آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو خشکبار

  طراحی لوگو خشکبار

  طراحی لوگو خشکبار یکی از مراحل مهم در فرآیند راه اندازی یک آجیل فروشی یا برند تولیدکننده انواع خشکبار و میوه خشک در نظر گرفته می‌شود که به آن رسمیت و اعتبار می‌بخشد. لوگوی هر کسب و کار در واقع نماد اصلی و هویت بصری آن را تشکیل می‌دهد و موجب جلب اعتماد و توجه مشتریان خواهد شد.

  آجیل فروشی در دسته مشاغل پرطرفدار قرار دارد که توجه به عناصر ظاهری از جمله طراحی لوگو و یا طراحی داخلی فروشگاه در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. طراحی لوگو خشکبار در واقع بخشی از فرآیند برندینگ و معرفی یک مجموعه ارائه دهنده محصولات متنوع خشکبار به مشتریان بوده و به همین دلیل باید با دقت و مهارت بالایی انجام شود.

  نام و لوگو برند آجیل و خشکبار اولین عناصری هستند که در نگاه اول توجه مخاطبان هدف را به خود جلب کرده و آنها را نسبت به خرید ترغیب خواهند کرد. از این رو طراحی لوگو خشکبار نیز مانند سایر مشاغل نیازمند صرف زمان و هزینه است تا بتوانید از آن در برندسازی، بازاریابی و تبلیغات خود استفاده نمایید.

  برای طراحی لوگو خشکبار باید به برخی اصول و نکات مهم و کلیدی توجه داشته باشید تا بتوانید یک لوگوی منحصر به فرد و ماندگار برای برند یا فروشگاه خود طراحی نمایید. به همین بهانه در ادامه این مطلب مزایای طراحی لوگو خشکبار را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با نکات لازم در طراحی لوگوی خشکبار نیز آشنا خواهیم کرد، با آرمکده همراه باشید.

  مزایای طراحی لوگو خشکبار

  طراحی لوگو خشکبار یکی از حساس‌ترین مراحل برندسازی این شغل در نظر گرفته می‌شود و یک برند یا فروشگاه خشکبار را به طور کاملا حرفه‌ای در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد. زمانی که برای معرفی مجموعه خود یک نام و هویت بصری مناسب و شایسته در نظر بگیرید و فضای داخلی فروشگاه آن را نیز به خوبی طراحی کنید؛ بدون شک می‌توانید توجه و اعتماد طیف گسترده‌ای از مشتریان را جلب نمایید. چرا که این موارد در مواجه اول به سرعت توجه مخاطبان را جلب کرده و نشان دهنده این است که شما برای مشتریان خود ارزش و احترام قائل هستید. از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو خشکبار می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  کمک به شناخت برند

  طراحی یک لوگو منحصر به فرد و حرفه‌ای به برند شما کمک می‌کند تا به طور مثبت و موثر در معرض دید مشتریان قرار بگیرید و پس از مدتی نیز در ذهن آنها ثبت شود. لوگوی هر برند در واقع هویت بصری آن است که به یک مجموعه رسمیت، ارزش و اعتبار می‌بخشد. از این رو با طراحی لوگو خشکبار می‌توانید به شناخت موثر برند خود کمک کرده و در همان ابتدا به صورت حرفه‌ای نام تجاری خود را به عنوان یک برند موفق و برجسته تولیدکننده خشکبار برجسته نمایید.

  اصول طراحی لوگو خشکبار

  جلب اعتماد مشتریان

  جلب اعتماد مشتریان یکی دیگر از مزایای طراحی لوگو خشکبار در نظر گرفته می‌شود که تاثیر بسزایی بر رونق کسب و کار شما خواهد داشت. با طراحی یک لوگوی منحصر به فرد می‌توانید در نگاه اول توجه مشتریان بالقوه را جلب کرده و خود را به شیوه‌ای موثر به آنان معرفی نمایید. لوگو آجیل و خشکبار در صورت طراحی استاندارد و اصولی می‌تواند افراد را نسبت به خرید ترغیب نماید. بنابراین طراحی لوگو خشکبار ارتباط مستقیمی با رشد و رونق کسب و کار شما دارد.

  تبلیغات و بازاریابی

  لوگو خشکبار به عنوان یک ابزار قدرتمند و تاثیرگذار در انجام امور بازاریابی و تبلیغات در نظر گرفته می‌شود که به شما کمک می‌کند برند خود را به طور حرفه‌ای به مصرف کنندگان معرفی کنید. با استفاده از لوگو در بنرهای تبلیغاتی، تابلو فروشگاه، بسته ‌بندی محصولات، وب ‌سایت و یا شبکه‌های اجتماعی خود می‌توانید برندتان را به شکلی قابل تشخیص و قوی به نمایش بگذارید.

  افزایش آگاهی از برند

  افزایش آگاهی از برند یا Brand Awareness یکی دیگر از مزایای طراحی لوگو خشکبار است که به رشد و شناخته شدن برند شما کمک بسیاری می‌کند. زمانی که مشتریان به صورت مداوم با لوگو شما در تعامل باشند، به تدریج با برندتان ارتباط ذهنی و عاطفی برقرار کرده و آن را به خاطر می‌سپارند که این امر موجب افزایش میزان شناخته شدن شما در میان مخاطبان خواهد شد. شناخته شدن نیز به تشویق و ترغیب مشتریان جدید برای خرید و همچنین حفظ مشتریان فعلی کمک بسیاری می‌کند.

  ایجاد تمایز از رقبا

  از دیگر مزایای طراحی لوگو خشکبار می‌توانیم به ایجاد تمایز از رقبا اشاره کنیم که نقش حائز اهمیتی را در موفقیت شما در این حوزه ایفا می‌کند. با طراحی یک لوگوی خاص و انتخاب یک نام تجاری منحصر به فرد به راحتی می‌توانید خود را از رقبا متمایز سازید. از طرفی دیگر مشتریان نیز با مشاهده لوگوی خاص یک برند آجیل و خشکبار به راحتی آن را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی و تشخیص آن خواهند بود.

  برقراری ارتباط موثرتر با مخاطبان

  طراحی لوگو در واقع نوعی روش برقراری ارتباط غیر کلامی با مخاطبان هدف است که تاثیر چشمگیری بر شکل گیری احساسات مثبت آنان نسبت به یک مجموعه خواهد داشت. لوگو خشکبار در صورت طراحی منحصر به فرد و رعایت اصول مربوط به طراحی لوگو باعث می‌شود تا مخاطبان با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده و نسبت به خرید محصولات شما ترغیب شوند.

  بنابراین اگر می‌خواهید به برند خود رسمیت و اعتبار بخشید و اعتماد مشتریان را نیز جلب نمایید؛ حتما به طراحی لوگو خشکبار فکر کرده و برای خلق هویت بصری مجموعه خود از یک تیم طراحی حرفه‌ای و متخصص کمک بگیرید.

  اصول طراحی لوگو خشکبار

  حال که با اهمیت و مزایای طراحی لوگو خشکبار آشنا شدید، در این بخش شما را با اصول و نکات لازم در طراحی لوگوی خشکبار نیز آشنا می‌کنیم تا با در نظر داشتن این نکات ساده اما کلیدی و مهم بتوانید یک لوگوی به یادماندنی و خاص برای برند خود طراحی نمایید. مهم‌ترین مراحل و اصولی که در هنگام طراحی لوگو خشکبار باید به آنها توجه داشته باشید شامل:

  انتخاب سبک طراحی لوگو

  اولین قدم در طراحی لوگو برای خشکبار، انتخاب سبک طراحی است تا در همان ابتدا شما را در مسیر صحیح طراحی قرار دهد و عناصر اصلی لوگو را نیز تعیین نماید. به طور کلی برای طراحی لوگو سه روش وجود دارد که انتخاب از میان این روش‌ها کاملا به سلیقه و هدف شما بستگی دارد.

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری یکی از روش‌های طراحی لوگو برای مشاغل است که در آن از یک تصویر مرتبط با کسب و کار موردنظر جهت خلق هویت بصری آن استفاده می‌شود. برای طراحی لوگو خشکبار می‌توانید از تصاویر حقیقی یا گرافیکی انواع خشکبار استفاده کنید تا مخاطبان هدف در نگاه اول به راحتی بتوانند حوزه فعالیت شما را تشخیص دهند و دریابند که این لوگو متعلق به یک برند خشکبار است.

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری

  لوگوتایپ نیز یکی دیگر از روش‌های متداول طراحی لوگو است که در آن به جای استفاده از نماد‌های مرتبط، از نام برند موردنظر برای ساخت لوگو استفاده می‌شود. یعنی برای طراحی لوگوی خشکبار می‌توانید از نام برند خود به صورت کامل و یا اختصاری (سبک مونوگرام) استفاده کنید.

  لوگوتایپ شاید نتواند همچون سبک تصویری، معرف حوزه فعالیت شما به مخاطبان باشد اما به طور کلی آن را از رقبا متمایز می‌سازد و نام برندتان را در ذهن مخاطبان ثبت خواهد کرد و از همه مهم‌تر آنکه امکان کپی برداری از آن توسط رقبا وجود ندارد.

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی نیز به عنوان بهترین روش‌ طراحی لوگو برای طیف گسترده‌ای از مشاغل شناخته می‌شود و اکثر برندها برای خلق هویت و نماد بصری خود از این روش استفاده می‌کنند. لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، ترکیبی از دو روش لوگو تصویری و لوگوتایپ است که در صورت طراحی حرفه‌ای و اصولی، تاثیرات مثبتی بر مخاطبان هدف برجا خواهد گذاشت. یعنی لوگوی شما متشکل از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت و نام برندتان است که از مزایای طراحی دو روش قبلی در یک لوگو بهره می‌برد.

  نکات طراحی لوگو خشکبار

  استفاده از پالت رنگی مناسب

  در مرحله بعدی از طراحی لوگو خشکبار باید پالت رنگی مناسب برای آن انتخاب کنید؛ زیرا بخش قابل توجهی از جذابیت بصری لوگوی شما به رنگ‌های آن بستگی دارد. تاثیر رنگ در طراحی لوگوی خشکبار به قدری بالاست که استفاده از رنگ‌های نامناسب موجب ایجاد احساسات منفی در مشتریان شده و انگیزه خرید آنها را به شدت کاهش می‌دهد. رنگ‌ها در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار هستند و می‌توانند تاثیر بسزایی در انتقال پیام و جذابیت هویت بصری برند شما داشته باشند.

  توجه داشته باشید که انتخاب رنگ مناسب برای لوگو خشکبار باید با توجه به هویت برند، مشتریان هدف و نوع محصولات خشکباری شما انجام شود. با این حال استفاده از رنگ‌هایی همچون قهوه‌ای، سبز، طلایی، نارنجی و قرمز با ترکیب رنگ سفید برای لوگوی خشکبار مناسب هستند و به راحتی توجه مشتریان را به لوگو جلب خواهند کرد.

  انتخاب فونت لوگو

  انتخاب فونت مناسب نیز مرحله مهم دیگری در طراحی لوگو خشکبار است که مانند پالت رنگی، تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری لوگو به خصوص سبک نوشتاری دارد. فونت مناسب برای لوگو فونتی است که ساده و خوانا باشد تا مخاطبان هدف برای خواندن نام برند در لوگو دچار مشکل نشوند. خوانایی فونت لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با ماندگاری نام برند شما در ذهن مشتریان دارد؛ زیرا در این صورت به راحتی می‌توانند نام برند و عناصر موجود در لوگو را درک کرده و آنها را از یکدیگر متمایز سازند.

  فونت‌های ساده و مینیمال، معمولا بهترین گزینه برای طراحی لوگو هستند؛ زیرا دارای پیچیدگی نیستند و نام برند را به صورت واضح و دقیق در لوگو درج می‌کنند. از این رو مشتریان به راحتی قادر به خواندن و در نتیجه به خاطر سپردن نام برند شما هستند. فونت‌هایی همچون Helvetica، Futura، Proxima Nova، Montserrat و یا Avenir برای طراحی لوگو خشکبار مناسب می‌باشند.

  بیشتر بخوانید: 12 قاعده اساسی برای طراحی و سایز لوگو

  حفظ سادگی لوگو

  حفظ سادگی و مینیمال بودن لوگو نیز نکته بسیار مهمی است که در هنگام طراحی لوگو خشکبار باید به آن توجه داشته باشید. به طور کلی، طراحی ساده و مینیمال لوگو برای برندهای تولیدکننده خشکبار به درک هویت برند، شناسایی آسان، ماندگاری در ذهن مشتریان و جذابیت بصری آن کمک بسیاری می‌کند. طراحی لوگو ساده موجب متمایز ساختن برندتان در صنعت خشکبار شده و شما را به طور کلی از رقبای فعال در این حوزه جدا می‌کند.

  از طرفی دیگر مخاطبان هدف نیز بسیار سریع و راحت با لوگوهای ساده و مینیمال ارتباط برقرار کرده و آنها را به خاطر می‌سپارند. طراحی شلوغ و پر المان نه تنها موجب جلب توجه افراد نخواهد شد، بلکه لوگوی شما را به لوگویی بی کیفیت تبدیل می‌کند؛ چرا که برای درک مفهوم لوگو و برقراری ارتباط عاطفی و ذهنی با آن دچار مشکل می‌شوند. لوگوهای پیچیده معمولا عواطف و احساسات مثبتی را به بیننده انتقال نمی‌دهند و خیلی سریع نیز به دست فراموشی سپرده می‌شوند. بنابراین سعی کنید لوگوی خشکبار خود را در کمال سادگی طراحی کرده و از بکار بردن عناصر غیرضروری در آن پرهیز کنید.

  بیشتر بخوانید: مزایای طراحی لوگو مینیمال

  استفاده از اشکال هندسی

  استفاده از اشکال هندسی در لوگو نیز همچون انتخاب سبک طراحی به سلیقه شما بستگی دارد اما به منظور افزایش قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان بهتر است از شکل‌هایی همچون دایره و یا مربع استفاده نمایید. با قرار دادن عناصر لوگو در اشکال هندسی می‌توانید به هویت بصری خود نظم و انسجام بخشید و آن را سازماندهی کنید. به عنوان مثال می‌توانید عناصر لوگو خود

  (نماد و یا نام آن) را در شکل هندسی مربع و یا مستطیل قرار دهید؛ زیرا این دو شکل نمادی از حرفه‌ای بودن هستند و حس اعتماد را به مخاطب انتقال می‌دهند. شکل هندسی دایره نیز یکی دیگر از اشکال مناسب برای طراحی لوگو خشکبار است که به راحتی توجه و اعتماد بیننده را جلب کرده و آنها را با شما همراه خواهد کرد. بنابراین تاثیر فوق‌العاده استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو خشکبار را دست کم نگیرید.

  لوگو خشکبار

  ترتیب قرارگیری عناصر

  پس از طی کردن تمامی مراحل بالا اکنون باید عناصر مختلف لوگو خشکبار خود را در کنار یکدیگر قرار دهید تا ساختار نهایی لوگوی شما تشکیل شود. نحوه قرارگیری عناصر لوگو و رعایت فاصله مناسب میان اجزای آن نیز نکته بسیار مهم دیگری است که باید به آن توجه داشته باشید. برای طراحی استاندارد لوگو خشکبار (لوگو ترکیبی) باید نماد اصلی آن را در وسط قرار دهید و سپس با کمی فاصله، نام برند را در پایین و یا کنار آن بنویسید. در صورت طراحی لوگو به سبک تصویری و نوشتاری نیز باید عنصر اصلی را دقیقا در مرکز لوگو قرار داده تا در نگاه اول توجه مخاطب را به خود جلب نماید.

  با رعایت این چند نکته ساده اما بسیار مهم و کاربردی می‌توانید لوگو خشکبار خود را به صورت اصولی و تخصصی طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کارتان استفاده نمایید. هیچ کسب و کاری بدون طراحی یک لوگوی منحصر به فرد قادر به برندسازی، بازاریابی، تبلیغات و از همه مهم‌تر جلب اعتماد و توجه مخاطبان هدف خود نخواهد بود. بنابراین اگر صاحب یک برند تولیدکننده و یا فروشگاه خشکبار هستید، طراحی لوگو به اعتباربخشی و رونق مجموعه شما کمک بسیاری خواهد کرد.

  نمونه لوگوهای خشکبار طراحی شده در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو خشکبار در آرمکده را مشاهده کنید و جهت مشاوره و ثبت سفارش طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   نمونه طراحی لوگو خشکبار در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 16 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1800 کمپانی و برند متعدد باشیم ...

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone