برند بوک چیست؟

برند بوک مجموعه قوانین، دستورالعمل‌ها و تمامی عناصری است که یک برند باید برای یکپارچه‌سازی خود رعایت نماید.

افرادی که با این کتاب در ارتباط هستند معمولاً از جمله دست اندرکاران یک برند می‌باشند که به صورت مستقیم با عناصر آن برند در تعامل قرار دارند.

این افراد شامل مدیران سازمان، مدیر تبلیغات و مارکتینگ، تمامی افراد و پرسنل یک مجموعه و در نهایت مشاورانی هستند که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در آن کسب و کار مشغول به فعالیت هستند.

در برند بوک از واژه تألیف استفاده می‌کنیم؛ زیرا انحصارا فقط برای آن کمپانی تعریف می‌شود و دیگر نمونه‌ی مشابهی ندارد.

چرا برند بوک برای یک کسب و کار لازم است؟

بازهم به همان واژه‌ی یکپارچگی می‌رسیم. نقطه ضعف بسیاری از برند‌ها برای دیده شدن این است که در بسیاری از فضا‌ها و نقاط تماس با مشتریان، یکپارچه نیستند و وحدت لازم را ندارند.

برند بوک مانند یک کتاب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی است که قوانینی را ارائه می‌دهد که در آن یکدست بودن هدف اصلی است که به واسطه برند بوک وحدت هدف آن کمپانی برایتان کاملاً قابل لمس خواهد بود.

خدمات آرمکده برای برند بوک و کسب و کار‌ها

روند طراحی و اجرای یک برند بوک در مجموعه ما به این صورت است که در ابتدا آن برند با دقت فراوان تحلیل و بررسی می‌شود و با آنالیز این موضوع که از گذشته تا به امروز چه اتفاقاتی برای آن برند افتاده است و در آینده چه اهدافی را قرار است پیش رو بگیرد زیر ذره بین قرار می‌گیرد. این موضوع علی الخصوص برای برند‌های تازه کار بیشتر قابل لمس بوده و کارایی مهم‌تری نسبت به برند‌های قدیمی‌تر دارد.

در مجموعه بمان ابتدا برند تحلیل از دو جهت می‌شود

۱. از نظر مفهومی

۲. از نظر عملیاتی

در بخش اول به بررسی تفکراتی که روی برند حاکم است پرداخته می‌شود و در بخش دوم روندی که آن برند سیر می‌کند را مورد تحلیل قرار می‌دهیم.

این موارد یکبار آنالیز می‌شوند، هویت بصری برند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در نهایت در قالب یکسری قوانین در کتاب برند درج می‌گردد.

کتاب برند کتاب مقدس هر برند است؛ طراحان و مدیران پیش از اقدام به هر فعالیتی در زمینه تبلیغات، ابتدا باید به این کتاب مراجعه کنند تا به این موضوع پی ببرند که چه دستورالعملی برای برند تبیین شده است که دقیقاً طبق خط مشی آن سازمان اقدام به فعالیت‌های تبلیغی نمایند.

آیتم‌های یک برند بوک

 • معرفی هویت برند
 • معرفی ساختار‌های بصری مانند لوگو، رنگ، پترن، چارچوب‌های یک لوگو
 • کاربرد هویت بصری در جایگاه‌های مختلف و قوانین مربوط به آن
 • عناصر درونی و بیرونی
 • سلسله قوانین
 • اکسسوری‌ها
 • فضای مجازی برند مانند وب سایت و سوشال مدیا
 • رنگ‌های اصلی و رنگ‌های مکمل
 • باید‌ها و نباید‌های یک برند

وجه تمایز آرمکده در طراحی برند بوک

مجموعه بمان ۱۷ سال است که در این حوزه در حال فعالیت می باشد و به انجام امور مختلفی از جمله برند بوک و طراحی کتاب برند می‌پردازد.

ساخت برند بوک توسط مجموعه بمان به صورت همه جانبه است و یک دید کلی و جامع به صاحبان برند و مدیران تبلیغات می‌دهد. این دیدگاه هم مفهومی است و هم کاربردی...

به طور مثال بسیاری از برند بوک‌ها از نظر تعداد صفحات بین ۲۰ تا ۴۰ صفحه دارند، اما در مجموعه بمان هیچ برند بوکی کمتر از ۱۵۰ صفحه نیست که این موضوع نشانگر ارائه اطلاعات ظریف‌تر و جزئی‌تر برای برند بوک یک کسب و کار می باشد. تلاش ما بر این است که علاوه بر مباحث بصری، از نظر کسب و کار هم به عمیق‌ترین بخش‌های یک برند نفوذ کنیم.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که ما در مجموعه بمان بر آن تمرکز داریم، قابلیت توسعه دادن برند بوک است. این کتاب که برای کسب و کار شما تالیف می‌شود توانایی توسعه در طی زمان را دارد و با گذشت زمان با توجه به شرایط جامعه مخاطب، ابعاد، چشم انداز و مباحثی از این دست، قوانین جدیدی برای آن تعریف نمود.

برخی از نمونه کارها
Swiss Effe
Swiss Effe
Behtam
Behtam
Leopard
Leopard
Pampas
Pampas
نظرات مشتریان
 • شرکت بمان واقعا درطراحی با دقت خاصشان بی نظیر است. می‌توان عمق تفکر و حرفه‌ای بودن را در طرح های بسیار زیبایشان مشاهده کرد. امیدوارم که بتوانیم درآینده همکاری‌های بیشتری را داشته باشیم و بدون شک کادر بازرگانی وحدانی نژاد، آژانس بمان را به همه دوستانش معرفی خواهد کرد.

  وحدانی نژاد
  وحدانی نژاد
  مدیر عامل بازرگانی وحدانی نژاد
 • اولین بار مجموعه بمان را از طریق سایت پیدا کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که مجموعه بسیار قوی است. پس از آن هنگامی که همکاریمان به پایان رسید، بیشتر متوجه شدم که خیلی مطمئن و خلاق هستید.

  شادی قراخانلو
  شادی قراخانلو
  مدیر عامل مجموعه راشا
 • کیفیت طراحی، نحوه ارائه طرح های نهایی، دقت و توجه به جزئیات، مشتری مداری و پاسخگویی آن مجموعه محترم در طول اجرای پروژه ستودنی و مثال زدنی است. بدون شک شما را به سایر دوستانی که به دنبال طرح‌های خاص، منحصر به فرد و حرفه‌ای باشند معرفی خواهم نمود. از آژانس بمان سپاسگزارم . برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  حمیدرضا قاضی
  حمیدرضا قاضی
  مدیر عامل مجموعه آناهید
 • از خلق اثر زیبایتان برای مجموعه پاک سرشت، صمیمانه کمال تشکر را دارم. خوشحالیم که با کمک تیم حرفه ای مشاوره و طراحی به آیده‌ال ترین لوگو مورد نظر دست یافتیم. با سپاس فراوان از کلیه زحمات شما

  حسن پاک سرشت
  حسن پاک سرشت
  مدیر عامل برند پاک سرشت
 •  مدیریت و همکاران عزیز مجموعه معظم بمان، بسیار خرسندم از اینکه طراحی لوگو گالری طلا و جواهرات رجب شاهی توسط این مجموعه به طور کاملا حرفه ای، تخصصی و فاخر به سرانجام رسید. ضمن رضایت کامل از فرایند انجام و ماحصل کار، بر خود وظیفه میدانم از تلاش تمامی دوستان در دپارتمان طراحی نهایت  تقدیر و تشکر را داشته باشم.

  رجب شاهی
  رجب شاهی
  مدیر گالری رجب شاهی
 • فروش آنلاین در الویت اول برای موفقیت و ایجاد وفاداری در بین هوادارانش نیاز به حس آرامش و اعتماد دارد. مجموعه بمان با توجه به فعالیت و طراحی برای تمام فیلدهای موجود با تجربه خود، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد لوگو مجموعه، حس آرامش و اعتماد را در ذهن ما نسبت به مجموعه خودشان نیز ایجاد نمودند.

  میثاق پور
  میثاق پور
  مدیر عامل مجموعه میم مد

جهت درخواست مشاوره، با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

در خواست مشاوره

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

Loading