آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل یکی از مهم‌ترین مراحل برند سازی این شغل در نظر گرفته می‌شود که به آن رسمیت و اعتبار می‌بخشد. فروشگاه‌ لوازم جانبی موبایل از جمله مشاغل پرمتقاضی است که روزانه با مشتریان بسیاری سروکار دارد. طراحی لوگو برای فروشگا‌ه‌های لوازم جانبی گوشی نقش تاثیرگذاری را در جلب توجه افراد و ترغیب آنها نسبت به خرید ایفا می‌کند. یک فروشگاه برای آنکه بتواند در همان ابتدا فرآیند برندینگ و بازاریابی خود را به طور حرفه‌ای آغاز کند، باید به مواردی همچون طراحی لوگو و محیط داخلی فروشگاه و همچنین انتخاب نام مناسب، توجه داشته باشد. زیرا نام فروشگاه و عناصر بصری مواردی هستند که مخاطبان با آنها مواجه می‌شوند.

  اگرچه ارائه محصولات باکیفیت نیز نقش مهمی را در رشد و رونق کسب و کار شما ایفا می‌کند، اما طراحی لوگو نیز بسیار مهم است و نباید از آن غافل شوید. در ادامه این مطلب از آرمکده شما را با مزایای طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم جانبی موبایل آشنا کرده و نکات مهم طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

  مزایای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  همانطور که گفتیم، طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل به کسب و کار شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد و حس ارزشمندی را به مخاطبان انتقال می‌دهد. فروشگاه‌هایی که دارای لوگوی اختصاصی و نام مناسب هستند، بسیار سریع می‌توانند توجه و اعتماد مشتریان را جلب نمایند، زیرا بازار موبایل دارای محیط رقابتی سنگینی است و اگر برای برندسازی فروشگاه‌ خود زمان و هزینه صرف نکنید، قطعا مغلوب رقبا خواهید شد.

  تفاوتی ندارد که چه محصولی را عرضه می‌کنید و یا فروشگاه شما چقدر بزرگ است، آنچه که اهمیت دارد این است که خود را به روشی موثر به مخاطبان معرفی کنید. تصویر ذهنی افراد از فروشگاه شما تاثیر بسزایی بر رشد و موفقیت‌تان در این حوزه دارد و به همین دلیل است که طراحی یک لوگوی اختصاصی برای فروشگاه‌های ارائه دهنده لوازم جانبی موبایل بسیار مهم است. از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  4 مزایای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  تمایز از رقبا

  ایجاد تمایز یکی ازمهم‌ترین مزایای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل است که شما را از رقبا و سایر فروشگاه‌ها متمایز می‌سازد. همانطور که اشاره کردیم، این کسب و کار دارای فضای رقابتی سنگینی است و همین امر موجب دشواری فرآیند برندسازی و تبلیغات خواهد شد. به عنوان مثال، تصور کنید در یک پاساژ بزرگ که تعداد زیادی فروشگاه لوازم جانبی موبایل وجود دارد، شما نیز قصد راه‌اندازی فروشگاه اختصاصی خود را دارید. در این فضای رقابتی چگونه می‌توانید فروشگاه تازه تاسیس‌تان را برجسته کرده و خود را از دیگران متمایز سازید؟

  طراحی لوگو فروشگاه لوازم جانبی و طراحی داخلی فروشگاه دو ابزار مهم شما برای ایجاد تمایز هستند که برند شما را به طور کلی از رقبا متمایز می‌سازند. البته عوامل دیگری همچون ارائه محصولات و خدمات باکیفیت و قیمت‌های مناسب نیز در این فرآیند تاثیرگذار هستند که در مراحل بعدی برندسازی و بازاریابی مورد توجه قرار می‌گیرند.

  جلب توجه و اعتماد مشتریان

  لوگو هر کسب و کار به عنوان نماد تجاری و هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود و از جمله المان‌های مهمی است که می‌تواند افراد را نسبت به بازدید از فروشگاه شما ترغیب سازد. با طراحی یک لوگوی اختصاصی، این پیام را به مخاطبان انتقال می‌دهید که برای آنان ارزش قائل هستید. زمانی که مخاطبان حس ارزشمندی را دریافت کند، به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می‌شود و برای یک بار هم که شده از محصولات و خدمات شما استفاده خواهد کرد. بنابراین طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل نقش مهمی را در اعتمادسازی و ترغیب افراد نسبت به خرید ایفا می‌کند.

  تعریف هویت برند

  طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل به شما کمک می‌کند تا هویت برند و حوزه فعالیت خود را در قالب یک نماد بصری گویا و خاص به مخاطبان معرفی کنید. یعنی اگر لوگوی شما به صورت اصولی و خاص طراحی شود، مخاطبان هدف با مشاهده آن قادر به تشخیص و شناسایی حوزه فعالیت شما خواهند بود. به عنوان مثال استفاده از تصویر برخی محصولات شاخص به عنوان لوازم جانبی موبایل همچون همچون شارژر، هندزفری، محافظ صفحه نمایش، قاب و غیره، استراتژی هوشمندانه‌ای است که هر شخص با دیدن آنها می‌تواند هویت برند و حوزه فعالیت آن را حدس به درستی حدس بزند.

  طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  ایجاد تصویر ذهنی مثبت

  از دیگر مزایای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل می‌توانیم به ایجاد تصویر ذهنی مثبت اشاره کنیم که باعث ثبت و ماندگاری نام فروشگاه شما در ذهن مخاطبان می‌شود. البته ایجاد این تصویر ذهنی مثبت به طراحی خاص و جذاب لوگو بستگی دارد، زیرا هر لوگویی از قابلیت ایجاد احساس مثبت در مخاطب برخوردار نیست. با این حال، طراحی لوگو می‌تواند فروشگاه شما را برای مخاطبان قابل تشخیص و به یاد ماندنی سازد.

  با بررسی دقیق این مزایای مهم نتیجه می‌گیریم که طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم جانبی یکی از پیش نیازهای اصلی راه اندازی یک فروشگاه است که نقش حائز مهمی را در موفقیت و میزان فرروش آن ایفا می‌کند. بنابراین اگر صاحب یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل هستید و یا قصد راه‌اندازی یک فروشگاه را دارید، طراحی لوگو را در اولویت قرار دهید و از تاثیرات فوق‌العاده آن در رونق و کسب و کار خود غافل نشوید.

  ویژگی‌های لوگوی مناسب برای لوازم جانبی موبایل

  لوگو لوازم جانبی برای آنکه بتواند تاثیر بسزایی بر مخاطبان داشته باشد، باید به صورت اصولی و با رعایت برخی نکات مهم طراحی شود. لوگو فروشگاه لوازم جانبی موبایل باید طوری طراحی شود که مخاطب در نگاه اول بتواند با آن ارتباط عاطفی و حسی برقرار کرده و نشان بصری موردنظر را به خاطر بسپارد. یعنی لوگوی شما باید به قدری تاثیرگذار و جذاب باشد تا مشتریان بتوانند به راحتی آن را به خاطر بسپارند در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی آن باشند. اما لوگو لوزام جانبی گوشی باید از چه ویژگی‌هایی برخوردار باشد تا به لوگویی به یادماندنی تبدیل شود؟ مهم‌ترین ویژگی‌های لوگو فروشگاه لوازم جانبی موبایل شامل:

  ساده اما جذاب باشد

  لوگو لوازم جانبی باید در کمال سادگی طراحی شود تا مخاطب به راحتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند. استفاده عناصر متعدد برای لوگو نه تنها موجب جلب اعتماد مخاطبان نمی‌شود، بلکه لوگوی شما را به لوگویی بی ارزش تبدیل می‌کند. زیرا در این صورت، درک مفهوم لوگو و برقراری ارتباط عاطفی و ذهنی با آن برای مخاطب دشوار دچار می‌شود و به راحتی نمی‌تواند آن را به خاطر بسپارد. بنابراین برای آنکه بتوانید لوگویی ماندگار و تاثیرگذار برای فروشگاه خود طراحی کنید باید آن را در کمال سادگی اما جذابیت طراحی کرده و از آن به عنوان نماد اصلی تجاری کسب و کارتان استفاده نمایید.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو مینیمال

  معرف حوزه کسب و کارتان باشد

  لوگو باید طوری طراحی شود که بتواند حوزه فعالیت و پیام برند شما را به مخاطبان هدف معرفی کند. یعنی مخاطب در نگاه اول و با مشاهده لوگو باید بتواند تشخیص دهد که این لوگو مربوط به یک فروشگاه لوازم جانبی موبایل است. برای انجام این کار نیز بهتر است در لوگوی خود از نمادهای مرتبط با این حوزه استفاده کنید تا به خوبی گویای زمینه فعالیت شما باشد.

  خاص و منحصر به فرد باشد

  لوگوی لوازم جانبی باید خاص و منحصر به فرد باشد تا بتواند فروشگاه شما را سایر فروشگاه‌ها متمایز سازد. زیرا یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی لوگو «ایجاد تمایز» است و برای دستیابی به این هدف نیز باید لوگوی خود را به گونه‌ای طراحی کنید که در مقایسه با سایر لوگوها، قابل تشخیص و به یادماندنی باشد.

  ویژگی های لوگو لوازم جانبی

  منعطف باشد

  انعطاف‌پذیری نیز یکی دیگر از ویژگی‌های مهم لوگو لوازم جانبی موبایل و در واقع تمامی لوگوها است، زیرا لوگوی شما قرار نیست تنها در یک موقعیت همچون تابلوی فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. هویت بصری کسب و کار شما در تمامی بخش‌های مربوط به برندسازی و تبلیغات همچون شبکه‌های اجتماعی و یا کارت ویزیت درج می‌شود. به همین دلیل باید طوری طراحی شود که امکان تغییر سایز و ابعاد را داشته باشد تا بتواند در هر زمینه‌ای به راحتی و بدون افت کیفیت مورد استفاده قرار گیرد.

  اصول طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  برای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل نیز مانند طراحی لوگو برای سایر کسب و کارها باید به برخی اصول و قواعد اولیه توجه داشته باشید تا بتوانید لوگویی به یادماندنی و خاص طراحی کنید. برخی از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم جانبی موبایل شامل:

  انتخاب روش طراحی لوگو

  اولین و مهم‌ترین مرحله در طراحی لوگو لوازم جانبی، انتخاب روش طراحی است که به شما کمک می‌کند تا در همان ابتدا مسیر اصلی طراحی را مشخص نمایید. برای طراحی لوگو می‌توانید از سه روش طراحی لوگو تصویری، لوگوتایپ و لوگو ترکیبی استفاده کنید که هریک از آنها دارای جذابیت‌های بصری خاصی هستند.

  • لوگو تصویری با استفاده از تصاویر و نمادهای مرتبط با کسب و کار موردنظر طراحی می‌شود که برای لوگو می‌توانید از تصاویر لوازم جانبی موبایل همچون گلس، گارد، هندزفری و غیره استفاده کنید؛ زیرا این نمادها ارتباط نزدیکی با این حوزه دارند و معرف خوبی برای فروشگاه ارائه لوازم جانبی هستند.
  • لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری نیز یک روش رایج برای طراحی لوگو است که اکثر کسب و کارها از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند بدون آزمون و خطا، لوگویی خاص و انحصاری برای برند خود طراحی نمایند. در روش تایپوگرافی می‌توانید از نام برند و یا فروشگاه خود به عنوان عنصر و نماد اصلی لوگو استفاده کنید و آن را به طور کامل و یا اختصاری در لوگو درج نمایید.
  • لوگو ترکیبی نیز تلفیقی از دو روش لوگو تصویری و نوشتاری است که عناصر این دو روش در یک لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرند. یعنی شما می‌توانید نماد منتخب خود را در قسمت بالایی لوگو قرار داده و با رعایت فاصله استاندارد نیز نام برند را در پایین و یا کنار آن بنویسید. این روش نیز برای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل بسیار مناسب و جذاب است و در صورت ترکیب هوشمندانه عناصر می‌تواند به راحتی توجه مخاطبان را به خود جلب نماید.

  انتخاب پالت رنگی مناسب

  انتخاب رنگ مناسب برای لوگو یکی از مراحل مهم و اساسی طراحی محسوب می‌شود که با میزان جذابیت بصری لوگو و قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطب ارتباط مستقیم دارد. همانطور که می‌دانید هر رنگ، عواطف و احساسات خاصی را در افراد به وجود می‌آورد و به همین دلیل است که پیش از انتخاب رنگ‌های لوگو باید با علم روانشناسی رنگ‌ها و تاثیر آنها بر مخاطب آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ را برای لوگوی خود انتخاب کنید.

  با این حال استفاده از رنگ‌هایی همچون سفید، مشکی، خاکستری، آبی و یا نارنجی برای طراحی لوگو لوازم لوازم جانبی موبایل، گزینه‌های مناسبی هستند و هارمونی جذابی با یکدیگر دارند. نکته مهم دیگری که در این مرحله باید به آن توجه داشته باشید این است که از بیش از دو الی سه رنگ در طراحی لوگو استفاده نکنید، زیرا موجب بروز احساسات متناقضی در مخاطب شده و جذابیت لوگو را کاهش می‌دهد.

  بیشتر بخوانید: انتخاب رنگ لوگو

  لوگو ترکیبی

  انتخاب فونت مناسب

  انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل نیز مرحله مهم دیگری است که بخش قابل توجهی از جذابیت لوگوی شما به آن بستگی دارد. اگر سبک نوشتاری را برای طراحی لوگوی فروشگاه خود انتخاب کنید، باید در هنگام انتخاب فونت دقت بیشتری داشته باشید. بهترین فونت برای لوگو فروشگاه لوازم جانبی گوشی یک فونت ساده و خوانا است تا مخاطب به راحتی بتواند با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده و از همه مهم‌تر آنکه بتواند نام فروشگاه شما را به راحتی بخواند و آن را به خاطر بسپارد.

  عدم استفاده از عناصر متعدد

  عدم استفاده از نمادها و عناصر متعدد در طراحی لوگو نیز نکته حائز اهمیت دیگری است که موجب افزایش مقیاس‌پذیری آن خواهد شد. یعنی زمانی که از عناصر بصری متعدد در لوگوی خود استفاده نکنید، علاوه بر بهبود تاثیری گذاری بر مخاطب، همچنین می‌توانید از آن بدون افت کیفیت در موقعیت‌های مختلف استفاده نمایید. زیرا زمانی که یک لوگو دارای عناصر بصری متعدد باشد، جزئیات آن ممکن است در موقعیت‌های مختلف همچون بنر و کارت فروشگاه قابل درج نباشد و همین موضوع نیز جذابیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو با رعایت اصل سادگی و عدم استفاده از المان‌های متعدد در لوگو می‌توانید بدون هیچگونه محدودیتی از آن در موقعیت‌های مختلف استفاده کنید.

  اصول طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل

  بررسی لوگوی رقبا

  بررسی لوگوی رقبای موفق نیز می‌تواند ایده‌های جالبی برای طراحی لوگو در اختیار شما قرار دهد. به عنوان مثال می‌توانید روش طراحی لوگوی رقبا ( لوگو نوشتاری، لوگو تصویری یا لوگو ترکیبی) را بررسی کنید تا دریابید که لوگوهای به یادماندنی و خاص به چه روشی طراحی شده‌اند و یا چه رنگ و فونتی در آنها مورد استفاده قرار گرفته است. بدین ترتیب می‌توانید به راحتی لوگوی خود را طراحی کرده و اطمینان داشته باشید که در نهایت لوگویی جذاب و منحصر به فرد خواهید داشت.

  ترتیب قرارگیری عناصر

  پس از انجام تمامی مراحل بالا، در آخرین مرحله باید عناصر لوگوی خود را در کنار یکدیگر قرار دهید تا لوگو نهایی شما ساخته شود. ترتیب قرارگیری عناصر، رعایت تعادل و فاصله مناسب میان آنها نیز نکته بسیار مهم دیگری است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید. حتی اگر تمامی نکات گفته در فرآیند طراحی لوگو را رعایت کنید، اما آنها را به صورت استاندارد در کنار یکدیگر قرار ندهید، لوگوی شما از جذابیت کافی برخوردار نخواهد بود. بنابراین برای طراحی حرفه‌ای و استاندارد لوگو فروشگاه لوازم جانبی موبایل باید نماد اصلی آن را در وسط قرار دهید و سپس با کمی فاصله، نام برند را در پایین آن و یا کنار بنویسید. به منظور سازماندهی و جلوه بخشی بیشتر به لوگو نیز عنصر اصلی آن را در اشکال هندسی همچون دایره یا مریع قرار دهید تا حس امنیت و اعتماد بیشتری به مخاطبان انتقال داده شود.

  با در نظر داشتن این موارد و اصول مهم به راحتی می‌توانید یک لوگوی خاص و به یادماندنی برای فروشگاه لوازم جانبی خود طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کارتان استفاده نمایید.

  نمونه لوگو لوازم جانبی موبایل طراحی شده در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید نمونه طراحی لوگو لوازم جانبی موبایل در آرمکده را مشاهده کنید و برای طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.

  نمونه لوگو لوازم جانبی موبایل طراحی شده در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو