آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو کفش

  طراحی لوگو کفش

  طراحی لوگو کفش اقدامی مهم و ضروری در فرآیند برندسازی و معرفی حوزه فعالیت یک فروشگاه کفش یا برند تولیدکننده کفش به مخاطبان محسوب می‌شود. بدون طراحی یک لوگوی کفش منحصر به فرد و جذاب چگونه می‌توانید در بازارهای رقابتی، نام خود را به عنوان یک برند یا فروشگاه بزرگ در ذهن مخاطبان برجسته ساخته و آنان را نسبت به خرید محصولات خود ترغیب نمایید؟ ساخت لوگو کفش به یک مجموعه رسمیت و اعتبار می‌بخشد و به راحتی می‌تواند توجه افراد را به محصولات آن جلب نماید؛ زیرا طراحی لوگو برای کفش فروشی در واقع زبان برقراری ارتباط غیرمستقیم با مخاطبان است و نشان می‌دهد که شما به عنوان یک برند تولیدکننده کفش برای مخاطبان خود ارزش و احترام قائل هستید. یک برند بدون طراحی لوگو کفش چگونه می‌تواند خود را از رقبا متمایز سازد و به عنوان برندی مستقل و صاحب نام در بازار فعالیت کند؟ به نظر شما راز موفقیت برندهای معروف و پرطرفدار تولیدکننده کفش همچون آدیداس، نایکی و یا پوما چیست؟ آیا این برندها بدون طراحی لوگو قادر به مطرح ساختن نام خود در سراسر دنیا بودند؟ لوگو کفش هویت یک برند یا فروشگاه را شکل می‌دهد و آن را در ذهن مخاطبان هدف ثبت خواهد کرد. در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگوی کفش فروشی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با ویژگی‌های یک لوگو کفش خوب نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  طراحی لوگو کفش

  مزایای طراحی لوگو کفش

  همانطور که اشاره کردیم، طراحی لوگو کفش به کسب و کار شما رسمیت، هویت و اعتبار می‌بخشد و برند شما را در نگاه مخاطبان به برندی ارزشمند تبدیل خواهد کرد. فروشگاه‌های کفش فروشی که دارای لوگوی اختصاصی و البته نام تجاری منحصر به فرد هستند، بسیار سریع‌تر از سایر فروشگاه‌ها می‌توانند توجه و اعتماد مشتریان هدف را جلب نمایند. زیرا کفش فروشی در دسته مشاغل پرمتقاضی و البته پر رقابت قرار دارد و اگر به برندسازی فروشگاه‌ خود توجه نداشته باشید قطعا مغلوب رقبا شده و با شکست مواجه می‌شوید.

  تفاوتی ندارد که فروشگاه شما چقدر بزرگ و وسیع است و یا رقبای شما تا چه اندازه نبض بازار را در دست دارند؛ آنچه که اهمیت دارد این است که خود را به روشی موثر به مخاطبان معرفی کنید. تصویر ذهنی افراد از برند و فروشگاه شما تاثیر بسزایی بر رشد و موفقیت‌تان در این عرصه دارد و به همین دلیل است که طراحی یک لوگو کفش جذاب و خاص به عنوان یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای معرفی یک برند به مخاطبان و یا افتتاح یک فروشگاه در نظر گرفته می‌شود. برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگوی کفش فروشی شامل:

  لوگوی کفش

  تعریف هویت برند

  طراحی لوگو کفش به شما کمک می‌کند تا هویت برند و حوزه فعالیت خود را در قالب یک تصویر شفاف و ویژه به مخاطبان هدف معرفی نمایید. یعنی اگر لوگوی شما به صورت اصولی و حرفه‌ای طراحی شود، مخاطبان با دیدن آن قادر به تشخیص و شناسایی حوزه فعالیت شما خواهند بود. به عنوان مثال انتخاب نماد کفش برای یک فروشگاه بزرگ کفش فروشی، انتخاب مناسبی است که هر شخص با دیدن آن می‌تواند هویت برند و حوزه فعالیت شما را به درستی تشخیص دهد و در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی آن باشد.


  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تدوین هویت مفهومی برند روی لینک کلیک نمایید.


  جلب توجه و اعتماد مشتریان

  همانطور که اشاره کردیم، لوگو هر کسب و کار به عنوان نماد و هویت بصری اصلی آن در نظر گرفته می‌شود که در صورت طراحی صحیح قادر به ترغیب افراد نسبت به بازدید از یک فروشگاه خواهد شد. با طراحی لوگو کفش این پیام را به مخاطبان انتقال می‌دهید که برای آنان ارزش قائل هستید و کسب درآمد تنها هدف شما از راه اندازی فروشگاه نیست. زمانی که مخاطب احساس مثبتی نسبت به یک برند یا فروشگاه داشته باشد حتی برای یک بار هم که شده از محصولات و خدمات آن استفاده کرده و در صورت رضایت به مشتری وفادار و دائمی آن تبدیل خواهد شد. بنابراین طراحی لوگو کفش ایفاگر نقش مهمی در فرآیند اعتمادسازی و ترغیب افراد نسبت به خرید کفش از شما است.

  ایجاد تصویر ذهنی مثبت

  از دیگر مزایای طراحی لوگو کفش فروشی می‌توانیم به ایجاد تصویر ذهنی مثبت اشاره کنیم که موجب ماندگاری و تثبیت نام برند و فروشگاه شما در ذهن مخاطبان خواهد شد. البته ایجاد این تصویر ذهنی مثبت مشروط بر طراحی منحصر به فرد و جذاب لوگو است؛ زیرا هر لوگو کفش قابلیت ایجاد عواطف و احساسات مثبت در مخاطب را نداشته و حتی در برخی مواقع نیز نتیجه نتیجه عکس خواهد داشت. با این حال طراحی لوگوی کفش می‌تواند برند شما را برای مخاطبان به برندی خاص، قابل تشخیص و به یاد ماندنی تبدیل نماید.

  لوگو کفش فروشی

  ایجاد تمایز

  ایجاد تمایز از رقبا نیز یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو کفش است که برند شما را از رقبا متمایز می‌سازد. کفش فروشی دارای فضای رقابتی بسیاری است و همین موضوع نیز فرآیند برندسازی و تبلیغات را تا حدی برای شما دشوار می‌سازد. فرض کنید در یک مرکز خرید بزرگ که تعداد زیادی کفش فروشی وجود دارد در آن وجود دارد، شما نیز می‌خواهید فروشگاه اختصاصی خود را راه اندازی کنید. در این فضای رقابتی چگونه می‌توانید فروشگاه تازه تاسیس‌تان را در میان فروشگاه‌های قدیمی و با سابقه مطرح کرده و خود را از سایرین متمایز سازید؟ طراحی لوگو کفش و عرضه محصولات باکیفیت و خاص در این موقعیت به کمک شما می‌آیند و می‌توانند فروشگاه شما را به طور کلی از رقبا متمایز سازند.

  بنابراین طراحی لوگو برای کفش فروشی مزایای قابل توجهی را برای آن به همراه داشته و موجب جلب توجه مخاطبان و در نتیجه رشد میزان فروش آن خواهد شد.

  یک لوگوی کفش خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  سوالی که اکنون ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که یک لوگو کفش خوب چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه می‌توانیم لوگویی خاص و جذاب برای کفش فروشی خود طراحی کنیم‌؟ لوگوی کفش فروشی باید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطب در نگاه اول بتواند با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده و به راحتی آن را به خاطر بسپارد. یعنی لوگوی شما باید به قدری تاثیرگذار و خاص طرحی شود تا مخاطبان به سادگی آن را در ذهن خود ثبت کرده و در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی لوگو کفش شما باشند. مهم‌ترین ویژگی‌های یک لوگو کفش به یادماندنی شامل:

  ساده اما جذاب باشد

  «سادگی» به عنوان اولین و مهم‌ترین ویژگی لوگو کفش در نظر گرفته می‌شود و آن را به نمادی خاص در ذهن مخاطبان تبدیل خواهد کرد. لوگوی کفش باید در کمال سادگی طراحی شود تا مخاطبان به راحتی بتوانند معنای لوگو را درک کرده و با آن ارتباط برقرار کنند. لوگوهای شلوغ معمولا حس مثبتی را به بیننده انتقال نمی‌دهند و بسیار سریع نیز به دست فراموشی سپرده می‌شوند. بنابراین برای طراحی یک لوگوی منحصر به فرد و ماندگار باید آن را در نهایت سادگی اما زیبایی طراحی کنید. سادگی در طراحی لوگو به این معناست که در آن از یک نماد ساده اما مرتبط (کفش) استفاده کرده و آن را با سایر عناصر طراحی همچون تایپوگرافی ترکیب نمایید. بنابراین راز خلق یک لوگوی ساده و ماندگار نه تنها برای کفش فروشی بلکه برای تمامی مشاغل، رعایت اصل سادگی است.

  منحصر به فرد باشد

  لوگو کفش باید خاص و منحصر به فرد باشد تا بتواند برند شما را از برندهای رقیب متمایز سازد. زیرا یکی از مهم‌ترین اهداف و البته مزایای طراحی لوگو برای کفش فروشی «ایجاد تمایز از رقبا» است و برای تحقق این هدف نیز باید لوگوی خود را طوری طراحی کنید تا در مقایسه با سایر لوگوهای کفش قابل تشخیص و اختصاصی باشد. استفاده از سبک طراحی لوگوتایپ بهترین روش برای طراحی یک لوگو اختصاصی است که لوگوی شما را به طور کامل از لوگو رقبا متمایز می‌سازد و مخاطبان نیز با مشاهده آن به راحتی نام برند شما را به خاطر می‌سپارند.

  ساخت لوگو کفش

  معرف حوزه فعالیت شما باشد

  لوگو کفش فروشی باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند حوزه فعالیت و پیام برند شما را به مخاطبان هدف معرفی نماید. این بدان معناست که مخاطب در نگاه اول و با مشاهده یک لوگو کفش در موقعیتی به غیر از تابلوی فروشگاه بتواند تشخیص دهد که این لوگو مربوط به یک فروشگاه و یا برند کفش فروشی است. برای انجام این کار نیز بهتر است از سبک طراحی لوگو ترکیبی (تلفیقی از نماد مرتبط و نام برند) استفاده کرده و برای طراحی لوگو کفش خود از تصویر یک کفش استفاده کنید تا به خوبی معرف حوزه فعالیت برند شما باشد.

  انعطاف پذیر باشد

  انعطاف پذیری نیز یکی دیگر از ویژگی‌های لوگو کفش خوب و در واقع تمامی لوگوها در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا لوگوی شما قرار نیست تنها در تابلوی فروشگاه و یا بر روی محصولات‌تان مورد استفاده قرار گیرد. هویت بصری کسب و کار شما در تمامی بخش‌های مربوط به برندسازی، بازاریابی و تبلیغات همچون شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و بنرهای تبلیغاتی درج می‌شود. به همین دلیل باید به گونه‌ای طراحی شود که امکان تغییر سایز و ابعاد را داشته باشد تا بتواند در هر موقعیتی به راحتی مورد استفاده قرار گیرد و کیفیت خود را از دست ندهد.

  با در نظر داشتن این ویژگی‌های مهم می‌توانید لوگویی خاص و به یادماندنی برای کفش فروشی خود طراحی کنید. اما برای طراحی لوگو کفش باید علاوه بر این نکات به برخی اصول طراحی نیز توجه داشته باشید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

  انواع لوگو کفش

  برای طراحی لوگو کفش علاوه بر موارد بالا همچنین باید به نوع محصولات خود نیز توجه داشته باشید؛ زیرا کفش‌ها دارای انواع مختلفی هستند و یک برند و یا فروشگاه ممکن است تنها یک الی دو مدل کفش را تولید و به فروش برساند. اگر بخواهید لوگو کفش خود را به صورت لوگو ترکیبی طراحی نمایید باید به نوع کفش در لوگو اشاره کنید. انواع لوگو کفش به سبک ترکیبی شامل:

  • لوگو کفش ورزشی
  • لوگو کفش زنانه
  • لوگو کفش مردانه
  • لوگو کفش بچه گانه
  • لوگو کفش اسپرت
  • لوگو کفش مجلسی

  طراح لوگو کفش در هنگام طراحی لوگو باید نوع کفش‌های برند یا فروشگاه مربوطه را در ذهن داشته باشد و برای معرفی محصولات آن نیز از تصویر کفش مورد نظر (به عنوان مثال کفش مجلسی زنانه) در لوگو استفاده نماید تا مخاطبان با نگاه به لوگو بتوانند نوع کفش‌های آن را تشخیص دهند.

  طرح لوگو کفش

  اصول طراحی لوگو کفش

  حال که با مزایا و انواع لوگو کفش آشنا شدید، در این بخش اصول طراحی لوگو برای کفش فروشی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. برای طراحی یک لوگو درخشان باید به به نکات زیر توجه داشته باشید:

  انتخاب روش طراحی مناسب

  اولین قدم در طراحی لوگو کفش انتخاب سبک طراحی است که شما را در مسیر صحیحی از طراحی لوگو قرار می‌دهد. دو روش لوگوتایپ و لوگو ترکیبی بهترین سبک‌های طراحی لوگو برای کفش فروشی هستند که هریک از آنها مزایای خاص خود را دارند. لوگو ترکیبی در واقع تلفیقی از یک تصویر مرتبط و نام برند است که هویت بصری فروشگاه شما را به بهترین شکل خلق خواهد کرد. لوگوتایپ نیز تنها با استفاده از نام برند طراحی می‌شود که موجب ماندگاری نام آن در ذهن مخاطبان خواهد شد. انتخاب از میان این دو سبک از طراحی کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

  اصول طراحی لوگو کفش

  انتخاب رنگ مناسب

  انتخاب رنگ مناسب نیز یکی دیگر از نکات مهم در طراحی لوگو کفش محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. انتخاب رنگ لوگو کفش فروشی باید با توجه به مخاطبان هدف و نوع محصولات آن انتخاب شود. به عنوان مثال برای طراحی لوگو کفش بچه گانه بهتر است از رنگ‌های شاد و پرانرژی و برای طراحی لوگو کفش زنانه یا مردانه نیز از رنگ‌های سنگین‌تری همچون ترکیب رنگی مشکی و سفید و یا مشکی طلایی استفاده نمایید.

  انواع لوگو کفش

  انتخاب فونت مناسب

  انتخاب فونت مناسب نیز مرحله مهم دیگری در طراحی لوگو کفش است که باید با دقت بالایی انجام شود. بهترین فونت برای طراحی لوگو کفش فروشی فونت ساده، کلاسیک و خوانا همچون فونت‌های سریف و سنس سریف است؛ زیرا این فونت‌ها به راحتی خوانده می‌شوند. البته برای طراحی لوگو کفش بچه گانه می‌توانید از فونت‌های فانتزی نیز استفاده کنید.

  با رعایت این سه اصل ساده اما کاربردی می‌توانید لوگو کفش خود را به صورت اصولی طراحی کرده و از آن به عنوان هویت و نماد بصری کفش فروشی خود استفاده نمایید.

  لوگوی کفش فروشی

  نمونه طراحی لوگو کفش در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو کفش در آرمکده را مشاهده کنید و جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.

  نمونه طراحی لوگو کفش در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone