انتخاب شعار سازمانی

اگر می‌خواهید برند شما فراتر از یک نام تجاری، به منبعی الهام‌بخش در زندگی کارکنان سازمان و مشتریان تبدیل شود، انتخاب یک شعار سازمانی هوشمندانه که علاوه بر جهت‌دهی کلان در حوزه کاری برند، با فلسفه و سبک زندگی انسانها مرتبط باشد، یکی از مهمترین اقدامات در این راستا است. این دقیقاً همان کاری است که برندهای بزرگ انجام می‌دهند و نتیجه‌‌اش این است که مشتریان زیادی از آنها در زندگی خود الهام می‌‌گیرند و افراد زیادی یافت می‌شوند که شاید هیچ وقت از محصولات یا خدمات آن برند استفاده نکنند ولی می‌توانند پشتیبانان معنوی خوبی برای آنها در میان مردم باشند.

شعار سازمانی، درون و بیرون سازمان را تحت تاثیر قرار می‌دهد ...

انتخاب صحیح شعار سازمانی می‌تواند انرژی کارکنان و مدیران برند را به سمت اهداف اصلی برند همسو کند و هماهنگی و روحیه‌‌ی مضاعفی در وجود سازمان بدمد. در کنار این اتفاق، حرکت به سمت تحقق شعار سازمانی در درازمدت و مشاهده این روند توسط مشتریان، شخصیت برند را در نظر آنها بهبود می‌دهد و حکایت از وجود یک رهبری هوشمند در سازمان می‌کند.

با این روش دیگر شعار سازمانی و شعار تبلیغاتی را اشتباه نمی‌گیرید!

از آن جایی که شعار سازمانی، تفکر یک برند را می‌رساند و از ارزش‌های ژنتیکی برند سرچشمه می‌گیرد، معمولاً به ارزش‌های ظاهری مانند قیمت یا ابعاد محصول، به طور مستقیم توجه ندارد و حتی ممکن است اشاره‌ای به محصول یا خدمات سازمان نکند. به همین دلیل نباید شعار سازمانی را با شعار تبلیغاتی اشتباه گرفت. شعار تبلیغاتی ناظر به یک محصول خاص و با توجه به زمان، مکان و در جهت دستیابی به هدف آن انتخاب می‌شود و عمر آن متناسب با عمر فروش محصول ممکن است کوتاه یا بلند باشد و همچنین با انگیزه تحریک مخاطبان برای خرید محصول انتخاب می‌شود. یک سازمان در تمام طول عمر خود ممکن است برای هر محصول یک شعار تبلیغاتی جداگانه داشته باشد و هر کدام از آنها را به فراخور متغیرهای بازاریابی تغییر دهد ولی شعار سازمانی معمولاً فقط یکبار و همزمان با تولد برند انتخاب می‌شود و جاودانه است.یک روش ساده برای تشخیص شعار سازمانی از شعار تبلیغاتی این است که ببینید که آیا شعار مورد نظر بعد از مدت طولانی مانند ۱۰ یا ۲۰ سال هم هنوز هم کاربرد خواهد داشت یا خیر؟ شعار تبلیغاتی معمولاً در این آزمایش مردود می‌شود و نمی‌تواند دوام داشته باشد.ما در مجموعه «بمان» با آنالیز هویت و ژنتیک برند و همچنین با در نظر گرفتن استانداردهای بین‌المللی برای انتخاب شعار سازمانی، افتخار این را داشته‌ایم که به مدیران برندهای داخلی و بین‌المللی متعدد جهت انتخاب آگاهانه‌ی شعار سازمانی کمک کنیم. از شما دعوت می‌کنیم تا در کنار شما هم باشیم.

نظرات مشتریان
 • شرکت بمان واقعا درطراحی با دقت خاصشان بی نظیر است. می‌توان عمق تفکر و حرفه‌ای بودن را در طرح های بسیار زیبایشان مشاهده کرد. امیدوارم که بتوانیم درآینده همکاری‌های بیشتری را داشته باشیم و بدون شک کادر بازرگانی وحدانی نژاد، آژانس بمان را به همه دوستانش معرفی خواهد کرد.

  وحدانی نژاد
  وحدانی نژاد
  مدیر عامل بازرگانی وحدانی نژاد
 • اولین بار مجموعه بمان را از طریق سایت پیدا کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که مجموعه بسیار قوی است. پس از آن هنگامی که همکاریمان به پایان رسید، بیشتر متوجه شدم که خیلی مطمئن و خلاق هستید.

  شادی قراخانلو
  شادی قراخانلو
  مدیر عامل مجموعه راشا
 • کیفیت طراحی، نحوه ارائه طرح های نهایی، دقت و توجه به جزئیات، مشتری مداری و پاسخگویی آن مجموعه محترم در طول اجرای پروژه ستودنی و مثال زدنی است. بدون شک شما را به سایر دوستانی که به دنبال طرح‌های خاص، منحصر به فرد و حرفه‌ای باشند معرفی خواهم نمود. از آژانس بمان سپاسگزارم . برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  حمیدرضا قاضی
  حمیدرضا قاضی
  مدیر عامل مجموعه آناهید
 • از خلق اثر زیبایتان برای مجموعه پاک سرشت، صمیمانه کمال تشکر را دارم. خوشحالیم که با کمک تیم حرفه ای مشاوره و طراحی به آیده‌ال ترین لوگو مورد نظر دست یافتیم. با سپاس فراوان از کلیه زحمات شما

  حسن پاک سرشت
  حسن پاک سرشت
  مدیر عامل برند پاک سرشت
 •  مدیریت و همکاران عزیز مجموعه معظم بمان، بسیار خرسندم از اینکه طراحی لوگو گالری طلا و جواهرات رجب شاهی توسط این مجموعه به طور کاملا حرفه ای، تخصصی و فاخر به سرانجام رسید. ضمن رضایت کامل از فرایند انجام و ماحصل کار، بر خود وظیفه میدانم از تلاش تمامی دوستان در دپارتمان طراحی نهایت  تقدیر و تشکر را داشته باشم.

  رجب شاهی
  رجب شاهی
  مدیر گالری رجب شاهی
 • فروش آنلاین در الویت اول برای موفقیت و ایجاد وفاداری در بین هوادارانش نیاز به حس آرامش و اعتماد دارد. مجموعه بمان با توجه به فعالیت و طراحی برای تمام فیلدهای موجود با تجربه خود، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد لوگو مجموعه، حس آرامش و اعتماد را در ذهن ما نسبت به مجموعه خودشان نیز ایجاد نمودند.

  میثاق پور
  میثاق پور
  مدیر عامل مجموعه میم مد

همه‌ی ویژگی‌های یک شعار خوب!

بعد از شناخت مناسب از هویت برند و ارزش‌های آن، در ادامه فیلترهایی را در نظر خواهیم گرفت که کمک می‌کنند شعار انتخاب‌شده با ارزش‌های اصلی شما تقابل نداشته باشند و یا در آینده به تقابل نرسند. این فیلترها با توجه به هویت برندهای مختلف می‌توانند متفاوت باشند و توسط تیم تخصصی بمان به صورت کاملاً اختصاصی برای برند شما تهیه می‌شوند و به تأیید کارفرما خواهند رسید. در تهیه این فیلترها موارد مهمی همچون نوع محصول یا خدمات، علایق مشتریان و تیپ شخصیتی آنان، لحن برند، حوزه‌ی تأثیرات بنیانی برند و محصولات آن در زندگی افراد، ایجاد ارزش افروده برای شرکت در درازمدت و همچنین ملاحظات اجتماعی، روانشناختی، فرهنگی، علمی و حتی مذهبی در نظر گرفته خواهد شد.

روند بمان در انتخاب شعار سازمانی

مرحله اول: شناخت هویت برند

در مجموعه‌ی بمان برای انتخاب شعار سازمانی سعی می‌کنیم در ابتدا شناخت خوبی از هویت برند و ارزش‌های اصلی آن پیدا می‌کنیم. پیشنهاد تخصصی ما به مدیران برندها این است که باید در گام اول خودشان را به خوبی بشناسند و هویت برند خود را تعریف نمایند و بعد به سراغ انتخاب شعار سازمانی بیایند.

مرحله دوم: تهیه فیلترهای اختصاصی

بعد از شناخت مناسب از هویت برند و ارزش‌های آن، در ادامه فیلترهایی را در نظر خواهیم گرفت که کمک می‌کنند شعار انتخاب‌شده با ارزش‌های اصلی شما تقابل نداشته باشند و یا در آینده به تقابل نرسند. این فیلترها با توجه به هویت برندهای مختلف می‌توانند متفاوت باشند و توسط تیم تخصصی بمان به صورت کاملاً اختصاصی برای برند شما تهیه می‌شوند و به تأیید کارفرما خواهند رسید. در تهیه این فیلترها موارد مهمی همچون نوع محصول یا خدمات، علایق مشتریان و تیپ شخصیتی آنان، لحن برند، حوزه‌ی تأثیرات بنیانی برند و محصولات آن در زندگی افراد، ایجاد ارزش افروده برای شرکت در درازمدت و همچنین ملاحظات اجتماعی، روانشناختی، فرهنگی، علمی و حتی مذهبی در نظر گرفته خواهد شد.

مرحله سوم: تهیه لیست پیشنهادی

حال زمان این فرا می‌رسد که شعار اختصاصی برند شما را پیشنهاد دهیم. در انتخاب شعار پیشنهادی، فیلترهای اختصاصی به دست آمده در مرحله‌ی‌ دوم و همچنین تمام خصوصیات استاندارد بین‌المللی برای یک برند سازمانی در نظر گرفته خواهد شد. این خصوصیات موارد زیر را شامل می‌شود:

 • سرچشمه گرفتن از هویت برند
 • تعریف شخصیت برند
 • اشاره به احساسات و عملکرد و نه لزوماً محصول
 • هماهنگی با عناصر برندینگ مانند نام و لحن برند
 • توجه به مزیت‌های سازمان
 • ناظر به درون و بیرون سازمان
 • اثربخشی توأم و جاودانه برای سازمان و مشتریان
 • کوتاه و گویا بودن
 • عدم وابستگی به زمان
 • عدم وابستگی به جغرافیای خاص
 • صداقت

مرحله چهارم: دریافت نظر کارفرما

در ادامه نظر کارفرما در مورد شعار پیشنهادی اخذ خواهد شد و بعد از اعلام نظر تیم کاشناسی، تصمیم نهایی با هماهنگی کارفرما اتخاذ خواهد شد.

جهت درخواست مشاوره، با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

 • شعار سازمانی چیست؟

  جمله یا عبارتی است که از هویت برند نشأت می‌گیرد و برای بیان مهمترین ارزش‌های برند به کار می‌رود.

 • شعار سازمانی چه مزایا و تأثیراتی برای برند دارد؟

  نمایش یک چهره مسئولیت‌پذیر و برنامه‌ریز از برند، جهت‌دهی انرژی کارکنان و مدیران شرکت حول ارزش‌های برند، حرکت به سوی تحقق ارزش‌های برند در دراز‌مدت، بهبود شخصیت برند

 • شعار سازمانی چه تفاوتی با شعار تبلیغاتی دارد؟

  شعار تبلیغاتی معمولاً ناظر به یک محصول خاص و با توجه به ویژگی‌های زمانی و مکانی برای تحریک مخاطبین انتخاب می‌شود و عمر آن متناسب با عمر محصول تغییر می‌کند ولی شعار سازمانی از ارزش‌های ژنتیکی برند سرچشمه می‌گیرد و به ندرت ممکن است در تمام طول عمر یک برند، تغییر نماید.

 سوالات پر تکرار آرمکده

در خواست مشاوره

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

Loading