گروه طراحان آرمکده

آیا در مورد UX چیزی نمی دانید و میخواهید در مورد آن یادبگیرید؟

آنچه در این مقاله می خوانید
آیا در مورد UX چیزی نمی دانید و میخواهید در مورد آن یادبگیرید؟

مدت ها قبل طراحی سایت به عنوان هنر کاربردی و جذاب بود که بسیاری به آن به عنوان علم کیمیاگری می نگریستند. شاید از آن رو که نحوه طراحی سایت برای بسیاری مشخص نبود.

اما از آنجا که اکنون بسیاری از نرم افزارهای طراحی سایت دردسترس هستند و می توان با هزینه کم یک سایت را راه اندازی کرد، اکنون این علم کمتر مرموز است. اما نباید فراموش کرد که طراحی وب هر روز در حال تکمیل و توسعه است وهر چند وقت یکبار چیز جدیدی به آن افزوده می شود.

امروز طراحی وب بیشتر به مهندسی نزدیک است تا کار هنری. بدون شک دلیل آن را باید به طراحی صفحاتی مرتبط دانست که برای کسب و کارهای آنلاین انجام میشوند. وب سایت ها به ابزاری برای رونق کسب و کار تبدیل شده اند و در واقع باید ازآنها به عنوان موتورهای تجاری نام برد.

همه چیز که باید درباره تجربه کاربری

اما سوالی که پیش می آید این است که کاربران اینترنتی چگونه، کجا وچرا به عنوان جوهر بقای کسب و کار محسوب می شوند و این علم چگونه اتفاق می افتد؟آیا طرحی برای آن وجود دارد؟ در این صورت باید از طراحی UX به عنوان پایه و اساس پاسخ این سوالات نامبرد.

طراحی UX به معنای حالات، احساسات و رفتار کاربران در مقابل یک سیستم است. با استفاده ازطراحی UX می توان فهمید که کاربران چه احساسی در مقابل سایت دارند. این موضوع تنها به تکنولوژی ارتباط ندارد و یک مسئله عمومی است.
 

·      آیا می توان تجربه کاربر را به تجربه مشتری تبدیل کرد؟

فیلیپ تادروس در این زمینه می گوید: «ما در عصری زندگی می کنیم که هرکسی بدون در نظر گرفتن نوع محصول و خدمات از فناوری های جدید برای کسب و کارشاستفاده می کند. تجربه کاربر همه چیز است که در اگر در طراحی و مهندسی ضعیف عملکرده باشید، مشتریان به کسب و کار شما پشت می کنند.»

طراحی بد و ضعیف UX می تواند کسب و کار را از رونق بیندازد. نکته تکان دهنده این است که بسیاری ازمشاغل و بخصوص آنهایی که به تازگی راه اندازی می شوند در زمینه طراحی UX بد عمل می کنند.

مدیران کسب و کارها باید قبل از هر کاری به این طراحی توجه داشه باشند. همانطور که ماشین بدون موتور و درب نمی تواند حرکت کند، وب سایت بدون مهندسی UX نیز قادر به انتقال حس به مخاطبان نیست.
 

همه چیز که باید درباره تجربه کاربری

·      قدرت راضی کردن: استفاده از علوم روانشناسی برای واداشتن کاربران به انجام یک عمل

ممکن است برای راه اندازی کسب و کار هزینه های زیادی را در نظر گرفته باشید. در حالی که با یک برنامه ریزی مناسب و معقول می توان برای طراحی UX هزینه کمتری را پرداخت کرد. با خرید یک نام دامنه خوب و داشتن UX مناسب می توان تا حد زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرد. هر چند که سرمایه گذاری برای نام دامنه اهمیت زیادی دارد.

یک طراح UXبه نام النا تیتوا در این زمینه می گوید: «داشتن یک دامنه خوب اما بدون UX مانند خرید یک ملک گرانقیمت اما بدون معماری است که به نظر معقول نیست.»

استفاده از طراحی UX تنها برای مشاوره بازاریابی و داشتن روابط عمومی نیست. بلکه خود این طراحی میتواند یک مشاوره برای کسب و کار باشد. زمانی که برای راه اندازی سایت تصمیم جدی گرفتید، باید برای طراحی UXنیز سرمایه گذاری کنید تا بتوانید تاثیر سایت بر مخاطبان را مشاهده کنید. این تنهاچیزی است که می توان از مشتریان بدست آورد.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر