گروه طراحان آرمکده

اصول طراحی لوگو کاشت ناخن

آنچه در این مقاله می خوانید
اصول طراحی لوگو کاشت ناخن

کاشت ناخن در چندین سال اخیر به یکی از مشاغل محبوب و پردرآمد تبدیل شده است که طرفداران بسیاری در میان خانم‌ها دارد. یک سالن کاشت ناخن نیز مانند سایر مشاغل به لوگوی اختصاصی نیاز دارد تا از طریق آن بتواند به صورت حرفه‌ای خود را به مخاطبان هدف معرفی نماید. از این رو طراحی لوگو کاشت ناخن به عنوان یکی از پیش نیازهای اصلی این شغل در نظر گرفته می‌شود که آن را از سایر سالن‌های کاشت ناخن متمایز خواهد کرد. یک لوگوی خاص و جذاب به مجموعه شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد و توجه مشتریان بالقوه را به آن جلب می‌کند. از آنجایی که مخاطب اصلی سالن‌های کاشت ناخن، خانم‌ها هستند پس باید به جزئیات توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید اعتماد خانم‌ها را جلب کرده و آنان را نسبت به استفاده از خدمات خود ترغیب نمایید. لوگو کاشت ناخن اولین آیتمی است که مشتریان پیش از ورود به سالن و یا در هنگام بازدید از شبکه‌های اجتماعی یک مجموعه به آن توجه خواهند کرد. به همین جهت باید از جذابیت کافی برخوردار باشد تا بتواند در اولین نگاه توجه افراد را به خود جلب نماید. در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگو کاشت را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با توجه به این نکات بتوانید یک لوگویی منحصر به فرد برای سالن خود طراحی نمایید. با آرمکده همراه باشید.

اهمیت و مزایای طراحی لوگو کاشت ناخن

شغل کاشت ناخن از جمله مشاغل مرتبط با بانوان است که دارای فضای رقابتی سنگینی بوده و متقاضیان زیادی دارد. کسب و کارهایی همچون سالن‌های آرایشی و کاشت ناخن که مخاطب اصلی آنها خانم‌ها هستند باید به جزئیات و عناصر ظاهری توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانند آنان را با خود همراه سازند. طراحی لوگو کاشت ناخن یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که پس از راه اندازی یک مجموعه ارائه خدمات ناخن باید انجام دهید تا بتوانید در این فضای رقابتی از آن به عنوان هویت بصری کسب و کار خود استفاده نمایید.

بنابراین تفاوتی ندارد که دارای یک سالن بزرگ و اختصاصی برای کاشت ناخن هستید و یا به صورت انفرادی و مستقل در این حوزه فعالیت دارید، طراحی لوگو برای کاشت ناخن همچون تهیه لوازم و ابزار این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است و باید به آن توجه ویژه داشته باشید. برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو کاشت ناخن شامل:

طراحی لوگو کاشت ناخن

جلب توجه و اعتماد مشتریان

جلب توجه و اعتماد مشتریان به عنوان مهم‌ترین مزیت طراحی لوگو کاشت ناخن در نظر گرفته می‌شود که تاثیر بسزایی بر رونق کسب و کار شما خواهد داشت. با طراحی یک لوگوی منحصر به فرد می‌توانید در نگاه اول توجه مشتریان بالقوه را جلب کرده و خود را به شیوه‌ای موثر به آنان معرفی نمایید. لوگو کاشت ناخن در صورت طراحی حرفه‌ای می‌تواند افراد را نسبت به استفاده از خدمات یک مجموعه ترغیب نماید. بنابراین طراحی لوگو ارتباط مستقیمی با رشد و رونق کسب و کار شما دارد و به نوعی هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود.

ایجاد تمایز از رقبا

از دیگر مزایای طراحی لوگو کاشت ناخن می‌توانیم به ایجاد تمایز از رقبا اشاره کنیم که نقش حائز اهمیتی را در موفقیت مشاغل ایفا می‌کند. با طراحی یک لوگوی به یاد ماندنی و انتخاب یک نام منحصر به فرد می‌توانید خود را به طور کلی از رقبا متمایز سازید. از طرفی دیگر مشتریان نیز با دیدن لوگوی خاص یک سالن کاشت ناخن به راحتی آن را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی و تشخیص آن خواهند بود.

ایجاد هویت برند

ایجاد هویت برند (Brand Identity) نیز یکی دیگر از مزایای طراحی لوگو کاشت ناخن است که به تصور افراد از یک مجموعه کاشت ناخن اشاره دارد. همانطور که اشاره کردیم، لوگو سالن کاشت ناخن به عنوان هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود و موجب ایجاد نوعی تصویر ذهنی مثبت در مخاطبان هدف خواهد شد.

لوگو برای کاشت ناخن

برقراری ارتباط موثرتر با مخاطبان

طراحی لوگو نوعی روشی برقراری ارتباط غیر کلامی با مخاطبان هدف است که تاثیر بسزایی بر شکل گیری احساسات مثبت آنان نسبت به یک مجموعه خواهد داشت. لوگو کاشت ناخن در صورت طراحی منحصر به فرد و رعایت اصول مربوط به طراحی لوگو باعث می‌شود تا مخاطبان با آن ارتباط عاطفی برقرار کرده و نسبت به استفاده از خدمات مربوطه ترغیب شوند.

بنابراین با طراحی لوگو کاشت ناخن می‌توانید با مخاطبان هدف خود ارتباط عاطفی هدفمند برقرار کرده و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن آنان ایجاد کنید.

نکات مهم طراحی لوگو برای کاشت ناخن

برای طراحی لوگو کاشت ناخن باید برخی نکات مهم را مد نظر داشته باشید تا بتوانید لوگویی تاثیرگذار و به یاد ماندنی برای سالن خود طراحی نمایید. در این بخش نکات مهم و اصول طراحی لوگو کاشت ناخن را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با مراحل مختلف خلق یک لوگوی جذاب آشنا خواهیم کرد.

انتخاب سبک طراحی لوگو

اولین قدم در طراحی لوگو کاشت ناخن انتخاب سبک طراحی لوگو است که در همان ابتدا شما را در مسیر اصلی و صحیحی از طراحی قرار می‌دهد. به طور کلی برای طراحی لوگو سه روش وجود دارد که شامل:

لوگو تصویری

لوگو تصویری یکی از روش‌های رایج طراحی لوگو برای مشاغل مختلف از جمله سالن‌های کاشت ناخن است که در آن از یک تصویر مرتبط با کسب و کار موردنظر برای طراحی نماد بصری و آرم اختصاصی آن استفاده می‌شود. برای طراحی لوگو کاشت ناخن می‌توانید از نمادهای رایجی همچون لاک ناخن و یا انگشتان دست استفاده کنید تا مخاطبان هدف در نگاه اول به راحتی بتوانند مفهوم لوگو را درک کرده و حوزه فعالیت شما را تشخیص دهند.

لوگو فانتزی کاشت ناخن

لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری

لوگوتایپ نیز یکی دیگر از روش‌های متداول طراحی لوگو است که در آن به جای استفاده از نماد‌های مرتبط از نام فرد و یا نام سالن کاشت ناخن برای خلق لوگو استفاده می‌شود. یعنی شما به عنوان دیزاینر ناخن و یا یک مجموعه کاشت ناخن می‌توانید برای طراحی یک لوگوی اختصاصی تنها از نام و نام خانوادگی خود و یا نام سالن استفاده کنید. لوگوتایپ شاید نتواند به اندازه لوگو تصویری، معرف حوزه فعالیت یک سالن کاشت ناخن باشد اما به طور کلی آن را از رقبا متمایز می‌سازد و نام شما را نیز در ذهن مخاطبان ثبت خواهد کرد.

لوگو ترکیبی

لوگو ترکیبی نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین روش‌های طراحی لوگو شناخته می‌شود که اکثر سالن‌های کاشت ناخن برای خلق هویت و نماد بصری کسب و کار خود از این روش استفاده می‌کنند. لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، ترکیبی از دو روش لوگو تصویری و لوگوتایپ است که در صورت طراحی حرفه‌ای و اصولی، تاثیرات مثبتی را بر مخاطبان هدف برجا خواهد گذاشت.

اصول طراحی لوگو کاشت ناخن

استفاده از اشکال هندسی مختلف

برای طراحی لوگو کاشت ناخن و تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان می‌توانید از اشکال هندسی مختلف استفاده کنید. اشکال هندسی به نوعی لوگوی شما را سازماندهی کرده موجب ایجاد تصویر ذهنی مثبتی در ذهن مخاطبان خواهد شد. اکثر لوگوهای کاشت ناخن به صورت مربعی طراحی می‌شوند زیرا این شکل نمادی از حرفه‌ای بودن است و حس اعتماد را به مخاطب انتقال می‌دهد. لوگو مثلثی (راس آن در بالا) نیز یکی دیگر از اشکال محبوب برای طراحی لوگو کاشت ناخن است موجب برقراری ارتباط موثر با مخاطبان هدف شده و نمادی از رشد، اطمینان و حرفه‌ای بودن است. دایره نیز یکی دیگر از اشکال هندسی مثبت و مناسب برای طراحی لوگو کاشت ناخن است که در واقع شکلی زنانه و بی حاشسیه است که به راحتی توجه و اعتماد بیننده را به خود جلب می‌کند.

لوگو کاشت ناخن

انتخاب رنگ های مورد علاقه خانم ها

انتخاب رنگ مناسب ارتباط مستقیمی با جذابیت بصری لوگو و میزان تاثیرگذاری آن بر مخاطب دارد. سعی کنید برای لوگو کاشت ناخن خود از رنگ‌های شاد و پرانرژی همچون صورتی، آبی، زرد، سبز، قرمز و طلایی استفاده کنید تا بتوانید احساساتی همچون شادابی، سرزندگی و نشاط را به مخاطبان انتقال دهید. این رنگ‌ها به عنوان رنگ‌های موردعلاقه اکثر خانم‌ها شناخته می‌شوند و در نگاه اول توجه آنان را به لوگوی شما جلب خواهند کرد. نکته مهمی که در هنگام انتخاب رنگ لوگو باید به آن توجه داشته باشید این است که استفاده بیش از دو رنگ برای طراحی لوگو کاشت ناخن مناسب نیست و لوگوی شما را به لوگویی غیر حرفه‌ای تبدیل می‌کند. برای انتخاب ترکیب رنگ‌های لوگو نیز باید به اصول روانشناسی رنگ‌ها توجه داشته باشید تا بتوانید دو رنگ عالی را برای لوگوی خود انتخاب کنید.

لوگو لاک ناخن

انتخاب فونت ساده یا فانتزی

انتخاب فونت مناسب برای لوگو کاشت ناخن یکی دیگر از مراحل مهم طراحی لوگو است که نقش حائز اهمیتی را در ماندگاری نام سالن شما در ذهن مخاطبان ایفا می‌کند. سبک فونتی مورد استفاده در لوگو به آن شخصیت و اعتبار می‌بخشد و شما را در بازار رقابتی سالن‌های کاشت ناخن به طور کلی از رقبا متمایز می‌سازد. برای طراحی لوگو کاشت ناخن می‌توانید از انواع فونت‌های ساده، کلاسیک و یا فانتزی استفاده کنید اما به شرط آنکه خوانا باشند. فونت‌های شلوغ و پیچیده شاید در ظاهر و در نگاه اول جذاب باشند اما پس از مدتی تکراری شده و از همه مهم‌تر آنکه خواندن آنها برای مخاطبان دشوار است. به طور کلی فونت‌های سان سریف برای طراحی لوگو بهترین گزینه محسوب می‌شوند؛ زیرا به راحتی قابل خواندن هستند و شکل ظاهری آنها نیز از جذابیت بصری کافی برخوردار است. اما از آنجایی که کاشت ناخن در دسته مشاغل رسمی قرار ندارد، استفاده از فونت‌های فانتزی برای طراحی لوگو فانتزی کاشت ناخن نیز مانعی ندارد و جذابیت آن را چندین برابر می‌کند.

جدیدترین لوگوی کاشت ناخن

رعایت فاصله و تناسب میان اجزای لوگو

رعایت فاصله مناسب و تناسب میان اجزای لوگو نیز یکی دیگر از نکات بسیار مهمی است که در هنگام طراحی لوگو کاشت ناخن باید به آن توجه داشته باشید. اگر تمامی نکات بالا را به درستی رعایت کنید اما عناصر تشکیل دهنده لوگو دارای تناسب و فاصله کافی نباشند، لوگوی شما نه تنها لوگویی استاندارد محسوب نمی‌شود بلکه هیچگونه تاثیر مثبتی نیز بر مخاطبان هدف نخواهد گذاشت. اگر لوگو کاشت ناخن خود را به روش لوگو ترکیبی طراحی می‌کنید باید نماد اصلی لوگو را در وسط قرار دهید و سپس با رعایت فاصله مناسب، نام سالن را در پایین آن درج کنید. اگر فاصله میان اجزای لوگو خیلی کم و یا خیلی زیاد باشد، درک پیام آن توسط مخاطب دشوار خواهد بود و جذابیت بصری آن نیز به شدت تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بنابراین با رعایت فاصله مناسب میان اجزای تشکیل دهنده لوگو می‌توانید آخرین مرحله طراحی لوگو کاشت ناخن را با موفقیت طی کنید و شاهد نتایج و بازخوردهای مثبت آن باشید.

با رعایت این چند نکته ساده به راحتی قادر به طراحی لوگو کاشت ناخن برای سالن تخصصی خود هستید تا با استفاده از آن بتوانید خود را از رقبا متمایز کرده و در محیط رقابتی این شغل به طور حرفه‌ای فعالیت کنید. یک لوگو منحصر به فرد و جذاب دقیقا همان چیزی است که موجب ماندگاری و معرفی موثر سالن کاشت ناخن شما به مخاطبان هدف شده و آنان را نسبت به استفاده از خدمات‌تان ترغیب خواهد کرد. بنابراین به منظور فعالیت حرفه‌ای در این شغل حتما به فکر طراحی لوگو باشید و از تاثیرات مثبت آن در رونق کسب و کار خود غافل نشوید. جهت دریافت مشاوره و سفارش طراحی لوگوی اختصاصی برای سالن کاشت ناخن خود با وبکده در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر