گروه طراحان آرمکده

صد لوگوی زیبای جهان

آنچه در این مقاله می خوانید
صد لوگوی زیبای جهان

لوگوها بیانگر برند محصولات و عملکرد یک شرکت هستند که حاوی یک پیغام خاص میباشند، به طوری که بینندگان یک لوگو با دیدن آن پیام خاصی را دریافت میکنند.

بهترین لوگوهای دنیا از آنِ شرکتهایی است که بیشترین فروش را دارند از جمله لوگوهای شرکت the Tostitos، شرکت مشاوره مالی Raven، موسسه آکواریوم Pittsburgh Zoo and Aquarium در آمریکا، Body Wisdom Families، Sun Microsystems ،Treacy Shoes، شرکت مایکروسافت، کورل و ... .
در اینجا به بررسی مفهوم برخی از مهمترین لوگوها میپردازیم.

صد لوگوی زیبای جهان

لوگوی برند محصولات ایسوز

کمپانی ایسوز (ASUSE) تولیدکننده وسایل الکترونیکی به منظور القا احساس سرعت و قدرت به مخاطبان خود، علاوه بر داشتن حروف بزرگ برند حاوی یک چشم نیز در میان لوگو میباشد که این امر زیبایی خاصی را به آن بخشیده است.

لوگوی فیسبوک

در لوگوی فیسبوک واژه FaceBook در درون یک کادر مستطیلی با رنگ آبی قرار گرفته است. این مستطیل بیانگر وجود امنیت کاربران میباشد و رنگ آبی، احساس آرامش را به کاربران منتقل میکند.

لوگوی Xbox 360

یکی از مشهورترین کنسولهای بازی نسل هفتم شرکت Xbox 360 میباشد که تحت نظر شرکت مایکروسافت کار میکند. این شرکت یکی از محبوترین برندها جهان به شمار میرود. عدد ۳۶۰ که در لوگوی این برند به کار رفته بیانگر زاویه 360 درجه است احساس قرار گرفتن در مرکز دنیای تصنعی را به کاربران خود منتقل کند.

صد لوگوی زیبای جهان

لوگوی اپلیکیشن Firefox

در لوگوی این نرم افزار از یک کره زمین استفاده شده که یک روباه آتیشن به دور آن میچرخد. مفهوم این لوگو بیانگر کارکرد جهانی این اپلیکیشن و سرعت بالای آن میباشد.

لوگوی اپلیکیشن اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از شبکههای اجتماعی پرطرفدار در حال حاضر به شمار میرود. لوگوی این نرم افزار در برگیرنده یک دوربین عکاسی به همراه چند نماد رنگی بر روی آن میباشد. سازندگان این لوگو قصد داشتند تا پیغامهای خاصی چون امکان ارسال تصاویر و ویرایش آنها را به کاربران منتقل نمایند.

لوگوی اپلیکیشن Google Wallet

این نرم افزار که به منظور پرداختها و اطلاع کاربران از بدهیها و سایر اطلاعات بانکی ساخته شده، قابل نصب بر روی گوشیهای همراه است. لوگوی این اپلیکیشن به صورت یک W متشکل از 4 رنگ میباشد. W بیانگر حرف اول Wallet به معنای کیف پول است و رنگهای متنوع به کاربرده شده در لوگو به منظور نشان دادن کارکردهای مختلف این نرم افزار میباشد.

لوگوی فدرال اکسپرس

لوگوی فدرال اکسپرس بسیار ساده و معنای «قدرتمندی»، در آن نهفته است. فلش سمت راست یا به جلو، بین ای(E) و اکس(X) احساس حرکت به جلو را بیان میکند.

لوگوی مایکروسافت

لوگوی مایکروسافت یک پنجره با 4 پنل در رنگ های نارنجی، سبز، آبی و زرد است. هریک از این مربع ها نماد یکی از محصولات شرکت مایکروسافت (Windows, Xbox, Bing, and Office) است. این لوگوی ساده راحتی در استفاده از محصولات مایکروسافت را نشان می‌دهد. این پنجره همچنین نشان می دهد که محصولات مایکروسافت در عین استفاده ی آسان، جذاب و پرسرعت نیز هستند.

صد لوگوی زیبای جهان

لوگوی Sony Ericsson

در لوگوی محصولات Sony Ericsson از یک دایره استفاده شده که مفاهیمی چون برقراری ارتباط، امنیت، تکامل، تداوم و راحتی را به کاربران منتقل میکند. همچنین شکل e نیز در آن دیده میشود که بیانگر سرعت بالای محصولات این شرکت میباشد.

لوگوی خودروهای BMW

دایره معروف لوگوی شرکت بی ام و (BMW ) حاوی یک ملخ در حال حرکت که دور آن را رنگ آبی فرا گرفته است. در این لوگو ملخ نمایانگر هواپیما و رنگ آبی نشان دهنده آسمان میباشد.

لوگوی هوندا

شرکت هوندا از دو لوگو برای اتومبیل و موتورسیکلت استفاده می کند. لوگوی اصلی هوندا به شکل H محصور در یک چهارضلعی، طراحی شده است. این لوگو نماد شکوه، ماندگاری و اطمینان برای هر وسیله ای است که تحت نام هوندا تولید می شود. برای موتورسیکلت ها لوگو به شکل بال پرنده ای است که از الهه ی بالدار نایکی(NIKE)  الهام گرفته شده است. در زیر این نشان، نام تجاری HONDA حک شده است.

لوگوی مزدا

لوگوی مزدا به شکل دو بال پرنده است که به مفهوم توانایی صعود به مراتب و جایگاه های بالاتر اشاره دارد. اولین وسیله ی نقلیه‌‌‌ی ساخته شده در این شرکت، Mazda-Go نام گرفت. سازندگان این ماشین امیدوار بودند که این نام تصوری روشن تر و زیباتر از خودروهای نسل آینده ی این شرکت ایجاد می کند. نام مزدا برگرفته از نام اهورا مزدا، خدای حکمت، دانش، هوش و توازن اقتباس شده است.

صد لوگوی زیبای جهان

لوگوی نرم افزار Skype

این نرم افزار، تماسهای صوتی و تصویری برای ویندوز و گوشیهای همراه را برقرار میکند. لوگوی این نرم افزار به صورت نوشتارهای skype میباشد که با رنگ سفید نوشته شده و اطراف آن را یک نوار آبی رنگ پوشانده است. این امر حس آرامش بخشی را به مخاطبان و کاربران منتقل میکند.

لوگوی هدفون Beats

این کمپانی تولید کننده هندزفری، هدفون و اسپیکر میباشد. لوگوی این شرکت به صورت یک دایره قرمز رنگ با یک p وارونه میباشد. این p وارونه نمادی از قسمتی از هدفون میباشد. رنگ قرمز هم حس شادی و هیجان را به کاربران انتقال میدهد.

لوگوی شرکت Adobe

این شرکت تولیدکننده نرم افزارهای گرافیکی میباشد. در لوگوی محصولات این شرکت از علامت مثلث استفاده شده که نشان قدرت نرم افزارهای گرافیکی است.

لوگوی لپ تاپ Vaio

در لپ تاپهای Vaio که زیر مجموعه شرکت سونی به شمار میروند، حروف V و A نشان دهنده شکل موج آنالوگ و حروف I و O نشان دهنده یک کد ویژه میباشند.

لوگوی گوگل

لوگوی طراحی شده برای معروف ترین موتور جستجوگر، تنها حرف Google است. همچون سایر کمپانی های عظیم، این شرکت نیز از ابتدا تاکنون مدل های متفاوتی از لوگو را به ثبت رسانده است. آخرین لوگوی گوگل که امروزه پیش چشم جهانیان قرار دارد، تایپوگرافی ساده‌ا ی از کلمه‌ی Google را نشان می‌دهد که در آن از سایه ها و افکت های مختلف استفاده نکرده‌اند. رنگ بندی حروف Google از قانون و فرضیه ی خاصی پیروی نمی کند. برای رنگ آمیزی آن از سه رنگ اصلی قرمز، زرد و آبی و رنگ فرعی سبز (ترکیبی از آبی و زرد) استفاده شده است. 

لوگوی مک دونالد

مک دونالد معروف ترین فست فود زنجیره ای در جهان با لوگوی تک حرف M، همراه با شعار معروف “ I’m Lovin’ It” شناخته می شود. طراحی ساده‌ی این لوگو آن را به نمونه ای منحصر به فرد و ماندگار در ذهن مخاطبان تبدیل نموده است. در واقع آنچه امروزه به عنوان لوگوی مک دونالد شناخته می شود، پس از تغییر و تحولات گسترده ایجاد شده است.

 

صد لوگوی زیبای جهان

لوگوی سایت Amazon

احتمالا متوجه شدهاید که یک فلش زرد رنگ مانند یک لبخند در زیر آرم شرکت آمازون قرار دارد، این علامت بیانگر کاربرد تمامی حروف در این سایت میباشد.

لوگوی شرکت اپل

شرکت اپل برای لوگوی محصولات خود یک سیب را در نظر گرفته است. همانطور که میدانید اپل به معنای سیب میباشد اما اینکه قسمتی از سیب گاز زده شده به این معناست که سیب را از دیگر میوههای مشابهی چون گیلاس متمایز کنند. زیرا اگر سیب به صورت کامل قرار داده میشد، ممکن بود بسیاری آن را با گیلاس اشتباه بگیرند.(برای مشاهده تاریخچه لوگوی اپل کلیلک کنید)

لوگوی مرسدس بنز

آرم گرد مرسدس بنز با یک ستاره سه گوشه در میان، دارای سه فضای سفید که نشان دهنده زمین، آسمان و دریاست و به این معناست که مرسدس بنز بر آسمان و دریا تسلط دارد.

لوگوی Four Square

شرکت Four Square که در زمینه مکانیابی برای کاربران کار میکند به نوعی سرویس موقعیت یابی محسوب میشود. در لوگوی این سایت، یک فلش به رنگ بنفش درون یک نقشه قرار گرفته که بیانگر توانایی سایت برای مکانیابی میباشد.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر