گروه طراحان آرمکده

تاریخچه لوگو شرکت های پپسی و کوکا کولا

آنچه در این مقاله می خوانید
تاریخچه لوگو شرکت های پپسی و کوکا کولا

لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم، استفاده می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند.

مهم ترین ویژگی لوگوها خاص بودنشان است. چون زاییده خلاقیتهای یک نفر است و با توجه به اینکه ذاتا خلاقیت هیچ انسانی متشابه با انسان دیگری نیست، لوگوها منحصر به فرد هستند. لوگوی یک شرکت، اغلب مترادف با مرغوبیت یا برند شرکت است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

تاریخچه لوگو شرکتهای پپسی و کوکا کولا

برخی از لوگو های شرکت های مختلف در سراسر جهان مانند لوگو پپسیو یا کوکا کولا فقط یک عنوان خاص و انحصاری هستند. سیر تحول و تغییر لوگو در برند پپسی که بخشی از هویت برند این شرکت می باشد نشانگر تلاش های این شرکت در حفظ جایگاه خود است.

تاریخچه لوگوی پپسی

شرکت پپسی در سال 1898 در کارولینا پدید آمد و تا سال 2008 یازده بار لوگوی خود را تغییر داده است.

- سال 1905 اولین تغییر در لوگوی جدید که 1898 خلق شده بود ایجاد شد.

- سال 1906 لوگوی دوباره طراحی شد و شعار تبلیغاتی جدیدی افزوده شد. "نوشیدنی خوراکی خالص و اصل" نشان تجاری در کانادا به ثبت رسید.

- نشان تجاری پپسی در سال 1907 در MEXICO ثبت شد.

- در سال 1920 پپسی به شعار" پپسی کولا بنوشید، رضایت شما را تامین خواهد کرد" برای جلب مشتریان توسل جست.

- در سال 1932 در آرژانتین علامت تجاری پپسی ثبت شد و در سال 1938 این نشان در شوروی به ثبت رسید.

- در سال 1940 آگهی تجاری تاریخچه خود را اولین بار بصورت آواز تهیه کرد و در کل کشور منتشر ساخت ،آهنگ نیکل نیکل سر انجام بالاترین رکورد را به خود اختصاص داد و بعدها به 55 زبان ترجمه شد. لوگوی جدید و پیشرفته تر مطابق با موقعیت جدید طراحی شد.

- در حمایت از تلاش های آمریکا در جنگ جهانی دوم در سال 1941 ، شرکت پپسی رنگ در بطریهای خود را به قرمز سفید و آبی تغییر داد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

- در سال 1950 شعار تبلیغاتی" برگشت به وزن بیشتر" تبدیل به موضوع اصلی و تم تبلیغاتی جدید پپسی شد و به علت رقابت لوگوی شرکت دوباره به روز شد.

- توجه آمریکایی ها در سال 1953 به افزایش وزن زیاد شد و استراتژی جدید شرکت ، برمبنای محصول با میزان کالری کمتر قرار گرفت.

- در سال 1954 عبارت "آشامیدنی سبک "به تلفیقی از عبارات " طراوت بدون سنگینی " تغییر یافت.

- همراه با تمام این تغییرات استرتژیک در پپسی لوگوی این شرکت به روز رسانی میشد و سال 1958 سال نبرد پپسی برای بهبود نشان تجاریش بود.

- در سال 1961 شرکت پپسی روی مشتریان خود ارزیابی بیشتری انجام داد و به اهمیت زیاد مشتریان جوان پی برد."و حالا پپسی برای آنها که فکر می کنند جوان هستند" و به این طریق نشان تجاری مورد توجه تمام بازار را ثبت کرد.

- تمام این تغییرات ادامه داشت و لوگوی پپسی در راستای رسیدن به اهداف تجاری این شرکت بارها تغییر کرد تا بالاخره آخرین بار در سال ۲۰۰۸ لوگوی جدید پپسی توسط گروه Arnell طراحی شد.

تاریخچه لوگوی کوکاکولا

شرکت معروف کوکا کولا شرکت صنایع غذایی آمریکایی و چندملیتی است، که تمرکز اصلی آن بر تولید، بازاریابی و توزیع نوشیدنی‌های غیرالکلی معطوف می‌باشد .

شناخته شده‌ترین محصول این شرکت نوشابه کوکاکولا می‌باشد، که نخستین بار در سال ۱۸۸۶ توسط داروساز آمریکایی جان پمبرتون در کولومبوس، جورجیا ساخته و تولید گردید.

برند و فرمول تجاری محصول کوکاکولا در سال ۱۸۸۹ توسط آسا گریگس کندلر خریداری شد.

کندلر تا سال ۱۸۹۲ شبکه توزیع محصولات کوکاکولا را راه‌اندازی کرد و در همین سال نیز بطور رسمی اقدام به تاسیس شرکت کوکاکولا نمود.

THIS IS WB LAYZI LOAD


فرانک رابینسون انتخاب نام کوکاکولا را به جان پمبرتون پیشنهاد دادهمچنین وی لوگو کوکاکولا را به صورت دست‌نویس و سلیس خطاطی کرد که تا به امروز به عنوان لوگوی این شرکت و این نوشیدنی پابرجاست .

فونت این لوگو چندین بار در طول سالهای مختلف تغییر کرد و در اوایل سال 1960 به علت قرارگرفتن لوگو در یک شکل ، لوگوی دم ماهی نامیده شد و در همین سال موجی به آن اضافه شد.

در سال 1987 این لوگو با ورژن قبلی ترکیب شد و در سال 1990 متن درون بطری کوک جایگذاری شد.

از سال 2000 تا به امروز لوگوی موج دار سابق همچنان به عنوان لوگوی اصلی این شرکت شناخته می شود.

کوکاکولا شناخته شده‌ترین نام تجاری در دنیا است ودر ایران معمولاً به آن کوکا می‌گویند. لوگوی این شرکت در همه جای دنیا در ذهن افراد حک شده است.

برای طراحی لوگو و یا بروز رسانی آن با آرمکده مشورت کنید.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر