برندسازی

در دنیای پُرچالش بازار و تجارت امروز، تمام کسب‌وکارها اعم از خُرد و کلان، برای آن‌که دیده شوند و برنده‌ی میدانِ رقابت باشند، نیازمند برندینگ یا برندسازی هستند.

منظور از برند و برندینگ چیست؟

برند عبارت است از هویتِ متمایز و مستقلی که در ذهن مخاطبان و مصرف‌کنندگانِ هدفِ شما درباره‌ی کسب‌وکارتان شکل می‌گیرد و همگان کسب‌وکارِ شما را با آن هویت می‌شناسند. هدف از برندینگ آن است که شما هویتِ کسب‌وکارتان را به‌گونه‌ای تعریف کنید و پرورش دهید تا با تکیه بر آن، هم بتوانید کسب‌وکاری متمایز و ماندگار خلق کنید، هم قادر باشید از رقبای خود پیشی بگیرید و سهمِ بیشتری از بازارِ هدف را به خود اختصاص دهید.

برندینگ شامل چه خدماتی می‌شود؟

برندسازی فرآیندی‌ست برای معنا بخشیدن به سازمان، شرکت، محصولات یا خدمات مورد نظر از طریق خلق یک مفهوم و یک حس در ذهنِ مخاطبان و مصرف‌کنندگان. این فرایند اقدامات مختلفی را دربرمی‌گیرد که بر روی ابعاد متنوع یک برند انجام می‌شود.

چطور می‌توان برندسازی کرد؟

برندینگ و تبدیلِ یک کسب‌وکار به برند فرایندی تخصصی‌ست؛ فرایندی که از یک سو، به شناختِ دقیق کسب‌وکار موردِ نظر و چالش‌های درونیِ آن نیاز دارد، و از سوی دیگر، مستلزم دانش و تجربه‌ای عمیق و گسترده نسبت به حوزه فعالیت آن کسب‌وکار و روندهای حاکم بر بازارِ هدف است. در واقع، برندسازی پروسه‌ای علمی ا‌ست که به مخاطبان کمک می‌کند تا تمایز و خاص‌بودگیِ شما را حس کنند و به آن‌ها دلیلی برای گزینشِ محصولات و خدمات شما ارائه می‌دهد که برندِ شما را سریع‌تر و سهل‌تر شناسایی، تجربه و انتخاب کنند. برای انجام برندسازی، مدیران کسب‌وکار معمولاً مجبور به انتخاب بین دو گزینه هستند: در گزینه‌ی اول، مدیران خودشان به‌مرور از طریق آزمون و خطا فعالیت‌های مربوط به برندسازی کسب‌وکارشان را انجام می‌دهند؛ این گزینه به احتمال زیاد مستلزم صرف زمان و هزینه‌ی زیادی‌ست که به دلیل خطاهای مدیران به کسب‌وکار تحمیل می‌شود. در گزینه‌ی دوم، مدیران از مشورت و خدماتِ متخصصانِ برندینگ بهره می‌گیرند تا با صرفِ زمان کمتری به برندِ موفق و پیروز در میدان رقابت بازار دست یابند. قطعاً شرکت‌های بزرگ و معتبر، به دو دلیل گزینه‌ی دوم را انتخاب می‌کنند: نخست با این هدف که از اتلاف وقت و سرمایه‌ی خود و کسب‌وکارشان جلوگیری کنند، و دوم به این دلیل که برای برندشان ارزش قائل هستند و ترجیح می‌دهند ساخت و ارتقای برندشان را به دست افرادی حرفه‌ای بسپارند؛ افرادی که قادرند تصویر و حس چشم‌گیر و ماندگاری از برندشان در ذهن مخاطبان آن‌ها ایجاد کنند.

مشاوره برندسازی در مجموعه‌ی بمان

آژانس برندسازی «بمان» با افتخار در طول ‍۱۷ سال سابقه‌ی خود، به 1800 مدیر در مسیر برندسازی کسب‌وکارشان مشاوره و خدمات تخصصیِ برندینگ ارائه کرده است. هدف ما در «بمان» ارائه‌ی خدمات باکیفیت و حرفه‌ای به کسب‌وکارهاست تا هویت برند خود را متمایز و ماندنی تعریف کنند یا ارتقا دهند. ما در تیم تخصصی «بمان» با تکیه بر تحصیلات آکادمیک و تجربه‌ی قابل اتکایی که در برندینگ کسب کرده‌ایم، ابتدا مشخص می‌کنیم که برندسازی کسب‌وکار شما (چه به صورت شخصی و چه در حالت سازمانی) به چه فاکتورها و مؤلفه‌هایی نیاز دارد؛ سپس در کنار شما خواهیم ماند تا هویت برندتان در ذهن مخاطبان نفوذ عمیق‌تری بیابد و به شما کمک خواهیم کرد بهتر و موفق‌تر از رُقبا ظاهر شوید و در بازارِ هدفتان برنده باشید.

نظرات مشتریان
 • شرکت بمان واقعا درطراحی با دقت خاصشان بی نظیر است. می‌توان عمق تفکر و حرفه‌ای بودن را در طرح های بسیار زیبایشان مشاهده کرد. امیدوارم که بتوانیم درآینده همکاری‌های بیشتری را داشته باشیم و بدون شک کادر بازرگانی وحدانی نژاد، آژانس بمان را به همه دوستانش معرفی خواهد کرد.

  وحدانی نژاد
  وحدانی نژاد
  مدیر عامل بازرگانی وحدانی نژاد
 • اولین بار مجموعه بمان را از طریق سایت پیدا کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که مجموعه بسیار قوی است. پس از آن هنگامی که همکاریمان به پایان رسید، بیشتر متوجه شدم که خیلی مطمئن و خلاق هستید.

  شادی قراخانلو
  شادی قراخانلو
  مدیر عامل مجموعه راشا
 • کیفیت طراحی، نحوه ارائه طرح های نهایی، دقت و توجه به جزئیات، مشتری مداری و پاسخگویی آن مجموعه محترم در طول اجرای پروژه ستودنی و مثال زدنی است. بدون شک شما را به سایر دوستانی که به دنبال طرح‌های خاص، منحصر به فرد و حرفه‌ای باشند معرفی خواهم نمود. از آژانس بمان سپاسگزارم . برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  حمیدرضا قاضی
  حمیدرضا قاضی
  مدیر عامل مجموعه آناهید
 • از خلق اثر زیبایتان برای مجموعه پاک سرشت، صمیمانه کمال تشکر را دارم. خوشحالیم که با کمک تیم حرفه ای مشاوره و طراحی به آیده‌ال ترین لوگو مورد نظر دست یافتیم. با سپاس فراوان از کلیه زحمات شما

  حسن پاک سرشت
  حسن پاک سرشت
  مدیر عامل برند پاک سرشت
 •  مدیریت و همکاران عزیز مجموعه معظم بمان، بسیار خرسندم از اینکه طراحی لوگو گالری طلا و جواهرات رجب شاهی توسط این مجموعه به طور کاملا حرفه ای، تخصصی و فاخر به سرانجام رسید. ضمن رضایت کامل از فرایند انجام و ماحصل کار، بر خود وظیفه میدانم از تلاش تمامی دوستان در دپارتمان طراحی نهایت  تقدیر و تشکر را داشته باشم.

  رجب شاهی
  رجب شاهی
  مدیر گالری رجب شاهی
 • فروش آنلاین در الویت اول برای موفقیت و ایجاد وفاداری در بین هوادارانش نیاز به حس آرامش و اعتماد دارد. مجموعه بمان با توجه به فعالیت و طراحی برای تمام فیلدهای موجود با تجربه خود، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد لوگو مجموعه، حس آرامش و اعتماد را در ذهن ما نسبت به مجموعه خودشان نیز ایجاد نمودند.

  میثاق پور
  میثاق پور
  مدیر عامل مجموعه میم مد

جهت درخواست مشاوره، با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

در خواست مشاوره

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

Loading