گروه طراحان آرمکده

اصول طراحی لوگو حسابداری

آنچه در این مقاله می خوانید
اصول طراحی لوگو حسابداری

طراحی لوگو حسابداری از جمله اقدامات مهم حسابداران و شرکت‌های مالی در جهت برندسازی و جلب اعتماد مشتریان است. بدون طراحی یک لوگوی خاص و منحصر به فرد قادر به جلب توجه و اعتماد مشتریان و ترغیب آنان نسبت به استفاده از خدمات خود نخواهید بود؛ زیرا لوگو نقش حائز اهمیتی را در فرآیند برندسازی یک شرکت ایفا می‌کند. حسابداری از جمله مشاغل رایج و پرکاربردی است که دائما با اعداد و ارقام و البته پول سرکار دارد و شغلی که پول یکی از عناصر اصلی آن باشد، قطعا به جلب اعتماد مشتریان نیاز خواهد داشت. لوگو شرکت حسابداری در واقع معرف حوزه فعالیت آن به مخاطبان است که به یک مجموعه رسمیت و اعتبار می‌بخشد. طراحی لوگو یکی از بهترین روش‌های برندسازی ومعرفی حرفه‌ای یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی به مشتریان و جلب اطمینان آنها است. اما لوگوی خدمات حسابداری باید چگونه طراحی شود تا بتواند توجه مخاطبان را جلب کرده و آنان را نسبت به همکاری و یا استفاده از خدمات یک مجموعه ترغیب نماید؟ در ادامه این مطلب اهمیت طراحی لوگو حسابداری را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با مراحل طراحی یک لوگو خاص و حرفه‌ای برای یک شرکت خدمات مالی و حسابداری نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

چرا باید لوگو حسابداری طراحی کنیم؟

اگر به عنوان یک حسابدار مستقل و یا یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و حسابداری فعالیت می‌کنید، طراحی لوگو حسابداری یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای شغل شما است. همانطور که اشاره کردیم یک حسابدار همواره با پول، اعداد و ارقام سروکار دارد و دائما در حال حساب و کتاب و رسیدگی به امور مالی شرکت‌های مختلف است. اغلب شرکت‌ها جهت رسیدگی و مدیریت امور مالی خود به یک حسابدار نیاز دارند و شرکت‌های بسیاری نیز وجود دارند که ارائه دهنده خدمات مالی و حسابداری هستند. اما چه چیزی موجب جلب اعتماد مشتریان بالقوه و ترغیب افراد نسبت به استخدام یک حسابدار و یا استفاده از خدمات یک شرکت حسابداری خواهد شد؟

لوگو حسابداری یکی از عناصر تاثیرگذار بر تصمیم گیری افراد برای همکاری با یک حسابدار و یا عقد قرارداد با یک شرکت مالی و حسابداری است. زیرا لوگو به عنوان هویت بصری کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود و در واقع یکی از اولین مواردی است که افراد در مواجه با یک شرکت به آن توجه خواهند کرد. جلب اعتماد مهم‌ترین هدف کسب و کارهای مرتبط با امور مالی و حسابداری است زیرا در این مشاغل «پول» حرف اول را می‌زند و در شرایطی که افراد بخواهند حسابرسی مالی خود را یک شرکت بسپارند باید به آن مجموعه اعتماد کامل داشته باشند. طراحی حرفه‌ای لوگو حسابداری در ابتدا موجب جلب توجه افراد، ایجاد احساس مثبت و سپس جلب اعتماد آنان خواهد شد. بنابراین لوگو حسابداری نقش حائز اهمیتی را در فرآیند برندسازی، جلب اعتماد افراد، ایجاد تمایز از رقبا و رونق کسب و کار شما به عنوان یک حسابدار مستقل و یا یک شرکت حسابداری بزرگ ایفا می‌کند.

لوگو حسابداری

نکات مهم طراحی لوگو مالی و حسابداری

یک لوگو حسابداری باید بر اساس برخی اصول و قواعد خاص طراحی شود تا به خوبی بتواند معرف حوزه فعالیت شما به مخاطبان هدف باشد و توجه آنان را نیز جلب نماید. در این بخش مروری بر اصول طراحی لوگو حسابداری خواهیم داشت و نکات مهم طراحی یک لوگو خاص و جذاب را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

لوگو حسابداری باید ساده و قابل درک باشد

«سادگی» مهم‌ترین اصلی است که در هنگام طراحی لوگو حسابداری باید به آن توجه داشته باشید زیرا لوگوهای شلوغ و پیچیده موجب سردرگمی مخاطب شده و درک پیام لوگو را برای آنان دشوار می‌سازد. یک لوگو استاندارد باید طوری طراحی شود که مخاطب در نگاه اول قادر به درک معنا و مفهوم آن باشد تا بتواند با لوگو مربوطه ارتباط عاطفی برقرار کند. لوگوهای ساده به راحتی قادر به جلب توجه و اعتماد مخاطبان شده و آنان را نسبت به همکاری و یا استفاده از خدمات یک شرکت مالی و حسابداری ترغیب خواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید اولین گام در طراحی لوگو حسابداری را با موفقیت طی کنید، رعایت اصل سادگی جهت انتقال صحیح پیام لوگو به مخاطب را به عنوان اولین اولویت خود در نظر بگیرید.

طراحی لوگو مالی و حسابداری

لوگو حسابداری باید معرف حوزه فعالیت شما باشد

معرفی حوزه فعالیت از طریق لوگو یکی دیگر از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو حسابداری است که تاثیر بسزایی بر جلب توجه مخاطبان و ماندگاری لوگو شما در ذهن آنان خواهد داشت. مخاطب باید با دیدن لوگوی یک شرکت بتواند به سادگی و بدون دشواری، حوزه فعالیت آن را درک کند تا وارد مراحل بعدی از سفر مشتری (Customer Journey) یعنی برقراری ارتباط عاطفی و در نهایت همکاری با یک مجموعه مالی و حسابداری شود. برای معرفی حوزه فعالیت خود به مخاطبان هدف باید از نمادهای مرتبط با حسابداری در لوگو استفاده کنید تا افراد با دیدن این نمادها بتوانند دریابند که لوگوی پیش روی آنها لوگوی یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و حسابداری است. برای طراحی لوگو حسابداری از نمادهای مرتبط با حسابرسی و پول همچون ماشین حساب، تصویر سکه و یا اسکناس، نمودار میله‌ای و غیره استفاده کنید تا مخاطب با دیدن آن به سرعت قادر به درک حوزه فعالیت شما باشد.

لوگوی خدمات حسابداری

رنگ لوگو حسابداری باید به دقت انتخاب شود

انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از مراحل مهم طراحی لوگو حسابداری در نظر گرفته می‌شود که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری لوگو و برانگیختن احساسات مثبت در مخاطبان خواهد داشت. همانطور که می‌دانید رنگ‌ها عواطف مختلفی را در بیننده به وجود می‌آورند و به همین دلیل باید رنگ لوگو حسابداری خود را طوری انتخاب کنید تا مخاطب با دیدن آن احساساتی همچون اعتماد و آرامش خاطر را تجربه کند. رنگ‌هایی همچون آبی و سبز حس اطمینان و آرامش را به بیننده انتقال می‌دهند و معمولا در اکثر لوگوهای حسابداری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. زیرا آبی نمادی از امانت داری، صداقت و پاکی است و رنگ سبز نیز نمادی از ثروت بوده و ترکیب آنها در کنار یکدیگر می‌تواند پالت رنگی مناسبی برای طراحی لوگو حسابداری باشد.

بسیاری از شرکت‌ها نیز برای طراحی لوگو خود از ترکیب رنگی سیاه و سفید استفاده می‌کنند که این دو رنگ نیز برای طراحی لوگو شرکت حسابداری گزینه مناسبی محسوب می‌شوند؛ زیرا رنگ مشکی نمادی از اقتدار و جدیت است و رنگ سفید نیز نمادی از صداقت و پاکی است که ترکیب این دو رنگ متضاد در کنار یکدیگر منجر به خلق یک لوگوی تاثیرگذار و جذاب خواهد شد. نکته مهم دیگری که در ارتباط با رنگ لوگو حسابداری باید به آن توجه داشته باشید این است که برای طراحی لوگو از بیش از دو رنگ استفاده نکنید زیرا استفاده از رنگ‌های متعدد در لوگو موجب حواس پرتی مخاطبان و ایجاد عواطف و احساسات متضاد در آنان خواهد شد و از همه مهم‌تر آنکه تاثیر منفی بر جذابیت بصری لوگو خواهد داشت.

فونت لوگو حسابداری باید خوانا و ساده باشد

حسابداری در دسته مشاغل جدی و رسمی قرار دارد و لوگوی آن نیز باید متناسب با ارزش‌های این شغل طراحی شود. بسیاری از لوگوهای حسابداری به روش لوگوتایپ طراحی می‌شوند؛ یعنی نام شرکت به عنوان عنصر اصلی آن در نظر گرفته می‌شود و با فونتی مناسب و خوانا در وسط لوگو قرار می‌گیرد. در روش تایپوگرافی دیگر خبری از نماد مرتبط با حوزه فعالیت حسابداری نیست و نام شرکت، تنها عنصر تشکیل دهنده لوگو خواهد بود. از این رو باید فونتی را برای درج نام شرکت در وسط لوگو انتخاب کنید که کاملا خوانا و ساده باشد تا مخاطب به راحتی بتواند آن را بخواند و لوگوی شما را به خاطر بسپارد. با کمی دقت و توجه به لوگوهای حسابداری متوجه می‌شوید که اکثر این لوگوها با فونت‌های بولد و سنس سریف (Sans-Serif) طراحی شده‌اند و نام شرکت مربوطه نیز به راحتی در آنها قابل خواندن است. با استفاده از فونت‌های ساده دیگر دغدغه‌ای بابت اندازه و خوانایینام برند خود در موقعیت‌ها و پلتفرم‌های مختلف نخواهید داشت. بنابراین سعی کنید در صورت طراحی لوگو حسابداری به روش لوگوتایپ، فونت آن را ساده و خوانا انتخاب کنید تا ارزش و جذابیت لوگو حفظ شود.

اصول طراحی لوگو حسابداری

طراحی لوگو حسابداری به صورت لوگو ترکیبی

علاوه بر روش لوگوتایپ، دو روش لوگو تصویری و لوگو ترکیبی نیز برای طراحی لوگو حسابداری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در لوگو تصویری از یک نماد مرتبط همچون ماشین حساب به عنوان عنصر اصلی لوگو استفاده می‌شود که کلیت لوگو را تشکیل می‌دهد. اما در روش لوگو ترکیبی همانطور که از نام آن پیداست، دو روش لوگوتایپ و لوگو تصویری با یکدیگر ادغام شده و یک لوگوی جذاب برای حسابداری را خلق خواهند کرد. لوگو ترکیبی شاید بهترین روش برای طراحی لوگو شرکت مالی و حسابداری است که در عین جذابیت، حوزه فعالیت آن را به مخاطب معرفی کرده و نام شرکت را نیز در ذهن آنان ثبت خواهد کرد. برای طراحی لوگو تصویری باید نماد منتخب خود را در ابعاد مناسب در وسط لوگو قرار داده و سپس با رعایت فاصله استاندارد، نام شرکت حسابداری خود را با یک فونت ساده و کلاسیک در پایین آن بنویسید.

طراحی لوگو حسابداری با اشکال هندسی

برای طراحی لوگو حسابداری همچنین می‌توانید از اشکال هندسی نیز کمک بگیرید تا لوگویی جذاب‌تر و به یادماندنی‌تری خلق کنید. استفاده از اشکال هندسی همچون دایره و یا مربع در طراحی لوگوی خدمات مالی و حسابداری بسیار رایج است زیرا این دو شکل نمادی از اعتماد، امنیت، حمایت و اقتدار هستند که احساسات مثبتی را در بیننده به وجود می‌آورند. بنابراین استفاده از این اشکال به شما کمک می‌کند تا بسیار سریع‌تر و راحت‌تر بتوانید از طریق لوگو توجه و اعتماد مخاطبان هدف را جلب کرده و آنان را با خود همراه سازید. طراحی لوگو در واقع نوعی روش برقراری ارتباط غیر کلامی مشاغل با مخاطبان است که تاثیر بسزایی بر میزان جذب مشتری و ادامه حیات یک شرکت در عرصه رقابت با رقبا خواهد داشت.


طراحی لوگو با اشکال هندسی


با رعایت این نکات ساده اما کلیدی می‌توانید یک لوگو حسابداری خاص و به یادماندنی برای خود و یا یک شرکت‌ خدمات مالی طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کار خود استفاده کنید. یک لوگوی حرفه‌ای و جذاب به شرکت شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد و به راحتی توجه و اعتماد مخاطبان را جلب خواهد کرد. بنابراین از تاثیرات مثبت طراحی لوگو بر رونق و پیشرفت شرکت خدمات مالی و حسابداری خود غافل نشوید و با توجه به نکات بالا یک لوگوی منحصر به فرد برای مجموعه خود خلق کنید.

نمونه طراحی لوگو حسابداری در آرمکده

گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو حسابداری در آرمکده را مشاهده کنید و برای طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.

نمونه طراحی لوگو حسابداری در آرمکده نمونه لوگو حسابداری

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر