آنچه در این مقاله میخوانید

  راهنمای ساخت لوگو فروشگاه ترب

  راهنمای ساخت لوگو فروشگاه ترب

  ترب یک پلتفرم آنلاین و فروشگاه اینترنتی است که فروشندگان بسیاری از اقصی نقاط ایران در آن ثبت‌نام کرده و محصولات خود را به فروش می‌رسانند. این فروشگاه دارای طیف گسترده‌ای از محصولات متنوع در دسته‌بندی‌های مختلف است که امکان خرید و فروش آسان را برای مشتریان و فروشندگان فراهم کرده است. برای فعالیت به عنوان فروشنده در این پلتفرم باید مانند فروشگاه‌های فیزیکی و یا آنلاین یک لوگو خاص طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری فروشگاهتان استفاده کنید.

  ساخت لوگو فروشگاه ترب به شما کمک می‌کند تا خود را از سایر فروشگاه‌های رقیب در این پلتفرم متمایز کرده و به کسب و کار آنلاین خود هویت و اعتبار بخشید. اما چگونه می‌توانیم برای فروشگاه خود در ترب یک لوگوی منحصر به فرد و جذاب طراحی کنم؟ چه سبکی از طراحی برای ساخت لوگو فروشگاه ترب مناسب است؟ در ادامه این مطلب شما را با نکات مهم و سبک‌های طراحی مختلف برای ساخت لوگو فروشگاه ترب آشنا کرده و چندین لوگوساز حرفه‌ای را نیز معرفی خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  ساخت لوگو فروشگاه ترب

  اهمیت ساخت لوگو فروشگاه ترب

  هر کسب و کار برای شروع فعالیت خود چه به صورت فیزیکی و چه به صورت آنلاین به یک لوگو احتیاج دارد تا نماینده بصری برند آن باشد. برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین در پلتفرم ترب نیز به یک لوگوی مرتبط با حوزه فعالیت خود نیاز دارید تا بتوانید به طور رسمی و جدی در ترب مشغول به کار شوید. لوگو یک نماد خاص و منحصر به فرد است که طراحی آن برای تمامی کسب و کارها جهت معرفی برند و افزایش آگاهی مخاطبان از حوزه فعالیت آنها ضروری است.

  طراحی حرفه‌ای و اصولی لوگو تاثیر بسزایی بر شکل‌گیری هویت و شخصیت یک کسب و کار در ذهن مخاطبان دارد. طراحی لوگو نه تنها برای فروشگاه‌های فیزیکی بلکه برای فروشگاه‌های آنلاین نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا امروزه بسیاری از مردم بخش عمده‌ای از مایحتاج موردنیاز خود را به صورت اینترنتی و از فروشگاه‌هایی مانند ترب تهیه می‌کنند. از این رو طراحی و ساخت لوگو فروشگاه ترب باید طوری باشد تا مخاطب در نگاه اول بتواند با آن ارتباط برقرار کرده و با احساسی مثبت نسبت به بازدید و یا خرید از شما اقدام نماید.

  انواع سبک طراحی لوگو برای فروشگاه ترب

  زمانی که کاربران وارد غرفه آنلاین شما در ترب می‌شوند، نام فروشگاه و لوگو آن اولین مواردی هستند که توجه آنان را جلب خواهند کرد. از این رو باید لوگو خود را طوری طراحی کنید تا مخاطب در اولین مواجه با آن قادر به برقراری ارتباط احساسی با لوگو باشد؛ زیرا تنها در این صورت نسبت به بازدید از فروشگاه و یا خرید از شما ترغیب می‌شود.

  بنابراین طراحی حرفه‌ای و اصولی لوگو فروشگاه ارتباط مستقیمی با میزان فروش و رونق کسب و کار اینترنتی شما دارد و موجب جلب توجه مخاطبان خواهد شد. از طرفی دیگر لوگو فروشگاه همچنین می‌تواند برند شما را از رقبا متمایز ساخته و نوعی مزیت رقابتی برایتان ایجاد کند. در نتیجه با ساخت یک لوگوی جذاب و منحصر به فرد برای فروشگاه اینترنتی خود در ترب می‌توانید از این مزایای قابل توجه آن بهره‌مند شوید و پس از مدتی نیز شاهد رونق کسب و کار خود باشید.

  انواع سبک طراحی لوگو برای فروشگاه

  «انتخاب سبک طراحی» اولین قدم در فرآیند ساخت لوگو فروشگاه ترب محسوب می‌شود که مسیر اصلی و عناصر طراحی لوگو را مشخص می‌کند. به طور کلی برای طراحی لوگو سه روش اصلی وجود دارد که انتخاب سبک طراحی لوگو برای فروشگاه آنلاین در ترب کاملا به سلیقه شما بستگی داشته و الزامی در انتخاب یک روش خاص وجود ندارد. روش‌های طراحی و ساخت لوگو فروشگاه ترب شامل:

  لوگوتایپ

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری به عنوان یکی از بهترین و البته رایج‌ترین سبک طراحی لوگو برای مشاغل مختلف شناخته می‌شود که در آن نام برند، عنصر اصلی موجود در لوگو است. یعنی نام برند شما تنها عنصری بصری است که در لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سبک از طراحی قادر به معرفی حوزه فعالیت شما به مخاطبان نیست اما به طور موثر می‌تواند نام برندتان را در ذهن مشتریان ثبت کند. برای استفاده از روش لوگوتایپ می‌توانید نام برند خود را به طور کامل و یا اختصاری (مونوگرام) در لوگو درج نمایید. البته انتخاب فونت و رنگ مناسب نیز در این روش از اهمیت بالایی برخوردار هستند که در ادامه به طور کامل به آنها می‌پردازیم.

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری نیز یکی دیگر از روش‌های طراحی لوگو برای فروشگاه ترب است که در آن باید از یک تصویر و یا نماد مرتبط با حوزه فعالیت و محصولات خود استفاده کنید. انتخاب نماد مرتبط و خاص، مهم‌ترین نکته طراحی لوگو به سبک تصویری است که موجب درک و آشنایی مشتریان با حوزه فعالیت شما خواهد شد. نماد منتخب شما برای ساخت لوگوی تصویری باید ارتباط نزدیکی با حوزه فعالیت‌تان داشته باشد تا مخاطبان هدف با مشاهده لوگو در هر پلتفرم و یا موقعیت دیگری به جز فروشگاه ترب به راحتی قادر به شناسایی برند و یا تشخیص زمینه فعالیت شما باشند. بنابراین در انتخاب نماد مناسب برای لوگوی تصویری فروشگاه خود دقت کافی داشته باشید تا بتوانید لوگویی قابل تشخیص و زیبا طراحی کنید.

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی نیز یک سبک کاربردی و مناسب دیگر برای ساخت لوگو فروشگاه ترب است که در واقع ترکیبی از دو روش لوگو تصویری و لوگوتایپ می‌باشد. یعنی عناصر این دو روش در یک لوگو به طور همزمان مورد استفاده قرار می‌گیرند و مخاطبان نیز با این سبک از طراحی لوگو ارتباط عاطفی بیشتری برقرار کرده و نسبت به خرید از شما ترغیب خواهند شد. برای طراحی لوگو ترکیبی می‌توانید نماد اصلی را در بالای لوگو قرار داده و با کمی فاصله نیز نام برند خود را در پایین و یا کنار آن بنویسید. بدین ترتیب با طراحی یک لوگو از مزایای طراحی دو روش لوگوتایپ و لوگو تصویری بهره مند شده و به طور موثر نام تجاری و حوزه فعالیت خود را به مخاطبان هدف و مشتریان معرفی می‌کنید.

  لوگو ترکیبی

  نکات مهم طراحی لوگو برای فروشگاه ترب

  برای ساخت لوگو فروشگاه ترب باید به چندین نکته مهم توجه داشته باشید تا بتوانید یک لوگوی منحصر به فرد و جذاب برای فروشگاه اینترنتی خود طراحی نمایید. نکات مهم طراحی لوگو برای فروشگاه ترب شامل:

  رعایت اصل سادگی

  رعایت اصل سادگی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که در طول فرآیند ساخت لوگو فروشگاه ترب باید به آن توجه داشته باشید. لوگو باید معرف حوزه فعالیت شما به مخاطبان باشد تا بتواند توجه آنان را جلب نماید. طراحی ساده اما جذاب لوگو در تحقق این امر کمک بسیاری به شما خواهد کرد؛ زیرا مخاطبان با لوگوهای ساده بسیار سریع و راحت ارتباط عاطفی برقرار کرده و آنها را به خاطر می‌سپارند. زمانی که مخاطبان هدف، تصویر ذهنی مثبتی از لوگوی شما در ذهن داشته باشند، قطعا نسبت به خرید از شما ترغیب خواهند شد.

  لوگوهای شلوغی و پرالمان، قدرت جلب توجه بالایی نداشته و درک معنا و مفهوم آنها نیز برای مخاطبان دشوار است. بنابراین سعی کنید لوگو فروشگاه خود را در کمال سادگی اما جذابیت طراحی کنید و از بکار بردن عناصر اضافی و غیرضروری در آن نیز بپرهیزید.

  استفاده از نماد مرتبط

  در صورت انتخاب سبک تصویری یا ترکیبی برای ساخت لوگو فروشگاه ترب باید از یک نماد مرتبط با محصولات خود در آن استفاده کنید. این نماد در واقع طرح کلی لوگوی شما را تشکیل می‌دهد. هر کسب و کار باید در لوگوی خود از نمادهای مرتبط با حوزه فعالیت و محصولات خود استفاده نماید تا مخاطبان در نگاه اول قادر به درک سریع معنا و مفهوم لوگو باشند و با آن ارتباط عاطفی برقرار کند. به عنوان مثال اگر در حوزه کیف و کفش فعالیت می‌کنید، استفاده از نماد کیف در لوگو به طور مستقیم و شفاف به مخاطب نشان می‌دهد که شما فروشنده کیف هستید. بنابراین بکارگیری نمادهای مرتبط با محصولات به شما کمک می‌کند تا حوزه فعالیت خود را به روشی موثر به مخاطبان معرفی کرده و توجه آنها را به فروشگاه خود جلب نمایید.

  رنگ مناسب

  انتخاب رنگ مناسب یکی دیگر از نکات مهم ساخت لوگو فروشگاه ترب است که تاثیر بسزایی بر جذابیت بصری آن خواهد داشت. توجه به اصول روانشناسی رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای لوگو فروشگاه خود ترکیب رنگی مناسبی انتخاب کنید؛ زیرا رنگ‌ها دارای انرژی خاصی هستند و عواطف و احساسات متفاوتی را در بیننده ایجاد می‌کنند. در حالت ایده‌آل برای طراحی لوگو نباید از بیش از سه رنگ استفاده کنید؛ زیرا بکار بردن رنگ‌های متعدد در لوگو موجب ایجاد احساسات متناقضی در مخاطب شده و جذابیت لوگو را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

  انتخاب فونت

  انتخاب فونت مناسب نیز مرحله مهم و تاثیرگذار دیگری در طراحی لوگو فروشگاه ترب محسوب می‌شود. برای درج نام فرشگاه یا برند خود در لوگو باید فونتی مناسب برای آن انتخاب کنید تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو همچنین بتوانید نام‌تان را نیز در ذهن مخاطبان ثبت نمایید. بر اساس حوزه فعالیت خود می‌توانید از انواع فونت برای طراحی لوگو فروشگاه ترب مانند کلاسیک یا فانتزی استفاده کنید. اما بهتر است یک فونت ساده و خوانا انتخاب کنید تا مخاطبان به راحتی بتوانند نام برندتان را بخواند و آن را به خاطر بسپارند.

  استفاده از فونت‌های مینیمال و یا فونت‌های دارای لبه‌های تیز یا گرد نیز برای ساخت لوگو فروشگاه ترب مناسب‌اند؛ زیرا در عین سادگی، جلوه بصری خاصی به لوگو می‌بخشند و به راحتی نیز قابل خواندن هستند. استفاده از فونت‌های فانتزی و یا شلوغ و پیچیده نیز توصیه نمی‌شود، زیرا ارزش و اعتبار لوگو را زیر سوال می‌برد. بنابراین در انتخاب فونت برای لوگو خود دقت کافی داشته باشید و فونتی را انتخاب کنید که با ارزش‌های فروشگاه شما سازگار باشد.

  بیشتر بخوانید: انواع فونت طراحی لوگو

  فونت طراحی لوگو

  بررسی لوگوهای موفق

  بررسی لوگوهای موفق و ماندگار نیز نکته مهمی دیگری است که در زمان طراحی لوگو برای فروشگاه باید به آن توجه داشته باشید. با بررسی لوگوهای طراحی شده توسط فروشگاه‌های دیگر می‌توانید از ایده‌های طراحی آنها در طراحی لوگو خود استفاده نمایید. اما انجام این کار به معنای کپی برداری عینی نیست، بلکه به معنای آن است که شما می‌توانید از روش‌های طراحی و یا نوع فونت آنها برای طراحی لوگوی خود الهام گرفته و آنها را با ایده‌های منحصر به فرد خود ترکیب نمایید.

  رعایت تناسب و ترتیب قرارگیری عناصر

  در آخرین مرحله از ساخت لوگو فروشگاه ترب باید عناصر آن یعنی نماد اصلی و نام فروشگاه را با حفظ فاصله استاندارد در کنار یکدیگر قرار دهید. در صورت طراحی لوگو به سبک ترکیبی باید دو عنصر اصلی لوگو را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر قرار دهید تا بتوانید حوزه فعالیت خود را به درستی به مخاطبان معرفی کرده و جذابیت بصری لوگو را نیز حفظ نمایید. برای طراحی لوگو در حالت ایده آل باید نماد اصلی را در وسط و نام برند و یا فروشگاه خود را نیز با فاصله نه چندان زیاد در پایین و یا کنار آن بنویسید.

  بدین ترتیب لوگوی شما با رعایت تمامی نکات مهم مربوط به طراحی لوگو ساخته می‌شود و به نمادی ماندگاری از فروشگاهتان تبدیل خواهد شد.

  معرفی انواع لوگوساز برای ساخت لوگو فروشگاه ترب

  برای ساخت لوگو فروشگاه ترب می‌توانید از چندین سایت لوگوساز استفاده کنید تا لوگوی دلخواه شما را در عرض چند دقیقه طراحی کنند. کار با این لوگوسازها بسیار ساده است، بنابراین خیلی سریع و آسان و بدون نیاز به دانش و مهارت بالا در زمینه گرافیک و طراحی می‌توانید لوگوی خود را بسازید.

  لوگوساز FreeLogoDesign

  FreeLogoDesign یکی از بهترین لوگوسازهای آنلاین است که می‌توانید برای ساخت لوگو فروشگاه ترب خود از آن کمک بگیرید. برای کار با این لوگوساز ابتدا وارد سایت آن شوید و سپس نام برند خود را وارد کنید. پس از آن تعداد زیادی لوگو با سبک‌های مختلف به شما نمایش داده می‌شود، اما برای شخصی‌سازی و طراحی مرتبط‌ تر می‌توانید حوزه فعالیت خود را از نوار کنار این سایت انتخاب کنید تا لوگوهای مرتبط‌تری به شما نمایش داده شود. پس از آن می‌توانید لوگویی که مطابقت بیشتری با هدف شما دارد را برگزینید و با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه Customize، عناصر آن از جمله رنگ، فونت و غیره را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید. پس از اعمال تغییرات موردنیاز می‌توانید فایل لوگوی خود را دانلود کنید.

  لوگوساز FreeLogoDesign

  لوگوساز Canva

  لوگوساز Canva نیز یکی دیگر از سایت‌های کاربردی برای طراحی لوگو است که می‌تواند لوگوی دلخواه شما را در عرض چند دقیقه طراحی کند. این سایت نیز در ابتدا با کسب اطلاعاتی همچون نام برند و حوزه فعالیت، ده‌ها لوگو به سبک‌های مختلف را برای شما طراحی می‌کند. سپس می‌توانید از میان طرح‌های پیشنهادی، لوگوی دلخواه خود را انتخاب کرده و اصلاحات لازم مانند تغییر رنگ یا فونت را در آن اعمال کنید. پس از شخصی‌سازی لوگو نیز می‌توانید آن را با کیفیت بالا ذخیره کنید.

  لوگوساز canva

  لوگوساز LogoMaker

  LogoMakr یکی دیگر از لوگوسازهای کاربردی برای ساخت لوگو فروشگاه ترب است که رابط کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از آن بسیار آسان است. شما در این سایت می‌توانید به سادگی مانند یک طراح حرفه‌ای، لوگوی موردنظر خود را طراحی کنید. در ابتدا قالب مورنظر خود را انتخاب کرده و سپس عناصر آن را بر اساس سلیقه خود تغییر دهید. شما حتی می‌توانید اشکال مختلفی را نیز به لوگوی خود اضافه کرده و یا برخی عناصر را حذف کنید. پس از اعمال تغییرات موردنیاز، لوگوی شما آماده ذخیره‌سازی با کیفیت بالا است.

  با استفاده از این سه ابزار کاربردی به راحتی می‌توانید لوگوی دلخواه خود را طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری فروشگاه آنلاین خود در بازارگاه مجازی ترب استفاده کنید.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو