید، بیشتر متوجه شدم که خیلی مطمئن و خلاق هستید.

  شادی قراخانلو
  شادی قراخانلو
  مدیر عامل مجموعه راشا
 • کیفیت طراحی، نحوه ارائه طرح های نهایی، دقت و توجه به جزئیات، مشتری مداری و پاسخگویی آن مجموعه محترم در طول اجرای پروژه ستودنی و مثال زدنی است. بدون شک شما را به سایر دوستانی که به دنبال طرح‌های خاص، منحصر به فرد و حرفه‌ای باشند معرفی خواهم نمود. از آژانس بمان سپاسگزارم . برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  حمیدرضا قاضی
  حمیدرضا قاضی
  مدیر عامل مجموعه آناهید
 • از خلق اثر زیبایتان برای مجموعه پاک سرشت، صمیمانه کمال تشکر را دارم. خوشحالیم که با کمک تیم حرفه ای مشاوره و طراحی به آیده‌ال ترین لوگو مورد نظر دست یافتیم. با سپاس فراوان از کلیه زحمات شما

  حسن پاک سرشت
  حسن پاک سرشت
  مدیر عامل برند پاک سرشت
 •  مدیریت و همکاران عزیز مجموعه معظم بمان، بسیار خرسندم از اینکه طراحی لوگو گالری طلا و جواهرات رجب شاهی توسط این مجموعه به طور کاملا حرفه ای، تخصصی و فاخر به سرانجام رسید. ضمن رضایت کامل از فرایند انجام و ماحصل کار، بر خود وظیفه میدانم از تلاش تمامی دوستان در دپارتمان طراحی نهایت  تقدیر و تشکر را داشته باشم.

  رجب شاهی
  رجب شاهی
  مدیر گالری رجب شاهی
 • فروش آنلاین در الویت اول برای موفقیت و ایجاد وفاداری در بین هوادارانش نیاز به حس آرامش و اعتماد دارد. مجموعه بمان با توجه به فعالیت و طراحی برای تمام فیلدهای موجود با تجربه خود، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد لوگو مجموعه، حس آرامش و اعتماد را در ذهن ما نسبت به مجموعه خودشان نیز ایجاد نمودند.

  میثاق پور
  میثاق پور
  مدیر عامل مجموعه میم مد

حس اعتماد به برند را افزایش دهید

تجربه نشان داده است برندهایی که دارای مسکات هستند، حس اعتماد بیشتری در مخاطبان خود ایجاد می‌کنند. این اتفاق به این دلیل است که با وجود مسکات، احساس اینکه برند یک موجود زنده و عاقل است تقویت می‌شود و توقع رفتار و گفتار مبتنی بر صداقت از چنین موجودی بیش از یک هویت بی‌جان است.

در بین پلتفرم‌ها و فضاهای رسانه‌ای جابجا شوید

یکی از کارکردهای مهم مسکات این است که وقتی بین پلتفرم‌های مختلف مانند وبسایت، شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون و ... جابجا می‌شود به راحتی می‌تواند برند را در فضای جدید معرفی و تداعی کند و یادآور ارزش‌های برند باشد. یک مسکات می‌تواند در پوستر یا صفحه‌ی وبسایت شرکت با فیگورهای مختلف ظاهر شود و یا در فیلم‌های مختلف تبلیغاتی به ایفای نقش بپردازد. طراحی مسکات می‌تواند به گونه‌ای باشد که قدرت مانور بالایی داشته باشد و به صورت ۳۶۰ درجه طراحی شود و قابلیت تحرک، تفکر و سخن گفتن در آن پیش‌بینی شده باشد.

در گفتگوها و شوخی‌های روزانه‌ی مردم جا باز کنید

مسکات می‌تواند با انتخاب جملات و شعارهای ساده که از بطن زندگی روزانه‌ی مردم و خواسته‌ها و دغدغه‌های آنها گرفته شده باشد، تبدیل به نُقل محافل شود و باعث شود که مردم از جملات، پندها و تذکرات آن در گفتگوهای روزمره خود استفاده کنند. به این ترتیب به طور خودکار نام برند توسط خود مخاطبان در همه جا منتشر خواهد شد.

روند خلق مسکات در بمان

برای خلق مسکات یک برند در ابتدا به بررسی هویت برند و DNA‌ آن می‌پردازیم و سپس به انتخاب یا طراحی شخصیت‌ها و چهره‌هایی خواهیم رسید که می‌توانند نماینده‌ی مناسبی برای ویژگی‌هایی کودک درونی باشند که با برند یا محصولات آن مرتبط هستند. بعد از خلق چهره‌ی اولیه، نکات زیر را در مورد آن در نظر خواهیم گرفت:

 • متأثر از DNA برند
 • نبود تضاد با لحن برند
 • ویژگی‌های لازم برای قفسه محصول در فروشگاه(share file) چیست؟
 • پیش‌بینی و حتی طراحی ۳۶۰ درجه و قدرت مانور بالا
 • انعطاف پذیری در رنگ، حجم، ابعاد، جنس
 • الهام از حداقل یکی از عناصر دیگر برند مانند رنگ یا پترن
 • امکان تولید نسخه فیزیکی در ابعاد و جنس‌های متنوع

جهت درخواست مشاوره، با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

 • مسکات چیست؟

  مسکات (Mascot) یک برند معمولاً یک چهره‌ی غیرواقعی، عروسکی، شیء یا حتی یک انسان واقعی است که مهمترین کارکرد آن تداعی برند در موقعیت‌های مختلف است و عملکرد مسکات به ارتباط با کودک درون مخاطبان معطوف است و برند شما به کمک مسکات می‌تواند ارتباط عاطفی و فیزیکی بهتری با مخاطبان برقرار کند.

 • وجود مسکات چه مزایا و تأثیراتی برای تقویت برندینگ و سود کسب و کارها دارد؟

  مسکات می‌تواند به عنوان یک سخنگوی انسانی برای برند عمل کند و ارزش و اعتبار برند را به محصولات مختلف نسبت دهد. همچنین انتقال حس استفاده از محصول به مخاطبین، تحریک مخاطبین به استفاده از محصولات برند، جابجایی بین پلتفرم‌های رسانه‌ای مختلف و تبدیل شدن به نوستالوژی در ذهن مخاطبین از دیگر مزایای مسکات است.

 • نام چند مسکات از برندهای مختلف را نام ببرید؟

  مسکات عمویادگار برای برند ایران‌رادیاتور و مسکات میمون برای برند چی‌توز

 سوالات پر تکرار آرمکده

در خواست مشاوره

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

Loading