آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو مبل و صندلی

  طراحی لوگو مبل و صندلی

  لوگوی شما همان چیزی است که مخاطبان از طریق آن برندتان را به خاطر می‌سپارند و به کسب و کارتان ارزش و اعتبار می‌بخشد. طراحی لوگو مبل و صندلی نیز برای برندهای تولیدکننده و یا فروشگاه‌های مبلمان از اهمیت بالایی برخوردار است و در واقع هویت بصری آنها در نظر گرفته می‌شود. طراحی یک لوگوی منحصر به فرد و استاندارد می‌تواند برند شما را به طور کلی از رقبا متمایز سازد و تصویر ذهنی مثبتی از برندتان در ذهن مشتریان تشکیل دهد.

  ایجاد عواطف و احساسات مثبت نسبت به لوگو تاثیر بسزایی بر محبوبیت و موفقیت یک برند در بازارهای رقابتی دارد؛ زیرا تا زمانی که مشتریان نتوانند با یک برند ارتباط عاطفی برقرار کنند، اقدام به برقراری تعامل با آن نکرده و در نتیجه احتمال خرید آنها نیز به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل است که طراحی لوگو مبل و صندلی برای برندهای فعال در این حوزه بسیار مهم است و تاثیر مستقیمی بر میزان فروش آنها و جلب اعتماد افراد خواهد داشت. در ادامه این مطلب، نکات لازم در طراحی لوگو مبل و صندلی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با اصول طراحی لوگو برای این کسب و کار آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  اهمیت طراحی لوگو مبل و صندلی

  طراحی لوگو مبل و صندلی به عنوان یکی از بهترین و موثرترین ابزارهای برندسازی شناخته می‌شود که حوزه فعالیت شما را از طریق یک نماد بصری خاص و اختصاصی به مخاطبان هدف معرفی کرده و مجموعه‌تان را به طور کلی از رقبا متمایز می‌سازد. بازار خرید و فروش مبلمان از جمله بازارهای رقابتی و پر متقاضی است و همین موضوع نیز اهمیت برندینگ اصولی و طراحی حرفه‌ای لوگو در این حوزه را دو چندان می‌کند؛ چرا که باید خود را به طور موثر در معرض دید مشتریان احتمالی قرار دهید و آنها را نسبت به خرید ترغیب نمایید.

  طراحی لوگو فروشگاه مبل همچنین موجب جلب توجه و اعتماد مشتریان شده و انگیزه خرید در آنها ایجاد می‌کند؛ زیرا با طراحی لوگو مبل و صندلی در واقع این پیام را به آنها انتقال می‌دهید که شما یک مجموعه حرفه‌ای و معتبرید و برای مخاطبان خود نیز ارزش قائل هستید. مشتریان امروزی بسیار دقیق و حساس هستند و به عناصر بصری از جمله طراحی داخلی یک فروشگاه و لوگوی آن توجه بسیاری دارند؛ بنابراین با طراحی حرفه‌ای فضای داخلی و همچنین طراحی یک لوگوی منحصر به فرد به سادگی می‌توانید اولین مرحله از فرآیند جلب اعتماد مشتریان را با موفقیت طی کرده و تصویر ذهنی مثبتی از برند خود برای آنان تشکیل دهید.

  البته طراحی لوگو در این حوزه به تنهایی کافی نیست و تولید محصولات باکیفیت و خاص نیز نقش حائز اهمیتی را در تبدیل یک مشتری بالقوه به مشتری وفادار ایفا می‌کند. بنابراین تاثیرات مثبت طراحی لوگو فروشگاه مبل را در رونق کسب و کارتان دست کم نگیرید و حتما برای طراحی هویت بصری خود از افراد متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

  طراحی لوگو مبلمان و صندلی

  ویژگی های یک لوگوی مبل و صندلی خوب چیست؟

  لوگو مبل و صندلی برای آنکه بتواند تاثیرات مثبت و ماندگاری بر مشتریان داشته باشد و توجه آنان را جلب نماید باید به صورت اصولی و حرفه‌ای طراحی شود. لوگو شما باید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطب در اولین نگاه بتواند با آن ارتباط عاطفی عمیقی برقرار کرده و نشان تجاری‌تان را به خاطر بسپارد.

  یعنی لوگوی شما باید به قدری تاثیرگذار و منحصر به فرد طراحی شود تا مخاطبان هدف به راحتی آن را در ذهن خود ثبت کرده و در موقعیت‌های مختلف نیز قادر به شناسایی آن باشند. اما لوگو مبل و صندلی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا به لوگویی به یادماندنی تبدیل شود؟ برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی لوگو مبلمان و صندلی شامل موارد زیر است:

  ساده و مینیمال باشد

  لوگو فروشگاه مبلمان باید در کمال سادگی و البته جذابیت طراحی شود تا مخاطب به راحتی قادر به درک مفهوم و پیام لوگو باشد و با آن ارتباط برقرار کند. استفاده از عناصر بصری متعدد و غیرضروری در لوگو نه تنها توجه و اعتماد مخاطبان را جلب نمی‌کند بلکه لوگوی شما را به لوگویی شلوغ و بی ارزش تبدیل خواهد کرد. چراکه در این صورت مخاطبان برای درک معنا و مفهوم لوگو و برقراری ارتباط عاطفی با آن دچار مشکل می‌شوند و به راحتی نمی‌توانند آن را به خاطر بسپارند. بنابراین برای آنکه بتوانید لوگویی تاثیرگذار برای برند خود طراحی کنید باید اصل سادگی را در طراحی آن رعایت کرده و از بکارگیری نمادها و المان‌های مختلف در آن خودداری نمایید.

  معرف حوزه فعالیت شما باشد

  طراحی لوگو مبل و صندلی باید به گونه‌ای باشد تا بتواند به صورت واضح و شفاف حوزه فعالیت و پیام برند شما را به مخاطبان هدف معرفی کند. یعنی مشتریان در نگاه اول به لوگو باید بتوانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک فروشگاه مبلمان است. برای انجام این کار نیز پیشنهاد می‌کنیم در لوگوی خود از نمادهای مرتبط با این حوزه یعنی تصویر مبل یا صندلی استفاده کنید تا این نمادهای بصری به طور مستقیم و صریح، معرف حوزه فعالیت شما به افراد باشند.

  خاص و منحصر به فرد باشد

  طراحی لوگو مبلمان و صندلی باید منحصر به فرد باشد تا بتواند فروشگاه یا برند شما را از رقبای موفق و قدر در این کسب و کار متمایز سازد. زیرا «ایجاد تمایز از رقبا» یکی از مهم‌ترین اهداف طراحی لوگو است و برای تحقق این هدف نیز باید لوگوی خود را به گونه‌ای طراحی کنید تا در مقایسه با لوگوهای رقبا، قابل تشخیص باشد. از این رو طراحی یک لوگوی خاص و شیک بهترین روش جهت متمایز ساختن یک برند مبلمان از میان سایر برندها است که موجب ماندگاری آن در ذهن مخاطبان و ایجاد انگیزه خرید در آنها خواهد شد. بنابراین طراحی یک لوگوی منحصر به فرد ارتباط مستقیمی با موفقیت و رونق کسب و کارتان دارد.

  طراحی لوگو فروشگاه مبل

  منعطف باشد

  انعطاف پذیری لوگو نیز از اهمیت بالایی برخودار است و آن را به لوگویی همه کاره تبدیل می‌کند؛ زیرا لوگوی شما قرار نیست تنها در یک موقعیت همچون تابلوی فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. هویت بصری کسب و کار شما در تمامی فرآیندها و مراحل مربوط به برندسازی و تبلیغات همچون شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و بنرهای تبلیغاتی درج می‌شود و در معرض دید مخاطبان هدف قرار می‌گیرد. به همین خاطر باید به گونه‌ای طراحی شود که بدون افت کیفیت، امکان تغییر سایز و ابعاد را داشته باشد تا در هر زمینه‌ای به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.

  با برندتان همخوانی داشته باشد

  لوگو مبل و صندلی باید با ارزش‌ها، هویت و مفهوم برند شما همخوانی داشته باشد؛ بنابراین باید آن را به گونه‌ای طراحی کنید که بازتابی از شخصیت و استایل محصولات شما باشد. به عنوان مثال استفاده از نماد مرتبط در لوگو، انتخاب پالت رنگی مناسب و عدم استفاده از فونت‌های فانتزی و ناخوانا به خوبی می‌تواند ارزش‌ و اعتبار برندتان را در لوگو نمایان کند.

  اصول طراحی لوگو مبل و صندلی

  حال که با اهمیت و ویژگی‌های یک لوگو مبلمان خوب آشنا شدید، در این بخش مراحل و اصول طراحی لوگو مبل و صندلی را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با در نظر داشتن این موارد بتوانید لوگویی منحصر به فرد و تاثیرگذار برای خود طراحی نمایید. مهم‌ترین اصول طراحی لوگو فروشگاه مبل شامل موارد زیر است:

  اصول طراحی لوگو مبل و صندلی

  سبک طراحی لوگو

  اولین و مهم‌ترین مرحله در طراحی لوگو مبل و صندلی انتخاب سبک طراحی است که از همان ابتدا شما را در مسیر اصلی خلق هویت بصری برای کسب و کارتان قرار می‌دهد. برای طراحی لوگو مبلمان می‌توانید از سه روش طراحی لوگوتایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی استفاده کنید که هریک از آنها مزایا و جذابیت خاصی دارند.

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری از جمله سبک‌های رایج طراحی لوگو است که در آن نام برند یا فروشگاه به عنوان عنصر و نماد اصلی لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش می‌توانید نام برندتان را به طور کامل و یا اختصاری (مونوگرام) و با فونت مناسب در لوگو درج نمایید.

  لوگو تصویری نیز با استفاده از نمادهای مرتبط با کسب و کار مربوطه طراحی می‌شود که برای لوگو مبل و صندلی می‌توانید از تصویر یک مبل، صندلی و یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید؛ زیرا این نمادها نزدیک‌ترین ارتباط معنایی با حوزه فعالیت و محصولات شما را دارند.

  لوگو ترکیبی نیز به عنوان بهترین و مناسب‌ترین سبک طراحی لوگو برای مبلمان شناخته می‌شود که تلفیقی از دو روش لوگو تصویری و لوگوتایپ است. یعنی شما می‌توانید نماد منتخب خود مثلا مبلمان را در قسمت بالایی لوگو قرار داده و با رعایت فاصله استاندارد نیز نام برندتان را در پایین آن بنویسید. این روش در صورت ترکیب هوشمندانه عناصر به راحتی توجه مخاطبان را به لوگو شما جلب خواهد کرد.

  انتخاب فونت مناسب

  در صورت طراحی لوگو به سبک نوشتاری یا ترکیبی، برای درج نام برند خود در لوگو باید فونتی مناسب انتخاب کنید تا علاوه بر جلوه بخشی به لوگو همچنین بتوانید نام برندتان را نیز در ذهن مخاطبان ثبت نمایید. فونت لوگو مبلمان باید فونتی ساده و خوانا باشد تا مخاطبان به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام برند شما باشند.

  استفاده از فونت‌های ساده و کلاسیک برای طراحی لوگو مبل و صندلی مناسب بوده و ارزش و اعتبار لوگوی شما را حفظ خواهد کرد. بنابراین به خوانا بودن فونت لوگو توجه داشته باشید تا بتوانید نام برند خود را به طور موثر در ذهن افراد ثبت کرده و جذابیت بصری آن را نیز حفظ نمایید.

  انتخاب صحیح پالت رنگی

  در مرحله بعدی از طراحی لوگو مبلمان و صندلی باید پالت رنگی مناسبی برای لوگوی خود انتخاب کنید. رنگ لوگو علاوه بر جنبه زیبایی بخشی به آن دارای تاثیر روانشناختی بر مخاطبان نیز هست. رنگ‌ها حامل پیام و انرژی متفاوتی هستند که احساسات مختلفی را به بیننده انتقال می‌دهند. بنابراین در هنگام انتخاب رنگ برای لوگوی خود حتما به تاثیر روانشناختی آن بر مخاطب توجه داشته باشید و حداکثر از سه رنگ استفاده کنید.

  بکارگیری رنگ‌های متعدد در لوگو آن را شلوغ کرده و تصویر ذهنی منفی برای مخاطبان ایجاد خواهد کرد. بدین ترتیب مشتریان احتمالی شما قادر به برقراری ارتباط ذهنی و عاطفی با لوگوی شما نبوده و در نتیجه شانس تبدیل شدن آنها به مشتریان ثابت کاهش پیدا خواهد کرد. برای طراحی لوگوی مبلمان می‌توانید از رنگ‌های نزدیک به رنگ چوب همچون طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای یا عسلی به همراه رنگ‌های دیگری همچون سفید، زرد، نارنجی، سبز، قرمز و غیره به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید تا از طریق ایجاد تضاد و کنتراست رنگی، توجه مخاطبان را به لوگوی خود جلب نمایید.

  اصول طراحی لوگو مبلمان

  استفاده از اشکال هندسی

  پس از انتخاب عناصر لوگو، به منظور سازماندهی و تاثیرگذاری بیشتر آن بر مخاطبان می‌توانید از اشکال هندسی همچون دایره و یا مربع استفاده کنید. اشکال هندسی به لوگوی نهایی شما نظم و ترتیب خاصی می‌بخشند و تصویر ذهنی مثبتی را در ذهن مخاطبان شکل خواهند داد. بسیاری از لوگوها با استفاده از دایره و یا مربع‌ طراحی می‌شوند؛ زیرا دایره یک شکل هندسی کاملا مثبت و گیرا است که به سرعت توجه مخاطب را به لوگو جلب کرده و عین حال نیز جذابیت بصری آن را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو دایره ای

  استفاده از تکنیک فضای منفی

  فضای منفی (Negative Space) نیز یکی از تکنیک‌های جذاب طراحی است که در صورت پیاده سازی حرفه‌ای، جلوه بصری خاصی به لوگوی شما می‌بخشد. تکنیک فضای منفی به منظور انتقال معانی چندگانه در لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن یک طرح به عنوان نماد اصلی لوگو و یک طرح مستتر در فضای خالی و استفاده نشده در لوگو قرار دارد.

  این تکنیک بینندگان را برای درک مفاهیم آن به چالش می‌کشد و به همین دلیل در ذهن آنان ثبت خواهد شد. به عنوان مثال می‌توانید لوگوی خود را به صورت مونوگرام طراحی کنید و در حرف موردنظر تصویر یک مبل یا صندلی را طراحی کنید؛ به طوریکه مخاطبان در نگاه اول به لوگو ابتدا حرف موردنظر را مشاهده کنند و سپس با کمی دقت بتوانند طرح مبل را نیز در آن پیدا کنند.

  ساختار نهایی لوگو

  قرار دادن عناصر در لوگو، آخرین مرحله از طراحی لوگو مبل و صندلی است که باید با دقت بالایی انجام شود. در صورت طراحی لوگو به سبک نوشتاری یا تصویری تنها کافی است نام برند و یا نماد اصلی را دقیقا در وسط لوگو قرار دهید. در صورت طراحی لوگو به سبک ترکیبی نیز باید اجزای آن را با رعایت فاصله مناسب از یکدیگر قرار دهید؛ یعنی نماد اصلی را در مرکز لوگو قرار دهید و سپس با رعایت کمی فاصله، نام مجموعه خود را در پایین و یا کنار آن بنویسید.

  با رعایت این نکات ساده اما مهم به راحتی می‌توانید یک لوگوی جذاب و تاثیرگذاری طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کارتان استفاده نمایید.

  نمونه لوگو مبلمان طراحی شده در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه لوگو مبلمان طراحی شده در آرمکده را مشاهده کنید و جهت ثبت سفارش و دریافت مشاوره تخصصی نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  نمونه لوگو مبلمان طراحی شده در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 16 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1800 کمپانی و برند متعدد باشیم ...

  از اینجا شروع کنید
  تلفن تماس ۰۲۱-۴۱۱۸۵ armcade contact phone