آنچه در این مقاله میخوانید

  اصول طراحی لوگو اسکین کر (Skin Care)

   اصول طراحی لوگو اسکین کر (Skin Care)

  طراحی لوگو اسکین کر یا لوگو پوست و زیبایی یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای برندسازی مراکز ارائه دهنده خدمات مرتبط با درمان و مراقبت از پوست در نظر گرفته می‌شود. کسب و کارهای فعال در حوزه سلامت و درمان پوست در حال حاضر به عنوان یکی از مشاغل پرمتقاضی شناخته می‌شوند که طیف گسترده‌ای از مخاطبان هدف آنها را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند. از این رو طراحی لوگوی اسکین کر برای مراکزی که عموما با خانم‌ها سروکار دارند از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا بانوان اصولا به جزئیات و عناصر بصری توجه ویژه‌ای داشته و این المان‌ها بر تصمیم به خرید و یا تصمیم به استفاده آنها از خدمات یک مرکز تاثیر بسزایی خواهند داشت. بنابراین با طراحی یک لوگو اسکین کر خیره کننده و خاص به راحتی می‌تواند توجه مشتریان احتمالی را جلب کرده و آنها را نسبت به استفاده از خدمات پوستی خود ترغیب نمایید.

  لوگو پاکسازی پوست باید به گونه‌ای طراحی شود که بیانگر دقیق و شفاف حوزه فعالیت و همچنین میزان تخصص شما در حوزه سلامت و مراقبت از پوست باشد. طراحی لوگو برای اسکین کر باید با رعایت برخی نکات و اصول مهم مربوط به طراحی لوگو انجام شود تا بتواند ماموریت اصلی خود یعنی «جلب توجه و اعتماد مشتریان» را با موفقیت به انجام برساند. در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگو اسکین کر را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با نکات مهم طراحی آن نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  چرا به طراحی لوگو برای اسکین کر احتیاج داریم؟

  مراقبت از پوست و زیبایی از جمله مسائل مهم و مورد توجه خانم‌ها شناخته می‌شوند که برای انجام آن زمان و هزینه زیادی صرف می‌کنند. از این رو در چندین سال اخیر شاهد رشد چشمگیر تاسیس مراکز مراقبت از پوست، زیبایی، پاکسازی، جوانسازی و مفاهیمی از این قبیل بوده‌ایم. مشتریان هدف مراکز ارائه خدمات مرتبط با پوست نیز معمولا خانم‌ها هستند و به همن دلیل تمامی آنها دارای طراحی داخلی شیک و عناصر بصری چشمگیر همچون لوگو هستند. لوگو اسکین کر به عنوان مهم‌ترین عنصر بصری مراکز پوستی شناخته می‌شود که مخاطبان هدف توجه ویژه‌ای به آن دارند.

  لوگو اسکین کر در واقع نماد اصلی یک مرکز زیبایی و پوست است که میزان تخصص و حرفه‌ای بودن شما را به مشتریان نشان می‌دهد. لوگو اسکین کر نقش حائز اهمیتی را در جلب اعتماد افراد جهت استفاده از خدمات یک مرکز و سپردن پوست خود به آن ایفا می‌کند. زیرا لوگوی اسکین کر عنصر بصری مهمی است که به طور غیرمستقیم و با زبان مصور می‌تواند با مخاطبان ارتباط برقرار کرده و آنها را نسبت به استفاده از خدمات مرکز مربوطه ترغیب نماید. زمانی که مخاطبان با لوگو یک مجموعه پوست و زیبایی ارتباط عاطفی برقرار کنند به احتمال زیاد وارد فرآیند تحقیق درباره کیفیت خدمات آن شده و پس از آن نیز احتمالا به مشتری آن مرکز تبدیل خواهند شد.

  بنابراین از تاثیر و نقش حائز اهمیت طراحی لوگو اسکین کر در جلب اعتماد و توجه مشتریان هدف و کمی سختگیر خود غافل نشوید و از آن به عنوان ابزاری قدرتمند جهت معرفی حرفه‌ای، رشد و رونق کسب و کارتان استفاده نمایید.

  لوگو اسکین کر

  نکات مهم طراحی لوگو اسکین کر

  طراحی لوگو اسکین کر مانند طراحی لوگو برای هر شغل و حرفه دیگری دارای برخی اصول و ضوابط مشخصی است که در زمان طراحی باید به آنها توجه داشته باشید. لوگو پوست و زیبایی باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند در همان نگاه اول توجه و اعتماد بینندگان را جلب کرده و احساسات مثبتی را در آنان به وجود آورد. به منظور تحقق این هدف مهم نیز باید در زمان طراحی لوگوی اسکین کر به نکات و اصول زیر دقت کنید:

  انتخاب روش طراحی لوگو

  انتخاب روش طراحی لوگو اولین گام در فرآیند خلق هویت بصری برای کسب و کارها است که در همان ابتدا تکلیف همه چیز را روشن می‌کند. با انتخاب سبک طراحی لوگو اسکین کر در مسیر اصلی و صحیح دیزاین قرار می‌گیرد و دیگر می‌دانید که باید چه مواردی را مد نظر داشته باشید و چه نکاتی را در جهت طراحی بهتر و جذاب‌تر لوگو رعایت کنید. به طور کلی برای طراحی لوگو سه روش اصلی وجود دارد که این روش‌ها شامل:

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری یکی از سبک‌های رایج طراحی لوگو اسکین کر است که با استفاده از تصاویر و نمادهای مرتبط با این حرفه طراحی می‌شود. برای لوگوی اسکین کر معمولا از تصویر گرافیکی چهره یک خانم به همراه گل و گیاه استفاده می‌شود؛ زیرا این نمادها ارتباط نزدیکی با پوست دارند و می‌توانند حوزه فعالیت شما را به مخاطبان معرفی نمایند. استفاده از گل و گیاه در لوگو اسکین کر نوعی حس لطافت، سرزندگی و جوانی را به افراد منتقل می‌کند که برای لوگو پاکسازی پوست بسیار مناسب است.

  طراحی لوگو اسکین کر

  لوگوتایپ

  لوگوتایپ نیز روش دیگری جهت طراحی لوگو برای اسکین کر است که مانند لوگو تصویری قادر به معرفی حوزه فعالیت شما نیست و تنها نام مرکز زیبایی شما را در ذهن مخاطبان ثبت خواهد کرد. در این روش از طراحی لوگو می‌توانید از نام مجموعه خود به عنوان عنصر و نماد اصلی لوگو استفاده کنید و آن را به طور کامل و یا اختصاری در لوگو درج نمایید. البته انتخاب فونت و رنگ مناسب در این روش از طراحی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  لوگو برای اسکین کر

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی به عنوان رایج‌ترین و بهترین روش برای طراحی لوگو اسکین در نظر گرفته می‌شود و همانطور که از نام آن پیداست ترکیبی از دو روش لوگو تصویری و لوگوتایپ است؛ یعنی عناصر این دو روش در یک لوگو به طور همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای طراحی لوگو ترکیبی اسکین کر می‌توانید نماد منتخب خود را در قسمت بالایی لوگو قرار داده و با رعایت فاصله استاندارد نیز نام برند را در پایین و یا کنار آن بنویسید. بدین ترتیب اصطلاحا با یک تیر دو نشان می‌زنید؛ یعنی با استفاده از نماد مرتبط می‌توانید معرف حوزه فعالیت خود باشید و با درج نام مجموعه در لوگو نیز نام خود را در ذهن مخاطبان هدف ثبت نمایید.

  لوگوی اسکین کر

  بررسی لوگو رقبا

  بررسی لوگو رقبای موفق و سرشناس نیز نکته مهمی دیگری است که پیش از طراحی لوگو اسکین کر باید به آن توجه داشته باشید. با بررسی لوگو رقبا می‌توانید از ایده‌های طراحی آنها الهام گرفته و از نقاط قوت‌شان در طراحی لوگو خود استفاده کنید. انجام این کار به معنای کپی برداری از لوگوی رقبا نیست بلکه به معنای آن است که شما می‌توانید از روش‌های طراحی و یا نوع فونت آنها برای طراحی لوگوی خود ایده بگیرید و سپس آنها را با ایده‌های منحصر به فرد خود ترکیب نمایید.

  حفظ سادگی لوگو

  رعایت اصل «سادگی» یکی از از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو اسکین کر است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. فرقی ندارد که از چه روشی برای طراحی لوگوی اسکین کر استفاده می‌کنید، آنچه که اهمیت دارد این است که لوگوی خود را در کمال سادگی و به دور از هرگونه پیچیدگی خلق کنید تا میزان تاثیرگذاری آن بر مخاطب افزایش پیدا کند. لوگو ساده به لوگویی گفته می‌شود که مخاطبان به سرعت قادر به شناسایی و تشخیص آن باشند. لوگوهای ساده بسیار سریع‌تر توجه و اعتماد مخاطب را جلب می‌کنند و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن آنان به وجود می‌آورند. در حالی که لوگوهای پیچیده و شلوغ دارای تاثیر معکوس هستند و مخاطبان برای درک مفهوم آنها با دشواری مواجه می‌شوند و در همان ابتدا قادر به برقراری ارتباط عاطفی با آن نخواهند بود.

  لوگو پاکسازی پوست

  انتخاب رنگ مناسب

  نکته مهم دیگری که در زمان طراحی لوگو اسکین کر باید به آن توجه داشته باشید انتخاب ترکیب رنگی مناسب در لوگو است. از این رو توجه به اصول و نکات مربوط به روانشناسی رنگ‌ در برندینگ هنگام انتخاب رنگ مناسب برای لوگو کمک بسیاری به شما می‌کند. زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به بیننده انتقال می‌دهند و به همین دلیل باید با دقت انتخاب شوند تا بتوانند مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را با شما همراه سازند. استفاده از رنگ‌های طیف روشن همچون سفید، صورتی، سبز و بنفش برای طراحی لوگو اسکین کر بسیار مناسب هستند و حس آرامش، لطافت، زیبایی و درخشندگی را به مخاطبان انتقال می‌دهند. رنگ سفید بهترین رنگ برای پس زمینه لوگوی اسکین کر است که جذابیت لوگو را چندین برابر کرده و با تمامی رنگ‌ها نیز هارمونی دارد.

  برخی از لوگوهای اسکین کر نیز با پس زمینه مشکی طراحی می‌شوند و عناصر دیگر لوگو همچون نماد و تایپوگرافی آن نیز با رنگ‌ طلایی در لوگو درج می‌شوند. البته میزان جذابیت بصری و قدرت تاثیرگذاری مثبت این ترکیب رنگی کمتر از ترکیب رنگی روشن است و به همین دلیل طیف گسترده‌ای از لوگوهای اسکین کر با استفاده از رنگ‌های روشن طراحی می‌شوند.

  لوگو پوست و زیبایی

  انتخاب فونت ساده و خوانا

  انتخاب فونت مناسب برای لوگو اسکین کر در صورت طراحی لوگو به صورت لوگوتایپ یا لوگو تصویری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فونت لوگو نیز مانند رنگ، تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری و تاثیرگذاری لوگو خواهد داشت. فونت مناسب برای لوگوی شما فونتی است که خواندن آن برای مخاطبان راحت و آسان باشد و در عین حال نیز توجه آنان را به لوگو جلب کند. استفاده از فونت‌های ناخوانا و پیچیده نه تنها موجب زیبایی لوگو اسکین کر نمی‌شود بلکه تاثیر منفی بر مخاطبان خواهد داشت و جذابیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  بنابراین سعی کنید فونتی را برای لوگوی خود انتخاب کنید که مخاطب به راحتی قادر به خواندن آن باشد و بتواند بدون دشواری نام برند و یا شعار شما را در لوگو بخواند و آن را به خاطر بسپارد. استفاده از فونت‌های کمی فانتزی نیز می‌تواند برای لوگو اسکین کر مناسب باشد؛ البته در صورتی که خوانایی آن را تحت تاثیر قرار ندهد و مخاطب بتواند به راحتی آن را بخواند. پس برای آنکه بتوانید نام مجموعه پوست و زیبایی خود را در ذهن مخاطبان هدف ثبت کنید، انتخاب فونت مناسب در این راه کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

  لوگو اسکین کر

  انعطاف پذیری لوگو

  انعطاف پذیری لوگو اسکین کر نیز یکی دیگر از نکات مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشید؛ زیرا لوگوی شما قرار نیست تنها در یک موقعیت همچون تابلوی مجموعه مورد استفاده قرار گیرد. هویت بصری کسب و کار شما در تمامی بخش‌های مربوط به برندسازی و تبلیغات همچون شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و بنرهای تبلیغاتی درج می‌شود. به همین دلیل باید طوری طراحی شود که امکان تغییر سایز و ابعاد را داشته باشد تا بتواند در هر زمینه‌ای به راحتی استفاده شود و کیفیت خود را از دست ندهد. طراحی ساده لوگو اسکین کر در این موقعیت به کمکتان می‌آید و به شما امکان می‌دهد تا بدون دردسر و به راحتی بتوانید لوگوی خود را در پلتفرم‌های مختلف درج کنید.

  وکتور یکی از روش‌های رایج برای طراحی لوگو اسکین کر و البته تمامی لوگوها است که تصویر لوگو در آن با استفاده از نقطه و منحنی‌های متصل به یکدیگر ساخته می‌شود. لوگوهای طراحی شده به سبک وکتور به راحتی قابل ویرایش هستند و به سادگی می‌توانید سایز آنها را بدون افت کیفیت، تغییر دهید و در محیط‌های مختلف از آنها استفاده کنید.

  با رعایت این نکات ساده اما مهم به راحتی می‌توانید یک لوگو اسکین جذاب و منحصر به فرد طراحی کرده و از آن به عنوان نماد بصری مجموعه خود استفاده نمایید.

  طراحی لوگو اسکین کر

  جمع بندی

  طراحی لوگو اسکین کر پس از راه اندازی یک مجموعه جهت ارائه خدمات مرتبط با مراقبت از پوست به عنوان مهم‌ترین اقدام یک مرکز زیبایی در نظر گرفته می‌شود که نقش حائز اهمیتی را در برندسازی موفق آن ایفا می‌کند. لوگوی اسکین کر به یک مجموعه پاکسازی و مراقبت‌های پوستی رسمیت و اعتبار می‌بخشد و موجب ایجاد تصویر ذهنی مثبت در ذهن مخاطبان هدف آن خواهد شد. از آنجایی که طیف گسترده‌ای از مخاطبان مراکز پوست و زیبایی، خانم‌ها هستند پس باید به المان‌های ظاهری مجموعه خود از جمله طراحی داخلی و طراحی لوگو توجه ویژه‌ای داشته باشید و برای خلق نماد بصری خود از افراد متخصص کمک بگیرید. گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگو اسکین کر شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش لوگو مجموعه خود با ما در ارتباط باشید.

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم ...

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone