گروه طراحان آرمکده

طراحی لوگو آرایشگاه

آنچه در این مقاله می خوانید
طراحی لوگو آرایشگاه

زیبا ببینید، زیبا شوید

آرایش مو از دوران باستان تا به امروز انجام می‌شود و نخستین آرایشگاه‌ها، در قرن پانزدهم میلادی تاسیس شدند. آثار به‌جا مانده از قرون گذشته، نشان می‌دهد که آشوری‌ها همگی سبک‌ موهای فر داشته‌اند؛ درحالی‌که در مصر باستان زنان و مردان، همگی موهای سر خود را تراشیده و کلاه گیس به سر می‌گذاشتند. این تاریخ بیان‌کننده‌ی این است که آرایش و آرایشگاه، یکی از دغدغه‌های انسان‌ها از زمان‌های گذشته تا به امروز بوده است و روزبه‌روز این حرفه گسترده‌تر و پیشرفته‌تر می‌شود. لوگو آرایشگاه، طرحی است که آرایشگاه شما را از سایر مراکز آرایشی متمایز می‌کند و زیبایی آن تاثیر زیادی روی کسب‌وکار شما خواهد گذاشت. یک لوگوی خوب، علاوه‌بر اینکه کسب‌وکار شما را حرفه‌ای‌تر معرفی می‌کند، می‌تواند خوش‌سلیقگی شما را نشان دهد و به‌نوعی تبلیغ سالن شما باشد. در این مقاله به شما می‌گوییم که چطور یک لوگو آرایشگاه حرفه‌ای و زیبا برای کسب‌‌وکارتان بسازید.

طراحی لوگو آرایشگاه زنانه

ویژگی‌هایی که یک لوگو آرایشگاه باید داشته باشد

هر صاحب سالن آرایشگاه می‌داند که برای موفقیت در کارش باید جلوتر از سایر آرایشگاه‌ها حرکت کند و آرایش مو را به بهترین نحو انجام دهد. این مسئله برای طراحی هویت بصری آرایشگاه هم صادق است و باید لوگو آرایشگاه یک ظاهر جذاب و پرمعنا داشته باشد. احتمالا کار طراحی لوگو آرایشگاه، یک چالش برای شما باشد و نمی‌دانید که باید از کجا شروع کنید. در این راهنما ما عناصر کلیدی در طراحی لوگو برای سالن آرایش و زیبایی را به شما می‌گوییم:

                      طراحی لوگو آرایشگاه مردانه
 • طرح لوگو را ساده و تمیز نگه دارید: یک لوگوی جذاب به روشی منظم و متعادل شعار کسب‌وکار شما را به‌صورت واضح منعکس می‌کند و یک تصویر حرفه‌ای و شیک از برند شما می‌سازد. برای اینکه ایده‌ پیدا کنید، کلماتی که می‌توانند فلسفه‌ی کار، خدمات و پیام شما را توصیف کنند را پیدا کنید.
 •                           طراحی لوگو برای آرایشگاه
 • سبک کار سالن خود را در لوگو نمایش دهید: بسته به نوع کار سالن، شما باید یک دید واضح به مشتری بدهید. برای این‌کار بهتر است روی زاویه‌ها، اشکال و رنگ‌های طرح دقت کنید. به‌عنوان مثال، لبه‌های گرد و رنگ‌های دراماتیک برای سالن‌های آرایش زنانه بهتر است؛ چون، احساسات بیشتری را منتقل می‌کند.
 •                             لوگو آرایشگاه
 • رنگ‌های لوگو را هوشمندانه انتخاب کنید: رنگ یکی از کلیدی‌ترین عناصر برای طراحی لوگو آرایشگاه است و برای انتخاب آن باید کاملا با روانشناسی رنگ‌ها، آشنا باشید. مثلا اگر در آرایشگاهتان محصولات ارگانیک و خدمات سلامتی مثل ماساژ و فیشال ارائه می‌دهید، بهتر است از یک طرح سبز رنگ در لوگوی خود استفاده کنید یا مثلا رنگ‌هایی با تن خاکی یا جواهرات، رنگ‌های مناسبی برای سالن‌های خدمات مو و آرایش هستند. موقع انتخاب رنگ دقت کنید که رنگ‌های بیش‌از حد تند یا روشن استفاده نکنید و برای یکپارچگی طرح، تعادل را هنگام استفاده از رنگ‌ها حفظ کنید.
 •                    لوگو خاص برای آرایشگاه
 • فونت‌های مدرن را به‌کار ببرید: همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که فونت بخشی از طراحی شماست و انتخاب آن بسیار اهمیت دارد. استفاده از فونت‌های قدیمی برای لوگو آرایشگاه، این احساس را به مشتری می‌دهد که سالن شما سبکی قدیمی دارد، پس بهتر است فونت‌های مدرن و خلاقانه در طراحی لوگو آرایشگاه خود استفاده کنید. فونت‌های انتخابی نباید بیش از اندازه گل‌وبلبل داشته باشند؛ چون خوانایی خود را از دست می‌دهند و در نگاه دیگران اصلا منظم و جذاب به‌نظر نمی‌رسند و نشان دادن نظم برای یک سالن آرایشگاه بسیار مهم است. نظم در لوگو، هم بهداشت سالن شما را در ذهن مشتری تداعی می‌کند و هم کار حرفه‌ای را.
 •                 لوگو آرایشگاه
 • اندازه: یکی از مهم‌ترین عوامل در بازاریابی شما، لوگو شماست؛ بنابراین، نباید بیش‌ازحد بزرگ یا خیلی کوچک باشد. بهتر است در این باره هم تعادل را نگه دارید تا یک نمایش عالی از هویت کسب‌وکارتان ارائه دهید. به خاطر داشته باشید که لوگوی شما قرار است روی انواع رسانه‌های بازاریابی شما مثل وبسایت، شبکه‌های اجتماعی، بروشور، آگهی و کارت‌ ویزیت درج شود، پس باید تناسب را در آن حفظ کنید.

انواع لوگو آرایشگاه

انواع لوگو آرایشگاه

لوگو آرایشگاه زنانه: در آرایشگاه‌های زنانه نه تنها آرایش و کوتاهی مو، بلکه کارهایی نظیر آرایش چهره، اپیلاسیون، فیشال، ماساژ و... نیز انجام می‌شود. به‌همین‌علت دست طراح برای ایجاد یک لوگوی زیبا و مرتبط بسیار باز است. در لوگو آرایشگاه زنانه باید از رنگ‌های لطیف نظیر صورتی، بنفش، کرمی و... استفاده شود و فونت نوشته‌ها هم باید ظرافت داشته باشد.

انواع لوگو آرایشگاه زنانه

لوگو آرایشگاه مردانه: در آرایشگاه مردانه، بیشتر از آرایش، پیرایش انجام می‌شود و شما نباید از لوازم زیباسازی مو و چهره در لوگو استفاده کنید. معمولا پرکاربردترین آیتم‌ها برای استفاده از لوگو آرایشگاه مردانه همان قیچی و شانه هستند. رنگ‌ و فونت به‌کار رفته در لوگو آرایشگاه مردانه نیز باید در عین زیبایی، مردانه و سنگین باشند.

انواع لوگو آرایشگاه مردانه

لوگو آرایشگاه بچه‌گانه: این لوگو برخلاف لوگو آرایشگاه زنانه و مردانه، نیازی به آیتم‌های آرایشی ندارد و شما می‌توانید با یک طرح فانتزی مثل خورشید یا گل یا طرح‌های دیگر هم آن را خلق کنید.

چرا لوگو آرایشگاه اهمیت دارد؟

لوگو در واقع هویت بصری برند شما را نشان می‌دهد و چیزی است که در نگاه اول توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند. به‌عنوان یک روش بازاریابی، زمانی‌که شما می‌خواهید سالن آرایشتان را به مشتریان معرفی کنید، باید کارت ویزیت داشته باشید. حال تصور کنید که کارت ویزیت شما لوگو نداشته باشد و دو طرف آن فقط اسم و آدرس را نوشته باشید. باید به مشتری حق بدهید که دفعه‌ی بعدی، جای دیگری را انتخاب کند. علاوه بر این، اگر در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید، لوگو آرایشگاه شما مثل یک امضا پای کارتان زده می‌شود و کسی نمی‌تواند کار شما را به‌نام خودش تمام کند. یک ضرورت دیگر داشتن لوگو آرایشگاه، برای سردر سالن است. شناسایی یک سالن با یک لوگوی خاص روی سردر آن، بسیار راحت‌تر از شناسایی از روی اسمش است؛ ضمن اینکه یک طرح لوگوی حرفه‌ای روی سردر سالن شما، می‌تواند نوعی تبلیغ برای جلب نظر مشتریان نیز باشد.

موقع طراحی لوگو آرایشگاه حواستان را جمع کنید

امروزه در دنیای کسب‌وکار یک لوگو می‌تواند اهداف زیادی را محقق کند و قدرت این را دارد که برای آرایشگاه شما مشتریان وفاداری جذب کند. قبل از اینکه بخواهید یک لوگوی خوب طراحی کنید، باید چند نکته‌ی مهم را در نظر داشته باشید:

 • نوع کسب‌وکار را به‌خوبی بشناسید: قبل از شروع کار طراحی، شما باید بازار هدف و مشتریان را شناسایی کنید و بفهمید که چه نوع لوگویی برای این قشر تاثیرگذارتر و جذاب‌تر است. همچنین شما باید اهداف کسب‌وکار و ایدئولوژی آن را کاملا بشناسید. مسئله‌‌ی دیگر، شخصیت کسب‌وکار است، برخی از انواع آرایشگاه، مثل سالن آرایش بانوان یا کودکان شخصیت‌های لطیف‌تری نسبت به آرایشگاه‌های مردانه دارند. چنین اطلاعاتی یک راهنمای کلی برای کسب‌وکار شما خواهند ساخت.
 • طبیعت کسب‌وکارتان را منعکس کنید: رنگ‌ها و تصاویری که در لوگو استفاده می‌شوند، باید با محصولات و خدمات شما سازگاری داشته باشند و بتوانند امتیاز رقابتی شما را نشان دهند. زمانی‌ لوگوی شما می‌تواند پیغام شما را به مشتریان برساند که نوع کسب‌وکار و ارزش‌های آن را در خود داشته باشد.
 • تصویر خوبی از خود بسازید: لوگو در واقع چیزی است که از کسب‌وکار شما در ذهن مشتریان و بازار می‌ماند و برای ماندگار شدن باید تاثیرگذار باشد. یک تصور خوب از سالن شما، باعث می‌شود مشتریان دوباره به سراغ شما بیایند. برای ایجاد یک تصویر ایده‌ال، اول از همه، مطمئن شوید که لوگوی شما منحصربه‌فرد است؛ یعنی در طراحی آن یک مفهوم جدید و متمایز از سایرین قرار داده شده که آن را بهتر از دیگر رقبا نشان می‌دهد.
 • به‌شکل برنامه‌ریزی شده از رنگ‌ها استفاده کنید: رنگ‌های لوگو آرایشگاه، نقش مهمی در معرفی آرایشگاه شما دارند. مثلا اگر رنگ بنفش را انتخاب کنید، مفهوم مدگرایی و به‌روز بودن آرایشگاه را می‌رساند؛ ولی رنگ قرمز، بیشتر به ساختارشکنی و پرانرژی بودن اشاره دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد جلب‌توجه مشتریان را دارید، باید از رنگ‌های روشن و بولد استفاده کنید؛ البته نه در حدی که طرح، خشونت را القا کند. هر رنگ یک نوع احساسات را تداعی می‌کند و پیامی برای مشتریان دارد، پس حواستان باشد چه پیغامی برای مشتریان می‌فرستید.
 • لوگو را مقیاس‌پذیر طراحی کنید: لوگوی شما قرار است روی سردر سالن، پیش‌بند، لوازم بهداشتی و... قرار بگیرد، علاوه بر این تمام تبلیغات شما، شامل لوگو می‌شوند؛ بنابراین باید توجه داشته باشید که لوگو آرایشگاهتان را مقیاس‌پذیر طراحی کنید تا در هر اندازه‌ای چه کوچک و چه بزرگ، جذاب و چشمگیر باشد؛ در غیر این صورت ممکن است در برخی از اندازه‌ها مثل بیلبورد، عجیب به‌نظر برسد و طراحی آن با شکست مواجه شود.
 • نسخه‌ی بی‌رنگ لوگو هم باید خوب دیده شود: یک لوگوی قدرتمند، لوگویی است که در حالت سیاه و سفید هم زیبا به‌نظر برسد و چیزی از دست ندهد. لوگو آرایشگاه، در بسیاری از موارد تبلیغاتی و اختصاصی سالن، به‌صورت بی‌رنگ چاپ می‌شود و باید در این حالت هم زیبایی خود را حفظ کند.

از بهترین‌ها الهام بگیرید

 1. از طرح‌های بازیگوش و کارتونی استفاده کنید: درست است که شما در کار خود جدی هستید؛ ولی الرامی نیست که لوگو هم جدی باشد. یکی از موثرترین راه‌های جلب مشتری، القای حس شادی و شوخ‌طبعی است که به‌خوبی در طرح‌های کارتونی و رنگ‌های برجسته دیده می‌شود. مشتریان به آرایشگاه به‌چشم یک محل آرام برای ریلکس کردن و رسیدگی به‌خود نگاه می‌کنند، پس بهتر است شما هم، احساس خوبی به آن‌ها بدهید.
 2.                    لوگو آرایشگاه مردونه
 3. لوگو آرایشگاه را صلح‌آمیز طراحی کنید: بسیاری از آرایشگاه‌ها خدمات جانبی نظیر اپیلاسیون، فیشال، آرایش ناخن و ماساژ ارائه می‌دهند و باید به‌‌نوعی مشتریان را تشویق به خرید این خدمات کنند. مشتری در صورتی تمایل به خرید خواهد داشت که احساس اطمینان و آرامش کند. استفاده از رنگ‌های آرام و عناصر طبیعت مثل پرندگان و گل‌های زیبا، می‌تواند این ماموریت مهم را برای آرایشگاه‌ شما انجام دهد.
 4.                      لوگو آرایشگاه زنانه
 5. لوگوی خود را ساده و مینیمال نگه دارید: یک لوگو مینیمال به‌وضوح و راحت با هر کسی که از درب وارد می‌شود، صحبت می‌کند و به‌علت سادگی، اغلب افراد از آن استقبال می‌کنند. از طرف دیگر، برخی از سالن‌ها، خدمات مختلف مربوط به آقایان، بانوان و کودکان را با هم انجام می‌دهد و نمی‌توان از یک سبک خاص برای آن استفاده کرد. چنین مواقعی یک طرح ساده از هزار طرح شلوغ گویاتر است.
 6.                       طراحی لوگو آرایشگاه
 7. لوکس و لاکچری دیده شوید: یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که اغلب مشتریان را جذب یک آرایشگاه می‌کند، لوکس بودن آن است. رسالت اصلی آرایشگاه‌ها دادن اعتماد‌به‌نفس به مشتریان است که یک لوگوی لوکس می‌تواند این ماموریت را کامل کند. استفاده از عناصری نظیر بافت‌های شکیل و رنگ‌های فلزی می‌تواند چنین سبکی را روی لوگوی شما پیاده کند.
 8.                         طراحی لوگو برای آرایشگاه زنانه

راه پرفراز و نشیب طراحی لوگو آرایشگاه

 1. شناسایی برند: شما باید اول از همه نوع کسب‌وکار، هدف، ارزش‌ها، پیام‌ها و وجه تمایز آن را شناسایی کنید.
 2. شناسایی رقبا: در مرحله‌ی دوم باید رقبای کسب‌وکار را پیدا کرده و امتیازات هر کدام را جداگانه بررسی کنید.
 3. پیداکردن عناصر کلیدی: شما باید مولفه‌ها و نمادهای اصلی نشان‌دهنده‌ی کسب‌وکار را جستجو کنید.
 4. رنگ و فونت مناسب را انتخاب کنید: انتخاب بهترین رنگ و فونت، نیازمند دانش قبلی است؛ ولی با کمی مطالعه می‌توانید بفهمید که چه فونت و رنگی برای شما مناسب‌تر است.
 5. طراحی خلاقانه: این مرحله، کار اصلی شماست. در واقع سخت‌ترین قسمت کار هم همین‌جاست و باید بتوانید یک طرح از میان تمام‌ ایده‌هایتان بیرون بکشید که حاوی پیام اصلی باشد.
 6. پیاده‌سازی: پس از طراحی روی کاغذ، باید آن را روی نرم‌افزارهای دیجیتالی مثل ایلاستریتور پیاده‌سازی کنید.
 7. بازبینی: پس از اینکه نمونه‌ی اولیه طراحی شد، این نمونه توسط کارفرما بازبینی شده و در صورت تایید طرح نهایی آماده می‌شود؛ در غیر ‌این‌صورت مراحل قبلی باید تکرار شود.

ستارگان درخشان لوگوهای آرایشگاهی

لوگو های معروف برای آرایشگاه

City Barber

این لوگو توسط کمپانی logomount طراحی شده است و یک طرح شانه به‌شکل خلاقانه‌ای برای طراحی آن به‌کار رفته است. در داخل شانه با استفاده از فضای منفی، تصویری از یک شهر مدرن جای داده شده و یک لوگوی منحصر به‌فرد مرتبط با کسب‌وکار آرایشگاهی محسوب می‌شود.

لوگو های آرایشگاهی

Mr.Cutts

لوگوی سالن آرایشی آقای کاتز، توسط Tabitha Kristen ایجاد شد. در این لوگو به‌طرز هوشمندانه‌ای از یک طرح قیچی و سبیل یک فرد استفاده شده و یک طراحی جذاب و جسورانه برای لوگو آرایشگاه به‌حساب می‌آید.

لوگو برای آرایشگر

JD Barbers

لوگوی این شرکت توسط MehdiDesigner طراحی شد و در آن نام تجاری شرکت به‌شکل خلاقانه‌ای در میان یک قیچی گنجانده شده است. طراحی این لوگو فوق‌العاده است و می‌توانید از استراتژی طراحی لوگو آرایشگاه در آن، الهام بگیرید.

لوگو آرایشگاه

Pirate Saloon

لوگوی دوست‌داشتنی سالن آرایشی دزدان دریایی توسط اپلکس طراحی شد و طراح خلاقش در آن، تصویر یک دزد دریایی را با قیچی آرایشگری ادغام کرده است؛ بنابراین هم نام سالن و هم نوع کسب‌وکار به‌راحتی در لوگو دیده می‌شود.

ساخت لوگو آرایشگاه

Barberossa

طراحی این لوگو توسط DoubleU انجام شد و یک طراحی کاملا جذاب از رنگ زرد و موهای شعله‌ور قرمز است که نمادی از حرارت و تازگی کار آرایشگاه دارد.

لوگوی آرایشگاه‌تان را بسازید

لوگوها می‌توانند با طراحی منحصربه‌فردشان، مفاهیم را نشان دهند و در ذهن افراد ماندگار شوند. یک لوگوی خوب برای آرایشگاه شما، اعتبار می‌آورد و به‌نوعی تبلیغ سالن آرایشی محسوب می‌شود. شما می‌توانید یک لوگوی حرفه‌ای را روی تمامی محصولات، خدمات و تبلیغات سالن حک کنید و با آن نام کسب‌وکارتان را سر زبان‌ها بیاندازید. معمولا هر آرایشگاهی که تاسیس می‌شود، چیزی برای متمایز بودن دارد؛ از نام آرایشگاه گرفته تا نوع آن. اگر بتوانید این امتیاز رقابتی را در لوگوی خود نشان دهید، می‌توانید افراد را به سمت سالن آرایشی خود بکشانید و مشتریان زیادی جذب کنید. در این مقاله درباره‌ی راه‌های طراحی لوگو آرایشگاه حرفه‌ای صحبت کردیم و به‌شما نشان دادیم که آرایشگاه‌های بزرگ، چگونه توانستند با طراحی لوگو، برای خودشان اعتبار کسب کنند.

منبع:

www.freelogoservices.com/hair-salon-logos

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر