گروه طراحان آرمکده

طراحی لوگو لباس زنانه

آنچه در این مقاله می خوانید
طراحی لوگو لباس زنانه

زیبا باشید تا دیده شوید

لوگو اولین تصویری است که از هر کسب‌وکاری به نمایش گذاشته می‌شود و تاثیر زیادی در دیدگاه‌ افراد نسبت به کسب‌وکار دارد. یک لوگوی حرفه‌ای مفاهیم زیادی را می‌تواند در عین سادگی به مخاطب نشان دهد و به‌نوعی دغدغه‌های کمپانی را مطرح می‌کند. المان‌های لوگو نظیر، سبک، رنگ، فونت و... بسته به نوع هر کسب‌وکاری با هم تفاوت دارند و به‌همین علت است که نمی‌توان برای یک مزون لباس، لوگویی شبیه به یک شرکت دیجیتالی طراحی کرد. در واقع طراحی لوگو لباس زنانه نیازمند این است که شما با علم زیبایی شناسی آشنا باشید و بدانید که در این حوزه چه مفاهیمی بیشتر مطرح می‌شود. در این مقاله ما به شما می‌گوییم که چطور می‌توان طراحی لوگو لباس زنانه را به‌صورت حرفه‌ای انجام داد و برای این‌کار شما به چه چیزهایی نیاز دارید.

لوگوی لباس زنانه

لوگوی لباس زنانه از دیروز تا به امروز

برخی از اولین برندهای لباس و مد در دنیا، تا سال‌های سال، هیچ لوگویی نداشتند و بسیاری از آن‌ها، بعدها در طراحی لوگوهای خود سعی کردند که تاریخچه‌ی برند را نشان دهند. طراحی و استفاده از لوگو برای بسیاری از برندها در همان سال‌های اولیه‌ی قرن بیستم اتفاق افتاد؛ اگرچه برندهای مطرح لباس، خصوصا لباس زنانه، چندین قرن قبل از آن کارشان را شروع کرده بودند. یکی از اولین لوگوهای لباس و مد، لوگو برند لنوین پاریس بود که در سال 1897 طراحی شد و در آن تصویری از یک مادر و دختر در کنار هم دیده می‌شد. چهار سال بعد، لوگوی برند باربری در سال 1901، برای اولین‌بار دیده شد که نمایی از یک مرد نظامی سواره را نشان می‌داد. بعد از گذشت چندین سال، گوچی در سال 1921، از لوگوی خود رونمایی کرد که این لوگو، تصویری از یک حرف جی و انعکاس آن بود که در هم فرو رفته بودند. پس از آن نیز سایر برندهای لباس مطرح دنیا نظیر لوئی وویتون، هرمس، پرادا و ورساچه لوگوهای خود را به نمایش گذاشتند. برخی از این لوگوها در طول زمان تغییراتی پیدا کردند؛ ولی ماهیت اصلی تمامشان هنوز حفظ شده است.

لوگو لباس زنانه

چه کسی به لوگو لباس زنانه نیاز دارد؟

مشاغل مختلفی هستند که در زمینه‌ی تولید و فروش پوشاک زنانه فعالیت دارند و به طراحی لوگو لباس زنانه نیاز دارند. لوگو لباس‌فروش، لوگو مزون لباس، لوگو پارچه‌فروش یا هر شغل دیگری که با لباس زنانه ارتباط مستقیم دارد، می‌تواند از نوع طراحی لوگو لباس زنانه باشد. از جمله مشاغل مرتبط با این حوزه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تکنولوژیست پوشاک: یک شغل جدید است که در آن فرد به طراحی و توسعه‌ی طرح‌های جدید لباس با ترکیب پارچه‌ها، نخ‌ها و سایر متریال‌های موردنیاز می‌پردازد.
 •                             طراحی لوگو لباس زنانه
 • طراح مد: طراح مد کسی است که به طراحی لباس‌ها براساس مد روز دنیا، مشغول است.
 • عمده‌فروشان پارچه: کسانی‌که در پشت پرده، منابع بازار را تامین می‌کنند و براساس تقاضای مشتری، بازار و روند فصلی و طرح‌های برندهای مطرح، تصمیمات کلی برای طرح‌های روز می‌گیرند.
 •                              طراحی لوگو لباس زنانه
 • تاجران پارچه و خرده‌فروشان: کسانی‌که به خرید و فروش پارچه‌، خصوصا پارچه‌های زنانه مشغول‌اند و منابع موردنیاز بازار را تامین می‌کنند.
 • استایلیست مد: عکاس یا کارگردان هنری برای مزون‌ها و لباس‌فروشی‌ها را استایلیست می‌گویند که نقش بسیار خلاقانه‌ای در مدیریت رسانه‌های تبلیغاتی دارد.
 •                                   لوگو برای لباس زنانه
 • طراح پارچه: افرادی که وظیفه‌ی آن‌ها طراحی پارچه براساس مد روز دنیا و ترکیب رنگ‌ها و طرح‌هاست. طراحان پارچه‌های زنانه، معمولا باید حرفه‌ای‌تر عمل کنند.
 • لباس‌فروش‌ها: کسانی‌که کار خرید و فروش لباس‌های مجلسی یا معمولی زنانه را انجام می‌دهند. این گروه شامل خرده‌فروشان و عمده‌فروشان می‌‌شود.
 •                                  طراحی لوگو برای لباس فروشی زنانه
 • مزون‌ لباس: لوگو مزون لباس معمولا مشابه همان لوگوی لباس زنانه است و باید در آن ظرافت‌های این نوع لوگو دیده شود.

لوگو لباس زنانه

اگر دنبال لوگویی خوب هستید...

یکی از مواردی که در طراحی لوگو لباس زنانه باید حتما در نظر داشته باشید، این است که کار طراحی لوگو لباس زنانه را به دست یک فرد متخصص بسپارید؛ چون یک لوگوی لباس زنانه‌ی حرفه‌ای، باید ویژگی‌های زیر را در خود داشته باشد:

 • شمای رنگی: رنگ در طراحی لوگو لباس زنانه، عنصر بسیار مهمی است که باید هوشمندانه آن را انتخاب کنید. رنگ می‌تواند ماهیت برند را مشخص کند، پس باید حواستان باشد که چطور برندتان را معرفی می‌کنید. به‌عنوان مثال لوگوی سیاه‌ و سفید می‌تواند نشان از ظرافت و نجابت باشد؛ ولی لوگوی صورتی یا قرمز، مد را در برند شما به نمایش می‌گذارد.
 • فونت: فونتی که برای لوگو به‌کار می‌برید، باید کاملا منطبق با کسب‌وکار شما باشد و همچنین با نام آن هم‌خوانی داشته باشد. به‌طور معمول در طراحی لوگو لباس زنانه از فونت‌های ظریف و سبک استفاده می‌شود که اشاره به ظرافت کار شما دارد.
 • اشیا و سمبل‌ها: در طراحی لوگو لباس زنانه می‌توانید از سمبل‌ها و اشکال مختلفی نظیر طرح لباس، رخت‌آویز، گل و هر طرح دیگری که به‌نوعی به این حیطه ارتباط دارد، استفاده کنید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده از این المان‌ها، هیچ اجباری ندارد؛ چون ممکن است طرح شما را شلوغ‌تر کند.
 • استایل: یکی از نکاتی که باید حتما در هنگام طراحی لوگو لباس زنانه به آن توجه داشته باشید، استایل لوگو است. استایل لوگو باید با سبک کار شما متناسب باشد؛ مثلاا اغلب یک لوگوی مدرن برای یک مزون فشن بهتر است تا یک لوگوی کلاسیک.

لوگو لباس زنانه

به زیبایی کارتان اهمیت دهید

لوگو علاوه‌بر اینکه به نام کسب وکار شما هویت می‌دهد، به‌نوعی امضای شما روی کارتان محسوب می‌شود. شما برای فروش محصول و تبلیغات نیاز دارید که از لوگو به‌عنوان امضای خود استفاده کنید؛ اما چرا تا این حد روی لوگو تاکید می‌شود؟ زیرا:

 • لوگو تصویر کسب‌وکار شما خواهد بود و باید سعی کنید تا بهترین تصویر از خودتان را به نمایش بگذارید؛
 • لوگو یک عامل مهم در تصمیم‌گیری مخاطبان شماست و باید بتواند در عرض چند ثانیه، نظر آن‌ها را جلب کند؛
 • لوگو خلاصه‌ترین توضیح درباره‌ی کسب‌وکار شما خواهد بود که مهم‌ترین پیام‌ها را نشان می‌دهد؛
 • لوگو یک عنصر رقابتی محسوب می‌شود که می‌تواند به‌ شیوه‌ای هوشمندانه، شما را از رقبایتان متمایز کند.

حواستان را جمع کنید

پروسه‌ی طراحی لوگو لباس زنانه کاری است که نیاز به دانش تخصصی در زمینه‌ی گرافیک دارد. همچنین طراح باید کسب‌وکار را بشناسد تا بداند چه مفاهیمی را از طریق لوگو باید انتقال دهد. هنگام طراحی لوگو لباس زنانه باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اهداف و ارزش‌های کسب‌وکار را به‌درستی بشناسید؛
 • چندان به طرح‌های روز تکیه نکنید و یک طرح ماندگار خلق کنید؛
 • لوگو را ابتدا به‌صورت سیاه و سفید طراحی کنید تا ایرادات ساختاری‌ آن مشخص شود؛
 • به مقیاس‌پذیری لوگو دقت کنید؛ چون در اندازه‌های مختلف به آن نیاز خواهید داشت؛
 • تا جای ممکن طرح را مینیمال بسازید و از طرح‌های شلوغ و گیج‌کننده بپرهیزید؛
 • روی رسانه‌های مختلف آن را امتحان کنید تا جلوه‌ی خوبی داشته باشد؛
 • مفاهیم اصلی را در طراحی هسته‌ای لوگو بگنجانید و سپس جزئیاتی را به آن اضافه کنید.

گام به گام تا طراحی لوگو لباس زنانه

سمبل‌هایی از ظرافت و زیبایی

برای اینکه بخواهید کار طراحی لوگو لباس زنانه را انجام دهید، باید سعی کنید مفاهیمی نظیر زیبایی، کیفیت، ظرافت، اصالت، خلاقیت و مد را در آن نشان دهید. سمبل‌های زیادی وجود دارد که شما می‌توانید از آن‌ها برای طراحی لوگو لباس زنانه استفاده کنید. از جمله المان‌هایی که می‌توانید در یک لوگوی لباس زنانه به‌کار ببرید، المان‌های پوشاک مانند چوب لباسی، پیراهن و کلاه، المان‌های دوخت لباس مانند نخ و سوزن، قرقره یا چرخ خیاطی یا المان‌های زیبایی مانند گل یا خورشید را می‌توان نام برد. حتی می‌توان از طرح انواع کوک در خیاطی یا انواع یقه‌ها هم استفاده کرد.

گام به گام تا طراحی لوگو لباس زنانه

برای طراحی یک لوگو باید مراحل زیر را طی کنید:

 • گام اول: باید هویت برند را بشناسید و بدانید که لوگو قرار است پیامی را به مخاطب خود انتقال دهد. هر برندی یک سری اهداف و ارزش‌ها دارد که می‌خواهد به مشتریان نشان دهد و چه جایی بهتر از لوگو برای این‌ کار؟!
 • گام دوم: در صورتی‌که بخواهید لوگوی تصویری داشته باشید، شناخت المان‌ها و نمادهای موجود، گام بعدی است. در این قسمت از طراحی لوگو لباس زنانه. می‌توانید از ایده‌های ارائه شده در این مقاله استفاده کنید.
 • گام سوم: بعد از تعیین آیکون لوگو، باید یک سبک برای طراحی لوگو لباس زنانه خود انتخاب کنید. سبک‌های مختلف لوگو، مدرن، کلاسیک، سنتی، رسمی و فشن هستند.
 • گام چهارم: همان طور که قبلا گفته شد، انتخاب رنگ مناسب تاثیر زیادی روی کیفیت لوگو دارد و باید برای آن حتما با دانش رنگ‌شناسی آشنایی داشته باشید.
 • گام پنجم: در این مرحله از کار باید فونت مناسب را پیدا کنید؛ البته اگر نوع لوگو، تایپوگرافی باشد، این مرحله در گام دوم باید انجام شود.
 • گام ششم: پیاده‌سازی اولیه‌ی لوگو، گام بعدی است که باید یک نمونه‌ی اولیه از لوگو را روی کاغذ یا نرم‌افزارهای گرافیکی پیاده‌سازی کنید و از کارفرما یا تیم، بازخورد بگیرید.
 • گام هفتم: آخرین کاری که باید انجام دهید، پیاده‌سازی نهایی لوگو و ارائه‌ی فایل وکتور و تصویر آن به کارفرماست.

بهترین‌های بااصالت

لوگو های معروف لباس زنانه

گوچی

لوگو گوچی، یکی از قدیمی‌ترین لوگوهای لباس زنانه است که هنوز هم اصالت خود را حفظ کرده و علاوه‌بر این زیبا به نظر می‌رسد. این لوگو تک‌رنگ بوده و روی هر طرحی، زیبایی خود را نشان می‌دهد. طرح دو حرف G درهم تابیده، به‌نوعی سکگ گمربند یا کیف را نشان می‌دهد. چنین طرح‌های همپوشاننده یا ترکیبی را بیشتر می‌توان در لوگوهای مونوگرام مشاهده کرد. قرینگی در این لوگو به زیبایی نشان داده شده است.

لوگو لباس فروشی

فندی

Fendi یک برند ایتالیایی تولید لباس است که در سال 1925 تاسیس شد. در لوگوی این برند، از دو حرف F استفاده شده که با هم ترکیب شده‌اند. مشابه گوچی، طراح در این لوگو نیز حرف اول نام فندی را به کار برده است؛ اما، این‌بار به‌جای انعکاس از چرخش برای حرکت حرف استفاده کرده و حرف دوم چرخش 180 درجه‌ای از حرف اول است.

لوگو برند لباس

ورساچه

یکی دیگر از لوگوهای جذاب و البته عجیب مربوط به برند ورساچه است. این لوگو عمیقا از فرهنگ یونانی استفاده می‌کند و به اساطیر این کشور اشاره دارد. در این لوگو از تصویر مدیسه استفاده شده؛ چون افسانه‌ها می‌گویند که هرکس این زن را دیده‌ است، عاشق او شده و نمی‌تواسته از دیدن او چشم بپوشد. این همان پیامی است که لوگو ورساچه در مورد محصولات خود می‌خواهد به مخاطبان بگوید.

لوگو برای لباس فروشی

کوچ

برند نیویورکی کوچ در سال 1941 تاسیس گردید و لوگوی مشهوری توسط بانی کاشین، برای این برند طراحی شد. در این لوگو از طرح یک کالسکه استفاده شده است؛ زیرا کوچ محصولاتش را در قالب بسته‌، توسط کالسکه به دست مشتریان می‌رساند. از سوی دیگر، کالسکه نوعی حس لاکچری، رویایی و ظرافت را در خود نشان می‌دهد.

لوگو معروف لباس زنانه

لوئی وویتون

این برند فوق لاکچری، در سال 1854، کار خود را در فرانسه آغاز کرد و لوگوی مونوگرام خود را در سال 1896، به نمایش درآورد. این لوگو توسط پسر وویتون طراحی شد و برخلاف گوچی و فندی از هیچ چرخش یا انعکاسی استفاده نکرده است. تنها چیزی که در این لوگو دیده‌ می‌شود، دو حرف اول نام صاحب برند، یعنی حروف L و V است که به شکل زیبایی با هم ترکیب شده‌اند.

بهترین‌های دنیای مدرن

بهترین لوگو لباس زنانه

Prada

یکی از برندهای ایتالیایی در زمینه‌ی تولید انواع پوشاک و اکسسوری زنانه، برند پراداست که لوگویی شبیه به یک گردنبند دارد و نام کمپانی در میان آن درج شده است. این لوگو در خود طرحی از یک تاج را نیز دارد که به قدرت آن اشاره می‌کند.

لوگو لباس زنونه

Aldo Brue

آلدوبرو نیز یکی دیگر از برندهای مد ایتالیایی است که در زمینه‌ی تولید کیف، کمربند و پوشاک، شهرت جهانی دارد. در طراحی این لوگو از لوگوتایپ استفاده شده و فونتی شبیه فونت‌های دست‌نویس به‌کار رفته است. طرح بالای نوشته به نوعی یک گیره‌ی لباس و سگک کمربند را نشان می‌دهد.

طراحی لوگو برای برند زنانه لباس

Kookai

برند پاریسی کوکای نیز یکی از برندهای مطرح دنیا در زمینه‌ی تولید پوشاک زنانه به‌شمار می‌رود که محصولاتش در سطح دنیا شهرت دارند. در طراحی لوگو لباس زنانه کوکای از یک تایپوگرافی بسیار ساده استفاده شده است که با کمک دو نقطه به جای یک نقطه در بالای حرف i توانسته است، آن را متمایز و به‌یاد ماندنی کند.

لوگو پوشاک زنانه

Nautica

برند آمریکایی نایوتیکا، در زمینه‌ی تولید پوشاک زنانه فعالیت دارد. لوگوی این برند از طرح یک کشتی استفاده کرده است که دو مفهوم ماجراجویی و اکتشاف را در خود گنجانده است. این مفاهیم می‌تواند به توجه آمریکایی‌ها به پوشش و کشف تازه‌ها در این زمینه‌ اشاره داشته باشد.

لوگو بوتیک زنانه

David Lawrence

برند دیوید لارنس یک برند استرالیایی است که تمرکز اصلی آن روی تولید پوشاک زنانه قرار دارد. در طراحی لوگوی این کمپانی از یک طرح پیچ‌خورده در کنار نام آن استفاده شده است که این طرح به‌نوعی یک گل را نشان می‌دهد. گل مظهر زیبایی است و در لوگوهای فشن و آرایشی زیاد دیده می‌شود.

سخن پایانی

طراحی لوگو لباس زنانه یکی از فرایند‌هایی است که نیاز به ظرافت و حساسیت زیادی دارد؛ چون افرادی که در این حوزه کار می‌کنند، حس زیبایی‌شناسی قوی دارند. یک لوگوی لباس زنانه از چند جهت کاربرد دارد و باید علاوه‌بر زیبایی، به سادگی و مقیاس‌پذیری آن هم توجه کرد. با بررسی لوگوهای مطرح دنیا که برخی از ان‌ها در این مقاله نیز نمایش داده شده، متوجه خواهید شد که اغلب این طرح‌ها حالت تایپوگرافی دارند و در نهایت سادگی طراحی شده‌اند. این مسئله نشان می‌‌دهد که همیشه زیبایی در تشریفاتِ بیشتر نیست و می‌توان با یک المان ساده نیز لوگوهای جذابی خلق کرد. در این مقاله برخی از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو لباس زنانه را با هم بررسی کردیم و دیدیم که چطور می‌توان یک لوگوی خلاقانه ایجاد کرد.

منبع:

www.1stdibs.com/blogs/the-study/fashion-logos

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر