آنچه در این مقاله میخوانید

  تاریخچۀ لوگوی Sony

  تاریخچۀ لوگوی Sony

  تاریخچۀ لوگوی Sony عنوان مقاله ای است که قصد دارد شما را با پیشینۀ یکی از معتبرترین برندهای جهانی آشنا سازد. تاریخچۀ لوگوی Sony مانند هر برند بزرگ جهانی فراز و نشیب هایی را پشت سر گذاشته است. 

  نام سونی نامی آشنا در عرصۀ محصولات الکترونیکی است. برندی معتبر و با کیفیت که با قدرت بی نظیرش در تولید و عرضۀ محصولات الکترونیکی خود را مبدل به یک غول فناروی کرده است. 

  تاریخچه طراحی لوگو سونی

  تاریخچۀ لوگوی Sony را با ذکر مختصری از این کمپانی بزرگ ژاپنی آغاز می کنیم. همان طور که همه می دانند، سونی در زمینۀ ساخت و تولید لوازم  الکترونیکی، محصولات صوتی و تصویری، بازی های ویدیویی، ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت حرفه ای می کند. 

  سونی یکی از ثروتمند ترین کمپانی های جهانی است. امروزه سونی در فعالیت های تجاری هم موفق عمل می کند؛ شرکت های سونی، فیلمسازی سونی، بازی های کامپیوتری و شرکت سونی اریکسون و شرکت بازرگانی سونی از این نمونه هاست.

  تاریخچۀ برند Sony

  تاریخچۀ لوگوی Sony از مؤسسان این برند با شما خواهد گفت. کمپانی سونی در سال 1946 به وسیلۀ آقایان "ماسارو ایبوکا" و "آکیو موریتا" تأسیس گردید. ایبوکا و موریتا دو مهندس ژاپنی بودند که به خدمت ارتش ژاپن درآمدند. موریتا در واحد بمب های هدایت شونده و تجهیزات دید در شب فعالیت داشت.

   ایبوکا هم مهندس فنی نیروی دریایی ژاپن بود و توانسته بود نخستین دستگاه ویژۀ جستجوی زیر دریایی را اختراع کند. آشنایی این دو در سال 1944 اتفاق افتاد که هر کدام با عنوان اعضای گروه فوق سری کمیتۀ تحقیقات جنگ یکدیگر را دیدند. 

  تداوم این آشنایی، 2 سال بعد، منجر به تأسیس شرکت سونی گردید. هدف این دو تولید محصولات جدید و کارامد بود و تکیه ایشان بر ارائۀ لوازم و محصولات نو و مبتکرانه بود.

  تاریخچه طراحی لوگو سونی

  بنابراین این شرکت با هدف تکیه بر ابداعات و ابتکارات خود، وارد عرصۀ تجهیزات الکترونیکی شد و توانست به آنچه مدّ نظر صاحبانش بود، دست یابد. دفتر مرکزی این شرکت در میناتوی توکیو واقع شده است. سونی یک شرکت خوشه ای ژاپنی و در عین حال چند ملیتی محسوب می شود. 

  محصولات Sony

  تاریخچۀ لوگوی Sony را با محصولات این شرکت دنبال می کنیم. جالب است بدانید نخستین محصول سونی یک پلوپز برقی بود که به بازار عرضه نشد. تولید نوار ظبط صوت و دستگاه پخش صوت، نقطۀ عطف کار این شرکت شد؛ اما کسب گواهی اعطای مجوز ساخت ترانزیستور از آزمایشگاه های بل، سکوی پرتاب این شرکت شد.

   چهار سال بعد نخستین رادیوهای ترانزیستوری جیبی را ابداع کردند. اکنون دیگر باید برند خود را با انتخاب یک نام شاخص جاودانه کنند؛ sony  . در انتخاب این نام که تلفظ آسانی برای همۀ مردم جهان دارد، هدف این بود تا از جوانانی بگویند که برای ارائۀ ایده های خلاقانه و تولیدات پیشرفته سرشار از انرژی و استعداد هستند.

   ویدئو کاست، واکمن (نخستین دستگاه پخش صوت قابل حمل) و انواع پلی استیشن ها و پی اس پی (کنسول قابل حمل ویدیویی) از موفق ترین و مشهورترین تولیدات سونی است. 

  تاریخچۀ لوگوی Sony

  تاریخچۀ لوگوی Sony به قسمت جذاب آن می رسد؛ یعنی طراحی لوگوی زیبای سونی. در ابتدای امر باید گفت، لوگوی سونی تقریباً از ابتدا تا کنون ثابت مانده است و تغییر چشمگیری نداشته است. 

  برند سونی در سال 1955 برای این شرکت ثبت شد و بر روی محصولات آن درج گردید. دو سال بعد از این لوگوی سونی طراحی شد. در طراحی لوگوی سونی که متشکل از نام این برند است، هدف مدیران سونی و طراحان لوگو القای دو مفهوم سادگی و قدرت بود.

  تاریخچه طراحی لوگو سونی

   برگزیدن رنگ سیاه در طراحی لوگوی سونی، با خاصیت وقاری که در این رنگ است، اصالت و شکوه را برای این برند رقم می زد. فونت مورد استفاده در این لوگو کلارندون تایپ فیس بود. شرکت سونی در سال 1981 مسابقه ای راه انداخت تا از ایدۀ مردم جهان برای طراحی لوگوی جدید  سونی استفاده کند. 

  از میان بیش از 30 هزار لوگوی ارسال شده از سراسر دنیا، سه طرح برگزیده شد؛ اما جالب اینجاست که شرکت سونی لوگوی ساده و در عین حال کارای خود را تغییر نداد! فونت لوگوی سونی طوری انتخاب شده است که برای همۀ دوره ها قابل استفاده باشد. فونت های ساده از فانتزی ها ماندگار تر هستند و طراحان لوگوی سونی از این نکته غافل نبوده اند. 

  تاریخچۀ لوگوی Sony از یک لوگوی ساده بر مبنای تایپو گرافی بحث می کند. سونی از تلفیق Sounus لاتین به معنای "صدا" و  Sonny   انگلیسی به معنای "پسرک" به وجود آمد. 

  با فونتی ساده و مناسب همه دهه ها با رنگی سیاه و شکیل. این لوگو با تمام سادگی آشنای چشم های مردم در سرار دنیاست و دیدن این لوگو بر روی محصولی، اطمینان خاطر خریدار را فراهم می کند. یک لوگوی اصولی به تنهایی بار بسیار بزرگی از موفقیت برندها را بر دوش می کشد. لوگویی مانند سونی (sony) که همیشگی است، فراتر از مکان های جغرافیایی و فارغ از هر زمانی.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم ...

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone