آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو کیف و کفش

  طراحی لوگو کیف و کفش

  طراحی لوگو کیف و کفش یکی از مهم‌ترین بخش‌های برندسازی این کسب و کار در نظر گرفته می‌شود که در بازارهای رقابتی به راحتی می‌تواند یک برند را از سایر برندهای فعال در این حوزه متمایز سازد. کیف و کفش از جمله کالاهای مصرفی پرمتقاضی و پرمصرف هستند و همین موضوع اهمیت برندینگ و معرفی حرفه‌ای یک برند تولیدکننده و یا فروشگاه کیف و کفش به مخاطبان را دو چندان می‌سازد. در میان طیف گسترده‌ای از برندهای فعال در زمینه طراحی انواع کیف و کفش، یک برند نوپا و تازه تاسیس چگونه می‌تواند خود را به طور موثر در معرض دید مشتریان قرار دهد و آنها را نسبت به خرید ترغیب نماید؟

  احتمالا ارائه محصولات خاص و باکیفیت، اولین پاسخی باشد که به ذهن هر فردی برسد اما کمتر کسی به برندینگ حرفه‌ای و طراحی لوگو کیف و کفش فکر می‌کند. شاید تعجب کنید اما ارائه محصولات باکیفیت در مرحله آشنایی مشتریان با یک برند از اهمیت کمتری نسبت به ساخت لوگو کیف و کفش برخوردار است. اما چطور و چگونه؟ در ادامه این مطلب از آرمکده، این موضوع چالش برانگیز را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با نکات لازم در طراحی لوگوی کیف و کفش نیز آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

  اهمیت طراحی لوگو کیف و کفش

  همانطور که اشاره کردیم، ارائه محصولات منحصر به فرد و باکیفیت، در مرحله آشنایی مشتریان بالقوه با یک برند از اهمیت پایین‌تری نسبت به طراحی لوگو کفش قرار دارد. اما به نظر شما علت اصلی چیست؟

  زمانی که مخاطبان برای اولین بار و از طریق رسانه‌ها، پلتفرم‌ها و یا تبلیغات مختلف با یک برند آشنا می‌شوند، تنها نام تجاری و لوگوی آن را مشاهده می‌کنند و ایده‌ای درباره سطح کیفی محصولات آن ندارند. بنابراین اگر در مواجه اول و از طریق عناصر بصری نتوانید توجه افراد را به برند خود جلب کنید، وارد مرحله بعدی یعنی تمایل به برقراری تعامل با برند و ایجاد انگیزه برای خرید از شما نخواهند شد و در اولین مرحله، تعداد قابل توجهی از مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد.

  اصول طراحی لوگو کفش

  با طراحی لوگو کیف و کفش حرفه‌ای و منحصر به فرد و استفاده از آن در امور تبلیغات و بازاریابی خود به راحتی می‌توانید در اولین مواجه، افراد را با خود همراه کرده و آنها را نسبت به خرید کیف و کفش ترغیب نمایید. از طرف دیگر نیز ساخت لوگو کیف و کفش به شما کمک می‌کند تا در بازار رقابتی این کسب و کار بتوانید به طور حرفه‌ای خود را از رقبا متمایز ساخته و هویت مستقل و معتبری برای برندتان تعریف کنید.

  طراحی لوگو کیف و کفش در صورتی که به طور استاندارد و اصولی انجام شود، این پیام را به مخاطبان هدف انتقال می‌دهد که شما برندی با اصالت و خاص هستید و به مشتریان خود اهمیت می‌دهید. تکریم مشتریان یکی از مهم‌ترین اصول جلب اعتماد و ایجاد وفاداری در آنها است و طراحی لوگو نیز یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار در این تکمیل این فرآیند محسوب می‌شود. اگر بخواهیم دلایل اهمیت طراحی لوگو کیف و کفش را به اختصار بیان کنیم، موارد زیر به عنوان مهم‌ترین دلایل و البته مزایای ساخت لوگو برای این کسب و کار در نظر گرفته می‌شوند:

  • ایجاد آگاهی و تعریف هویت برند
  • ایجاد تصویر ذهنی مثبت
  • معرفی حرفه‌ای برند به مخاطبان هدف
  • جلب توجه و اعتماد مشتریان
  • ایجاد تمایز از رقبا
  • بازاریابی حرفه‌ای و تبلیغات موثر

  بنابراین با طراحی یک لوگوی استاندارد و اصولی برای برند کیف و کفش خود به طور موثر در معرض دید مشتریان احتمالی قرار گرفته و در صورت ارائه محصولات و خدمات باکیفیت و منحصر به فرد نیز می‌توانید آنها را به مشتریان ثابت و وفادار خود تبدیل نمایید.

  روش های ساخت لوگو کیف و کفش

  برای طراحی لوگو کیف و کفش به طور کلی سه روش اصلی وجود دارد که بر اساس سلیقه و هدف خود می‌توانید یک سبک را برای خلق هویت بصری‌تان انتخاب نمایید. طراحی اصولی و حرفه‌ای سبک‌های طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و ارتباط مستقیمی با میزان جذابیت و قدرت تاثیرگذاری آنها بر مخاطبان هدف خواهد داشت. روش‌های ساخت لوگو کیف و کفش شامل موارد زیر است:

  لوگوتایپ

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری یکی از سبک‌های پرطرفدار برای طراحی لوگو مشاغل مختلف است و همانطور که از نام آن پیداست، مبتنی بر متن بوده و با استفاده از نام برند موردنظر (به صورت فارسی یا انگلیسی – بسته به سلیقه شما) طراحی می‌شود. برای ساخت لوگو کیف و کفش به سبک نوشتاری می‌توانید نام برند خود را به صورت کامل و یا به صورت اختصاری (مونوگرام) در لوگو درج نمایید.

  مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو به روش نوشتاری این است که نام برند شما در ذهن مخاطبان هدف ماندگار می‌شود و همچنین امکان کپی برداری از آن توسط رقبا وجود ندارد. اما نقطه ضعف سبک لوگوتایپ این است که معرف حوزه فعالیت شما نبوده و مخاطبان هدف با مشاهده لوگو نمی‌توانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک برند تولیدکننده کیف و کفش است. البته برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید زمینه فعالیت خود را به صورت فارسی (کیف و کفش) و یا انگلیسی (Bag & Shoe) در لوگو درج نمایید.

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری نیز سبک دیگری برای طراحی لوگو کیف و کفش است که برخلاف لوگوتایپ، مبتنی بر نماد و تصاویر مرتبط با حوزه فعالیت شما است اما نام تجاری‌تان در آن درج نمی‌شود. مهم‌ترین مزیت این سبک از طراحی این است که در صورت انتخاب نماد مناسب، مخاطبان در اولین نگاه به لوگو می‌توانند تشخیص دهند که این آرم متعلق به یک برند برند تولیدکننده کیف و کفش است. اما از طرفی دیگر نیز عدم درج نام برند در لوگو سبب می‌شود تا نام برندتان به خوبی در ذهن مخاطبان هدف ثبت نشود.

  سبک تصویری برای لوگو کفش

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی نیز به عنوان رایج‌ترین سبک برای طراحی لوگو اکثر مشاغل و برندها از جمله برندهای تولیدکننده کیف و کفش در نظر گرفته می‌شود. روش لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، تلفیقی از دو روش لوگوتایپ و لوگو تصویری است که یک لوگوی جذاب را برای شما خلق خواهد کرد.

  لوگو ترکیبی شاید بهترین روش برای طراحی لوگو کیف و کفش است که در عین جذابیت، حوزه فعالیت شما را به مخاطب معرفی کرده و نام برندتان را نیز در ذهن آنان ثبت خواهد کرد. برای طراحی لوگو ترکیبی باید نماد منتخب خود را در ابعاد مناسب در وسط لوگو قرار داده و سپس با رعایت فاصله استاندارد نیز نام برندتان را با یک فونت ساده و مناسب در پایین آن درج کنید.

  اصول طراحی لوگو کیف و کفش

  حال که با اهمیت و روش‌های طراحی لوگو کیف و کفش آشنا شدید، در این بخش نکات و اصول طراحی لوگو کیف و کفش را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با در نظر داشتن این نکات بتوانید لوگویی منحصر به فرد و حرفه‌ای طراحی نمایید.

  انتخاب نماد مناسب

  در صورت طراحی لوگو به روش تصویری یا ترکیبی باید از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت خود در لوگو استفاده کنید تا معرف محصولات شما باشد. استفاده از تصویر کیف و کفش، مرتبط‌ترین نماد برای طراحی لوگوی این کسب و کار است؛ زیرا نشان می‌دهد که برند شما به طور همزمان این دو محصول را طراحی و تولید می‌کند.

  حفظ سادگی لوگو

  رعایت اصل «سادگی» یکی از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو کیف و کفش است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. تفاوتی ندارد که از چه روشی برای طراحی لوگوی خود استفاده می‌کنید، آنچه که اهمیت دارد این است که آن را در کمال سادگی و به دور از هرگونه پیچیدگی طراحی نمایید تا قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان افزایش پیدا کند.

  لوگو مینیمال به لوگویی گفته می‌شود که مخاطبان به سرعت قادر به شناسایی و تشخیص عناصر آن باشند. لوگوهای ساده و مینیمال بسیار سریع‌تر توجه و اعتماد مخاطب را جلب می‌کنند و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن آنان به وجود می‌آورند. در حالی که لوگوهای پیچیده و شلوغ دارای تاثیر معکوس هستند و مخاطبان برای درک مفهوم آنها با دشواری مواجه می‌شوند و در همان ابتدا قادر به برقراری ارتباط عاطفی با آن نخواهند بود. بنابرای از بکار بردن عناصر و المان‌های اضافی و غیرضروری در ساخت لوگو کیف و کفش خود اجتناب کرده و آن را در کمال سادگی اما جذابیت طراحی نمایید.

  لوگو کیف

  انتخاب رنگ مناسب

  نکته مهم دیگری که در هنگام طراحی لوگو کیف و کفش باید به آن توجه داشته باشید انتخاب ترکیب رنگی مناسب و چشم نواز است. از این رو توجه به اصول و نکات مربوط به روانشناسی رنگ‌ در برندینگ هنگام انتخاب رنگ مناسب برای لوگو کمک بسیاری به شما می‌کند. زیرا رنگ‌ها عواطف و احساسات خاصی را به بیننده انتقال می‌دهند و به همین دلیل باید با دقت انتخاب شوند تا بتوانند مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده و آنها را با شما همراه و همدل سازند.

  برای طراحی لوگو کیف و کفش می‌توانید از پالت رنگی سیاه و سفید استفاده کنید؛ زیرا این ترکیب رنگی به عنوان یک ترکیب رایج و البته کم ریسک برای طراحی لوگو شناخته می‌شود و در پلتفرم‌های مختلف نیز به راحتی قابل چاپ و درج است. استفاده از رنگ‌های دیگری همچون طلایی، قهوه‌ای و یا زرد به همراه رنگ‌های مکمل همچون سفید، مشکی، قرمز، آبی و غیره موجب جلب توجه مخاطبان و در نتیجه ماندگاری لوگو در ذهن آنان می‌شود.

  انتخاب فونت ساده و خوانا

  انتخاب فونت مناسب برای لوگو کیف و کفش در صورت طراحی لوگو به سبک لوگوتایپ یا لوگو تصویری از اهمیت بالایی برخوردار است. فونت لوگو نیز مانند رنگ آن تاثیر قابل توجهی بر جذابیت بصری و قدرت تاثیرگذاری لوگو خواهد داشت. فونت مناسب برای لوگوی شما فونتی است که خواندن آن برای مخاطبان راحت و آسان باشد و در عین حال نیز توجه آنان را به لوگو جلب کند. استفاده از فونت‌های ناخوانا و پیچیده نه تنها موجب خاص بودن لوگو نمی‌شود بلکه تاثیر منفی بر مخاطبان خواهد داشت و جذابیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  بنابراین سعی کنید فونتی را برای لوگوی خود انتخاب کنید که مخاطب به راحتی قادر به خواندن آن باشد و بتواند بدون دشواری نام برند و یا شعار شما را در لوگو بخواند و آن را به خاطر بسپارد. در این میان استفاده از فونت‌های کمی فانتزی نیز می‌تواند برای لوگو کیف و کفش مناسب باشد؛ البته در صورتی که خوانایی آن را تحت تاثیر قرار ندهد و مخاطب بتواند به راحتی آن را بخواند. پس برای آنکه بتوانید نام برند خود را در ذهن مخاطبان هدف ثبت کنید، انتخاب فونت مناسب در این راه کمک بسیاری به شما خواهد کرد.

  بررسی لوگو رقبا

  بررسی لوگو رقبای موفق در حوزه کیف و کفش نیز نکته مهمی دیگری است که پیش از طراحی لوگو باید به آن توجه داشته باشید. با بررسی لوگو رقبا می‌توانید از ایده‌های طراحی آنها الهام گرفته و از نقاط قوت‌شان در ساخت لوگو خود استفاده کنید. انجام این کار به معنای کپی برداری از لوگوی رقبا نیست بلکه به معنای آن است که شما می‌توانید از روش‌های طراحی و یا نوع فونت آنها برای طراحی لوگوی خود ایده بگیرید و سپس آنها را با ایده‌های منحصر به فرد خود ترکیب نمایید.

  استفاده از اشکال هندسی

  استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو کیف و کفش نیز کمک بسیاری به جذابیت و سازماندهی آن خواهد کرد. اشکالی همچون دایره، بیضی و یا مربع احساساتی مانند اعتماد، امنیت، رضایت و اشتیاق را در مخاطبان ایجاد کرده و توجه آنها را به لوگوی شما جلب خواهند کرد. برای استفاده موثر از یک شکل هندسی مثلا دایره در لوگوی خود می‌توانید تمامی عناصر از جمله نماد اصلی، نام برند و یا شعار خود را درون آن قرار دهید تا علاوه بر جلب توجه مخاطبان همچنین بتوانید به لوگوی خود نظم و انسجام بخشید.

  رعایت فاصله استاندارد و تناسب میان اجزای لوگو

  رعایت فاصله استاندارد و تناسب میان اجزای مختلف لوگو نیز آخرین مرحله از طراحی لوگو کیف و کفش است که تاثیر بسزایی بر میزان جذابیت آن خواهد داشت. اگر تمامی نکات بالا را به درستی رعایت کنید اما عناصر لوگو دارای تناسب و فاصله کافی از یکدیگر نباشند، لوگوی شما نه تنها خروجی جذابی ندارد بلکه هیچ تاثیر مثبتی نیز بر مخاطبان هدف نخواهد گذاشت.

  اگر لوگوی خود را به روش لوگو ترکیبی طراحی می‌کنید، بهتر است نماد اصلی لوگو را در وسط قرار دهید و سپس با رعایت فاصله مناسب، نام برند خود را در پایین و یا کنار آن درج کنید. در صورت طراحی لوگو به روش نوشتاری یا تصویری نیز باید عنصر اصلی لوگو را مرکز آن قرار دهید و ترجیحا از یک شکل هندسی به منظور سازماندهی و افزایش جلوه بصری لوگو استفاده نمایید.

  با انجام دقیق و صحیح این مراحل و رعایت نکات مربوط به طراحی هویت بصری می‌توانید یک لوگو خاص و به یاد ماندنی برای برند خود طراحی کرده و از آن به عنوان نماد تجاری کسب و کارتان استفاده نمایید.

  نمونه لوگوهای کیف و کفش طراحی شده در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی کیف و کفش در آرمکده را مشاهده کنید و جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  نمونه لوگوهای کیف و کفش طراحی شده در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو