گروه طراحان آرمکده

10 نکته در زمینه ساخت برند انسانی که به بهبود حضور آنلاین شما کمک می کند.

آنچه در این مقاله می خوانید
10 نکته در زمینه ساخت برند انسانی که به بهبود حضور آنلاین شما کمک می کند.

برند انسانی یکی از مهمترین جنبه های برندسازی و ایجاد هویت برای برند است. هنگامی که یک برند تبدیل به یک برند انسانی میشود مخاطبین درک متقابل بهتری از آن پیدا میکنند و احساس مشارکت بهتری با آن را خواهند داشت.

ساخت برند انسانی

 در این مقاله به ابعاد مختلف برند انسانی می پردازیم. ارائه و عملیاتی کردن یک برند انسانی از طریق رسانه های اجتماعی میتواند زمان و انرژی زیادی را به خود اختصاص دهد. هدف شما هم باید جذب عده زیادی از افراد باشد و در عین حال نیز باید یک چهره بسیار مطلوب از خودتان را ارائه کنید.

شما باید کسب و کارتان را با توجه به چند واقعیت توسعه دهید تا از عمق ناشناخته بودن به اوج شهرت دست پیدا کنید. این نه تنها از شما یک روش هوشمندانه و در عین حال متعهدانه برای بازاریابی را می گیرد، بلکه همچنین نیازمند آن است که شما شخصیت برندتان را نیز به همین شکل تبلیغ کنید.

 یک برند انسانی شده میتواند یک برند دوستانه و جذاب باشد. اینکه به افراد نشان دهید که واقعا شخصی در پشت این صحفه قرار گرفته است و افرادی زیادی در شرکت شما قرار دارند تا بتوانند به تعداد زیادی از مردم خدمات ارائه کنند.

 در این مقاله ما برخی از نکات را یاد آوری میکنیم که به انسانی کردن تلاش های برندسازی شما کمک می کند.

1-بر روی موضوعات و بحث های جذاب کار کنید.

دست یابی و همراهی کردن با مخاطبینتان باید هدف شما باشد، به خصوص در زمانی که شما به صورت تیمی فعالیت میکنید.

 کامنت های تشویق کننده، پست های تاثیر گذار، بازخوردها و پرسیدن نظر مردم، همگی از مواردی هستند که سبب ایجاد رابطه دوستی می شود و مردم احساس می کنند که بخشی از برند شما هستند. با این کار افراد فکر می کنند که شما را می شناسند.

2-به صورت مستقیم به افراد پاسخ دهید

افرادی که در تماس با شما هستند پاسخ های مستقیم از شما می خواهند، در غیر اینصورت این علاقمندی به شما را از دست خواهند داد. 

هنگامی که شما به صورت مستقیم به افراد پاسخ میدهید، شما احترام خودتان به آنها را نشان میدهید، و این احترام در واقع احترامی است که برند شما به آن ها گذاشته است.

همانطوری که گری وانرچوک در یکی از گفته هایش بیان میکند: « پاسخ دادن به تک تک ایمیل ها و هر کامنتی که بر روی وبلاگ شما گذاشته میشود، سبب ادامه یافتن حیات کسب و کار شما میشود».

پیشنهاد میشود که همیشه تلاش کنید که تمام ایمیل های دریافتی را پاسخ دهید، با این حال همانطوری که همه ما میدانیم شاید واقعا این کار میسر نباشد.

ساخت برند انسانی

3-بصری باشید.

از مزیت عکس ها (درساید بار سایت، و در صحفه اصلی) و ویدئوها (سخنرانی های مرتبط)، استفاده کنید تا افراد بیشتری درباره برند شما اطلاعات به دست بیاورند. در پشت صحنه دفتر کار شما شاید برای شما بسیار خسته کننده باشد،

 اما همیشه پنجره هایی وجود دارند که میتواند دنیای جالبی را برای کسانی که خارج از کسب و کار شما هستند را نمایش دهد. رویدادها و تجمعات نیز میتواند به همین شکل باشند.

4-نشان دادن شفافیت

بهتر است که آنچه که برند شما نشان میدهد را ساختاربندی کنید و آنچه را که کسب و کار شما دارد که ممکن است سبب جذب مخاطبین بیشتر شود را بیابید و بیارائید.

 تلاش برای شفاف بودن سبب میشود که افراد واقعا درک کنند که شما و برند شما چیست، و بدانند که واقعا شما چه می خواهید و به چه شکلی عمل کنید.

5-اضافه کردن یک وبلاگ

یک راه بهتر دیگر برای آنکه به افراد بسیاری نشان دهید که چگونه کار میکنید، آن است که یک وبلاگ داشته باشید و لینکدهی هایی را به آن وبلاگ انجام دهید. این کار میتواند به صورت یک وبلاگ مبتنی بر کسب و کار باشد.

 اما با این حال با انجام این کار شما با افراد بیشتری در تماس قرار خواهید گرفت، و ان کار میتوانند برای توسعه همکاری ها، خبررسانی درباره استخدام، به روز رسانی و هرچیز دیگری باشد که افراد از طریق آن میتوانند موانع میان خودشان و شما را بردارند و با شما در تماس قرار بگیرند.

6-شریک شدن در تجربه

فیسبوک و لینکداین دارای گروه هایی متفاوتی هستند، و رویدادها و یا دیگر عناصر ساختاربندی های گروهی را به شما ارائه میدهند که از آن طریق انسان ها میتوانند ارتباطات بیشتری را با همدیگر داشته باشند.

 آن به معنای آن نیست که شما مجبور هستید که به صورت دائمی و فعال در گروه ها باشید (اگر چه ما پیشنهاد میکنیم که اینگونه باشید) بلکه شما باید نشان دهید که در شبکه و در رسانه های اجتماعی حضور دارید و شاهد رویدادهای جاری می باشید. دیگران میتوانند شما را به آن طریق بیابند، بنابراین وقت را تلف نکنید و به این گروه ها بپیوندید.

ساخت برند انسانی

برای مثال پیشنهاد میشود که یک صفحه جذاب فیس بوک درست کنید، یک پرفایل قوی شخصی ایجاد کنید و یا یک گروه لینکدین داشته باشید و در پلات فرم های گوناگون چندیدن صحفه یا گروه را ایجاد کنید. 

ما انجام تمام این کارها با هم را پیشنهاد نمی کنیم، اما انجام برخی از این کارهای میتوانند سبب شود که افراد بیشتری با شما هم صدا شوند.

7-داشتن هویت واحد و یک دست

داشتن صدایی واحد نکته بسیار مهمی است که شما باید برای استراتژی بازاریابی در رسانه های اجتماعی به آن توجه داشته باشید. هنگامی که شما درباره یک فرد فکر میکند، یا درباره برند انسانی شده فکر میکنید، 

شما باید این نکته را به یاد داشته باشید که در پشت آن واقعا یک انسان قرار گرفته است، بنابراین نباید به گونه ای رفتار کنید که به نظر می رسد که تنها در پشت این سیستم یک ماشین قرار گرفته است و تنها پست های بدون معنا را به روز میکند.

8-به فرای محصول بروید

هدف اصلی شما به عنوان یک کسب و کار باید این باشد که به صورت واقع به فرای محصول و یا خدمات خودتان بروید، اما در ابتدای کارتان و با تمرکز تنها بر اصول اولیه نمی توانید این کار را انجام دهید. 

هنگامی که افراد در حال دور شدن از شما هستند شاید شما درباره تبلیغات و یا عدم توجه به شما دچار نگرانی میشوند. با توجه به اهداف برندسازی، باید جایگاه خودتان را ارزیابی کنید نه تنها به فکر فروش باشید.

9-یک ارتباط شخصی را اضافه کنید.

چه این موضوع را باور داشته باشید و یا نداشته باشید، شما میتواند یک ارتباط شخصی را به سادگی به تبلیغات خودتان اضافه کنید. شما میتواند که دادههای شخصی بسیاری را بر روی سایت های مانند فیسبوک و یا لینکداین بیابید و به همین خاطر شما میتواند از آن ها برای دستیابی به مخاطبین دیگرتان استفاده کنید.

 شاید اندکی زمان ببرد که بتوانید به این دسته از افراد پیام بفرسید و یا حتی اشخاص جذابی که در گروه ها وجود دارند را جذب خودتان کنید، شما باید با تعداد بسیار زیادی از افراد در تماس باشید. استفاده کردن از نام ها میتواند کمک زیادی را به شما بکند.

همچنین اگر شما می خواهید که از تبلیغات فیسبوک استفاده کیند، می توانید از ابزارهای مدیریتی مانند Qwaya استفاده کنید که میتواند به بهینه سازی تصاویر استفاده شده در تبلیغاتتان کمک کند.

ساخت برند انسانی

10-تلاش مستمری را انجام دهید.

اگر شما از سایت هایی مانند توئیتر و یا فیسبوک برای پست کردن تعداد زیادی از محتواها استفاده میکیند، دقت کنید که واقعا محتواهای با کیفیتی را در این سایت ها انتشار دهید. 

محتواهایی که شبیه به پست های ماشینی باشند، به راحتی کنار زده میشوند و بعید است که کسی را به خود جلب کنند و در نهایت سبب میشوند که برند شما غیرجذاب و خسته کننده جلوه کند.

یک برند انسانی، برندی است که سبب میشود افراد برای مدت زمان بلندتری در کنار شما بمانند. برای به دست آوردن وفاداری در میان مخاطبین خودتان باید خودتان را وفادار به اشتراک گذاری پست های جذاب کنید به ویژه این موضوع برای برندهای کوچک صحیح است. 

به افراد این امکان را بدهید که بتوانند جنبه های انسانی از کسب و کار شما ببینند و این امر میتواند اثرات بسیار خوبی را برای کسب و کار شما داشته باشد.

آیا شما نکته های بیشتری در زمینه بهبود برندسازی شخصی می دانید؟ آنها را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر