آنچه در این مقاله میخوانید

  بررسی تاریخچه لوگوی McaAfee

  بررسی تاریخچه لوگوی McaAfee

  قطعاً نام مک آفی به گوش شما نیز رسیده است. مک آفی موسس آنتی ویروس McaAfee است که در دنیای تکنولوژی بسیار پرحاشیه بوده و علم و نبوغ این فرد همه افراد را به فکر فرو برده است. لوگوی McaAfee لوگویی به یاد ماندنی در ذهن افراد می باشد. . جان مک آفی یکی از فعالان در حوزه فناوری محسوب می شود اما رویکرد آن خیلی منطقی به نظر نمی رسد. 

  تاریخچه طراحی لوگو مک آفی

  به طور کلی لوگوی McaAfee از زمانی که جان مک آفی شروع به نقد از فضای فناوری نمود ایجاد شد. در این مقاله قصد داریم شما را با تاریخچه لوگوی McaAfee آشنا سازیم.

  گام های آغازین لوگوی McaAfee

  مک آفی به طور کلی نام یک شرکت در زمینه امنیت کامپیوتر است که مقر اصلی آن در کالیفرنیا می باشد. مهمترین محصول این شرکت آنتی ویروس مک آفی است که به محض عرضه این آنتی ویروس اولین لوگوی McaAfee نیز طراحی و منتشر شد. 

  او معتقد بود که باید طراحی لوگوی McaAfee قطعاً با رنگ قرمز صورت بگیرد و این موضوع نمادی از ویروس محسوب می شود. 

  این شرکت در سال 1987 ساخته شد و در سال 1991 اولین لوگوی McaAfee طراحی و عرضه شد. این لوگو به طور کلی با عنوان مک آفی به رنگ قرمز همراه بود به طوری که حروف M و A ان بزرگ بودند. ویروس یکی از مشکلات عدیده مردم بود و تولید انتی ویروس سبب شد که لوگوی McaAfee به سادگی در ذهن ها نقش ببندد. 

   رشد لوگوی McaAfee

  در سال 1994 جان مک آفی از شرکت استعفا داد و به این ترتیب لوگوی مک آفی دستخوش تغییرات مختلفی قرار گرفت. آمار نشان کی دهد که این شرکت در سال 2010 به ارزش 7.7 میلیارد دلار به اینتل واگذار شد. 

  مک آفی معتقد بود امنیت کامپیوترها کامل نبوده و به طور کلی دیدگاه انتقادانه به این موضوع همیشه با او همراه بود. 

  زمانی که جان مک آفی از شرکت بیرون آمد لوگوی مک آفی تغییر کرد و واژه SECURE به آن اضافه شد این واژه با رنگ سیاه نوشته شد و زیر لوگوی McaAfee قرار گرفت، به طور کلی به مدت 6 سال شاهد استفاده از این لوگوی مک آفی بودیم. 

  تاریخچه طراحی لوگو مک آفی

   در سال 2010 رویه طراحی لوگوی McaAfee تغییر کرد و اینتل علاقه ای به استفاده از رنگ قرمز در این لوگو نشان نداد و به طور کلی لوگوی مک آفی به رنگ سیاه تغییر کرد. 

  در سال 2011 واژه SECURE از لوگو حذف شد و اینتل معتقل بوده که باید از واژه INTEL در لوگو استفاده شود که همین ایده نیز اجرا شده و لوگوی McaAfee به همراه اینتل طراحی شد به طوری که در سمت چپ آن نماد M قرار داشت. 

  نماد M به صورت برجسته درون یک مثلث تا به اینجا در تمامی نسخه های لوگوی McaAfee دیده می شود و نشان از اهمیت بالای آن می باشد. 

  در سال 2013 شاهد طراحی جدید از لوگوی مک آفی بودیم که دیگر خبری از نماد M برجسته در آن وجود نداشت و به نوبه خود ذهن ها را درگیر کرد. 

  اینتل معتقد بود که استفاده از دو M در کنار هم از نظر منطقی نمی تواند جالب به نظر برسد به این ترتیب به مدتی یک سال لوگوی McaAfee بدون نماد ظاهر شد. 

  در بررسی های اخیر متوجه شدیم که یک طراح اروپایی به اینتل پیشنهاد طراحی نمادی را داد که نشان دهنده امنیت پنهان است او معتقد بود که استفاده از شکل هندسی بدون نام می تواند در طراحی نسخه جدید لوگوی McaAfee گزینه بسیار جالبی محسوب شود و دقیقاً نیز همین اتفاق صورت گرفت نماد جدیدی که برای این لوگو استفاده شد به صورت یک دروازه باز است، و عده ای ان را کتاب باز نیز ترجمه کره اند. 

  در نظر داشته باشید که در واقع یک قرینه سازی دو بخشی در این نماد دیده می شود به طوری که رنگ سمت چپ از رنگ سمت راست روشن تر است و این ایده هنوز هم توانسته ارزش بالایی را برای خود فراهم سازد.

  تاریخچه طراحی لوگو مک آفی

   طرح پیشنهادی جدید لوگوی McaAfee

  گروهی از دانشجویان رشته امنیت دانشگاه اسنفورد به شرکت اینتل پیشنهاد یک لوگوی جدید را داده اند و معتقدند که نماد قبلی نمی تواند یک استراتژی همیشگی باشد.

   در این خصوص اینتل نظر نهایی خود را اعلام نکرده است اما دانشجویان معتقد هستند که استفاده از یک نیم دایره به دوره واژه مک آفی نشان از ایجاد امنیت این برند دارد.

   اینتل در ابتدا نگاه موضعگیرانه به این پیشنهاد داشته و معتقد است که چنین ایده ای نمی تواند قابل قبول باشد اما در آخرین بررسی های صورت گرفته مشخص شده است که نسخه های جدید لوگوی McaAfee در سال 2020 عرضه می شود و با خطوط منحنی قطعاً در آن وجود خواهد داشت.

   هنوز از زاویه بندی و طراحی این خطوط رونمایی نشده است و این اصل غافلگیری در طراحی لوگوی تمام برندهای مشهور دنیا دیده می شود. آنچه که در تمام لوگوهای مک آفی دیده می شود استفاده از رنگ قرمز است.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو