آنچه در این مقاله میخوانید

  بررسی تاریخچه لوگوی Motorola

  بررسی تاریخچه لوگوی Motorola

  داستان شکل گیری برند موتورولا بسیار جالب است و ما قصد داریم در این مقاله ضمن بررسی این داستان، تاریخچه لوگوی Motorola از روز اول تا به امروز را مورد بررسی قرار دهیم.

  بررسی تاریخچه لوگوی موتورولا

  داستان شکل گیری برند موتورولا

  موتورولا به طور کلی یک شرکت مخابراتی چند ملیتی محسوب می شود که در سال 1928 پایه گذاری شد. در این شرکت در ابتدا هدف اصلی طراحی و فروش تجهیزات بی سیم بود. از آنجایی شاهد پیشرفت برند موتورولا بودیم که توانست به طور دقیق رادیوهای مخصوص ماشین را طراحی و عرضه کند.

  دو برادر به نام های پاول گالوین و جوزف گالوین تصمیم می گیرند که یک شرکت ورشکسته را خریداری نمایند. این شرکت در دوره خود در زمینه باتری فعالیت داشت. انها اولین محصول خود را عرضه کردند که می توانند باعث فعال شدن رادیو بدون باتری شود که بسیار جالب بود و به نوعی با جریان برق کار می کرد. 

   محصولات بعدی این برند نیز با سیستم های رادیویی ارتباط دارند و به نوبه خود توانسته است به رتبه خوبی دست یابد. 

  در طراحی لوگوی Motorola شاهد تغییراتی مشخص هستیم اما اگر دقت شود در این محصولات از رنگ بندی های خاصی استفاده می شود که می تواند با اهداف خاصی نیز همراه باشد.

  طراحی لوگوی Motorola نسخه اولیه

  اولین نسخه از لوگوی Motorola در سال 1947 طراحی شد که در آن دوره یک طراحی منحصر به فرد محسوب می شد. اگر به لوگوهای سال 1947 دقت نمایید اغلب از فونت های تخت و بدون هیچ افکت خاصی استفاده کرده اند اما لوگوی Motorola توانست یک انقلاب را به سمت خود داشته باشید و طراح آن نیز پاول یعنی یکی از دو برابر موسس این برند بودند.

  بررسی تاریخچه لوگوی موتورولا

   این لوگو به شکل پیوسته انگلیسی واژه موتورولا را به لاتین نمایش می داد به طوری که حروف ها به هم پیوسته طراحی شده بودند و از حرف M بزرگ در ابتدای آن استفاده شده است که به نوبه خود بسیار زیبا و خاص طراحی شده بود. 

  کاربران به این لوگو بسیار علاقمند شدند به طوری که به مدت 8 سال شاهد استفاد از این لوگو در رسانه های مختلف بودیم . آنچه مشخص است دو برادر همیشه در ذهن خود استفاده از حرف M را یک اصل مهم می دانند اما در این طراحی خبری از شکل و یا آیکن خاصی نبود.

  در سال 1955 لوگوی Motorola با تغییرات جالبی همراه بود و خبری از حروف لاتین پیوسته نبود البته این موضوع دلیل مخصوص به خود را داشت. موسس این برند معتقد بود که استفاده از المان های فانتزی شاید آنطور که باید نمی تواند نشان از قدرت و کیفیت بالای برند باشد و وقتش رسیده بود که از یک فونت جدید و رسمی تر استفاده شود و اجازه دهد که لوگوی Motorola به خوبی در ذهن ها نقش ببندد. 

  در طراحی جدید این لوگو شاهد نوشته سیاه رنگ واژه لاتین موتورولا هستیم که کمی عریض تر نمایش داده شده است و با استفاده از لوگوی دایره ای شکل خاص طراحی شده بود. 

  این لوگو با حرف سفید M البته به یک سبک خاص طراحی شده بود به طوری که در بین یک دایره سیاه قرار داشت و به نوبه خود زیبا به نظر می رسید. این لوگو بیش از 30 سال توانست شهرت خود را حفظ نماید در حدی که هنوز هم برخی از افراد معتقد هستند که لوگوی اصلی موتورولا همین گزینه است.

  طراحی لوگوی Motorola نسخه تکمیلی

  در سال 1996 شاهد استفاده از رنگ قرمز برای لوگوی Motorola هستیم که البته در پس زمینه آیکون دایره ای شکل آن دیده می شود و بسیار جذب کننده است. این لوگو بسیار زیبا طراحی شده است و آیکون بالای نوشته موتورولا قرار گرفته است که نظر موسس این برند است و او معتقد است که آیکن باید اول و در صدر قرار بگیرد.

   این لوگو تا سال 2010 توانست شهرت خود را حفظ نماید و رنگ قرمز آن در ذهن افراد به طور دقیق نقش بسته است. در نظر داشته باشید که در طراحی این لوگو سایز دایره استفاده شده بزرگتر از قبل شده است.

  بررسی تاریخچه لوگوی موتورولا

  در سال 2011 لوگوی Motorola با دایره ای به سایز بزرگتر طراحی شده است که به صورت رنگارنگی طراحی شده است. این طراحی به صورت فانتزی توسط یک طراح خانم صورت گرفت که زیبا و خاص بود. لوگوی Motorola در این مدل به رنگ خاکستری روشن بوده و به نوبه خود هدف اصلی آن تمرکز بر روی دایره و آیکون دایره ای شکل است.

  آخرین نسخه از لوگوی Motorola پس از سال 2015 دیده می شود که دیگر خبری از المان های چند رنگ و فانتزی نداشته و با رنگ آبی مشخص شده است. این لوگو با حرف سفید مشخص شده است و با پس زمینه آبی رنگ همراه است ، کلمه موتورولا به شکل لاتین زیر آیکون قرار دارد و با سایز متناسب با آن دیده می شود. 

  در نظر داشته باشید که لوگوی Motorola در نسخه جدید خود نیز از رنگ آبی استفاده کرده است.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو