پشتیبانی و مدیریت برند

شاید مهمتر از تدوین و طراحی سند هویت مفهومی برند، اجرای درست آن باشد که باید منطبق بر شرایط موجود یک کسب‌وکار و با دقت بسیار انجام شود. متأسفانه گاهی مشاهده می‌شود که این سند از حد نوشته‌های روی کاغذ فراتر نمی‌شود و یا بر اساس تصمیمات نادرست، اتفاقاتی برای برند تازه متولد‌شده رخ می‌دهد که باعث می‌شود صدمات جبران‌ناپذیری به آن وارد آید. استفاده‌ی درست از سند هویت مفهومی برند و کتاب هویت بصری برند ، مهارت خاصی را می طلبد که در یک ارتباط متقابل بین آنها و آنچه در جریان فعالیت یا کسب‌وکار برند رخ می‌دهد، به وقوع می‌‌پیوندد. این اتفاق، همان هدف اصلی سرویس پشتیبانی و مدیریت برند است. از جمله مهمترین مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی و مدیریت برند عبارت است از:

گام‌های جدید را با اطمینان برمی‌دارید

تصمیمات مرتبط با حوزه برندینگ معمولاً تأثیرات کلان و بلندمدتی را روی کسب‌وکار شما می‌گذارند و به سادگی و بدون تحمل هزینه‌های گزاف اقتصادی یا معنوی نمی‌توان آنها را تغییر داد. برای مثال در صورتی که برای برند خود نامی انتخاب نمایید که بعد از مدتی به این نتیجه برسید که برای گسترش جغرافیایی برند شما مناسب نیست، آنگاه تغییر نام برند، مستلزم هزینه‌های معنوی زیاد و تضعیف ارتباط با مشتریانی خواهد بود که شما را با نام قبلی می‌شناسند. همین اتفاق ممکن است برای اجزا و عناصر دیگر برند مانند رنگ و شعار سازمانی، شعار و پیام تبلیغاتی، طراحی بسته‌بندی، ست اداری و موارد دیگر رخ دهد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از اشتباهاتی که بسیاری از شرکت‌های دیگر مرتکب شده‌اند، برای حداقل یک سال پس از شروع فرآیند برندینگ، از سرویس پشتیبانی و مدیریت برند در تصمیمات کلان خود استفاده کنید.

هنگام توسعه‌ی برند، مطابق با اصول برندینگ رفتار کنید

بعد از طراحی هویت برند و عناصر برندینگ، کم‌کم باید شروع به توسعه‌ی برند خود نمایید. اموری مانند انتخاب مدیا و رسانه‌های مناسب برای تبلیغات و انتخاب استراتژی کمپین تبلیغاتی، هویت بخشی محصولات جدید (Branded)، هویت بخشی به بخش فروش و مراکز آن، انتخاب و طراحی برندهای زیرمجموعه و بسیاری از موارد دیگر از مهمترین مصادیق توسعه‌ی برند هستند که باید مبتنی بر سند هویت مفهومی برند، صورت گیرد. در ابتدای امر که کارفرمایان با مفاهیم برندینگ آشنا نیستند، توسعه‌ی برند در چارچوب هویتی که برای برند تعریف شده است، کمی سخت به نظر می‌رسد. به کمک سرویس پشتیبانی و مدیریت برند می‌توانید از پس این کار به خوبی برآیید تا در مراحل بعدی با تسلط مناسبی به این امر بپردازید.

نظرات مشتریان
 • شرکت بمان واقعا درطراحی با دقت خاصشان بی نظیر است. می‌توان عمق تفکر و حرفه‌ای بودن را در طرح های بسیار زیبایشان مشاهده کرد. امیدوارم که بتوانیم درآینده همکاری‌های بیشتری را داشته باشیم و بدون شک کادر بازرگانی وحدانی نژاد، آژانس بمان را به همه دوستانش معرفی خواهد کرد.

  وحدانی نژاد
  وحدانی نژاد
  مدیر عامل بازرگانی وحدانی نژاد
 • اولین بار مجموعه بمان را از طریق سایت پیدا کردم و از همان ابتدا متوجه شدم که مجموعه بسیار قوی است. پس از آن هنگامی که همکاریمان به پایان رسید، بیشتر متوجه شدم که خیلی مطمئن و خلاق هستید.

  شادی قراخانلو
  شادی قراخانلو
  مدیر عامل مجموعه راشا
 • کیفیت طراحی، نحوه ارائه طرح های نهایی، دقت و توجه به جزئیات، مشتری مداری و پاسخگویی آن مجموعه محترم در طول اجرای پروژه ستودنی و مثال زدنی است. بدون شک شما را به سایر دوستانی که به دنبال طرح‌های خاص، منحصر به فرد و حرفه‌ای باشند معرفی خواهم نمود. از آژانس بمان سپاسگزارم . برایتان آرزوی موفقیت روز افزون دارم.

  حمیدرضا قاضی
  حمیدرضا قاضی
  مدیر عامل مجموعه آناهید
 • از خلق اثر زیبایتان برای مجموعه پاک سرشت، صمیمانه کمال تشکر را دارم. خوشحالیم که با کمک تیم حرفه ای مشاوره و طراحی به آیده‌ال ترین لوگو مورد نظر دست یافتیم. با سپاس فراوان از کلیه زحمات شما

  حسن پاک سرشت
  حسن پاک سرشت
  مدیر عامل برند پاک سرشت
 •  مدیریت و همکاران عزیز مجموعه معظم بمان، بسیار خرسندم از اینکه طراحی لوگو گالری طلا و جواهرات رجب شاهی توسط این مجموعه به طور کاملا حرفه ای، تخصصی و فاخر به سرانجام رسید. ضمن رضایت کامل از فرایند انجام و ماحصل کار، بر خود وظیفه میدانم از تلاش تمامی دوستان در دپارتمان طراحی نهایت  تقدیر و تشکر را داشته باشم.

  رجب شاهی
  رجب شاهی
  مدیر گالری رجب شاهی
 • فروش آنلاین در الویت اول برای موفقیت و ایجاد وفاداری در بین هوادارانش نیاز به حس آرامش و اعتماد دارد. مجموعه بمان با توجه به فعالیت و طراحی برای تمام فیلدهای موجود با تجربه خود، علاوه بر طراحی خاص و منحصر به فرد لوگو مجموعه، حس آرامش و اعتماد را در ذهن ما نسبت به مجموعه خودشان نیز ایجاد نمودند.

  میثاق پور
  میثاق پور
  مدیر عامل مجموعه میم مد

از مفاهیم برندینگ، درک عملی پیدا می‌کنید

بسیاری از سرویس‌های برندینگ مانند تدوین هویت مفهومی برند، انتخاب آرکیتایپ و ... سرویس‌های مفهومی هستند که خروجی آنها برای شما یک متن ساده و کوتاه است. این متن‌ها باید عمیقاً توسط مدیران ادراک شوند تا بتوانند تأثیر خود را روی حوزه‌های مختلف کسب‌وکار شما بگذارند. در غیر این صورت این متون از روی کاغذ فراتر نمی‌روند و فقط بار مالی برای شرکت به همراه خواهند داشت. به کمک سرویس پشتیبانی و مدیریت برند، شما در واقع می‌توانید در یک کلاس برندینگ عملی شرکت کنید. در طی استفاده از این خدمات، تأثیر هویت مفهومی برند و سایر اسناد بالادستی برندینگ را در تصمیماتی که هنگام مواجهه با مسائل واقعی باید بگیرید، خواهید دید.

اجرای کتاب هویت بصری برند را به کارمندان خود آموزش دهید

کتاب هویت بصری دقیقاً همانند یک هندبوک باید در دسترس کارمندان و مدیران یک شرکت قرار داشته باشد تا برای هر تحولی که قرار است در جسم یا جان شرکت یا برند ایجاد شود، از آن استفاده نمایند. متأسفانه برخی از شرکت‌ها بعد از تهیه کتاب هویت بصری برند خود، تقریباً آن را کنار می‌گذارند و فقط از آن به عنوان یک کتاب زینتی در دفتر کار مدیر عامل شرکت یا کشوی کارمندان استفاده می‌کنند. کتاب هویت بصری برند در مورد تمام جزئیات مانند رنگ، شکل، اندازه و ... که در طراحی محصولات و تصاویر مختلف نیاز است، باید معیار اجرا و تصمیم‌گیری در عملیات و امور جاری شرکت باشد. به کمک سرویس پشتیبانی و مدیریت برند، کارمندان و مدیران شرکت می‌توانند بعد از متولد شدن برند، در هنگام طراحی تصاویر یا محصولات از کارشناسان برندینگ بمان، مشورت لازم را دریافت نمایید و تصاویر و عناصر تولیدی خود را از نظر تطبیق با قوانین کتاب هویت بصری برند، چک نماییند.

ما در آژانس هویت سازی برند بمان سعی می‌کنیم بهترین اصول، قواعد و استراتژی را برای خلق و شکل‌گیری یک برند ارايه دهیم ولی نهایتاً آن را به صاحب برند خواهیم سپرد. در مجموعه‌ی بمان برای جلوگیری از صدمات احتمالی وارده به برند، سرویس پشتیبانی و مدیریت آن را برای مشتریان علاقمند فعال کرده‌ایم تا در مدت زمان دلخواه خود، از حمایت متخصصان برندینگ بمان و مشاوره آنان بهره‌مند گردند. مدیران شرکت‌ها می‌توانند به کمک دانش و تجربه متخصصان ما به مرور تجربیات لازم را برای مدیریت برند خود به دست آورند تا پس از مدتی شخصاً بتوانند ملزومات مدیریت برند را در مدیریت کلان مجموعه‌ی خود لحاظ کنند.

جهت درخواست مشاوره، با کارشناسان متخصص ما در ارتباط باشید.

 • سرویس پشتیبانی و مدیریت برند چه ضرورتی دارد؟

  با توجه به اینکه هر اقدام غیراصولی در حوزه برندسازی ممکن است هزینه‌های زیادی را به کارفرمایان تحمیل کند بهتر است بعد از متولد شدن برند، تا مدت مناسبی از پشتیبانی و راهنمایی کارشناسان برندینگ استفاده نمایند تا بعد از اینکه در حوزه‌ی اجرای سند هویت مفهومی برند و سایر عناصر آن به تسلط نسبی رسیدند، به راحتی به مدیریت برند خود بپردازند.

 • سرویس پشتیبانی و مدیریت برند شامل چه خدماتی است؟

  آموزش استفاده از کتاب هویت بصری برند، تعیین مدیا و رسانه‌های مناسب برای تبلیغات، انتخاب استراتژی کمپین تبلیغاتی، هویت بخشی به محصولات جدید (Branded)، هویت بخشی به بخش فروش و مراکز آن، انتخاب و طراحی برندهای زیرمجموعه و همچنین کمک‌های فکری برای فهم و اجرای هویت مفهومی برند.

 • مدت زمان این سرویس چه میزان است؟

  مدت زمان این سرویس با توجه به نوع برند و سطح گستردگی آن متفاوت است و در مذاکرات با کارفرما تعیین خواهد شد.

 سوالات پر تکرار آرمکده

در خواست مشاوره

اطلاعات خود را در فرم زیر وارد کنید، کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

Loading