آنچه در این مقاله میخوانید

  آرکتایپ قهرمان (The Hero)

  آرکتایپ قهرمان (The Hero)

  آرکتایپ‌ها الگوهای انسانی قابل تشخیصی هستند که هریک از آنها شخصیتی مستقل را توصیف می‌کنند و برندها نیز ویژگی‌های آن شخصیت را در خود منعکس می‌کنند. آرکتایپ‌ها دارای 12 مدل‌اند که آرکتایپ قهرمان (جنگجو) یا The Hero یکی از مدل‌های شخصیتی جذاب آن است.

  آرکتایپ قهرمان با مفاهیمی همچون قدرت، جاه‌طلبی، تلاش و پشت‌کار شناخته می‌شود. این شخصیت همواره به دنبال افتخارآفرینی است و برای جلوگیری از شکست و باخت هرکاری انجام می‌دهد. این آرکتایپ، افراد را به غلبه بر چالش‌های کوچک و بزرگ ترغیب می‌کند و به آنها انگیزه می‌دهد تا به اهداف بزرگ‌تر و مهم‌تر دست پیدا کنند.

  در مقایسه با سایر آرکتایپ‌ها، قهرمان را می‌توانیم یک شخصیت الهام بخش در نظر بگیریم، زیرا همواره با فداکاری و کوشش در تلاش برای تغییر هستند. این شخصیت یک یونیفرم حرفه‌ای می‌پوشد تا خود را از دیگران متمایز سازد. قهرمانان افرادی هستند که برای انجام اموری که هیچکس نمی‌خواهد آنها را انجام دهد، به طور خودجوش داوطلب می‌شوند.


  جهت انتخاب کهن الگو و آرکتایپ برند خود با مشاوران آرمکده تماس بگیرید
  021-41185


  آرکتایپ قهرمان معمولا یک هدف بزرگ و مهم دارد و برای دستیابی به آن نیز تلاش می‌کنند و می‌خواهد به نیز شما بگوید که چگونه می‌توانید به این اهداف دست پیدا کنید. قهرمان به جای اجتناب از مواجه با چالش‌های دشوار، با عزم راسخ به دنبال آن‌ها می‌رود تا اثری از خود به جا بگذارد. اما به نظر شما کدام یک از برندهای معروف دنیا از آرکتایپ قهرمان برای توصیف شخصیت و رویکرد خود استفاده کرده‌اند؟

  آرکتایپ قهرمان چیست؟

  قهرمان یک آرکتایپ برند الهام‌بخش است که اغلب خود را در قالب یک رهبر نشان می‌دهد و معمولا می‌توان آن را در ورزشکاران و شخصیت‌های سیاسی مشاهده کرد. آرکتایپ قهرمان غالبا در شرکت‌هایی مشاهده می‌شود که دارای تعهدات اجتماعی قوی در بطن خود هستند و برای کمک به مردم و راهنمایی آنها درباره چگونگی مدیریت امور تلاش می‌کنند. سازمان‌هایی مانند صلیب سرخ آمریکا، آرکتایپ قهرمان را تنها با تلاش خود برای کمک به مردم و خدمت به جوامع نیازمند نشان می‌دهند.

  آرکتایپ قهرمان

  آرکتایپ قهرمان یا جنگجو با مفاهیمی همچون اراده قوی، اعتماد به نفس بالا، شجاعت و تسلیم ناپذیری شناخته می‌شود. این شخصیت همواره در تلاش است تا در مخاطبان، قدرت و پشتکار و انگیزه ایجاد کند تا روحیه شکست ناپذیر و قدرتمندی داشته باشند. قهرمان خود را برای مقابله با هر چالشی آماده می‌کند و هیچ چیز مانع او برای رسیدن به پیروزی نخواهد شد.

  آرکتایپ قهرمان در کسب و کار

  اقدامات بازاریابی یک برند قهرمان اغلب شامل عبارات و تصاویر برجسته جهت انتقال پیام‌های قدرتمند است. این برند می‌خواهد افراد را به چالش بکشد و به نوعی الهام‌بخش آنها باشد تا به دنبال کسب موفقیت باشند. تصاویری که دارای رنگ‌های قوی و اشکال پررنگ هستند، اغلب در اقدامات بازاریابی قهرمان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این آرکتایپ گاهی ممکن است در قالب یک ویدیوی یا تصویری از قهرمانانی باشند که در حال انجام اعمال خارق‌العاده و شجاعانه هستند و بیننده را ترغیب می‌کنند تا به دنبال کسب همان سطح از دستاورد باشند. شعار معروف JUST DO IT برند نایکی نمونه بارزی از آرکتایپ قهرمان است.

  بیشتر بخوانید: تاریخچه لوگو نایکی

  فرهنگ درون یک برند قهرمان معمولا بر دستاوردها متمرکز است؛ یعنی کارمندان تشویق می‌شوند تا از رقبای خود بهتر عمل کنند و در حوزه کاری خود بهترین باشند. این رویکرد می‌تواند یک محیط کاری پویا و خلاق را ایجاد کند تا برند موردنظر بتواند با قدرت بیشتری برای رقابت با رقبا آماده شود.

  شخصیت برند قهرمان

  ویژگی‌های کلی آرکتایپ قهرمان

  انگیزه اصلی قهرمان، اثبات ارزش خودش است و بزرگ‌ترین ترس این شخصیت نیز ضعیف بودن و شکست خوردن است. قهرمان چه در میدان نبرد، چه در میدان توپ و چه در صحنه سیاسی، مصمم است که در جهان اثری ماندگار از خود به جا بگذارد. بدترین اتفاقی که ممکن است برای برند قهرمان بیفتد این است که رقیب از آنها پیشی بگیرد و به رتبه بالاتری دست پید کند. با این حال ویژگی‌های کلی یک برند با آرکتایپ قهرمان را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

  • ویژگی‌های اصلی: جنگجو، شجاع، اهل رقابت، ایده‌آل‌گرا، مصمم، مغرور و سخت‌کوش
  • هدف: اعمال تسلط
  • استراتژی: تا حد امکان قوی و توانمند باشید
  • بزرگ‌ترین ترس: ضعف و آسیب‌پذیری
  • رنگ سازمانی: قرمز، زرد، سبز و آبی
  • شعار: هرجا اراده‌ای باشد، راهی نیز هست

  برندهای معروف آرکتایپ قهرمان

  آرکتایپ قهرمان یک شخصیت جنگجو است که از ترس، آسیب‌پذیر بودن و شکست بیزار است و تلاش می‌کند تا در هر موقعیتی بهترین خود را ارائه دهد. این ویژگی‌ها شما را به یاد چه برندهایی می‌اندازند؟ برندهای معروف دارای شخصیت قهرمان شامل:

  نمونه برند قهرمان

  • آدیداس (Adidas): محصولات باکیفیت آدیداس به ورزشکاران کمک می‌کند سخت‌ کوش‌تر باشند و برای برنده شدن بیشتر تلاش کنند.
  • فدکس (FedEx): شعار معروف برند FedEx ارائه دهنده خدمات لجستیکی «The world on time – دنیا سر وقت» آن را به عنوان برندی معرفی می‌کند که دارای قدرت بالایی در حرکت بدون ترس است تا بر موانعی غلبه کند که مانع انجام صحیح و به موقع وظایفش است.

  فدکس با ارکتایپ قهرمان

  • بی‌ام‌و (BMW): این برند دائما خود و مشتریان را به چالش می‌کشد تا بهترین باشند و از رقابت با رقیب اصلی خود یعنی مرسدس بنز هراسی ندارد.
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو