گروه طراحان آرمکده

5 گرایش مهم در طراحی UX در سال 2017

آنچه در این مقاله می خوانید
5 گرایش مهم در  طراحی UX  در سال 2017

در سال 2017 طراحی UX چگونه خواهد بود؟

در سال 2016 طراحان وب سایت توانستند در زمینه طراحی UX  نوآوری هایی پدید آورند. اما سوال این است که در سال 2017 هم در طرحی UX می توان پیشرفت های بیشتری داشت؟

از جمله پیشرفت هایی که در طراحی UX در سال 2016 بدست آمد می توان به کاهش زمان طراحی، دقت در طراحی، مشخص شدن معیارهای اندازه گیری، مشخص شدن قسمت های تخصصی و مدیریت طراحی اشاره کرد. 

گرایش های مهم در تجربه کاربری

• 10 گام برای طراحی UX جذاب

مهارت بهترین راه برای رقابت پایدار است. بنابراین در طراحی UX لازم است به تکنیک های این کار تسلط پیدا کرد:

1- بهینه سازی زمان کاربر

بارگذاری، یک مثال مناسب برای صرفه جویی در زمان طراحی است. UX به معنای طراحی بصری سایت است که باید باعث صرفه جویی در زمان کاربران شود.

اما با پیشرفت تکنولوژی در زمینه  chatbots و هوش مصنوعی راه حل های بیشتری برای طراحی در مدت زمان کوتاه تر ایجاد شده است که از آن جمله می توان به خدمات مشتریان اشاره کرد که از طریق هوش مصنوعی انجام می شود.

این کار نه تنها به صرفه جویی زمان کاربران کمک می کند، بلکه در کاهش زمانی که کارمندان در شرکت کار می کنند نیز تاثیرگذار است.

گرایش های مهم در تجربه کاربری

2- شخصی سازی هوشمندانه تر

شرکت ها و کاربران هر دو شخصی سازی را دوست دارند اما در سال 2016 شخصی سازی اطلاعات، نتایج خوبی نداشت. 

طراحی UX برای شرکت و کاربران مزایای متعددی را به دنبال دارد. در سال 2016 شخصی توانست از مجموعه ای از اطلاعات دستاورد شگفت آوری را بدست آورد. در مورد انتخابات آمریکا ابتدا تحقیقاتی انجام شد اما نتایج انتخابات موجب مات و مبهوت شدن محافل اجتماعی شد. حتی جهان هم از این نتیجه در شگفتی رفت. 

در حالی که واکنش های متفاوتی نسبت به مقالات مرتبط وجود داشت که نگاه بی طرفانه ای به این رویداد داشتند باید نسل بعد در تجربه شخصی تغییر کند. انتظار می رود گزینه های بیشتر باید بتوانند از گزارشات جمعی نتایج بهتری بگیرند که می توان از تمامی کانال های ارتباطی همچون سایت های خبری و اخبار فیسبوک برای این کار استفاده کرد.

در این صورت اظهار نظر جمعی و مخالفت های آگاهانه با یک موضوع به طور دقیق مشخص می شود.

گرایش های مهم در تجربه کاربری

3- معیارهای فراتر از یک رابط کاربری

روش های سنتی برای اندازه گیری تجربه کاربر شامل مدت زمانی است که کاربر در سایت صرف می کند، نحوه ی تعامل و حرکت کاربر در صفحات مختلف سایت،  واکنشی است که در مقابل صفحات دارد و یا صفحه ای که قبل از خرید ترک می شود و .... اما در روش دیجیتال، تجربه کاربر فراتر از این موارد است.

کسب و کار و تجارت زمانی آغاز می شود که ردیابی معیارها بر اساس پیگیری تاثیر تعاملات و تاثیر مثبت کسب و کار اینترنتی بر زندگی مشتریان باشد.

Snapchat Spectacles یک مثال عالی از شرکت هایی است که توانسته اند محصولات را بدون کمترین مناقشه وارد زندگی کاربران کنند.

در Snapchat لوازم جانبی مد روز با راه های ساده در اختیار کاربران قرار می گیرد. در این روش به پلت فرم تلفنی نیاز نیست و در عین حال کاربران می توانند تجربیات خود را به راحتی با دوستانشان به اشتراک بگذارند. 

4- نقش گسترده UX و ویژه بودن استفاده از تجربه کاربری

UX در حال گسترش است. اگر چه بسیاری از شرکت ها هنوز هم توجه زیادی به طراحی UX / UI ندارند و هیچ پست شغلی به آن اختصاص نمی دهند، اما باید گفت این رشته شغلی هر روز تخصصی تر می شود.

در گذشته تخصص در رشته های UX مانند CRO یا IA بود. اما در سال 2017  تخصص به سمت فنا آوری های جدید مانند واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و ... می رود. 

طبق تجربه حاصل شده، شرکت ها باید بدانند که طراحی UX تنها یک بر عهده طراح UX نیست. بلکه هر کس به نوبه ی خود نقش مهمی در توسعه تجربه کاربری را بر عهده دارد. هر کس که نقش مهمی در توسعه تجربه کاربری را بازی می کند بخشی از تیم UX محسوب می شود.

گرایش های مهم در تجربه کاربری

5- طراحی UX تحت عنوان یکی از شیوه های مدیریتی

بسیاری از شرکت ها می توانند فواید و اهمیت طراحی UX را در محصولات و خدماتی که به مشتریان ارائه می دهند، مشاهده کنند. به نظر می رسد در سال 2017 موضوع طراحی UX اهمیت بیشتری برای کارکنان شرکت پیدا کند.

در عمل خواهید دید که مدیران شرکت ها از تجربه کارمندان استقبال می کنند و ایده های آنها را اجرا می کنند. این امر تاثیر زیادی برای ایجاد انگیزه کارکنان به نوآوری در تمامی جنبه های کسب و کار خواهد داشت.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر