آنچه در این مقاله میخوانید

  راهنمای طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو

  راهنمای طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو

  لوگو لوازم یدکی به عنوان نماد اختصاصی و هویت یک فروشگاه لوازم یدکی خودرو در نظر گرفته می‌شود که به آن ارزش و اعتبار خاصی می‌بخشد. فروش لوازم یدکی خودرو در دسته مشاغل کم رقابت قرار دارد و شاید به همین دلیل طراحی لوگو برای آن ضروری و مهم به نظر نرسد. در صورتی که چنین نیست و طراحی لوگو لوازم یدکی یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای افتتاح یک فروشگاه ارائه دهنده لوازم جانبی و یدکی خودرو است که اغلب مورد بی توجهی قرار می‌گیرد. با طراحی لوگو لوازم یدکی می‌توانید در بازاری که رقبای زیادی برای رقابت وجود ندارند به راحتی خود را به مخاطبان هدف معرفی کرده و نام فروشگاهتان را در ذهن آنان ثبت نمایید. تفاوتی ندارد که فروشگاه شما بزرگ یا کوچک باشد؛ آنچه که اهمیت دارد این است که با طراحی یک نشان اختصاصی بتوانید توجه مخاطبان هدف یعنی آقایان را جلب کرده و آنها را به مشتریان دائمی خود تبدیل کنید. عناصر بصری نقش حائز اهمیتی را در فرآیند معرفی و برندسازی مشاغل ایفا می‌کنند و لوگو نیز یکی از مهم‌ترین المان‌های بصری یک فروشگاه محسوب می‌شود. در ادامه این مطلب اهمیت طراحی لوگو لوازم یدکی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با نکات مهم طراحی لوگو فروشگاه لوازم یدکی نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  اهمیت طراحی لوگو لوازم یدکی

  به نظر شما چرا به لوگو لوازم یدکی احتیاج داریم و یا چرا باید برای فروشگاه لوازم یدکی خود لوگو طراحی کنیم؟ این سوالات اولین و رایج‌ترین پرسش‌هایی هستند که در بحث طراحی لوگو برای لوازم یدکی مطرح می‌شوند. پاسخ این سوالات روشن و واضح است زیرا هر کسب و کار بزرگ یا کوچک برای معرفی حرفه‌ای خود به مشتریان باید دارای یک نماد بصری اختصاصی باشد. لوگو لوازم یدکی اولین عنصری است که مشتریان پیش از ورود به یک فروشگاه به آن توجه می‌کنند و همین نماد تجاری کوچک تاثیر بسزایی بر تصمیم خرید آنان خواهد داشت. از آنجایی که تعداد فروشگاه‌های لوازم یدکی در سطح شهرها چندان زیاد نیست؛ در نتیجه برندسازی و معرفی حرفه‌ای آنها از اهمیت بالاتری برخوردار است. با طراحی یک لوگو لوازم یدکی خودرو جذاب و منحصر به فرد به راحتی می‌توانید توجه و اعتماد مخاطبان هدف یعنی آقایان را به فروشگاه خود جلب کرده و آنان را به مشتریان ثابت خود تبدیل نمایید.

  هیچ چیز مانند یک لوگوی خاص در اولین نگاه قادر به جلب توجه مخاطبان به فروشگاه شما نیست و به همین دلیل است که طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو به عنوان یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای شروع این شغل در نظر گرفته می‌شود. با طراحی لوگوی لوازم یدکی می‌توانید ارتباط غیر کلامی موثری با مشتریان بالقوه برقرار کنید و به آنها نشان دهید که برای مخاطبان خود ارزش خاصی قائل هستید. زمانی که برای فروشگاه خود یک تابلوی جذاب، نام و لوگوی اختصاصی در نظر بگیرید بسیار سریع و راحت می‌توانید فروشگاهتان را در معرض دید مشتریان قرار داده و آنها را نسبت به خرید و استفاده از خدمات خود ترغیب نمایید. شغل فروش لوازم یدکی خودرو مانند سایر مشاغل رقبای زیادی ندارد؛ از این رو برندسازی در آن چندان دشواری نیست. یک لوگو لوازم یدکی موتور و یا خودرو جذاب در ابتدا موجب جلب توجه مشتریان به فروشگاه و ترغیب آنان نسبت به خرید شده و در صورت ایجاد تجربه خرید مثبت برای آنان نیز منجر به ماندگاری نام فروشگاه در ذهن خریداران خواهد شد. طراحی لوگو لوازم یدکی به فروشگاه شما هویت و اعتبار می‌بخشد و تصویر ذهنی مثبتی را نیز در ذهن مشتریان ایجاد خواهد کرد. بنابراین اگر صاحب یک فروشگاه لوازم یدکی هستید از اهمیت و تاثیر طراحی لوگوی لوازم یدکی خودرو در جلب توجه، اعتماد و رونق کسب و کار خود غافل نشوید.

  لوگو لوازم یدکی

  اصول طراحی لوگوی لوازم یدکی

  طراحی لوگو لوازم یدکی ماشین دارای برخی ضوابط خاص است که با در نظر داشتن آنها به راحتی می‌توانید هویت بصری فروشگاه خود را طراحی کنید. مهم‌ترین اصولی که در زمان طراحی لوگوی لوازم یدکی باید به آنها توجه داشته باشید شامل:

  انتخاب روش طراحی مناسب

  اولین و مهم‌ترین گام در فرآیند طراحی لوگو فروشگاه لوازم یدکی «انتخاب روش طراحی» است. به طور کلی برای طراحی لوگوی مشاغل مختلف سه روش لوگوتایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی وجود دارد که انتخاب روش طراحی به سلیقه شما و البته نوع کسب و کارتان بستگی دارد. برای طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو بهتر است از سبک طراحی «لوگو ترکیبی» استفاده کنید؛ زیرا در این روش به طور همزمان می‌توانید از مزایای دو سبک لوگوتایپ و لوگو تصویری بهره ببرید.

  لوگو ترکیبی در واقع تلفیقی از یک تصویر مرتبط و تایپوگرافی است که هویت بصری فروشگاه لوازم یدکی شما را به بهترین نحو طراحی خواهد کرد. با انتخاب این روش به راحتی می‌توانید حوزه فعالیت خود را به مخاطب معرفی کنید و نام اختصاصی فروشگاهتان را نیز در لوگو قرار دهید. لوگو ترکیبی تمامی اطلاعات اولیه موردنیاز مخاطبان درباره یک فروشگاه لوازم یدکی اتومبیل را در قالب یک نماد جذاب در اختیارشان قرار می‌دهد و از همه مهم‌تر آنکه توجه و البته اعتماد آنان را نیز جلب خواهد کرد. بنابراین با طراحی لوگو لوازم یدکی به سبک ترکیبی می‌توانید اولین گام در جهت معرفی خود به مخاطبان هدف را با موفقیت بردارید.

  لوگوی لوازم یدکی

  رعایت اصل سادگی

  رعایت اصل سادگی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در طول فرآیند طراحی لوگوی لوازم یدکی خودرو باید به آن توجه داشته باشید. لوگو باید معرف حوزه فعالیت شما به مخاطبان باشد تا بتواند توجه آنان را جلب نماید. طراحی ساده اما جذاب لوگو در تحقق این امر کمک بسیاری به شما خواهد کرد؛ زیرا مخاطبان با لوگوهای ساده بسیار سریع و راحت ارتباط عاطفی برقرار کرده و آنها را به خاطر می‌سپارند. زمانی که مخاطبان هدف، تصویر ذهنی مثبتی از لوگوی شما در ذهن داشته باشند قطعا نسبت به خرید از شما ترغیب خواهند شد.

  لوگوهای شلوغی که دارای المان‌های متعددی هستند، قدرت جلب توجه بالایی نداشته و درک معنا و مفهوم آنها نیز برای مخاطبان دشوار است. بنابراین سعی کنید لوگو لوازم یدکی خود را در کمال سادگی اما جذابیت طراحی کنید و از بکار بردن عناصر اضافی و غیرضروری در آن خودداری نمایید.

  طراحی لوگو لوازم یدکی

  استفاده از نماد مرتبط

  استفاده از نمادهای مرتبط با لوازم یدکی خودرو یکی دیگر از اصول طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم یدکی است که در واقع طرح کلی لوگوی شما را تشکیل می‌دهد. هر کسب و کار باید در لوگوی خود از نمادهای مرتبط با حوزه فعالیت و محصولات خود استفاده نماید تا مخاطبان در نگاه اول قادر به درک سریع معنا و مفهوم لوگو باشند و با آن ارتباط عاطفی برقرار کند. برای طراحی لوگو لوازم یدکی می‌توانید از تصاویر مرتبطی همچون آچار، چرخ دنده، پیچ و مهره و غیره استفاده کنید تا مخاطبان در اولین نگاه به لوگو بتوانند با حوزه فعالیت شما آشنا شوند. بنابراین بکارگیری نمادهای مرتبط با لوازم یدکی ماشین به شما کمک می‌کند تا حوزه فعالیت خود را به روشی موثر به مخاطبان معرفی کرده و آنها را به فروشگاه خود جذب نمایید. با بررسی چندین نمونه لوگو لوازم یدکی می‌توانید برای طراحی لوگوی خود ایده‌های مختلفی بگیرید.

  رنگ مناسب

  انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از مهم‌ترین مراحل طراحی لوگو لوازم یدکی است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. توجه به اصول روانشناسی رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای لوگو فروشگاه لوازم یدکی خود ترکیب رنگی مناسبی انتخاب کنید؛ زیرا رنگ‌ها دارای انرژی خاصی هستند و عواطف و احساسات متفاوتی را در بیننده ایجاد می‌کنند. در حالت ایده آل برای طراحی لوگو نباید از بیش از سه رنگ استفاده کنید؛ زیرا بکار بردن رنگ‌های متعدد در لوگو موجب ایجاد احساسات متناقضی در مخاطب شده و جذابیت لوگو را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  استفاده از رنگ‌هایی همچون مشکی، آبی، قرمز و یا طلایی برای طراحی لوگو لوازم یدکی گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند؛ زیرا این رنگ‌ها به سرعت توجه مخاطبان را به لوگو جلب کرده و برای مخاطبان هدف یعنی آقایان نیز جذاب هستند. طراحی لوگو سیاه و سفید نیز ترکیب رنگی رایج و کم ریسکی برای لوگو لوازم یدکی خودرو است.

  لوگو لوازم یدکی خودرو

  انتخاب فونت

  انتخاب فونت مناسب نیز مرحله مهم و تاثیرگذار دیگری در طراحی لوگو لوازم یدکی محسوب می‌شود. برای درج نام فرشگاه یا برند لوازم یدکی خود در لوگو باید فونتی مناسب برای آن انتخاب کنید تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو همچنین بتوانید نام خود را نیز در ذهن مخاطبان ثبت نمایید. فونت لوگو لوازم یدکی باید فونتی کلاسیک، ساده و خوانا باشد تا مخاطبان به راحتی بتوانند آن را بخواند و نام فروشگاه را به خاطر بسپارند. استفاده از فونت‌های مینیمال و یا فونت‌های دارای لبه‌های تیز برای لوگو لوازم یدکی بسیار مناسب‌اند؛ زیرا در عین سادگی، جلوه بصری خاصی به لوگو می‌بخشند و به راحتی نیز قابل خواندن هستند. استفاده از فونت‌های فانتزی و یا شلوغ و پیچیده برای لوگوی لوازم یدکی خودرو به هیچ وجه مناسب نیست و ارزش و اعتبار لوگو را زیر سوال می‌برد. بنابراین در انتخاب فونت برای لوگو خود دقت کافی داشته باشید و فونتی را انتخاب کنید که با ارزش‌های فروشگاه شما سازگار باشد.

  طراحی وکتور

  طراحی وکتور لوگو لوازم یدکی از دیگر نکات مهمی است که در هنگام طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید. وکتور از جمله سبک‌های رایج طراحی است که تصویر لوگو در آن با استفاده از خطوط، نقطه و منحنی‌های متصل به یکدیگر تشکیل می‌شود. «ویرایش سریع و آسان» به عنوان مهم‌ترین مزیت طراحی لوگو لوازم یدکی به روش وکتور است؛ زیرا یک لوگو در محیط‌های مختلفی همچون تابلوی فروشگاه، وب سایت، بنرهای تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل باید قابل ویرایش باشد. با طراحی لوگوی لوازم یدکی به روش وکتور به راحتی می‌توانید سایز آن را بدون افت کیفیت، تغییر دهید و در پلتفرم‌های مختلف نیز بدون محدودیت از لوگوی خود استفاده نمایید.

  لوگوی لوازم یدکی خودرو

  بررسی لوگوهای موفق

  بررسی لوگوهای موفق و ماندگار نیز نکته مهمی دیگری است که در زمان طراحی لوگو برای لوازم یدکی باید به آن توجه داشته باشید. با بررسی لوگوهای به یاد ماندنی همچون لوگو لوازم یدکی ایران خودرو می‌توانید از ایده‌های طراحی آنها در طراحی لوگو خود استفاده نمایید. اما انجام این کار به معنای کپی برداری عینی از لوگوی رقبا نیست بلکه به معنای آن است که شما می‌توانید از روش‌های طراحی و یا نوع فونت آنها برای طراحی لوگوی خود الهام گرفته و آنها را با ایده‌های منحصر به فرد خود ترکیب نمایید. بدین ترتیب بدون آزمون و خطا می‌توانید لوگو لوازم یدکی خود را طراحی کرده و آن را بر روی تابلوی فروشگاه قرار دهید.

  رعایت تناسب و ترتیب قرارگیری عناصر

  در آخرین مرحله از طراحی لوگوی لوازم یدکی نیز باید عناصر آن یعنی نماد اصلی و نام فروشگاه را با حفظ فاصله استاندارد در کنار یکدیگر قرار دهید. در صورت طراحی لوگو لوازم یدکی به صورت ترکیبی باید دو عنصر اصلی لوگو را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر قرار دهید تا بتوانید حوزه فعالیت خود را به درستی به مخاطبان معرفی کرده و جذابیت بصری لوگو را نیز حفظ نمایید. برای طراحی لوگو در حالت ایده آل باید نماد اصلی را در وسط و نام برند و یا فروشگاه لوازم یدکی را نیز با فاصله نه چندان زیاد در پایین و یا کنار آن بنویسید. بدین ترتیب لوگوی لوازم یدکی شما با رعایت تمامی نکات مهم مربوط به طراحی لوگو تشکیل و به نمادی ماندگاری از فروشگاهتان تبدیل خواهد شد.

  با رعایت این نکات ساده اما کاربردی می‌توانید لوگو لوازم یدکی خود را به صورت حرفه‌ای طراحی کرده و از آن به عنوان نشان تجاری اختصاصی فروشگاه خود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که لوگوی یک وب سایت و یا فروشگاه لوازم یدکی عنصر حائز اهمیت و قابل توجهی در فرآیند معرفی، بازاریابی و برندینگ آن در نظر گرفته می‌شود که نقش کلیدی و مهمی را در ایجاد تصویر ذهنی مثبت در ذهن مخاطبان هدف و جلب توجه آنان ایفا می‌کند. این رو برای طراحی لوگو لوازم یدکی خودرو علاوه بر رعایت نکات بالا باید از متخصصان با تجربه در زمینه طراحی لوگو کمک بگیرید تا نماد و هویت بصری مجموعه شما را با درک ارزش‌های آن به صورت حرفه‌ای طراحی نمایند.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone