آنچه در این مقاله میخوانید

  فوت و فن های برندسازی شخصی (پرسنال برندینگ)

  فوت و فن های برندسازی شخصی (پرسنال برندینگ)

  برندسازی شخصی یک موضوع ساده و یا جدید نیست، بلکه برگرفته شده از فناوری های اجتماعی است، برندسازی شخصی، فرصت هایی را بیشتر از هر زمان دیگر در اختیار شما قرار میدهد ولی در عین حال زمینه های رقابتی تر بیشتری را نیز برای شما ایجاد میکند.

  اسرار برندسازی شخصی

  برای آنکه شما بتوانید در این بازار شلوغ امروز صدایی برای شنیدن داشته باشید، شما باید تبدیل به یک برند با ارزش گردید. این برند «شما» هستید. در اینجا بهتر است که نگاه دقیقتری برای شروع برندسازی شخصی داشته باشیم و ببینم که شما چگونه میتواند ساخت برند شخصی خودتان را شروع کنید.

  1.تعیین اهداف، برنامه ها و تعیین برند شما

  پیش از آنکه برندسازی شخصی تان را شروع کنید، شما باید اهداف مشخص خودتان را تعریف کنید و برنامه هایتان را مطابق با آن بنویسید. شما باید ببنید در چه موارد کارهای جدیدی انجام داده اید و آینده که میخواهید به آن برسید چیست و چگونه است.

  آیا شما میخواهید که در موقعیت شغلی که قرار گرفته اید دارای آزادی عمل باشید؟ چرا؟ 

  آیا برنامه شما این است که موقعیت شغلی جدید داشته باشید و یا آنکه به عنوان یک برونسپار در خانه کارکنید؟ آیا شما در تلاش هستید که مشتریان خودتان را داشته باشید، یا آنکه بتوانید قیمت کارتان را خودتان را خودتان تعیین کنید؟

  با مشخص کردن اینکه شما چگونه باشید و در چه جایی کار کنید، شما میتوانید آینده ای را برای خودتان طرح کنید و مشخص کنید که در آن چگونه باید عمل کنید.

  در نتیجه، اهداف شما میتوانند برای طرز فکر شما به کار روند و این برابر با همان چیزی خواهد بود که دیگران درباره شما فکر خواهند.

  اسرار برندسازی شخصی

  یک بار دیگر آنچه که گفته شد را مرور کنید. اگر شما بتوانید این کار را انجام دهید، پس شما میتوانید به یک استاد حرفه ای در زمینه کارتان تبدیل شوید.

  همانطوری در مثالی که در زمینه برندسازی شخصی «موفق» گفته شده است، دارن روز، یکی از رهبران و افراد صاحب سبک در زمینه «چگونه میتوان از وبلاگ نویسی پولدار شد» است، 

  اگر چه وبلاگ این شخص به نام خودش نیست، ولی برندسازی شخصی او بر مبنای ارتباطی که او از این طریق با برند خودش ، وب سایتش و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است، رشد پیدا کرده است.

  بعد از آنکه شما توانستید اهداف خودتان را مشخص کنید، شما میتوانید جایگاه شغلی خودتان را تعیین کنید، و میتوانید برنامه مناسب با آن را طرح کنید، و با استفاده از این طرح شما میتوانید برنامه برندسازی شخصی خودتان را شروع کنید.

  2.آموختن، درک کردن و باور کردن برندسازی شخصی تان

  برندسازی شخصی نیاز به آن دارد که دیده شده و احساس شود، همچنین شما به شیوه های ارتباطی نیازمند هستید، اما این گفته میتواند فرا تر از یک لوگو و یا حساب کاربری در شبکه های اجتماعی باشد. 

  شما نیاز بهآن دارید که یا «تصویر شرکتی» را در تمام پلاتفرم ها و در تمام زمانها را حفظ کنید. بیایید تفاوت هایی که میان برندسازی و هویت بصری  وجود دارد را بررسی کنیم.

  ایده اساسی و بنیادین و هسته مفهومی در پشت «تصویر شرکت» در واقع تمامی فعالیت هایی است که شما انجام میدهد، هر چیزی که شما آن را تولید میکنید، به همین خاطر هر محصول , باید بازتاب دهنده ارزش ها و اهداف برندسازی شخصی به صورت کلی باشد.

  برندسازی شخصی

  پس مطابق با این ایده اساسی، آن نحوه ساختن برند شما را نشان میدهد. آن نشان دهنده این است که شما در برابر دیگران به چه صورت هستید و به چه چیزهای باور دارید و اصلا چرا شما وجود دارید.

  به عنوان یک مثال، بیایید نگاهی را به شرکت اپل (Apple) بیندازیم. اگرچه این شرکت یک شخص نیست، اما مفاهیم برندسازی که برای آن به کار میرود به صورت یکسانی است؛ آنها یک ساختار از «تصویر شرکت» را نشان میدهند.

  شرکت اپل (Apple) سعی در ارائه یک فرهنگ انسان دوستان دارد و یک اخلاق درون سازمانی قوی را در خود ایجاد کرده است، هنگامی که این موضوع به وسیله فعالیت های داوطلبانه و انسان دوستانه آن همراه شود، یک دلیل خوب برای ارائه این موضوع به اجتماع پیدا میشود. 

  این ارزشهای کسب وکار گواه بر هر چیزی هستند که آنها انجام میدهند، از محصولات نوآورانه شان تا تبلیغاتی که انجام میدهند، حتی در خدمات مشتریان نیز این موضوع مصداق دارد. 

  شرکت اپل (Apple) یک برند انسانی احساسی را ارائه کرده است که واقعا با افراد در تماس و تعامل است، هنگامی که افراد کالاهای و یا خدمات این شرکت را خریداری میکنند این موضوع را به خوبی احساس میکنند؛ آنها احساس میکنند که بخشی از برند هستند و در واقع این موضوع مثل یک حس قومیت عمل میکند.

   این احساسات است که سبب اتصال و پیوند برند آنها با افراد شده است، به همین خاطر محصولات آن ها فقط یک لوگوی کوچک را یدک میکشد.

  اگر شما بتوانید همینه اصول اساسی را برای برندسازی شخصی خودتان به کار ببرید، این کار سبب میشود که دیگران به راحتی بتوانند با شما ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم درباره شما را به دست بیاورند.

  «به یاد داشته باشید که این که شما چقدر کار میکنید مسئله ما نیست، بلکه مسئله ما این است که شما تا چه اندازه میخواهیدخوب باشید». - پائول آردن

  اسرار برندسازی شخصی

  3.ساخت و حفظ برند شخصی

  بعد از آن که شما اهدافتان را مشخص کردید، شما باید بازار هدف خودتان را تعیین کنید و ببینید که چه چشم اندازهای برای رسیدن به آن دارید، پس از آن، شما میتوانید که شروع به فرمدهی اساس کار برندسازی شخصی خودتان کنید.که  تعیین بلوک های الزامی ساختاربندی که به شما در این امر کمک می کنند مفید هستند.

  3‌.1‌یک هویت بصری منحصر به فرد ایجاد کنید

  یکی از راحت ترین کارهای برای این موضوع ایجاد کردن تفاوت میان خودتان و دیگر رقبایتان است، برای این کار باید از یک هویت بصری منحصر به فرد استفاده کنید. این هویت بصری میتواند مطابق و یا بازتاب دهنده اهداف ابتدای شما باشند.

   با این حال باید به شما این امکان را بدهند که بتوانید در تمامی زمینه های ارتباطی بر روی آن کار کنید. برای درک بهتر این موضوع، شما میتوانید از این هویت بر روی کارت ویزیت، سربرگ یک رزومه به روز شده، وب سایت و مجموعه از پروفایل های اجتماعی آنلاین استفاده کنید.

  3‌.2‌بهتر است که وب سایت و آدرس ایمیل به نام شخصی داشته باشید.

  آیا هنگامی که افراد اسم شما را در گوگل تایپ میکنند، نام شما و رزومه شما نمایش داده میشود؟ اگر شما وب سایت و ایمیل شخصی دارید، جای امیدواری بسیاری است، اما اگر اینطور نیست، باید سریعا نسبت به ایجاد وب سایت و ساختن حساب ایمیل شخصی اقدام کنید.

  در وب سایت شخصیتان باید اطلاعات مربوط به شما وجود داشته، لینک ها وب سایت های دیگر شما، پروفایل های شبکه های اجتماعی و نیز وبلاگ ها و دوره های کاری که شما گذرانده اید نیز باید وجود داشته باشد، این موضوع تشکیل دهنده پروفایل شما است.

  3‌.3‌رسانه های اجتماعی (ثبت و برقرار ارتباط!)

  اینکه یک حساب بر روی فیسبوک و توئیتر داشته باشیدیک چیز است و آنکه از این حساب برای برندسازی شخصی و یا کارهای دیگر استفاده کنید موضوع دیگری است. 

  شما باید به یاد داشته باشید که هرکاری که شما انجام میدهید و هرچیزی که شما به اشتراک می گذارید، در واقع نشان دهنده «برند شخصی» شما است، که هم میتواند به صورت حرفه ای و هم به صورت شخصی باشد.

  از خودتان بپرسید چه ارزش هایی برای شما مهم است و دوست دارید چگونه دوستان خودتان و یا تعقیب کنندگانتان را انتخاب کنید؟ آیا شما جذابیت کافی را برای برقرار ارتباط با افراد را دارید، یا فقط در حد تعارف دوست دارید با دیگران در ارتباط باشید؟ 

  برندسازی شخصی

  آیا شما بخش های مرتبط به پروفایلتان را به صورت کامل پر کرده اید؟ آیا شما به وب سایت های دیگری که با آنها در تماس هستید لینک دهی کرده اید؟ چگونه میتوان به ایمیل شما تماس برقرار کرد؟

  در این زمینه راه های بسیار زیادی وجود دارد که میتواند به شما و برندسازی شخصی شما کمک کند، اما ساده ترین راه برای اینکه افراد بتوانند شما را پیدا کنند را انتخاب کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید، شما درگیر کار شده اید و ارزش لازم را ایجاد کرده اید.

  3‌.4‌حفظ برند، امنیت و نظارت

  برند شما کسب و کار شماست و تضمین کننده شهرت شما می باشد. آیا نمی توانید آنچه که افراد درباره شما میگویند را بررسی کنید؟

  از Google Alerts، Twitter Search و ابزاری بسیار که در این زمینه وجود دارد استفاده کنید، تا هر موضوعی که درباره شما در سطح اینترنت منتشر میشود را دریابید.

   این کار به شما این امکان را میدهد که شما بتوانید پیش از همه از موضوعات گفته شده درباره خودتان مطلع شوید و بدانید که مردم درباره شما چه فکر میکنند و چگونه برای ارتباط با شما اقدام میکنند.

  4.رازهایی برای برندسازی شخصی...

  به یاد داشته باشید که برنامه ریزی اساس برندسازی شخصی شما و ساخت سازه و ساختارهای اصلی برند شماست، اما بدون شک، اساسی ترین بخش بعد از برنامه ریزی آنچیزی است که مردم درباره شما میگویند، نه آنچه که شما درباره خودتان منتشر میکنید.

  بنابراین، نتیجه نهایی برای ایجاد تصویر شخصی از خودتان برابر مساوی با آنچیزی است که مردم از شما خواهند دید و از شما درک میکنند.

  در واقع این راز برندسازی شخصی است.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone