آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو لوازم خانگی

  طراحی لوگو لوازم خانگی

  طراحی لوگو لوازم خانگی یکی از مهم‌ترین مراحل برندسازی این شغل در نظر گرفته می‌شود که به کسب و کار شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد. فروشگاه‌ لوازم خانگی یک شغل پرمتقاضی محسوب می‌شود که روزانه با مشتریان بسیاری سروکار دارد. طراحی لوگو برای فروشگا‌ه‌های لوازم خانگی نقش حائز اهمیتی را در جلب توجه افراد و تبدیل آنها به مشتریان ثابت و وفادار ایفا می‌کند. یک فروشگاه برای آنکه بتواند در همان ابتدا فرآیند برندینگ، بازاریابی و تبلیغات خود را به صورت اصولی و حرفه‌ای آغاز کند باید به مواردی همچون طراحی لوگو و انتخاب نام مناسب توجه ویژه داشته باشد. زیرا نام فروشگاه و لوگوی آن اولین مواردی هستند که مخاطبان با آنها مواجه می‌شوند. اگرچه ارائه محصولات و خدمات باکیفیت نیز نقش مهمی را در رشد و رونق کسب و کار شما ایفا می‌کنند اما طراحی لوگو فروشگاه لوازم خانگی نیز موضوعی است که نباید از آن غافل شوید. در ادامه این مطلب انواع لوگو لوازم خانگی را خانگی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با مزایا و اصول طراحی لوگو برای لوازم خانگی آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  مزایای طراحی لوگو برای فروشگاه لوازم خانگی

  همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، طراحی لوگو لوازم خانگی به کسب و کار شما رسمیت و اعتبار می‌بخشد و حس ارزشمند بودن را به مخاطبان انتقال می‌دهد. فروشگاه‌هایی که دارای لوگوی اختصاصی و نام تجاری مناسب هستند، بسیار سریع‌تر از سایر فروشگاه‌ها می‌توانند توجه و اعتماد مشتریان را به خود جلب نمایند. زیرا این شغل دارای محیط رقابتی سنگینی است و اگر برای برندسازی فروشگاه‌ خود زمان و هزینه صرف نکنید قطعا در عرصه رقابت با رقبای خود شکست خواهید خورد. تفاوتی ندارد که چه محصولاتی را عرضه می‌کنید و یا فروشگاه شما چقدر بزرگ و وسیع است، آنچه که اهمیت دارد این است که خود را به روشی موثر به مخاطبان معرفی کنید. تصویر ذهنی افراد از برند و فروشگاه شما تاثیر بسزایی بر رشد و موفقیت‌تان در این عرصه دارد و به همین دلیل است که باید به فکر طراحی یک لوگوی اختصاصی برای خود باشید. برخی از مهم‌ترین مزایای طراحی لوگو لوازم خانگی شامل:

  جلب توجه و اعتماد مخاطبان

  لوگو هر کسب و کار به عنوان نماد و هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود و از جمله المان‌های مهمی است که می‌تواند افراد را نسبت به بازدید از فروشگاه شما ترغیب سازد. زیرا با طراحی لوگو این پیام را به مخاطبان انتقال می‌دهید که برای آنان ارزش قائل هستید و کسب درآمد تنها هدف شما از راه اندازی یک فروشگاه نیست. زمانی که مخاطب این احساس را دریافت کند به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می‌شود و برای یک بار هم که شده از محصولات و خدمات شما استفاده خواهد کرد. بنابراین طراحی لوگو لوازم خانگی نقش حائز اهمیتی را در اعتمادسازی و ترغیب افراد نسبت به خرید از شما ایفا می‌کند.

  ایجاد تمایز

  ایجاد تمایز یکی دیگر از مزایای مهم طراحی لوگو لوازم خانگی است که شما را از رقبا و سایر فروشگاه‌های مجاور متمایز می‌سازد. همانطور که اشاره کردیم این کسب و کار دارای فضای رقابتی سنگینی است که فرآیند برندسازی و تبلیغات را تا حدی برای شما دشوار می‌سازد. فرض کنید در یک پاساژ بزرگ که تعداد زیادی فروشگاه لوازم خانگی وجود دارد شما نیز قصد راه اندازی فروشگاه اختصاصی خود را دارید. در این فضای رقابتی چگونه می‌توانید فروشگاه تازه تاسیس خود را مطرح کرده و خود را از سایرین متمایز سازید؟ طراحی لوگو فروشگاه لوازم خانگی و طراحی داخلی فروشگاه دو ابزار مهم شما برای ایجاد تمایز هستند که می‌توانند برندتان را به طور کلی از رقبا متمایز سازند. البته عوامل دیگری همچون ارائه محصولات و خدمات باکیفیت و قیمت‌های مناسب نیز در این فرآیند دخیل هستند که در مراحل بعدی برندینگ مورد توجه قرار می‌گیرند.

  ایجاد تصویر ذهنی مثبت

  از دیگر مزایای طراحی لوگو لوازم خانگی می‌توانیم به ایجاد تصویر ذهنی مثبت اشاره کنیم که باعث می‌شود نام برند و فروشگاه شما در ذهن مخاطبان ثبت شود. البته ایجاد این تصویر ذهنی مثبت منوط بر طراحی خاص و جذاب لوگو است زیرا هر لوگویی قابلیت ایجاد احساس مثبت در مخاطب را ندارد. با این حال طراحی لوگو می‌تواند فروشگاه و برند شما را برای مخاطبان قابل تشخیص و به یاد ماندنی سازد؛ درست مانند لوگوی برند ال جی که نمونه موفقی از طراحی لوگو لوازم برقی است و در سراسر دنیا به عنوان برندی موفق شناخته می‌شود.

  تعریف هویت برند

  طراحی لوگو لوازم خانگی به شما کمک می‌کند تا هویت برند و حوزه فعالیت خود را در قالب یک تصویر گویا و خاص به مخاطب معرفی کنید. یعنی اگر لوگوی شما به صورت استاندارد طراحی شود، مخاطب با دیدن آن قادر به تشخیص و شناسایی زمینه فعالیت شما خواهد بود. به عنوان مثال انتخاب نماد مبل برای یک فروشگاه بزرگ مبلمان، انتخاب هوشمندانه‌ای است که هر شخص با دیدن آن می‌تواند هویت برند و حوزه فعالیت آن را حدس به درستی حدس بزند.

  با در نظر داشتن این موارد مهم در می‌یابیم که طراحی لوگو لوازم خانگی یکی از پیش نیازهای اصلی راه اندازی یک فروشگاه است که نقش حائز اهمیتی را در موفقیت آن ایفا می‌کند. بنابراین اگر صاحب یک فروشگاه لوازم خانگی هستید و یا قصد راه اندازی یک فروشگاه را دارید، طراحی لوگو را در اولویت قرار دهید و از تاثیرات چشمگیر آن در رونق و پیشرفت کسب و کار خود غافل نشوید.

  انواع لوگو لوازم خانگی

  طراحی لوگو لوازم خانگی باید بر اساس حوزه فعالیت شما انجام شود؛ یعنی لوازم خانگی طیف گسترده‌ای از لوازم منزل از جمله مبلمان، لوازم آشپزخانه، فرش، وسایل برقی و غیره را شامل می‌شود. بنابراین لوگوی فروشگاه شما نیز باید با نوع فعالیت و محصولاتی که ارائه می‌دهید، تناسب داشته باشد. برخی از فروشگاه‌ها تنها در یک حوزه همچون فروش مبلمان فعالیت می‌کنند و برخی فروشگاه‌ها مانند فروشگاه بزرگ سرای ایرانی نیز ممکن است تمامی موارد بالا را پوشش دهند. از این رو پیش از شروع طراحی لوگو ابتدا باید حوزه کاری خود را در نظر بگیرید. رایج‌ترین انواع لوگو لوازم خانگی شامل:

  لوگو لوازم آشپزخانه

  لوگو لوازم آشپزخانه یکی از انواع رایج لوگو لوازم خانگی است و برای فروشگاه‌هایی مناسب است که ارائه دهنده کلیه وسایل مرتبط با آشپرخانه همچون سرویس غذاخوری، قابلمه، ظروف پلاستیکی و مواردی از این قبیل هستند. برای طراحی لوگو آشپزخانه می‌توانید تصویر یکی از این لوازم را به عنوان نماد اصلی لوگو خود انتخاب کرده و آن را با سایر عناصر طراحی لوگو ترکیب نمایید.

  لوگو فروشگاه لوازم خانگی

  لوگو لوازم برقی

  از دیگر انواع رایج طراحی لوگو لوازم خانگی می‌توانیم به لوگو لوازم برقی اشاره کنیم که در واقع زیر مجموعه لوگو لوازم آشپزخانه محسوب می‌شود. لوازم برقی منزل شامل جاروبرقی، تلویزیون، سشوار، اتو، لوازم برقی آشپزخانه همچون لباسشویی، یخچال، چای ساز، پلوپز، ماکروویو و غیره است. طراحی لوگو لوازم برقی برای فروشگاهی که تمامی این محصولات را ارائه می‌دهد، کمی چالش برانگیز است و به همین دلیل بهتر است از نماد یک شی خاص برای طراحی لوگو استفاده نشود. برای طراحی لوگو لوازم برقی می‌توانید همانند برند ال جی از نام برند خود استفاده کنید.

  لوگو تعمیرات لوازم خانگی

  لوگو تعمیرات لوازم خانگی

  لوگو تعمیرات لوازم خانگی نیز یکی دیگر از انواع طراحی لوگو لوازم منزل است که معمولا در آن از تصویر یک آچار به عنوان نماد اصلی لوگو استفاده می‌شود. بنابراین اگر در حوزه تعمیرات لوازم منزل فعالیت دارید باید در طراحی لوگو اختصاصی خود حتما به این مفهوم «تعمیرات» اشاره داشته باشید تا مخاطب با دیدن آن بتواند حوزه کاری شما را تشخیص دهد.

  طراحی لوگو لوازم خانگی

  اصول طراحی لوگو لوازم خانگی

  برای طراحی لوگو لوازم منزل نیز مانند طراحی لوگو برای سایر کسب و کارها باید به برخی اصول و قوانین اولیه توجه داشته باشید تا بتوانید لوگویی به یادماندنی و خاص خلق کنید. برخی از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو فروشگاه لوازم خانگی شامل:

  حفظ سادگی

  مهم‌ترین اصل در طراحی لوگو لوازم خانگی «حفظ سادگی» است تا بتواند در ذهن مخاطبان تثبیت شود. اگرچه لوگوی یک برند به عنوان هویت بصری آن در نظر گرفته می‌شود اما این بدان معنا نیست که باید لوگوی خود را شلوغ و پیچیده طراحی کنید تا به آن هویت و اعتبار بخشید. هویت و شخصیت برند شما زمانی برای مخاطب قابل تشخیص است که لوگوی آن در کمال سادگی و البته جذابیت طراحی شود. لوگوی برندهای معتبر و نام آشنایی همچون سامسونگ، سونی، ال جی و اسنوا نمونه‌های بارزی از طراحی ساده لوگو لوازم خانگی و برقی هستند که در سراسر دنیا به رسمیت شناخته می‌شوند. بنابراین برای خلق یک لوگو منحصر به فرد و خاص حتما نیازی نیست از نمادها و طرح‌های عجیب و غریب استفاده کنید.

  استفاده از نمادهای مرتبط

  همانطور که اشاره کردیم لوگو لوازم خانگی می‌تواند با استفاده از نمادهای مرتبط (لوازم منزل) با این شغل طراحی شود. اما انتخاب نوع نماد نیز به نوع محصولات و خدمات شما بستگی دارد؛ یعنی اگر تمرکز اصلی شما فروش لوازم آشپزخانه است باید از آیکون‌هایی همچون قابلمه، قاشق و چنگال، کتری و قوری، ماهیتابه و غیره استفاده کنید. برخی از برندها نیز برای طراحی لوگو خود از چندین نماد به صورت همزمان استفاده می‌کنند تا میزان گستردگی حوزه فعالیت خود را به مخاطب نشان دهند.

  لوگو برای فروشگاه لوازم خانگی

  استفاده از نام برند

  استفاده از نام برند یا فروشگاه برای طراحی لوگو لوازم خانگی نیز انتخاب هوشمندانه‌ای است که لوگوی شما را به طور کلی از سایر لوگوهای مشابه و یا لوگوی رقبا متمایز می‌سازد. شما می‌توانید نام کامل فروشگاه خود را با فونتی ساده در وسط لوگو یا در پایین نماد اصلی بنویسید و یا می‌توانید تنها از حرف اول نام فروشگاه برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید. با این حال برای طراحی لوگو فروشگاه لوازم خانگی بهتر است از نام کامل آن استفاده کنید تا بتوانید مخاطبان را با نام برند خود آشنا کرده و هویت برندتان را به آنان معرفی نمایید. طراحی لوگو با نام برند یا فروشگاه در واقع نوعی بازاریابی و تبلیغات نیز محسوب می‌شود که به آشنایی مخاطبان هدف با کسب و کار شما کمک بسیاری خواهد کرد.

  لوگو لوازم آشپزخانه

  انتخاب رنگ

  انتخاب رنگ مناسب برای لوگو یکی از مراحل چالش برانگیز طراحی محسوب می‌شود که با میزان جذابیت بصری لوگو و تاثیرگذاری آن بر مخاطب ارتباط مستقیم دارد. همانطور که می‌دانید هر رنگ، عواطف و احساسات خاصی را در بیننده به وجود می‌آورد و به همین دلیل است که باید با علم روانشناسی رنگ‌ها و تاثیر آنها بر مخاطب آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ را برای لوگوی خود انتخاب کنید. با این حال استفاده از رنگ سفید و مشکی برای طراحی لوگو لوازم خانگی مناسب و کم ریسک‌تر از سایر رنگ‌ها است.

  طراحی لوگو برای لوازم خانگی

  انتخاب فونت

  انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو لوازم خانگی نیز مرحله مهمی است که بخش مهمی از جذابیت لوگوی شما به آن بستگی دارد. اگر سبک لوگوی نوشتاری را برای طراحی نماد بصری فروشگاه خود انتخاب کنید باید در هنگام انتخاب فونت دقت بیشتری داشته باشید. بهترین فونت برای لوگو فروشگاه لوازم خانگی یک فونت ساده وخوانا است تا مخاطب به راحتی بتواند با آن ارتباط عاطفی برقرار کند. فونت‌های شکسته نیز می‌توانند برای لوگو لوازم خانگی مورد استفاده قرار گیرند اما در صورتی که خوانا باشند و بیش از حد شکسته یا فانتزی نباشند.


  معرفی انواع فونت طراحی لوگو


  بررسی لوگوی رقبا

  بررسی لوگوی رقبای موفق نیز می‌تواند ایده‌های جالبی برای طراحی لوگو لوازم خانگی به شما بدهد. به عنوان مثال می‌توانید روش طراحی لوگوی رقبا (لوگو نوشتاری، لوگو تصویری یا لوگو ترکیبی) را بررسی کنید تا دریابید که لوگوهای به یادماندنی و خاص با چه روشی طراحی شده‌اند و یا چه رنگ و فونتی در آنها استفاده شده است. بدین ترتیب می‌توانید بدون آزمون و خطا، لوگوی خود را طراحی کرده و اطمینان داشته باشید که در نهایت لوگویی جذاب و منحصر به فرد خواهید داشت.

  با در نظر داشتن این نکات کاربردی می‌توانید یک لوگو لوازم خانگی خاص را طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کار و فروشگاه خود استفاده نمایید.

  نمونه طراحی لوگو لوازم خانگی در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه طراحی لوگو لوازم خانگی در آرمکده را مشاهده کنید و برای طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با ما در ارتباط باشید.

  طراحی لوگو لوازم خانگی در آرمکده

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  امیر محمد تاجیک
  1401/10/21 01:18

  هیچ

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو