آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو حروف انگلیسی

  طراحی لوگو حروف انگلیسی

  طراحی لوگو به عنوان یکی از مراحل مهم برندسازی کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود که به آنها هویت و اعتبار می‌بخشد؛ از این رو باید طوری طراحی شود تا بتواند توجه مخاطبان هدف را جلب نماید. انتخاب روش طراحی لوگو نیز مرحله‌ای چالش برانگیز در این فرآیند محسوب می‌شود که نقش حائز اهمیتی را در موفقیت یک مشاغل ایفا می‌کند. طراحی لوگو حروف انگلیسی یکی از رایج‌ترین سبک‌های طراحی هویت بصری برندها شناخته می‌شود که موجب ماندگاری نام آنها در ذهن مخاطبان خواهد شد. طراحی لوگو با حروف انگلیسی که به آن لوگوتایپ انگلیسی نیز گفته می‌شود توسط بسیاری از نام‌های تجاری مطرح و مشهور دنیا همچون گوگل، ناسا و یا کوکاکولا مورد استفاده قرار گرفته است. اما ساخت لوگو با حروف انگلیسی به سادگی نوشتن نام برند نیست و برای طراحی منحصر به فرد لوگوی حروف انگلیسی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید از مزایای این سبک از طراحی در جهت معرفی حرفه‌ای برند خود به مخاطبان هدف بهره مند شوید. در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگو حروف انگلیسی را به طور کامل مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با چندین نمونه از لوگوهای انگلیسی معروف نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  اهمیت طراحی لوگو حروف انگلیسی

  طراحی لوگو حروف انگلیسی همچون سایر سبک‌های طراحی لوگو دارای مزایای قابل توجهی است که آن را به روشی جذاب و البته پرطرفدار برای خلق نماد و هویت بصری کسب و کارها تبدیل کرده است. با طراحی لوگوتایپ انگلیسی می‌توانید نام برند خود را در ذهن مخاطبان هدف برجسته ساخته و لوگویی منحصر به فرد برای کسب و کارتان طراحی نمایید. طراحی لوگو با حروف انگلیسی همچنین ریسک کپی برداری لوگوتوسط رقبا و یا تکراری بودن آن را نداشته و لوگویی کاملا انحصاری و خاص محسوب می‌شود؛ زیرا نام برند موردنظر تنها عنصر طراحی محسوب می‌شود که با رنگ و فونت مناسب در لوگو قرار می‌گیرد. بدین ترتیب مخاطبان به راحتی لوگوی شما را به خاطر می‌سپارند و در شرایط و موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی آن هستند.

  ترکیب حروف انگلیسی در لوگو می‌تواند نماد تجاری شما را به طور کلی از رقبا متمایز سازد؛ زیرا احتمال آنکه لوگویی مشابه با لوگو و نام اختصاصی برند شما طراحی شده باشد تقریبا صفر است. از این رو با طراحی لوگو حروف انگلیسی دیگر دغدغه‌ای بابت تشابه لوگوی خود با رقبای خود نداشته و می‌توانید بر وجوه دیگر کسب و کار خود متمرکز شوید.

  لوگو حروف انگلیسی

  طراحی لوگو با حروف انگلیسی برای چه مشاغلی مناسب است؟

  سوالی که اکنون ممکن است برایتان پیش آمده باشد این است که آیا طراحی لوگو با حروف انگلیسی برای کسب و کار من مناسب است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال مهم باید بگوییم که طراحی لوگو انگلیسی در اکثر مواقع برای تمامی صنایع مناسب است و محدودیتی برای انتخاب این سبک از طراحی لوگو وجود ندارد؛ زیرا لوگوتایپ انگلیسی برگرفته از نام برندها است و نام‌های تجاری نیز معمولا منحصر به فرد و خاص هستند. از این رو طراحی لوگو با حروف انگلیسی برای برندهایی که قصد دارند نام خود را در ذهن مخاطبان ثبت نمایند، گزینه بسیار مناسب و کم ریسکی محسوب می‌شود که آنها را در مسیر دستیابی به این هدف مهم قرار می‌دهد. بنابراین اهمیتی ندارد که در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید، طراحی لوگو حروف انگلیسی برای طیف گسترده‌ای از صنایع همچون فناوری، ورزشی، علمی، مهندسی، پزشکی، شبکه‌های اجتماعی، ارز دیجیتال، آرایش و زیبایی، رستوران، کافی شاپ، پوشاک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ مانع و محدودیتی در انتخاب این سبک از طراحی وجود ندارد.

  طراحی لوگو انگلیسی تنها برای برندها و مشاغلی که قصد دارند از طریق لوگو، حوزه فعالیت خود را به مخاطبان معرفی کنند، گزینه کاربردی محسوب نمی‌شود. در چنین مواقعی طراحی لوگو ترکیبی (تلفیقی از لوگوتایپ و لوگو تصویری) بهترین روش جهت طراحی نماد تجاری شما است؛ زیرا از مزایای هر رو سبک طراحی در یک لوگو بهره‌مند می‌شوید. یعنی با انتخاب یک نماد مرتبط می‌توانید حوزه فعالیت خود را به مخاطبان معرفی نمایید و با درج نام اختصاصی بیزینس خود در لوگو نیز می‌توانید نام تجاری‌تان را در ذهن افراد ثبت نمایید.

  اصول طراحی لوگو حروف انگلیسی

  همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، طراحی لوگو حروف انگلیسی به سادگی درج نام برند در لوگو نیست و برای طراحی حرفه‌ای و موثر لوگوتایپ انگلیسی باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید. طراحی لوگو با حروف انگلیسی به دو روش انجام می‌شود که پیش از اقدام به طراحی نماد بصری کسب و کار خود باید سبک طراحی موردنظرتان را انتخاب نمایید. دو سبک طراحی لوگو حروف انگلیسی شامل:

  لوگوی حروف انگلیسی

  طراحی لوگو با استفاده از نام کامل برند

  طراحی لوگو با استفاده از نام کامل برند به عنوان سبک رایج ساخت لوگو با حروف انگلیسی شناخته می‌شود که طیف گسترده‌ای از برندها از این روش جهت خلق نماد تجاری خود استفاده کرده‌اند. در این روش همانطور که از نام آن پیداست شما باید نام کامل برند خود را با رنگ و فونتی مناسب در لوگو قرار دهید تا مخاطبان هدف با مشاهده لوگو بتوانند با نام برند آشنا شده و آن را به خاطر بسپارند. این روش برای ثبت نام برندها در ذهن مخاطبان بسیار موثر است و مخاطبان نیز بسیار سریع با لوگوی شما ارتباط برقرار کرده و آن را به یاد می‌سپارند. لوگو گوگل، سونی، یاهو، اینتل، آمازون و کوکاکولا بهترین نمونه‌های طراحی لوگوتایپ انگلیسی با استفاده از نام برند هستند.

  طراحی لوگو با استفاده از حروف اختصاری نام برند

  مشاغل بسیاری نیز وجود دارند که برای طراحی لوگو حروف انگلیسی به جای درج نام کامل خود از نام اختصاری برند همچون حروف اول آن استفاده می‌کنند. لوگوی برندهای معروفی همچون لویی ویتون (به صورت LV)، شرکت فناوری هیولت پاکارد (به صورت hp) و یا شبکه اجتماعی پینترست (به صورت p) بهترین نمونه‌های طراحی لوگو حروف انگلیسی با روش اختصاری هستند که به جای درج کامل نام برند خود، حروف اول و یا حروف اول و آخر آن را در لوگو درج کرده‌اند. این روش نیز در نوع خود سبکی جذاب و خاص برای طراحی لوگوتایپ انگلیسی محسوب می‌شود که منجر به خلق نمادی خاص برای کسب و کار شما خواهد شد.

  لوگوتایپ انگلیسی

  انتخاب فونت مناسب

  انتخاب فونت مناسب به عنوان مهم‌ترین مرحله طراحی لوگو حروف انگلیسی شناخته می‌شود که نقش حائز اهمیتی را در جلب توجه افراد و قدرت تاثیرگذاری آن بر مخاطبان هدف ایفا می‌کند. حروف انگلیسی در این سبک از طراحی، تنها عنصر بصری موجود در لوگو محسوب می‌شوند و باید طوری در آن قرار گیرند تا بتوانند لوگویی ساده اما منحصر به فرد را خلق نمایند. انتخاب فونت لوگو انگلیسی تا حدی به حوزه فعالیت شما بستگی دارد؛ یعنی اگر در حوزه‌های غیر رسمی همچون «سرگرمی» فعالیت دارید، استفاده از فونت‌های کمی فانتزی و حتی پیچیده برای طراحی لوگوی شما نه تنها مانعی ندارد بلکه میزان جذابیت تاثیرگذاری آن بر مخاطبان را افزایش می‌دهد.

  اما اگر در حوزه‌های جدی‌تری همچون فناوری، پزشکی، مهندسی، آموزشی و غیره فعالیت دارید، برای طراحی لوگو حروف انگلیسی خود بهتر است از فونت‌های ساده و کلاسیک استفاده نمایید. زیرا این سبک از فونت‌ها برای مخاطبان هدف شما جذاب‌تر هستند و به نوعی می‌توانند میزان حرفه‌ای بودن شما در حوزه کاری‌تان را به طور غیرمستقیم به آنان نشان دهند. بنابراین فونت مناسب لوگو انگلیسی برای مشاغل غیر رسمی و نیمه رسمی «فونت‌ فانتزی و کمی پیچیده» و برای مشاغل رسمی نیز «فونت ساده و کلاسیک» است که جذابیت لوگوی شما را دو چندان خواهد کرد.

  فونت لوگو انگلیسی

  انتخاب رنگ مناسب

  پس از انتخاب فونت طراحی لوگو انگلیسی نوبت به انتخاب رنگ مناسب برای آن می‌رسد که این مرحله نیز نقش حائز اهمیتی را در جذابیت و تاثیرگذاری لوگو بر عهده دارد. انتخاب رنگ مناسب برای ساخت لوگو حروف انگلیسی باید بر اساس اصول روانشناسی رنگ در برندینگ انجام شود؛ زیرا هر رنگ دارای انرژی منحصر به فردی است که عواطف و احساسات خاصی را در مخاطبان به وجود می‌آورد. اگرچه تاثیر روانشناختی رنگ‌ها از فردی به فردی دیگر متفاوت است و به عوامل متعددی همچون جنسیت، فرهنگ و تجارب شخصی افراد بستگی دارد اما اصول و دستورالعمل‌های کلی نشان می‌دهند که رنگ‌ها معمولا دارای برخی تاثیرات روانشناسی ثابتی بر افراد هستند. از این رو در فرآیند برندینگ و طراحی لوگو باید از رنگ‌های متناسب با شخصیت و ارزش نام تجاری خود استفاده کنید تا پیام اصلی‌تان را به خوبی به مخاطبان انتقال دهید و احساسات مثبتی در آنان به وجود آورید.

  در هنگام انتخاب رنگ برای لوگو حروف انگلیسی باید ابتدا شخصیت برند (Brand Personality) خود را تعریف کنید؛ یعنی اگر برند شما یک شخص بود، آن را چگونه توصیف می‌کردید؟ ؟ نام‌های تجاری و کسب و کارها نیز مانند اشخاص دارای شخصیت و هویت هستند و شخصیت آنها نیز توسط صاحبان آنها تعیین می‌شود. برای تعیین شخصیت برند خود در ابتدا باید اهدافتان را به وضوح مشخص کنید. آیا می‌خواهید برند شما شاد و پرانرژی باشد یا جدی و سنگین؟ برند شما مردانه است یا زنانه؟ با کدام گروه سنی در ارتباط هستید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا در ابتدا شخصیت برندتان را تعیین کرده و به تناسب آن نیز ترکیب رنگی مناسبی برای لوگوی خود انتخاب نمایید.

  در فرآیند انتخاب رنگ برند برای لوگو حروف انگلیسی دو گزینه پیش رو دارید؛ شما می‌توانید تنها از یک رنگ و یا از رنگ‌های متعدد در آن استفاده کنید. یعنی مانند لوگوی Google یا ebay هریک از حروف را با یک رنگ در لوگو قرار دهید که انجام این کار به جلب توجه مخاطبان و ماندگاری لوگوی شما در ذهن آنان کمک بسیاری می‌کند؛ اما در صورتی که طراحی لوگو با حروف رنگی با شخصیت برند شما سازگاری داسته باشد. به عنوان مثال این رویکرد برای طراحی لوگوی یک مهدکودک بسیار جذاب و تاثیرگذار است اما برای لوگوی یک شرکت مهندسی انتخاب هوشمندانه‌ای محسوب نمی‌شود. بنابراین در هنگام انتخاب رنگ برای لوگو حروف انگلیسی خود به شخصیت برند و مخاطبان هدف خود توجه ویژه داشته باشید.

  طراحی لوگو انگلیسی

  استفاده از اشکال هندسی

  استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو حروف انگلیسی می‌تواند میزان جذابیت و تاثیرگذاری آن را تا حد زیادی افزایش دهد. اشکال هندسی نیز مانند رنگ‌ها دارای انرژی خاصی هستند و احساسات مختلفی را به مخاطبان انتقال می‌دهند. به عنوان مثال دایره احساساتی همچون امنیت، آرامش، اعتماد و کمال و شکل هندسی مربع نیز نمادی از نظم، قدرت، ثبات و تناسب بوده و به عنوان شکلی محکم و استوار شناخته می‌شود. استفاده از اشکال هندسی همچون دایره یا مربع در طراحی لوگو با حروف انگلیسی بسیار رایج است و لوگوهای معروفی همچون لوگو اچ پی (hp)، ال ‌جی (LG)، پینترست (Pinterest)، دل (Dell)، پپسی (Pepsi)، بی بی سی (BBC)، فیسبوک (Facebook)، لینکدین (Linkedln) با ترکیب لوگوتایپ انگلیسی و اشکال هندسی طراحی شده‌اند.

  شما می‌توانید از یک شکل هندسی به عنوان پس زمینه لوگوتایپ انگلیسی خود استفاده کرده و نام برندتان را در وسط آن بنویسید. بدین ترتیب می‌توانید دو رنگ متفاوت در لوگو بکار ببرید و از مزایای طراحی لوگو با اشکال هندسی نیز بهره مند شوید. برخی لوگوها همچون مایکروسافت (Microsoft)، گوگل پلی (Google Play)، آدیداس (Adidas)، مسترکارت (MasterCard) و یا آئودی (Audi) از اشکال هندسی به صورت مجزا در لوگوی خود استفاده‌ کرده‌اند؛ یعنی آن را در بخشی از لوگو (بالا، پایین و یا در کنار نام برند) قرار داده‌اند.

  طراحی لوگو با حروف انگلیسی

  استفاده از تکنیک فضای منفی

  استفاده از تکنیک فضای منفی (Negative Space) در طراحی لوگو حروف انگلیسی نیز رویکرد هوشمندانه و منحصر به فردی است که در صورت اجرای حرفه‌ای، جذابیت لوگوتایپ انگلیسی شما را چندین برابر خواهد کرد. فضای منفی در لوگو به یک «فضای سفید یا استفاده نشده» اشاره دارد که نمادی مستتر را در خود جای می‌دهد؛ یعنی مخاطب در نگاه اول به شکل کلی لوگو (در اینجا نام برند) توجه می‌کند و سپس با کمی دقت می‌تواند نمادی پنهان را در آن پیدا کند. لوگو شرکت خدمات پستی فدکس (FedEx) بهترین نمونه استفاده از تکنیک فضای منفی در طراحی لوگو حروف انگلیسی است که در نگاه اول به لوگو، نام برند را با فونت ساده و خوانای آن مشاهده می‌کنیم و سپس با کمی دقت نیز نماد «فلش» را میان دو حرف E و X پیدا خواهیم کرد که این فلش در واقع نشان دهنده حرکت و پویایی شرکت فدکس است.

  با در نظر داشتن این نکات در هنگام طراحی لوگو با حروف انگلیسی می‌توانید نشان تجاری کسب و کار خود را با رعایت استانداردها و اصول طراحی لوگو حروف انگلیسی طراحی کنید.

  ساخت لوگو با حروف انگلیسی

  جمع بندی

  لوگوتایپ انگلیسی از جمله سبک‌های جذاب و پرطرفدار طراحی هویت بصری مشاغل است که با استفاده از حروف انگلیسی و نام برند موردنظر طراحی می‌شود و توسط برندهای مطرحی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. «فونت مناسب» مهم‌ترین نکته در طراحی لوگو حروف انگلیسی است که باید متناسب با شخصیت برند و مخاطبان هدف انتخاب شود؛ زیرا نام برند در طراحی لوگو با حروف انگلیسی در واقع تنها عنصر بصری موجود در آن است و از این رو باید با فونتی مناسب، جذاب و خوانا نوشته شود. با بررسی لوگوهای معروف طراحی شده با حروف انگلیسی می‌توانید برای طراحی لوگوتایپ خود ایده بگیرید و نشان تجاری کسب و کار خود را به صورت حرفه‌ای و اصولی طراحی کنید تا به نمادی ماندگار در ذهن مخاطبان هدف تبدیل شود.

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  احمد خان
  1401/11/06 23:44

  خوب

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو