آنچه در این مقاله میخوانید

  شرکت های برتر طراحی لوگو

  شرکت های برتر طراحی لوگو

  هر کسب و کاری به یک لوگو یا نشان تجاری نیاز دارد؛ چرا که این علائم تجاری تمامی اطلاعاتی که مخاطبین نیاز دارند را درباره‌ی فعالیت و اهداف کسب و کار در اختیارشان قرار می‌دهند و تصمیم‌گیری را برای آن‌ها ساده‌تر می‌کنند. 

  در نگاه اول این علائم چند شکل و طرح ساده به نظر می‌رسند که به انواع روش‌ها برند شما را به سایرین معرفی می‌کنند. برای مثال با نگاه کردن به لوگو یک بستنی فروشی، می‌توانید شکل بستنی و نام آن را تشخیص دهید؛ یا مثلا خطوط سیاه و سفیدی که در کنار هم شکل یک پاندا را به شما نمایش می‌دهند این ایده را به سرتان می‌اندازند که شاید این لوگو متعلق به یکی از سازمان‌های حفاظت از گونه‌های نادر حیات وحش باشد. 

  البته در برخی موارد نیز کسب و کارها از شکل‌های پیچیده‌تر و نامفهومی کمک می‌گیرند که به طرز عجیبی روی مخاطبین تاثیر می‌گذارد، برای مثال لوگوی پپسی کولا با وجود شکل نامفهومش حس خنکی، تازگی و طراوت را به شما منتقل می‌کند. شاید با خواندن این خطوط به این فکر می‌کنید که یک لوگو در عین سادگی تاثیر زیادی دارد. 

  شرکت های برتر طراحی لوگو

  باید بگوییم که کاملا درست فکر می‌کنید، اما ایجاد این تاثیر کار ساده‌ای نیست و به مهارت و خلاقیت فراوان نیاز دارد. به همین سبب کسب‌وکارهای موفق همیشه از کمک یک طراح لوگو حرفه‌ای یا شرکت های برتر طراحی لوگو استفاده می‌کنند. 

  کشور ما نیز به عنوان مهد پرورش هنرمندان مختلف، پر از طراحان لوگوی حرفه‌ای است که می‌توانند در مسیر موفقیت شما همراهی‌تان کنند. اما اگر نمی‌دانید چطور باید به این طراحان خلاق و با استعداد دسترسی پیدا کنید، بد نیست به شرکت های برتر طراحی لوگو که در ادامه معرفی کرده‌ایم سَری بزنید.

  چرا باید لوگو طراحی کنیم؟

  چرا باید برای کسب و کارمان لوگو طراحی کنیم؟ این سوالی است که معمولا بسیاری از صاحبین کسب و کار با شنیدن نام شرکت های برتر طراحی لوگو، از خود می‌پرسند. خب دلایل زیادی برای این کار وجود دارد که هر یک به نوبه‌ی خود ارزش و اعتبار برندتان را افزایش می‌دهند. برای مثال:

  - لوگوها به شناخته شدن برندتان کمک می‌کنند: لوگوها فقط یک تصویر یا آرم ساده نیستند، آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و فواید زیادی برای کسب و کارتان به ارمغان می‌آورند. آن‌ها همچون نام برندتان، یکی از عوامل شناسایی کسب و کار شما توسط سایرین هستند.

   این تصاویر اغلب به نحوی طراحی می‌شوند که به سادگی به ذهن سپرده شوند و از اشکال و رنگ‌هایی استفاده می‌کنند که احساسات گوناگونی را در مخاطبین بیدار می‌کنند. بنابراین با تحریک این حس‌ها و جای گرفتن در حافظه، برند شما با یک نگاه و بدون ذره‌ای تلاش توسط مخاطبین شناسایی می‌شود. 

  همه‌ی ما لوگوی شرکت مینو یا آدمک سبزرنگ شیبا را از صد فرسخی شناسایی می‌کنیم و برای یادآوری این برندها نیازی به خواندن نام‌شان نداریم.

  - این آرم‌های تجاری ابزاری برای متمایز کردن شما از رقبا هستند. وظیفه‌ی دیگری که لوگوها بر عهده دارند، متمایز کردن شما در میان سایر رقبا و هم صنفی‌هاست. یک لوگوی حرفه‌ای که با کمک طراحان شرکت های برتر طراحی لوگو، طراحی و تولید شده باشد، آن‌قدر تاثیر‌گذار است که می‌تواند یک برند را در میان هزاران و حتی میلیون‌‌ها برند دیگر برجسته کند. 

  بهترین شرکت های طراحی لوگو در ایران

  صدها شرکت تولید لوازم بهداشتی در این کشور مشغول به فعالیت هستند اما تنها برندهایی همچون داروگر با نشان نخل طلایی یا ابر کارتونی گلرنگ به‌خوبی در میان سایرین قابل شناسایی هستند و اگر شما بخواهید لوگوی هر برند بهداشتی را نام ببرید قطعا این دو مورد در فهرست لوگوهای شما قرار خواهند داشت.

  - اهداف و هویت برندتان را برای مخاطبین به نمایش می‌گذارند: لوگوها از شکل‌های هندسی، خطوط، حروف و رنگ‌های گوناگونی تشکیل می‌شوند که هر یک از این علائم و نشانه‌ها می‌توانند به شیوه‌ی خاصی روی ناخودآگاه مخاطبین‌تان تاثیر داشته باشند. 

  هر یک از این المان‌ها معنا و مفهوم به‌خصوصی را منتقل می‌کنند و استفاده‌ی هوشمندانه از آن‌ها در طراحی لوگو موجب می‌شود تا پیام و حس و حال برندتان به مخاطب منتقل شود. برای مثال استفاده از خطوط دایره مانند مفاهیمی همچون اتحاد، همدلی و دوستی را به ذهن متبادر می‌کند و رنگ‌هایی همچون قرمز یا مشکی، قدرت و استحکام را نشان می‌دهند. بنابراین لوگوها با این روش داستان برندتان را بازگو می‌کنند.

  - توجه مخاطبین را به برند شما جلب می‌کنند: لوگوها تصاویر جذابی هستند و می‌توانند چشم و ذهن مخاطبین را به خود مشغول کنند. به همین خاطر پیش از نام کسب و کار یا هر المان هویتی دیگری به چشم می‌خورند و می‌توانند جلب توجه کنند. بنابراین احتمال پر شدن مغازه‌ای که یک لوگوی حرفه‌ای دارد از سایر مغازه‌ها بیشتر است. مشتری بیشتر، فروش بالاتر.

  - حرفه‌ای بودن و اعتبارتان را به مخاطبین نشان می‌دهند: همه‌ی برندهای معتبر دنیا برای خود لوگویی خاص و منحصر به‌فرد دارند که آن‌ها را در بین سایرین متمایز می‌کند. هنگامی که برای کسب وکارتان ارزش قائل باشید، برای معرفی دقیق‌تر و بهتر خود به مخاطبین وقت و هزینه صرف و برای این کار تلاش می‌کنید. 

  مخاطبین نیز این موضوع را درک می‌کنند و لوگوها را نوعی ابزار ارزش‌گذاری و نشان اعتبار برندتان در نظر می‌گیرند. به همین خاطر می‌توانند بیش از سایرین به برند شما اطمینان کنند.

  استفاده از طراحی‌ لوگو رایگان چه مشکلاتی را به همراه دارد؟

  سایت‌ها و شرکت‌های بسیاری هستند که ادعای طراحی لوگوی رایگان دارند یا امکاناتی را برایتان فراهم می‌آورند که خودتان بتوانید به‌صورت آنلاین و با کمک ابزارهای محدود لوگوی موردنظرتان را طراحی کنید.

   شاید در نگاه اول این موضوع بسیار هیجان‌انگیز به نظر برسد و با خود بگویید که چه چیزی بهتر از یک لوگوی رایگان! اما واقعیت این است که اغلب لوگوهای رایگان مُفت گران هستند و استفاده از آن‌ها کسب وکارتان را با مشکلات متعددی مواجه می‌سازد. از میان این مشکلات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  - برند شما پس از مدتی با یک لوگوی بی‌کیفیت و سطح پایین شناخته می‌شود که این موضوع از اعتبار کسب‌وکارتان کم می‌کند.

  - بسیاری از این لوگوهای رایگان از الگوهای یکسانی استفاده می‌کنند و احتمال شبیه شدن لگوی شما به بخش عظیمی از لوگوهای موجود در بازار بالا می‌رود.

  - محدودیت‌های این نوع از طراحی لوگو خلاقیت را از شما می‌گیرد و دستتان را در طراحی تنگ می‌کند.

  - اغلب این لوگوهای رایگان دارای کیفیت و ابعاد استانداردی نیستند و نمی‌توان از آن‌ها در هر پلتفرمی استفاده کرد.

  - با استفاده از این لوگوها حتی اگر برترین برند در حوزه‌‌ی فعالیت خود باشید وجه تمایزی با رقبایتان نخواهید داشت.

  چگونه یک شرکت طراحی لوگو خوب پیدا کنیم؟

  پیدا کردن یک شرکت خوب از بین شرکت های برتر طراحی لوگو کار چندان سختی نیست، با این حال به دلیل افزایش شرکت‌های طراحی لوگو و سایت‌های مربوط به این کار، تشخیص شرکت های برتر طراحی لوگو کمی گمراه‌کننده به نظر می‌رسد. با این حال شما می‌توانید با توجه به چند نکته شرکت های برتر طراحی لوگو را شناسایی کنید و یکی از آن‌ها را برای طراحی لوگوی حرفه‌ای خود انتخاب نمایید.

  - سابقه‌ی کاری و داشتن نمونه کارهای موفق؛

  - داشتن شهرت و نظرات مثبت در میان کاربران واقعی؛

  - همکاری با طراحان لوگوی به نام و مشهور؛

  - بهره‌مندی از مشاوران طراحی؛

  - ارائه‌ی برنامه‌ی طراحی به‌صورت مرحله به مرحله و دقیق؛

  - گوش دادن به مشتریان و دریافت شرح دقیقی از اهداف و هویت برند.

  شرکت های طراحی لوگو در ایران

  با ۱۰ نمونه از شرکت های برتر طراحی لوگو آشنا شوید

  با استفاده از همین چند نکته شما به راحتی می‌توانید شرکت های برتر طراحی لوگو را شناسایی کنید. با این حال ما برای ساده‌تر کردن کار شما و کوتاه کردن فرآیند انتخاب طراح لوگو، ۱۰ نمونه از شرکت های برتر طراحی لوگو را به شما معرفی خواهیم کرد، این شما و این ۱۰ شرکت برتر طراحی لوگو در ایران:

  - آرمکده: شرکت آرمکده در تیر ماه سال ۱۳۹۰ و با هدف طراحی لوگو و هویت تجاری بر پایه‌ی استانداردهای جهانی شروع به کار کرد. این تیم حرفه‌ای با پیاده‌سازی ایده‌های نوین و خلق بیش از ۵۰۰ لوگوی حرفه‌‌ای و موفق در ایران، تنها در عرض ۴ سال تبدیل به یکی از ۱۰ شرکت برتر طراحی لوگو شد. امروزه آرمکده با تیمی مجرب و تمرکز بر رضایت مشتریان به تولید و خلق لوگوهای حرفه‌ای، ایجاد هویت بصری برند، انتخاب نام تجاری، بازسازی لوگو و طراحی وب‌سایت می‌پردازد.

  - بیزگو: شرکت بیزگو دومین انتخاب شما در میان ۱۰ شرکت برتر طراحی لوگو است. این شرکت با بیش از ۱۰۰۰ نمونه‌ طراحی لوگو انتخاب را برایتان ساده‌تر می‌کند. بهره‌مندی از تیم طراحی لوگوی حرفه‌ای و ارائه‌ی روش‌های گوناگون پرداخت هزینه‌ی طراحی موجب شده است تا استفاده از خدمات این تیم گرافیکی خلاق و جوان با سادگی هرچه تمام‌تر انجام شود.

  - سه سوت وب: شرکت سه سوت وب که پیش از هرچیز با طراحی سایت و رابط کاربری پا به عرصه‌ي فعالیت گذاشت، می‌تواند سومین انتخاب شما از فهرست شرکت های برتر طراحی لوگو باشد. شما مي‌توانید تمامی کارهای گرافیکی خود اعم از طراحی سایت و طراحی لوگوی خود را به این شرکت بسپارید.

  - میزفا: شرکت برترِ دیگر در زمینه‌ی طراحی لوگو میزفا است که نمونه‌ کارهای مطرح زیادی دارد. شما می‌توانید برای دیدن نمونه‌های لوگوی این گروه به وب‌سایت میزفا مراجعه کنید و از مشاوره‌ی تیم حرفه‌ای آن نیز بهره‌مند شوید.

  - لوگو ایران: لوگو ایران نیز همچون شرکت سه سوت وب با طراحی وب‌سایت شروع به کارکرد، اما طولی نکشید که حوزه‌ی کاری خود را با کمک طراحان حرفه‌ای لوگو گسترش داد و تبدیل به یکی از شرکت های برتر طراحی لوگو در ایران شد.

  - لوگو دیزاین: لوگو دیزاین یک شرکت طراحی لوگوی واسطه است که با ایجاد یک پل ارتباطی شما را به طراحان خلاق و حرفه‌ای متصل می‌سازد. شما مي‌توانید با استفاده از مشاوره‌های این شرکت و کمک گرفتن از پیشنهادات آنان بهترین طراح لوگو را متناسب با سلیقه و بودجه‌ی خود به استخدام درآورید.

  - لوگاستر: logaster نیز یکی دیگر از شرکت‌های برتر بین المللی در زمینه‌ی طراحی لوگو است که همچون لوگو دیزاین، طراحان لوگوی حرفه‌ای را به شما معرفی می‌کند. وب‌سایت این شرکت پلتفرم ساده ای دارد که کار کردن با آن راحت است.

  - طراحی آنلاین: طراحی آنلاین همانطور که از نامش پیداست یک شرکت آنلاین در زمینه‌ی طراحی لوگوی حرفه‌ای است که شهرت خود را با ارائه‌ی خدمات خوب به مشتریان به دست آورده است. این شرکت با همراهی تیمی جوان و خلاق آماده‌ی طراحی لوگوهای شماست.

  - ایده پردازان: شرکت ایده پردازان یک آژانس خلاقیت است که قصد دارد با طراحی لوگوهای حرفه‌ای و انجام پروژه‌های گرافیکی خلاقانه سطح کیفی هویت بصری برندهای ایرانی را ارتقا دهد.

  - ناربن گرافیک: تیم طراحی ناربن یکی از شرکت های برتر طراحی لوگو در ایران است که در حدود یک دهه با طراحی لوگوهای خلاقانه و همکاری با برندها و موسسات مشهور، نام خود را در صدر فهرست برترین‌های طراحی لوگو ثبت کرده است.

  می‌بینید که طراحی لوگو کار هر کسی نیست و برای رسیدن به حداکثر بازدهی لوگو باید از طراحان حرفه‌ای و شرکت های برتر طراحی لوگو کمک گرفت. شما می‌توانید با مراجعه به لیست بالا و استفاده از خدمات هر یک از این ۱۰ شرکت برتر طراحی لوگو، بهترین و تاثیرگذارترین لوگوی ایران را برای برند خود خلق کنید.

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  علی پهلوان
  1402/05/29 10:59

  برام جالب بود. اینکه توی یک مقاله رقبای خودتون رو معرفی کنید جسارت میخواد. البته جای نگرانی نیست چون نمونه های شما همیشه یک سر و گردن از شرکت های دیگه بهتر بوده. بعد از اون شرکت هایی مثل ظریف گرافیک و آرتمیس دیزاین هم قوی کار کردن اما نمونه های شما قطعا تکه

  سحر میزرایی
  1400/11/15 10:44

  سلام وقت بخیر:
  طراحی لوگو آرمکده هم مقالات خوبی داره هم نمونه کار خوبی داره
  طراحی لوگو رایان طرح هم خوبه این سایت بیش از 200 تا نمونه کار طراحی لوگو حرفه ای و قوی داره
  200 تا هم مقاله تخصصی طراحی لوگو داره !به نظرم جاش تو لیست شما خالییست و از طرفی شرکت شما رو در مقاله خودش نیز اومده معرفی کرده .
  به نظرم جا داره در لیستتان اضافه کنید.

  هانیه امامی
  1400/08/19 19:35

  سلام
  من لیستتون رو به عنوان یک طراح دیدم
  متاسفانه شرکت هایی مثل سه سوت نمونه کار خوبی ندارن یا حتی لوگاستر که اصلا طرح خوبی ارائه نمیده
  بنظرم به جای این دوتا باید شرکت های مثل پارماتیک و بعد چهارم رو اضافه کنید که رزومه و نمونه های خوبی دارن

  ابوالفضل ملاکی
  1400/06/18 09:29

  سلام، محتوای عالی و با کیفیتی بود، لیست کامل و جامعی بود که پیاده سازی کرده بودین، مرسی ازتون. فقط ممنون میشم شرکت طراحی گرافیک سلام گرافیک رو هم در صورت امکان به لیستتون اضافه کنید، نمونه کارهای زیادی دارند و همچنین کیفیت کاریشون عالی، عالی.

  زهرا
  1400/06/06 10:13

  سلام وقت بخیر:
  من این محتوای شما رو خوندم واقعا بسیار مفید بود.
  از نویسنده این محتوا واقعا تشکر میکنم
  از مدیر سایت نیز تشکر میکنم بخاطر تدوین و نوشتن چنین محتواهایی ..
  یه بار اومدم تو سایتتتون یک ساعته دارم میگردم
  واقعا سایت عالی دارید ..
  من سایتتون رو بوکمارک کردم
  و وارد خبرخوان خودم کردم ک تا شما محتوایی رو گذاشتید سریع بخونمش
  مرسی از سایتتتون
  دیزاین عالی
  محتوا عالی
  همینجوری ادامه بدید ..
  فقط بی زحمت شرکت طراحی لوگو رایان طرح هم اگر شد به لیست خودتون اضافه کنید

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو