آنچه در این مقاله میخوانید

  شرکت برندینگ چیست؟

  شرکت برندینگ چیست؟

  برندینگ یا برندسازی (Branding) فرآیند توسعه یک نام و هویت منحصر به فرد برای یک محصول یا کسب و کار است که افزایش آگاهی و اعتبار یک برند را تضمین می‌کند. برندسازی شامل فرآیند تحقیق، توسعه و بکارگیری یک ویژگی متمایز یا مجموعه‌ای از ویژگی‌ها در یک برند است تا مصرف کنندگان بتوانند یک نام تجاری را از طریق محصولات یا خدمات آن به راحتی شناسایی کنند. اما چگونه می‌توانیم برندینگ کسب و کار خود را انجام دهیم؟ برندینگ شامل مجموعه‌ای از اقدامات و استراتژی‌های خاصی است که باید به صورت تخصصی انجام شوند تا بتوانند یک کسب و کار یا نام تجاری را به طور موثر به مخاطبان هدف معرفی کنند.

  یک شرکت برندینگ می‌تواند کلیه امور مربوط به برندسازی کسب و کارهای مختلف را انجام دهد و آنها را به طور کامل از رقبا متمایز سازد. اما شرکت برندسازی چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟ شرکت‌ های برندسازی به رشد و تقویت کسب و کار شما و ایجاد استراتژی‌های برندینگ موفق کمک می‌کنند تا از همان ابتدا بتوانید به طور اصولی و حرفه‌ای وارد بازار کار شوید و با رقبای خود رقابت کنید.

  برندسازی حرفه‌ای، کار ساده‌ای نیست و کسب و کارهای نوپا بدون مشورت با یک شرکت برندینگ حرفه‌ای و باسابقه معمولا با چالش‌های فراوانی مواجه می‌شوند و در بسیاری از مواقع نیز ممکن است دچار شکست شوند. از این رو، انتخاب یک شرکت برندسازی معتبر و باتجربه به شما کمک می‌کند تا از همان ابتدا در مسیر مناسبی قرار بگیرید و کسب و کار خود را به طور موثر به مخاطبان هدف معرفی کنید. در ادامه این مطلب همه آنچه که باید درباره وظایف شرکت‌های برندینگ بدانید را به شما توضیح داده و برترین شرکت های برندسازی ایران را نیز معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

  شرکت برندینگ چیست؟

  شرکت برندینگ به کسب ‌و کارها کمک می‌کند تا یک تصویر برند منحصر به فرد برای جایگاه‌یابی محصولات و خدمات خود ایجاد کنند. شرکت‌های برندسازی به شما کمک می‌کنند تا مشخص کنید که چه کسی هستید، داستان برندتان چیست، چه ارزش‌هایی دارید و مصرف کنندگان ایده‌آل و هدف شما چه افرادی هستند. وظیفه اصلی شرکت‌های برندینگ این است که یک برند را به صورت بصری (از طریق طراحی لوگو، رنگ سازمانی، طراحی بسته‌بندی، قالب‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر عناصر برندسازی)، به صورت شفاهی (از طریق نام شرکت و وعده برند) و به صورت تجربی (از طریق لحن و احساسات) به مخاطبان معرفی کنند.

  شرکت برندسازی چیست

  اکثر شرکت های برندسازی دارای بخش‌های خلاقانه‌ای جهت توسعه هویت بصری برند هستند که شامل عناصری مانند پالت رنگی و لوگو است. این دو عنصر، نقش مهمی را در شناسایی یک برند توسط مخاطبان ایفا می‌کنند و به همین دلیل، شرکت‌های برندینگ، به طور ویژه به آنها توجه دارند. شرکت‌های برندسازی با طیف وسیعی از مشتریان از استارت‌آپ‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ، کار کنند و ممکن است در صنایع خاص یا انواع پروژه‌های برندسازی تخصص داشته باشند. به طور کلی، شرکت برندینگ می‌تواند یک هویت برند قوی و ثابت برای نام تجاری‌ شما ایجاد کند تا در بازارهای شلوغ و پررقابت امروزی، کاملا برجسته شوید و به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید.

  شرکت برندسازی چه کاری انجام می‌دهد؟

  یک برند، برآیند تجربه مصرف کنندگان با آن است و آژانس برندسازی نیز مسئول انتقال داستان یک برند به روشی متقاعد کننده و سازگار در پلتفرم‌های مختلف است. شرکت‌های برندینگ بر شکل‌دهی، توسعه و ارتقای هویت یک شرکت یا محصول تمرکز دارند. این شرکت‌ها با ایجاد یک استراتژی برند قوی و پیام‌رسانی واضح به ارتقای هویت برند و افزایش آگاهی کسب و کارها کمک می‌کنند. با این حال، حوزه اصلی تمرکز و تخصص شرکت‌های برندسازی ممکن با یکدیگر متفاوت باشد، اما اکثر آنها خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند که این برخی از آنها شامل موارد زیر است:

  انتخاب نام تجاری

  انتخاب نام برند مناسب یکی از اصلی‌ترین اموری است که یک شرکت برندینگ برای کسب و کارها انجام می‌دهد. نام برند اولین چیزی که مشتریان درباره شما متوجه می‌شوند. اگر نام تجاری فعلی شما، جذاب و گیرا نیست و یا به فکر انتخاب یک نام مناسب برای برند، محصول یا خدمات جدید خود هستید، شرکت‌های برندسازی در این زمینه کمک بسیاری به شما می‌کنند.

  طراحی لوگو

  طراحی لوگو نیز یکی دیگر از امور مهمی است که انجام آن را می‌توانید به یک شرکت برندسازی بسپارید. لوگو هر کسب و کار به عنوان هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود و به یک برند، رسمیت و اعتبار می‌بخشد. از این رو، طراحی حرفه‌ای و اصولی آن از اهمیت بالایی برخوردار است و باید توسط یک تیم متخصص انجام شود.

  یک کسب و کار، نام تجاری خود را از طریق لوگو زنده نگه می‌دارد، بنابراین اگر لوگوی شما قابل تشخیص نیست و یا قدیمی و نامناسب به نظر می‌رسد، وقت آن است تا با کمک یک شرکت برندسازی متخصص بر طراحی یک لوگوی جدید سرمایه گذاری کنید. شرکت‌های برندینگ با تیمی از کارشناسان و طراحان حرفه‌ای خود، لوگوی شرکت یا محصول شما را در ذهن مصرف کننده ثبت می‌کنند و در عین حال نیز هویت شما را به آنها معرفی خواهند کرد.

  توسعه استراتژی برند

  توسعه استراتژی برند

  تمامی طرح‌ها، تصاویر و محتواهای بازاریابی و تبلیغات شما باید تصویر مناسبی از برندتان ایجاد کرده و ارزش‌های اصلی آن را تقویت کنند. اگر چندین عنصر خلاقانه مانند برچسب، بسته‌بندی محصول و لوگو دارید، اما با استراتژی اصلی برند شما مرتبط نیستند، باید آنها را اصلاح کنید. شرکت‌های برندینگ به شما کمک می‌کنند تا یک استراتژی برند عالی و کارآمد طراحی کنید.

  این شرکت‌ها همه چیز را از تعریف شخصیت برندتان گرفته تا رنگ‌هایی که باید برای قالب‌های بازاریابی یا تبلیغاتی خود استفاده کنید را ساده‌تر می‌کنند و از همه مهم‌تر، آن‌ها را به یکدیگر مرتبط خواهند کرد. یک شرکت همچنین بهترین ساختار و چارچوب برند را برای برند شما پیشنهاد می‌دهد تا از طریق آن بتوانید محصولات و خدمات خود را به طور موثر بازاریابی کنید.

  پیام برند

  اگر در حال راه‌اندازی یک فروشگاه کوچک یا کسب و کار خانگی هستید، لازم نیست در همان ابتدا یک استراتژی برند کامل برای خود ایجاد کنید. برای شروع می‌توانید پیام‌های برند مهم و خاصی را برای استفاده در ارتباطات خود داشته باشید. شرکت برندینگ به شما کمک می‌کند تا بر پیام‌های کلیدی برند از جمله عبارات یا کلماتی که اغلب در کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی خود (شعار تبلیغاتی) برای توصیف برندتان استفاده می‌کنید، به طور جدی کار کرده و پیام‌های تاثیرگذاری طراحی کنید.

  راهنمای سبک برند

  اکثر صاحبان مشاغل اذعان دارند که ایجاد راهنمای سبک برند، خدمت بسیار حیاتی و مهمی است که کسب ‌و کارها باید از آن استفاده کنند. اگر نمی‌دانید از چه رنگ‌هایی برای برندتان استفاده کنید و یا مطمئن نیستید که استفاده از تصاویر وکتور انتخاب بهتری نسبت به استفاده از عکس‌ها است، به یک راهنمای سبک برند نیاز دارید. شرکت‌های برندسازی از بینش مشتری و تحقیقات بازار برای پاسخ به بایدها و نبایدها برای استفاده از رنگ‌ها، لوگو و تصاویر استفاده می‌کنند و نتایج ارزیابی‌های خود را به طور واضح و مختصر و در قالب راهنمای سبک برند در اختیار شما قرار می‌دهند. راهنمای سبک برند به شما کمک می‌کند تا محتوا، طرح‌ها و سایر ارتباطات بازاریابی و فروش خود را به صورت یکپارچه طراحی و اجرا کنید.

  تحقیقات بازار

  اگر نمی‌دانید که مشتریان ایده‌آل شما چه افرادی هستند و یا نمی‌توانید نقاط درد و سایر ارزش‌هایی که برای آنان مهم است را تعیین کنید، استفاده از خدمات تحقیقات بازار توسط آژانس‌های برندسازی برای رشد و رونق کسب و کارتان ضروری است. از تحقیقات و اکتشافات بازار برای درک نیازها و خواسته‌های مشتریان بالقوه استفاده کنید، شخصیت مشتری ایده‌آل خود را کشف کرده و پیام‌های کلیدی برندتان را به شیوه‌ای آگاهانه ایجاد کنید و سپس عملکرد برند خود را مورد بررسی قرار دهید. شرکت‌های برندسازی، تحقیقات بازار هدف شما را به منظور شناخت مصرف کنندگان و نیاز آنان انجام می‌دهند و استراتژی‌های برندتان را بر اساس نتایج این تحقیقات تدوین خواهند کرد.

  راه‌اندازی برند

  اگر به تازگی شرکت یا کسب ‌و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید و یا محصول جدیدی را به مخاطبان خود معرفی می‌کنید، مشاوره با یک آژانس برندینگ با تجربه می‌تواند شما را برای رشد، پیشرفت و موفقیت آماده کند. راه‌اندازی صحیح و اصولی برند به منظور حصول اطمینان از اینکه کسب و کار شما شانس جلب توجه مشتریان در یک بازار شلوغ و پر ازدحام را بدست می آورد یا خیر، از اهمیت بالایی برخوردار است. یک شرکت برندینگ به شما کمک می‌کند تا برند خود را با در نظر گرفتن تمامی جوانب راه‌اندازی کنید و از همان ابتدا به طور موثر در معرض دید مخاطبان هدف قرار بگیرید.

  با توجه به این خدمات کاربردی و مهمی که شرکت‌های برندسازی به صاحبان مشاغل و کسب و کارهای نوپا ارائه می‌دهند، نتیجه می‌گیریم که تمامی کسب و کار باید پیش از اقدام به راه‌اندازی برند خود از یک شرکت معتبر برندینگ کمک بگیرند تا مشاوران آنها با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه خود در حوزه برندسازی، بازاریابی و تبلیغات بتوانند آنها را به درستی راهنمایی کنند.

  چگونه یک شرکت برندسازی مناسب انتخاب کنیم؟

  برای انتخاب یک شرکت برندینگ معتبر و مناسب باید به عوامل مختلفی توجه داشته باشید تا بتوانید امور مربوط به برندسازی کسب و کار خود را به آن واگذار کنید. برای انتخاب یک آژانس برندسازی مناسب و قابل اعتماد باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

  تعیین اهداف و میزان بودجه

  پیش از شروع به جستجو برای پیدا کردن آژانس برندینگ، ابتدا باید اهداف خود را بشناسید و میزان بودجه‌تان را نیز تعیین کنید. با تلاش‌های خود در زمینه برندسازی به چه چیزی می‌خواهید برسید و چه بودجه‌ای برای آن در نظر گرفته‌اید؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا گزینه‌های خود را محدود کرده و شرکت‌هایی را پیدا کنید که برای دستیابی به اهدف شما مناسب هستند.

  انجام تحقیقات درباره شرکت‌ های برندسازی

  پس از تعیین اهداف و میزان بودجه خود می‌توانید فرآیند تحقیق درباره شرکت‌های بالقوه را آغاز کنید. به دنبال شرکت‌هایی باشید که اهداف برندسازی مشابه و تجربه کار با مشاغل فعال در صنعت شما را داشته باشند. به صورت آنلاین نیز می‌توانید شرکت‌های برندسازی معتبر را جستجو کنید و یا از همکاران و آشنایان خود کمک بگیرید.

  بررسی نمونه کارها

  پس از جستجو و پیدا کردن چندین کاندید، باید نمونه کارها و پروژه‌های برندسازی آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهید. بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که پروژه‌های برندینگ آن مشابه سلیقه و نیازهای شما است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

  بهترین شرکت برندینگ

  دریافت نوبت مشاوره

  پس از فیلتربندی و محدود شدن گزینه‌ها باید با شرکت‌های منتخب خود ارتباط برقرار کرده و با مشاوران آنها وارد گفتگو شوید. شرکت‌های برندینگ به منظور معرفی بهتر و ارائه‌ نمونه کارهای خود معمولا یک جلسه مشاوره رایگان برای مشتریان خود برگزار می‌کنند.

  ارزیابی نهایی

  پس از برگزاری جلسه مشاوره و مشاهده نمونه کارهای شرکت‌ها در نهایت باید شرکتی که با استراتژی‌ها، نیازها و بودجه شما مطابقت دارد را برای انجام امور مربوط به برندسازی خود انتخاب کنید.

  با طی کردن مراحل بالا به راحتی می‌توانید بهترین شرکت برندسازی را برای رشد برند و پیشرفت کسب و کار خود انتخاب کنید.

  برترین شرکت های برندینگ ایران

  انتخاب بهترین شرکت برندینگ در میان طیف بی‌شماری از شرکت‌های مختلف ارائه‌دهنده خدمات برندسازی، کمی دشوار و چالش برانگیز است. اگر به دنبال یک شرکت برندینگ معتبر جهت برون‌سپاری امور مربوط به برندسازی کسب و کار خود هستید، در این بخش، چندین شرکت‌ برتر برندسازی ایران را به شما معرفی می‌کنیم.

  آژانس بمان

  آژانس بمان به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های برندینگ ایران شناخته می‌شود که دارای 17 سال تجربه درخشان در حوزه کسب و کار است. این شرکت کلیه خدمات مربوط به برندینگ از جمله مشاوره برندسازی، انتخاب نام برند، انتخاب رنگ سازمانی، انتخاب کهن الگو (آرکتایپ)، طراحی لوگو، طراحی وب‌سایت، تولید محتوا، تدوین هویت مفهومی برند، طراحی بسته‌بندی محصولات، طراحی پترن، طراحی ست ادارای، خلق مسکات برند، پشتیبانی و مدیریت برند، طراحی لوگو موشن، انتخاب شعار سازمانی، طراحی برند بوک و طراحی UI –UX را به طور حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌دهد.

  ماموریت شرکت برندینگ بمان، خلق و ارتقا هویت بصری برای برندها است. این شرکت دارای 1900 پروژه طراحی لوگو و برندسازی، 98 پروژه برندسازی بین‌المللی و 480 پروژه طراحی وب است. افتخار آژانس برندینگ بمان، ارائه خدمات به مدیران موفق کشور است؛ مدیرانی که برای برند خود ارزش قائل هستند. جهت مشاهده نمونه کارها و ثبت درخواست مشاوره به وب سایت bemanid.com مراجعه کرده و یا با شماره 02141185 تماس حاصل فرمایید.

  آژانس بمان

  شرکت ایران نوین

  ایران نوین نیز یکی دیگر از شرکت‌های برتر در حوزه برندینگ، تبلیغات و ارائه راهکارهای مؤثر بازاریابی برپایه به روزترین رویکردهای علمی و حرفه‌ای است. این شرکت، خدمات خود را با بهره‌گیری از رویکردهای دانش بنیان، تیم حرفه‌ای و تکیه بر تجربه سال‌ها همکاری با شرکت‌های تبلیغاتی بین‌المللی ارائه می‌دهد. جهت مشاهده پروژه‌های شرکت ایران نوین و برقراری ارتباط به وب سایت‌ irannovin.net مراجعه کرده و یا با شماره 02127634 تماس حاصل فرمایید.

  آژانس ایران نوین

  آژانس بادکوبه

  بادکوبه یک آژانس خلاق در حوزه بازاریابی و تبلیغات است که ماموریت آن الهام بخشی و توانمندسازی کسب ‌و کارها جهت برقراری ارتباط با مخاطبان هدف است. این شرکت، ماموریت خود را با بهره‌گیری از روش‌های معنادار و تکیه بر تخصص خلاقانه و بینش استراتژیک خاص خود انجام می‌دهد. آژانس بادکوبه دارای سال‌ها تجربه کاری و سابقه همکاری با بیش از 200 برند ایرانی و جهانی است که بهتر دیده شدن برند شما کمک می‌کند. جهت مشاهده پروژه‌های آژانس بادکوبه و برقراری ارتباط به وب سایت badkoobeh.com مراجعه کرده و یا با شماره 02188080150 تماس حاصل فرمایید.

  آژانس بادکوبه

  شرکت برندتک

  مجموعه برندتک دارای بیش از بیست سال سابقه در حوزه برندینگ است. این گروه با تکیه بر دانش و تخصص روز دنیا، تجربه و مهارت کارشناسان خود با محوریت خلاقیت، در مسیر توسعه برندهای ایرانی قدم برداشته و در این راستا به ارائه خدمات برندینگ، مشاوره و آموزش می‌پردازد. مجموعه برندتک ارائه دهنده خدماتی همچون تحقیقات بازار و برند، طراحی استراتژی‌های برند، برندسازی شخصی، طراحی هویت برند، دیجیتال برندینگ و غیره است. جهت مشاهده پروژه‌های شرکت برندتک و برقراری ارتباط به وب سایت brandztech.com مراجعه کرده و یا با شماره 02122277111تماس حاصل فرمایید.

  آژانس برندتک

  آژانس آفتاب

  مجموعه آفتاب یکی دیگر از شرکت‌های برندینگ مطرح در ایران است که دارای بیش از 10 سال سابقه در حوزه امور چاپ، هنری، فرهنگی، تبلیغاتی، ساخت نرم‌افزار و طراحی گرافیک است. این مجموعه با بهره‌گیری از امکانات به‌روز، نیروهای متخصص و کارآمد و خلق ایده‌های نوآورانه در فرآیند برندسازی همراه شما خواهد بود. جهت مشاهده نمونه کارهای آژانس آفتاب و برقراری ارتباط به وب سایت aftabart.ir مراجعه کرده و یا با شماره 09131290067 تماس حاصل فرمایید.

  آژانس مات

  آژانس تبلیغاتی و برندسازی مات نیز یک شرکت برندینگ برتر است که دارای 15 سال تجربه در حوزه برندسازی است. این مجموعه ارائه دهنده خدماتی همچون تحقیقات بازار و بازاریابی، تدوین استراتژی، طراحی برند، برنامه‌ریزی و تامین رسانه است که امور مربوط به بازاریابی و تبلیغات برند شما را توسط تیم مجرب و حرفه‌ای خود انجام می‌دهد. جهت مشاهده نمونه کارهای آژانس مات و برقراری ارتباط به وب سایت maat.ir مراجعه کرده و یا با شماره 02124829 تماس حاصل فرمایید.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو