آنچه در این مقاله میخوانید

  تاریخچه لوگوی شرکت مرسدس بنز

  تاریخچه لوگوی شرکت مرسدس بنز

   کارخانه مرسدس بنز در نوامبر سال 1883 در مانهایم آلمان و با همكاری گاتلیب دایملر و كارل بنز راه اندازی و در سال 1890 به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر کارخانه مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر اشتوتگارت قرار دارد که فعالیت‎های آن در ادامه سیاستهای قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر، موتورن، گیزلشافت است. 

  برای ساخت لوگو منحصر به فرد مانند لوگوی بنز همین حالا اقدام کنید. شماره تماس : 41185-021

  نام این شرکت برگرفته از اسم دختر امیل جلینک، تاجر بزرگ اتریشی و نماینده فروش محصولات بنز است وبه معنایی زیبایی و وقار می‎باشد، که کارل بنز نام او را رویمحصول خود گذاشت. 

  درسال ۱۹۹۸ پس از ادغام دایملر ـ بنز با شرکت خودروسازی آمریکایی کرایسلر و تشکیل دایملرکرایسلر آگ، این شرکت مدیریت مرسدس بنز را در اختیار گرفت.


  مراحل برند سازی سازمان یا پرسونال برندینگ خود را به آرمکده بسپارید


  لوگوی مرسدس بنز

   امروزه مرسدس بنزیکی از زیر شاخه های شرکت دایملر آگ محسوب می‎شود که همراه با آئودی و BMW به عنوان سه خودروساز مشهور آلمانی به ‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان به شمار می‎روند.

  لوگو مرسدس بنز

  لوگوی مرسدس بنز که یک ستاره سه پر است، نشان تسلط این خودرو بر زمین، دریا و آسمان می باشد که در سال ۱۹۰۳ طراحی در سال 1923 به عنوان یک نشان تجاری ثبت شد و تا سال ۱۹۲۶ چندین بار تغییر کرد تا به شکل امروزی خود رسید.

  بعد از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۲۶ که صنعت آلمان رو به زوال بود شرکت دایملر بنز تأسیس شد که محصولات خود را با نام مرسدس وارد بازار کرد.

  لوگو خود را به صورت یک دایره که در وسط آن یک ستاره قرار گرفته است، طراحی کرد و برای استفاده در پنجره رادیاتور گنجانده شد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو با هوش مصنوعی

  تاریخچه لوگوی بنز

   البته نشان فعلی که در آن حلقه ای ستاره سه پر را دربرگرفته در سال 1937 طراحی شده است. ابتدا لوگو مرسدس شامل سه شاخه یا همان ستاره و فاقد حلقه دور آن بود. اما پس از ادغام مرسدس و بنز در دهه 20 ميلادي یک حلقه به دور ستاره نیز اضافه شد.

    آرم کمپانی بنز تاکنون مراحل مختلفی را طی کرده است که به طور کلی می توان تاریخچه طراحی لوگو مرسدس بنز را  به دو دوره تقسیم کرد:

  1-  مرحله اول: این لوگو در سال 1903 طراحی گردید اما در سالهای1909 ، ‌1916 و 1921 تكامل یافته‎تر شد تا اینكه در سال 1926 به یك ستاره طلایی با دایره‎ای كه دورآن را محصور كرده بود، تبدیل گردید.

  2-  مرحله دوم: در سال 2014 شرکت خودروسازی مرسدس بنز به خاطر قهرمانی در مسابقات فرمول یک، لوگوی ویژه‌ خود را طراحی نموده است. نام مرسدس بنز به «مرسدس AMG پتروناس» تغییر یافت و لوگو نیز همزمان با آن طرح جدیدی به خود گرفت. این مسابقه که با پیروزی لوئیس همیلتون، راننده انگلیسی تیم مرسدس به پایان رسید.

  برای آشنایی با  اصول طراحی لوگو  می توانید مقاله ی مربوط به آن را مطالعه کنید.

  لوگوی مرسدس بنز

   تیم مرسدس در بخش خودروسازان را بر آن داشت تا به خاطر قدردانی از راننده انگلیسی‌، لوگوی خود را تغییر دهد که پس از آن توسط «دیتر سچه»، رئیس شرکت‌های دایملر و مرسدس و«توتو وولف»، مدیر اجرایی بخش F١شرکت، تغییرات لوگوی مرسدس بنز امضا شد.

  در حال حاضر در ساخت شكل ظاهری خودروهای مرسدس بنز  تغییرات محسوسی ایجاد شده که محصولات این کمپانی قیافه وحشی‎تری به خود گرفته‎اند، اما در شکل ظاهری لوگوی این شرکت تغییرات زیادی به وجود نیامده و ستار‎ه لوگو از سال 1903 تاکنون پا برجا بوده است.

   به طوری که افراد در تمام رده های سنی با دیدن این لوگو، فوراً محصولات کمپانی مرسدس بنز را به خاطر می‎آورند.

  حرفه ای ترین طراحی لوگو صنعتی و لوگوهای شرکتی در آرمکده

  معنای لوگوی مرسدس بنز چیست؟

  این شرکت تقریبا یک قرن پیش از سوی کارل بنز و گوتلیب دایملر تاسیس شد و آرم آن سابقه‌ای طولانی و باشکوه دارد. این دو، مکانیک و مهندسی مشتاق بودند که چند موفقیت‌ را به نام خود ثبت کردند. در سال ۱۸۸۶، بنز سه‌ چرخه‌ای موتوری ساخت، و طولی نکشید که دایملر کالسکه‌ای موتوری تولید کرد.
  چند سال بعد، گوتلیب دایملر شرکت DMG (دایملر-موتورن-گیزلشافت)، را تاسیس و بنز هم بنز را افتتاح کرد. DMG، در سال ۱۹۰۰ به ساخت "مرسدس" ادامه داد، اما در آلمان جنگ تهدیدی برای تامین سوخت شد. رانندگان نمی‌توانستند برای خودروهای خود بنزین تهیه کنند. برای غلبه بر این بحران، DMG و بنز، ۲۶ سال پس از معرفی "مرسدس" با عنوان دایملر – بنز باهم ادغام شد.
  حدود یک سال پس از ادغام‌شان، هزاران خودروی مرسدس - بنز تولید شد. در سال ۱۹۳۱، مرسدس بنز W15 را که به عنوان مدل 170 هم شناخته می‌شود، در نمایشگاه ماشین پاریس به نمایش گذاشت و به خوبی هم مورد استقبال قرار گرفت و حتی پس از پایان خط تولید آن در سال ۱۹۳۶ همچنان فروش داشت. موفقیت W15 به برنامه‌ی دایملر - بنز کمک زیادی کرد.

  آرمی از زمین، دریا و آسمان

  همانند خود برند، ستاره‌ی سه پرِ مرسدس بنز هم در طول سال‌ها تغییرات زیادی را تجربه کرد. به ظاهر این طرح نخستین بار از کارت‌پستال‌های خانوادگی دایملر برداشته شده بود. در ابتدا  رنگ لوگو ، طلایی بود و سپس سفید و در نهایت نقره‌ای شد. ستاره‌ی سه پر، ساده و صریح است: به رنگ نقره با حاشیه‌ی مدورِ براق. هر کدام از این سه پَر به زمین، دریا و آسمان اشاره دارد و نشان‌دهنده‌ی برتری موتورهای دایملر هستند.

  سوالات پر تکرار لوگو مرسدس بنز:

  اولین لوگوی شرکت مرسدس بنز در چه سالی طراحی شد؟

  لوگوی مرسدس بنز که یک ستاره سه پر است، نشان تسلط این خودرو بر زمین، دریا و آسمان می باشد که در سال ۱۹۰۳ طراحی و در سال 1923 به عنوان یک نشان تجاری ثبت شد و تا سال ۱۹۲۶ چندین بار تغییر کرد تا به شکل امروزی خود رسید.

  معنای لوگوی مرسدس بنز چیست؟

  همانند خود برند، ستاره‌ی سه پرِ مرسدس بنز هم در طول سال‌ها تغییرات زیادی را تجربه کرد. در ابتدا  رنگ لوگو ، طلایی بود و سپس سفید و در نهایت نقره‌ای شد. ستاره‌ی سه پر، ساده و صریح است: به رنگ نقره با حاشیه‌ی مدورِ براق. هر کدام از این سه پَر به زمین، دریا و آسمان اشاره دارد و نشان‌دهنده‌ی برتری موتورهای دایملر هستند.

  برای دیدن نمونه لوگو های طراحی شده توسط آرمکده و سفارش طراحی لوگو می توانید با ما در ارتباط باشید.

  دانلود لوگو مرسدس بنز

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  سعید
  1402/01/23 00:32

  با سلام
  بهتر است آرم بنز ب روی ماشینهای دیزل را اینگونه توصیف کنیم
  س پَر میانی یعنی آب و روغن و گازییل و خط دایره ک دور این س پَر کشیده شده را دور دنیا توصیف کنیم . بنز یعنی قدرت سرعت مقاومت با اعتماد کامل با نهایت سرعت لذت ببریم

  مهدی
  1401/12/09 19:16

  شباهت لوگوی سایپا هم الهام گرفته از ستاره بنز هست و تفاوت های آنها در باریکی خطوط لوگوی بنز نشاُت گرفته از باریک بینی طراحان و مهندسان بنز و پهن بودن خطوط لوگوی سایپا به نشانه پهنای بین قدمها و گشادی طراحان و مونتاژ کاران سای پا ست ساییدگی بین پاها .

  ناشناس
  1401/11/23 22:05

  لوگوی سایپا هم کپی از لوگوی بنز هستش فقط با هدف تسلط بر قبرستان ، غسالخانه و سردخانه

  محمدرضا
  1401/12/09 13:25
  پاسخ به:ناشناس

  😂😂😂😂😂😂😂

  سلیمان
  1400/09/12 20:00

  من فکر می کردم منظور قضیه سینوسها و مجموع برآیندهای برابر صفر بر یک نقطه هستش( همان نقطه وسط ستاره)

  رحمانی
  1400/08/01 16:24

  لوگوی بنز واقعا نشان دهنده اون چیزی هست که ساخته میشه. سادگی ، قدرت، کیفیت و اصالت . تو خودروهای کپمپانی هم نمود کامل این لوگو هست.

  ابراهیمی
  1400/07/30 16:44

  تاریخچه جالبی داشت‌‌ . آلمانی ها به نظم دقیق و پشتکار معروفن‌‌. کمپانی های اتومبیل شون که از بهترین برنداست مثل بنز و بی ام و

  امید جبلی
  1400/07/30 01:43

  ماشین فقط مرسدس بنز AMG GT
  در کمتر از 3.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسه و نهایت سرعت مرسدس بنز AMG GT به 249 کیلومتر بر ساعت  می رسه!😎😎👌👌👌👌👌

  کردبچه
  1400/07/29 16:42

  سلام. بنده طرفدار بنز نیستم ولی میتونم بکم واقعا برند پرافتخاریه و از قدیم قابل احترام بوده ، ولی متاسفانه تو سالهای اخیر تو بعضی از قسمتها طراحی جالبی نداشته که این ازش انتظار نمی رفت

  امیرحسین
  1400/07/27 17:27

  طراحی لوگو مرسدس بنز به ما نشون میده که برای ساخت لوگو حتما نباید دنبال آرم های پیچیده بگردیم بلکه با طرح هایی بسیار ساده مثل ستاره و دایره می تونیم لوگویی بسازیم که ماندگار باشه و مفهموم ما رو برسونه

  ناصر
  1400/07/24 20:02

   این که بنز حرف اول رو میزنه شکی نیست ولی یه روی سکه هم این که تو بررسی مدل های ۲۰۱۷_۲۰۱۸ مرسدس که مجهز به سیستم خودران بوده گفته شده که سیستم خودران خودرو گیج و مبهمه و نمیشه بش اعتماد کرد و این درحالی که مشتری پول زیادی بخاطر این سیستم میده 

  شهرام
  1400/07/24 00:54

  رنگ نقره ای لوگوی بنز خیلی گیراست. من برای خود اتومبیل بنز هم همیشه رنگ نقره ای رو میپسندم. وقتی تمیزه و زیر افتاب برق میزنه رویایی میشه .مرسدس یه چیز دیگس

  طاها امیری
  1400/07/23 00:08

  باید گفت که بنز چه پیشینه ی باشکوهی داره فکرکنم به عنوان پدر خودروسازی جهان میشه ازش نام برد.

  سهراب
  1400/07/20 23:13

  این ابر خودروساز آلمانی، خودش که تو صنعت خودرو حرف اولو میزنه به نظرم سرچشمه خیلی از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای که تو خودروهای برندهای مطرح میبینیم هم، از مرسدس بنز الگو گرفته شده

  آرش
  1400/07/16 01:25

  به نظرم بهترین برند اتومبیله . مخصوصا مرسدس میباخ S580 .زیبا نفس گیر و منحصر به فرد 😎😎👌👌👌👌

  ایلیا
  1400/07/14 01:28

  لوگوی بنز در عین سادگی جوری طراحی شده که از خاطره ها نمیره و صد البته به خاطر کیفیت محصولات و خدمات پس از فروشه این شرکت هم هست‌.

  Hosein
  1400/07/07 22:52

  جالب بود. چه خوبه که اینقدر به کیفیت و مشتری مداری اعتقاد دارن 👌👌👌

  اکبر وهابی
  1400/07/03 18:37

  باید گفت که لوگو شیک کیفیت خودرو عالی ... اما افسوس از خودروی وطنی😞

  Ahmad
  1400/07/02 20:34

  فکر نمیکردم بنز تو طراحی لوگوش از آسمان و زمین و دریا الهام گرفته باشه جالب بود

  سارا زمانی
  1400/06/10 17:09

  عالی بود

  محسن
  1400/04/27 13:29

  فلسفه جالبی پشت این آرم بود.

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو