آنچه در این مقاله میخوانید

  تاریخچۀ لوگوی Toyota

  تاریخچۀ لوگوی Toyota

  تاریخچۀ لوگوی Toyota  مقالۀ حاضر است که سعی دارد، پیرامون طراحی لوگوی برند معروف تویوتا به شما مخاطب عزیز اطلاعاتی بدهد. تاریخچۀ لوگوی Toyota  با پیشینۀ جالبی که دارد، قطعاً نظر شما را به خود جلب خواهد کرد.

  تاریخچه طراحی لوگو تویوتا

   تویوتا شرکت خودروسازی ژاپنی تبار و در عین حال چند ملیتی است. دفتر مرکزی این کمپانی بزرگ در تویوتای آیچی در کشور ژاپن قرار دارد. این شرکت در سال 2013 عنوان بزرگ ترین خودروساز جهان را از آن خود کرد و در سال 2014 نیز بزرگ ترین خودرو ساز جهان شناخته شد، به نحوی که از هر 9 خودرویی که در جهان تولید می شد، یکی از آن ها ساخت برند تویوتا بود. 


  طراحی لوگو بازرگانی و لوگو صنعتی در آرمکده


  از تویودا تا تویوتا

  تاریخچۀ لوگو Toyota  را با ذکر پیشینۀ شکل گیری و تأسیس این شرکت آغاز می کنیم. ساکیشی تویودا، نخستین کارخانۀ ریسندگی اتوماتیک را در ژاپن افتتاح کرد. با ایده ها و خلاقیت هایی که در جایگاه مدیریت این کارخانه به کار گرفت، موجب پیشرفت کارخانۀ ریسندگی اش در جهان شد. 

  شعار ساکیشی این بود: "پنجره را باز کن، دنیای بزرگی در بیرون وجود دارد!" کیشیرو تویودا، پسر ساکیشی خط تولید موتورهای گازوئیلی را در همان کارخانۀ ریسندگی پدر راه اندازی کرد و در سال 1935 نخستین خودروی مدل تویوتا A1 و سال بعدش مدل  AA را تولید کرد. این استارت ورود به عرصۀ خودروسازی تویوداها بود. 

  سفر به آمریکا و ایدۀ تویوتا

  تاریخچۀ لوگوی Toyota را با روند شکل گیری کمپانی خودروسازی تویوتا پی گیر هستیم. در ابتدای امر خودروهای تولیدی این برند، کپی از خودروهای آمریکایی بود و بالطبع موفقیت چشمگیری حاصل آن نمی شد.

   اما تویوتا این روند کپی کردن را ادامه نداد و کم کم خود را در بین خودروسازان برتر و حتی رتبۀ اول جهانی جای داد. در سال 1929 کیشیرو برای امضای توافقنامه ای با کمپانی برادران پلات انگلیسی در زمینۀ حق تولید و فروش دستگاه های تمام اتوماتیک بافندگی به کشور های دیگر راهی  شد. 

  در ضمن اهداف این توافقنامه، کیشیرو سفری هم به ایلات متحدۀ آمریکا داشت و در این سفر فریفتۀ اتومبیل های غربی گشت و تصمیم جدی اش برای ورود به صنایع خودروسازی را پس از این سفر گرفت. 

  بیشتر بخوانید: برندینگ

  تاریخچه طراحی لوگو تویوتا

  کیفیت محصولات Toyota

  تاریخچۀ لوگوی Toyota به سال 1936 بر می گردد. نخستین کارخانۀ تولید خودروی تویوتا در سال 1935 آغاز به کار کرد. لوگوی تویوتا که پیش از این تویودا بود به تویوتا تغییر نام یافت. 

  کمپانی تویوتا موتور در سال 1937 به طور رسمی افتتاح گردید و موفق ترین کارخانۀ ریسندگی ژاپنی، تغییر کارکرد داد و وارد صنایع خودروسازی شد. نخستین محصول تجاری این شرکت، کامیون یک و نیم تنی تویوتا مدل G1 بود. 

  در طول جنگ جهانی دوم کارخانۀ تویوتا در خدمت ارتش بود و تا چند سال بعد هم اجازۀ تولید خودرو را نداشت. مرگ کیشیروی مبتکر در سال 1952 رخ داد و پسر عمویش، ایجی، مسئولیت کارخانه را بر عهده گرفت. 

  ایجی همراه با پسر کیشیرو، شوئی شیرو، توانستند، تویوتا را به یکی از شرکت های مهم خودروسازی جهان تبدیل کنند. بعدها تویوتا با جنرال موتورز آمریکا همکاری کرد و با عرضۀ خودروهای هیبریدی تجاری، پرچمدار جدیدترین تکنولوژی در جهان شد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو با هوش مصنوعی

  تاریخچه طراحی لوگو تویوتا

   تویوتا کمری، تویوتا هایلوکس و تویوتا لندکروز از محبوب ترین و پر فروش ترین محصولات تویوتا هستند. کیفیت خودروهای تویوتا آن قدر زیاد است که بسیاری از گروه های نظامی و شبه نظامی از برند تویوتا استفاده می کنند.

  تاریخچۀ لوگوی Toyota

  تاریخچۀ لوگوی Toyota را ادامه می دهیم. اکنون وقت آن است که در مورد لوگوی خاص تویوتا صحبت کنیم. همگی لوگوی برند خاص خودروهای تویوتا را به خوبی می شناسند؛ آرمی با سه بیضی در هم تنیده شده. 

  دربارۀ این لوگو و ایدۀ طراحی این لوگوی منحصر به فرد داستان های جالبی وجود دارد. در تصور اولیه خیلی ها باور دارند که لوگوی تویوتا سعی دارد با الهام از غرب، یک گاوچران را به تصویر بکشد. با این دیدگاه شکل کلاهِ یک گاوچران، ایده و حاصل کار طراحی لوگوی تویوتاست.

   داستان جالبی است که با نگاه به لوگوی تویوتا دور از ذهن نمی نماید، اما این اصل و واقعیت ماجرا نیست. بیضی های در هم تنیدۀ تویوتا، همچنین حرف T و به طور کلی فرمان اتومبیل را تداعی می کنند. 

  تاریخچه طراحی لوگو تویوتا

  هر کدام از حلقه های بیضی با یک مفهوم خاص طراحی گردیده اند. یکی نماد مشتری، یکی نماد سازنده و آخری نماد دنیا است. دنیایی که مشتری و سازنده اش را در بر می گیرد. دنیایی که حاوی سازندگان تویوتا و مشتریان مشتاق آن است. 

  دربارۀ نام برند تویوتا هم ماجرای شنیدنی وجود دارد. تویوتا در زبان ژاپنی، معادل برکت برنج است. تویو: برکت و تو: برنج. این نام برگرفته از یک باور محلی است که طبق آن، فراوانی برنج، نشانۀ فراوانی مال و ثروت است. خانوادۀ تویودا، با انتخاب این نام رزق وبرکت را با حرفه شان همراه می کردند و با طرح یک لوگوی خاص، جزو صنایع برتر خودروسازی جهان شدند. 

  شعار تبلیغاتی شرکت تویوتا

  کمپانی تویوتا در دوره­های مختلف از شعارهای تبلغاتی متفاوتی بهره­مند بوده است که هر یک با توجه به دوره‌ی فعالیت و اهداف این شرکت تنظیم می­شدند. این شعارها در دوره­های مختلف به شرح زیر هستند؛

  • "You asked for it. You got it"

   جمله­ی " آن را خواستید، آن را بدست آوردید" یا همان ضرب المثل فارسی " خواستن توانستن است" در سال­های 1975 تا 1979 شعار تبلیغاتی این شرکت بود.

  • "Oh, What A Feeling"

   شعاری که تا به امروز در خاطر بسیاری از طرفداران تویوتا مانده است: شعار " اوه، چه احساسی"! این شعار بیان کننده­ی احساس واقعی خریداران محصولات تویوتا است که در 1980 تا 1986 معروف بود.

  • "Who could ask for anything more?"

   "چه کسی می­تواند انتخاب دیگری داشته باشد؟" جمله­ای که تویوتا را به عنوان بهترین انتخاب در نگاه مشتری تبدیل می­کند. این جمله نیز در سال­های 1986 تا 1990 به عنوان شعار تبلیغاتی تویوتا موتورز برگزیده شده بود.

  • "Toyota. Everyday,"

   "هر روز با تویوتا یا تویوتا هر روز"، عبارتی کوتاه، مفهومی و بسیار ساده­تر از شعارهای قبلی بود. به طوری که به راحتی در ذهن مخاطب جای می­گرفت. این شعار از سال 1997 تا 2001 بازگو کننده‌ی اهداف این کمپانی بزرگ بود.

  • "Let's Go Places"

  در نهایت از اوایل سال 2013 کمپانی تویوتا این شعار را جایگزین شعار قبلی خود اعلام کرد. به عقیده­ی مدیران این شرکت، شعارهای پیشین تاثیرگذاری و ماندگاری کمتری در ذهن مخاطب داشتند و باید با جمله­ای ماندگار جایگزین می­شدند. شعار جدید نشان دهنده‌ی تعهد این شرکت به محصولات جدیدتر و شگفت­انگیزتری خواهد بود. در واقع این شعار نوید دهنده­ی مشارکت مشتریان در شکل­گیری آینده­ی هرچه بهتر تویوتا است.

  سوالات متداول لوگو تویوتا

  لوگوی تویوتا به چه معناست؟

  در سال 1990 شرکت تویوتا از یک نماد به شکل سه بیضی درهم تنیده شده برای لوگوی خود استفاده کرد. این حلقه‌های بیضی نماد مشتری، محصول و پیشرفت تکنولوژی هستند به طوری‌که پیشرفت تکنولوژی، مشتری و سازنده‌اش را دربرمی‌گیرد.

  شعار تبلیغاتی شرکت تویوتا چیست؟

  کمپانی تویوتا از سال 2013 شعار تبلیغاتی خود را عوض کرد و عبارت "Let’s Go Places" را برای خود برگزید. شعار جدید تویوتا حاکی از تعهد این شرکت به محصولات جدیدتر است.

  دانلود لوگو تویوتا

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  معینی
  1402/07/07 16:13

  تویوتا عشقه

  رضا بختیاری
  1401/11/13 12:27

  سلام توضیحات عالی و بهتر از ان سبک ت ضیح دادن جذاب بود . مرسی

  javad
  1400/11/08 10:05

  عالی 0K

  طاها
  1400/09/01 17:33

  خیلی جالب بود

  محمدرضا
  1400/08/01 20:59

  تویوتا لندکروز رو میپسندم واقعا بینظیره. کلا به نظرم تویوتا ماشینهای شاسی بلندش بهتره. بقیشون مثلا تویوتا یاریس زیاد چنگی به دل نمیزنه

  حمید
  1400/07/29 21:58

  شعار شرکت تویوتا : با هم بریم تا هرجا که خواستی . واقعا هم همینه لذت میبرم چون دقیقا بهش عمل میکنن. حالا داشته باشیم شعار خودروساز داخلی . سایپا : مطمئن 😳😳😳😳😳

  حسین
  1400/07/26 00:15

  تویوتا برند خوب و پرقدرتیه ولی تو بعضی مدلاش نقص داره . مثلا مصرف بنزین لندکروز اصلا با بنز کلاس Gقابل مقایسه نبست خیلی پرمصرفه

  حامد
  1400/07/23 23:43

   لوگوی تویوتا، همه ی حروف تویوتا را شامل می شه. حرف O کاملا مشخصه و حرف T هم که در داخل دو بیضی قرار گرفته. برای پیدا کردن حرف A باید پایین بیضی وسط را نادیده بگیریم.

  آرمان
  1400/07/18 23:27

  فقط راو ۴
  البته من خودم هیوندای سانتافه دارم یه کره ای خوش فروش با کیفیت . ولی خب هیوندای سانتافه از لحاظ کیفی قابل رقابت با تویوتا راو4 نیست

  ثنا
  1400/07/16 23:19

  گفته شده که لوگوی تویوتا با ۸ حرکت نوشته می شه و عدد ۸ عددی مقدس در فرهنگ ژاپنی است. درست یا نادرستش رو نمیدونم

  ثنا
  1400/07/16 23:19

  گفته شده که لوگوی تویوتا با ۸ حرکت نوشته می شه و عدد ۸ عددی مقدس در فرهنگ ژاپنی است. درست یا نادرستش رو نمیدونم

  علیرضا
  1400/07/12 23:46

  واقعا لذت میبرم از تعهدی که نسبت به خریداران دارن . اگر پیامی رو برای برندشون در نظر میگیرن با تمام توان بهش عمل میکنن و اولویت اولشون راحتی و امنیت مصرف کننده هست. منو یاد تولید کنندگان داخلی می اندازن😅😅😉😉😉

  Omid
  1400/07/11 00:51

  تویوتا هایلوکس عالیه مخصوصا دوکابینش. برای آفرود و تورهای کویر هم که حرف نداره

  amirali
  1400/07/08 21:33

  پشتکار و تلاش بی وقفه ژاپنی ها تو همه عرصه ها باعث موفقیتشونه.

  Bahman
  1400/07/04 19:33

  از نظر شما لوگوی تویوتا (سه حلقه داخل هم ) جزو کدوم سبک از لوگو میتونه قرار بگیره؟

  مدیر ارشد
  1400/08/30 12:54
  پاسخ به:Bahman

  ترکیبی از سبک های مختلف میتونیم در نظر بگیریم،برای اطلاعات بیشتر مقاله انواع سبک لوگو رو مطالعه کنید.

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو