آنچه در این مقاله میخوانید

  اصول طراحی لوگو صرافی

  اصول طراحی لوگو صرافی

  صرافی از جمله مشاغل مهم و پر متقاضی است که در زمینه معاملات ارزی فعالیت دارد و «اعتمادسازی» در آن حرف اول را می‌زند. لوگو صرافی یکی از مهم‌ترین پیش نیازهای این شغل محسوب می‌شود و می‌تواند اعتماد معامله گران را جلب نماید. اما چطور و چگونه؟ لوگو به عنوان هویت بصری یک کسب و کار در نظر گرفته می‌شود و به آن رسمیت و اعتبار می‌بخشد. زمانی که برای شکل گیری هویت و شخصیت کسب و کار خود اقدامات لازم از جمله طراحی لوگو و یا انتخاب نام تجاری را انجام دهید؛ به راحتی می‌توانید توجه مخاطبان هدف را جلب نمایید و آنان را نسبت به استفاده از خدمات خود ترغیب کنید. شغل صرافی نیز به منظور جلب اعتماد مشتریان حتما باید دارای یک لوگوی اختصاصی باشد تا از طریق آن بتواند خود را از سایر صرافی‌ها متمایز سازد. بنابراین طراحی لوگو برای صرافی یک ضرورت است و هویت آن را شکل می‌دهد. در ادامه این مطلب مزایای طراحی لوگو صرافی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با مهم‌ترین نکات جهت خلق یک لوگوی خاص و منحصر به فرد نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  طراحی لوگو برای صرافی چه اهمیتی دارد؟

  صرافی به عنوان یک کسب و کار معامله محور در نظر گرفته می‌شود که حجم معاملاتی روزانه در آن بسیار بالا است. صرافی‌ها مبادلات ارزهای رایج دنیا را انجام می‌دهند که دارای دو نوع صرافی فیزیکی و صرافی دیجیتال هستند. صرافی‌های فیزیکی خرید و فروش نقدی ارزها را انجام می‌دهند و صرافی‌های دیجیتال یا آنلاین نیز مبادلات ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام می‌دهند. با این حال تفاوتی ندارد که در کدام نوع صرافی مشغول فعالیت هستید، آنچه که اهمیت دارد این است که برای صرافی خود یک شخصیت و هویت مستقل تعریف کنید. طراحی لوگو صرافی به راحتی این مسئولیت مهم را برای شما انجام داده و اعتماد مشتریان را جلب خواهد کرد.

  همانطور که اشاره کردیم، اعتماد در این شغل بسیار مهم است زیرا افراد برای انجام معاملات به دنبال صرافی‌های معتبر هستند تا بتوانند با خیال آسوده ارزهای خود را مبادله کنند. با طراحی لوگو برای صرافی خود می‌توانید حس اعتماد و اطمینان را در مشتریان به وجود آورید. تمامی صرافی‌های رسمی و معتبر دارای لوگوی اختصاصی هستند تا از طریق آن بتوانند خود را از سایرین متمایز ساخته و اعتبار لازم در بازار را نیز بدست آورند. بنابراین با طراحی لوگو صرافی می‌توانید خود را به عنوان یک مجموعه قابل اعتماد و معتبر به مشتریان معرفی کرده و آنان را نسبت به انجام معاملات بعدی با صرافی خود نیز ترغیب نمایید.

  نکات مهم طراحی لوگو صرافی

  طراحی لوگو صرافی ارز دیجیتال یا لوگو صرافی فیزیکی نیز مانند طراحی لوگو برای سایر مشاغل باید با رعایت برخی نکات و استانداردها انجام شود تا بتواند تاثیرگذار باشد و حس اعتماد را در مخاطب به وجود آورد. برخی از نکات ساده اما مهمی که در فرآیند طراحی لوگو صرافی باید به آنها توجه داشته باشید شامل:

  استفاده از نمادهای مرتبط

  همانطور که اشاره کردیم، صرافی شغلی معامله محور محسوب می‌شود که با پول نقد و یا ارزهای دیجیتال در ارتباط است. بنابراین برای طراحی لوگو صرافی می‌توانید از نمادهای مرتبط با این شغل همچون تصویر دلار و یا سکه استفاده کنید. برای طراحی لوگو صرافی دیجیتال نیز معمولا از نمادهای انتزاعی و یا اشکال هندسی همچون لوگو دایره ای یا لوگو مثلثی استفاده می‌شود. بنابراین با انتخاب یک نماد مناسب و مرتبط می‌توانید علاوه بر جلب اعتماد مشتریان، حوزه فعالیت خود را نیز به آنان معرفی کرده و لوگوی خود را برای مخاطبان هدف، قابل شناسایی کنید.

  طراحی لوگو صرافی

  رعایت سادگی

  حفظ سادگی لوگو صرافی مهم‌ترین نکته‌ای است که برای طراحی آن باید در نظر داشته باشید تا بتوانید لوگویی ماندگار و خاص برای کسب و کار خود خلق کنید. به یاد داشته باشید که مخاطبان بسیار سریع و راحت با لوگوهای ساده ارتباط برقرار کرده و آنها را به خاطر می‌سپارند. لوگوهای شلوغ معمولا حس مثبتی را در بیننده به وجود نمی‌آورند و خیلی سریع از یاد خواهند رفت. بنابراین برای طراحی یک لوگوی جذاب و ماندگار باید آن را در نهایت سادگی اما زیبایی طراحی کنید. سادگی در طراحی لوگو به معنای آن است که از یک نماد ساده اما مرتبط استفاده کرده و آن را با سایر عناصر طراحی همچون تایپوگرافی ترکیب نمایید. بسیاری از لوگوهای صرافی مشهور دنیا همچون صرافی بایننس و یا کوینکس برای طراحی لوگوی خود از یک نماد انتزاعی ساده و ترکیب آن با عنصر تایپوگرافی استفاده کرده‌اند. این لوگوها در عین سادگی بسیار جذاب و ماندگار هستند و به عنوان نماد اصلی و هویت بصری این صرافی‌های بزرگ و معتبر دنیا شناخته می‌شوند. بنابراین راز خلق یک لوگوی درخشان و ماندگار نه تنها برای صرافی بلکه برای تمامی مشاغل، رعایت اصل سادگی است.

  تایپوگرافی

  طراحی لوگو با روش تایپوگرافی یکی از شیوه‌های طراحی کم ریسک و رایج در طراحی لوگو به خصوص طراحی لوگو صرافی شناخته می‌شود. این روش می‌تواند به تنهایی و یا در کنار یک نماد ساده مورد استفاده قرار گیرد و هویت بصری صرافی شما را خلق کند. انتخاب فونت مناسب و خوانا مهم‌ترین نکته‌ای است که در هنگام استفاده از روش تایپوگرافی باید به آن توجه داشته باشید زیرا در این شیوه از طراحی، فونت پایه و اساس لوگو را تشکیل می‌دهد و در نگاه اول توجه مخاطب را به خود جلب خواهد کرد. بنابراین فونت منتخب شما باید ساده و خوانا باشد تا مخاطب به راحتی قادر به خواندن آن باشد. استفاده از فونت‌های فانتزی برای طراحی لوگو صرافی از ارزش و اعتبار آن می‌کاهد و قادر به جلب اطمینان و توجه مخاطبان نخواهد بود. فونت‌های ناخوانا نه تنها برای طراحی لوگو مناسب نیستند بلکه موجب سلب اعتماد مشتریان نیز خواهند شد. بنابراین در انتخاب فونت لوگوی خود دقت کافی داشته باشید تا بتوانید توجه و اعتماد مخاطبان را جلب نمایید.

  لوگو برای صرافی

  رنگ لوگو

  انتخاب رنگ مناسب لوگو یکی دیگر از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام طراحی لوگو صرافی باید به آن توجه داشته باشید. برای طراحی لوگو صرافی بهتر است از یک یا دو رنگ استفاده کنید و برای انتخاب رنگ مناسب نیز باید روانشناسی رنگ‌ها را مد نظر داشته باشید. زیرا هر رنگ‌ها دارای انرژی خاصی هستند و عواطف و احساسات خاصی را در بیننده به وجود می‌آورند. لوگو صرافی می‌بایست حس اعتماد و اطمینان را به مخاطب انتقال دهد؛ پس باید رنگی را انتخاب کنید که این احساس را در مخاطب به وجود آورد. رنگ آبی احساساتی همچون اعتماد، وفاداری و امنیت را به بیننده منتقل می‌کند و برای لوگو صرافی نیز گزینه مناسبی محسوب می‌شود. به طور کلی بهتر است برای طراحی لوگوی صرافی خود از رنگ‌های مکمل و متضاد استفاده کنید تا بتوانند در نگاه اول توجه مخاطب را جلب کنند. ترکیب دو رنگ مشکی و سفید نیز برای صرافی مناسب است و اعتبار آن را حفظ می‌کند. در نتیجه باید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که علاوه بر جلب توجه بیننده بتوانند تمامی جزئیات و المان‌های لوگو را به خوبی نمایش دهند.

  طراحی به روز و منحصر به فرد

  همانطور که اشاره کردیم، لوگوی هر کسب و کار به عنوان هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود و به همین دلیل است که برای طراحی آن باید به اصول و استانداردهای طراحی لوگو توجه داشته باشید. هر کسب و کار در طول دوران فعالیت و به منظور حفظ اعتبار خود بهتر است از یک لوگو استفاده کند؛ زیرا تغییر و طراحی مجدد لوگو علاوه بر هزینه‌بر بودن، تاثیر منفی بر مخاطبان خواهد داشت. بنابراین لوگوی شما باید طوری طراحی شود که در طول زمان، جذابیت بصری خود را از دست ندهد و همچنان جذاب و خاص باشد. به همین دلیل است که باید اصل سادگی را در طراحی لوگو صرافی رعایت کنید زیرا لوگوهای ساده و مینیمال هیچگاه جذابیت خود را از دست نمی‌دهند و همواره خاص و منحصر به فرد هستند. استفاده از روش‌های طراحی موقتی و زودگذر همچون طراحی سه بعدی و یا متحرک شاید در یک بازه زمانی کوتاه، جذاب باشد اما پس از مدت کوتاهی تکراری شده و دیگر جذابیت اولیه خود را ندارند. پس بهتر است لوگویی طراحی کنید که در گذر زمان نیازی به ایجاد تغییرات بنیادین و یا طراحی مجدد نداشته و همواره به روز باشد.

  امکان چاپ بر سطوح مختلف

  نکته مهمی دیگری که برای طراحی لوگو صرافی باید به آن توجه داشته باشید، قابلیت چاپ بر روی سطوح مختلف و در سایزهای کوچک و بزرگ است. لوگو برای صرافی تنها به منظور استفاده در محیط داخلی نیست و باید از آن در موقعیت‌های دیگری همچون شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت، وب سایت، تمبر، بنرهای تبلیغاتی و غیره نیز استفاده کنید. اگر لوگوی شما لوگویی شلوغ و پیچیده باشد، قابلیت چاپ بر روی سطوح مختلف و یا تغییر سایز را نخواهد داشت؛ زیرا در این صورت جذابیت بصری آن تحت تاثیر قرار می‌گیرد و جزئیات لوگو نیز قابل نمایش نخواهند بود. بنابراین از به کار بردن عناصر اضافی و غیرضروری در لوگوی خود اجتناب کنید و آن را در کمال سادگی طراحی نمایید تا در صورت تغییر سایز، هیچگونه تغییری در شکل ظاهری لوگو ایجاد نشود.

  استفاده از نام صرافی

  لوگو بسیاری از صرافی‌های مهم و مطرح دنیا با استفاده از نام آنها طراحی شده است که آن را به طور کلی از رقبا متمایز می‌سازد. زیرا نام هر صرافی یک نام خاص و منحصر به فرد است که توسط صرافی دیگری مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. بنابراین می‌توانید با انتخاب فونت و رنگ مناسب، لوگو صرافی خود را طراحی کنید و یک نماد مرتبط و کوچک همچون نماد دلار و یا سکه نیز در کنار آن قرار دهید. استفاده از حرف اول نام صرافی نیز با ترکیب یک نماد یا اشکال هندسی نیز روش دیگری است که در طراحی لوگو برای صرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  با در نظر داشتن این نکات ساده اما کاربردی می‌توانید یک لوگو منحصر به فرد و خاص برای صرافی خود طراحی کرده و از آن به عنوان آرم و نماد اصلی کسب و کار خود استفاده نمایید.

  نمونه طراحی لوگو صرافی در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو صرافی در آرمکده را مشاهده کنید و برای طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.

  نمونه طراحی لوگو صرافی در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو