گروه طراحان آرمکده

طراحی لوگو داروخانه

آنچه در این مقاله می خوانید
طراحی لوگو داروخانه

داروخانه از جمله مشاغل خدماتی مهم است که به دلیل حجم بالای تقاضا و تعداد رقبا باید به صورت اختصاصی برندسازی شود. طراحی لوگو داروخانه و انتخاب نام مناسب نیز به عنوان اقدامات اولیه در جهت برندسازی این شغل در نظر گرفته می‌شوند. از آنجایی که داروخانه‌ها به عنوان مراکز ارائه خدمات مربوط به سلامت در نظر گرفته می‌شوند پس لوگوی آنها نیز باید دارای ارتباط معنایی با سلامت و دارو باشد. آرم داروخانه و یا لوگوی داروخانه دامپزشکی باید طوری طراحی شود که مخاطب در نگاه اول و بدون دشواری بتواند معنا و پیام آن را درک کند. از این رو طراحی لوگو دارویی و استفاده از المان‌های مرتبط با آن می‌تواند شما را در مسیر درستی از طراحی لوگوی داروخانه قرار دهد. البته استفاده از سایر المان‌ها و روش‌های طراحی لوگو نیز در ساخت لوگو داروخانه به کمک شما می‌آیند تا با ترکیب آنها با یکدیگر بتوانید لوگویی جذاب و ماندگار برای داروخانه خود طراحی نمایید. در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگو داروخانه را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با چندین نمونه طراحی لوگو داروخانه در آرمکده نیز آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید.


برای طراحی سایت خود می‌توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.


اهمیت طراحی لوگو برای داروخانه

داروخانه در دسته مشاغل پرمتقاضی و البته مهم قرار دارد که با سلامت افراد جامعه در ارتباط است. از این رو در هر خیابان دست کم دو داروخانه وجود دارد تا نیازها و خواسته‌های مردم را برآورده سازند. در نزدیکی مراکز درمانی همچون مطب‌ها، کلینیک‌ها و بیمارستان‌ها نیز معمولا چندین داروخانه در کنار یکدیگر قرار دارند که فضای رقابتی سنگینی میان آنها حاکم است. به همین دلیل طراحی لوگو داروخانه در این فضا از اهمیت بالایی برخوردار است و شما را از سایر داروخانه‌های مجاور و رقیب متمایز می‌سازد. داروخانه شما با داشتن یک نام اختصاصی و لوگویی منحصر به فرد و خاص، صاحب هویتی مستقل می‌شود و توسط متقاضیان و مشتریان نیز به رسمیت شناخته خواهد شد.

داروخانه‌ای که دارای نام مشخص و لوگو نباشد قطعا قادر به جلب توجه و اعتماد مشتریان نخواهد بود؛ زیرا هویت خاصی ندارد و نمی‌تواند افراد را نسبت به خرید و مرتفع ساختن نیازهایشان ترغیب نماید. لوگو داروخانه نقش حائز اهمیتی را در فرآیند برندسازی، جلب توجه افراد و ایجاد تمایز در محیط‌های رقابتی ایفا می‌کند و ارزش و اعتبار خاصی به یک داروخانه می‌بخشد. بنابراین اگر صاحب یک داروخانه هستید و می‌خواهید هویت مشخصی برای آن تعریف کنید، قدم اول طراحی یک لوگو جذاب و مرتبط است تا بتوانید از آن در فرآیند برندسازی استفاده نمایید. لوگو داروخانه هویت بصری آن است که در صورت طراحی حرفه‌ای و استاندارد می‌تواند توجه مخاطب را به خود جلب کرده و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن آنان به وجود آورد.

طراحی لوگو برای داروخانه


اصول طراحی لوگو داروخانه

طراحی لوگو داروخانه دارای برخی اصول و استانداردهای مشخص است که پیش از اقدام به طراحی باید به آنها توجه داشته باشید. با در نظر داشتن این نکات می‌توانید لوگویی خاص و جذاب طراحی کنید و از آن به عنوان هویت بصری داروخانه خود استفاده نمایید. مهم‌ترین اصول طراحی لوگو داروخانه شامل:


انتخاب روش طراحی

انتخاب روش طراحی اولین قدم برای شروع طراحی لوگو داروخانه است که شما را در مسیر اصلی طراحی قرار می‌دهد. برای طراحی لوگو داروخانه و یا طراحی لوگو داروسازی می‌توانید از سه روش لوگو نوشتاری، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی استفاده کنید که هر سه روش برای طراحی آرم داروخانه مناسب هستند و خروجی‌های درخشانی خواهند داشت.
لوگو نوشتاری یا لوگوتایپ همانطور که از نام آن پیداست به لوگویی اشاره دارد که به سبک نوشتاری طراحی می‌شود. لوگوتایپ داروخانه می‌تواند با استفاده از نام کامل و یا حرف اول نام آن طراحی شود. لوگو تصویری نیز با استفاده از نشانه‌ها و نماهای تصویری و البته مرتبط طراحی می‌شود تا بتواند حوزه فعالیت مشاغل را با ترسیم یک شکل به مخاطب معرفی کند. لوگو ترکیبی نیز تلفیقی از دو روش طراحی نوشتاری و تصویری است که به عنوان یکی از رایج‌ترین سبک‌های طراحی لوگو داروخانه شناخته می‌شود.


استفاده از نمادهای مرتبط

استفاده از نمادهای مرتبط با داروخانه بهترین روش برای برندسازی موفق و معرفی حوزه فعالیت خود به مخاطب است. لوگو داروخانه‌ را می‌توانید با استفاده از نمادهایی همچون دارو (معمولا کپسول)، علامت به اضافه (+) و یا قلب طراحی کنید که تا برای مخاطبان عام، گویا و مشخص باشد. با این حال اکثر طراحان برای طراحی لوگو داروخانه از تصویر یک مار تنیده شده در اطراف یک جام یا عصا استفاده می‌کنند. مار بر اساس دو داستان قدیمی یونانی نمادی از بهداشت، سلامتی، حیات و علم پزشکی است. اما طیف گسترده‌ای از افراد ممکن است با این نماد و مفهوم مار در پزشکی آشنایی نداشته باشند و نتوانند با لوگو داروخانه شما ارتباط برقرار کنند. بنابراین استفاده از نمادهای رایج‌تر و ساده‌تر انتخاب هوشمندانه‌تری برای طراحی لوگوی داروخانه محسوب می‌شود. برای طراحی لوگو داروخانه دامپزشکی نیز می‌توانید از تصویر حیوانات به همراه نمادی از دارو استفاده کنید.


آرم داروخانه

 


انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ لوگو داروخانه موضوع بسیار مهمی است که تاثیر بسزایی بر جلب توجه مخاطبان خواهد داشت. رنگ‌ها احساسات متفاوتی را در افراد ایجاد می‌کنند و بر درک و ایجاد تصویر ذهنی آنها از لوگو نیز تاثیرگذار هستند. اما برای طراحی لوگو داروخانه بهتر است از رنگ‌هایی همچون آبی، سبز و یا قرمز استفاده کنید تا بیشترین میزان تاثیرگذاری را بر مخاطب داشته باشد. رنگ‌های سبز و آبی احساسات مثبتی را در بیننده به وجود می‌آورند و به طور کلی رنگ‌های مثبت و آرامش بخشی هستند. رنگ قرمز نیز به سرعت قادر به جلب توجه مخاطب است و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای آرم داروخانه خواهد بود. استفاده از ترکیب رنگ‌هایی همچون «آبی و قرمز»، «سبز و قرمز» و «آبی و سبز» نیز ایده جالبی برای طراحی لوگوی داروخانه است که تاثیرگذاری لوگوی شما را دو چندان خواهد کرد.

ساخت لوگو داروخانه


فونت خوانا و ساده

استفاده از فونت مناسب و خوانا نیز یکی دیگر از اصول طراحی لوگو داروخانه است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری لوگو و جلب توجه بیننده دارد. فونتی که برای لوگوتایپ داروخانه استفاده می‌کنید باید ساده باشد تا مخاطب به راحتی بتواند آن را بخواند و نام داروخانه شما را به خاطر بسپارد. اهمیت استفاده از فونت ساده در طراحی لوگو نوشتاری بسیار بیشتر از لوگو تصویری است زیرا در این صورت فونت منتخب شما به عنوان اصلی‌ترین المان لوگو در نظر گرفته می‌شود و تمام توجه مخاطب به آن معطوف خواهد شد. بنابراین فونتی را برای لوگوی خود انتخاب کنید که خواندن آن برای مخاطب ساده و آسان باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فونت لوگو روی لینک کلیک کنید.طراحی ساده اما جذاب

رعایت اصل سادگی در طراحی لوگو داروخانه نیز مانند لوگو سایر کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا لوگوهای شلوغ و پرزرق و برق، احساسات منفی را در مخاطب به وجود می‌آورند. لوگوهای ساده ماندگار هستند و به خوبی در ذهن مخاطب ثبت می‌شوند. از طرفی دیگر نیز در گذر زمان نیازی به ویرایش و یا تغییر کلی لوگوی خود ندارید و می‌توانید از آن به عنوان لوگوی همیشگی و ماندگار داروخانه خود استفاده کنید. برای حفظ سادگی لوگو باید المان‌های آن را با ترتیب مناسب و رعایت فاصله استاندارد از یکدیگر در لوگو قرار دهید. یعنی در حالت ایده آل بهتر است نماد اصلی لوگو در قسمت بالا و نام داروخانه نیز با فونت ساده در پایین آن و با رعایت فاصله مناسب نوشته شود.


طراحی لوگو داروسازی

 


طراحی لوگو به صورت وکتور

طراحی وکتور لوگو داروخانه نیز نکته مهم دیگری است که در هنگام طراحی باید به آن توجه داشته باشید. وکتور یکی از روش‌های رایج برای طراحی لوگو است که تصویر لوگو در آن با استفاده از نقطه و منحنی‌های متصل به یکدیگر ساخته می‌شود. ویرایش راحت و آسان به عنوان مهم‌ترین مزیت طراحی لوگو به روش وکتور شناخته می‌شود زیرا لوگو در محیط‌های مختلفی همچون بنرهای تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل باید قابلیت ویرایش و تغییر سایز را داشته باشد. لوگوهای وکتور به راحتی قابل ویرایش هستند و به سادگی می‌توانید سایز آنها را بدون افت کیفیت، تغییر دهید و در محیط‌های مختلف استفاده کنید.
با رعایت این نکات ساده اما کاربردی می‌توانید لوگو داروخانه خود را به صورت حرفه‌ای طراحی کنید و خود را از رقبا متمایز سازید.

طراحی لوگو دارویی


نمونه طراحی لوگو داروخانه در آرمکده

گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو داروخانه در آرمکده را مشاهده کنید و برای طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.


نمونه طراحی لوگو داروخانه در آرمکده

نمونه طراحی لوگو پزشکی را با کلیک بر روی لینک مشاهده کنید.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر