گروه طراحان آرمکده

موشن‌گرافی؛ داستانی که تصویر ثابت هیچ‌وقت نمی‌تواند آن را ارائه دهد

آنچه در این مقاله می خوانید
موشن‌گرافی؛ داستانی که تصویر ثابت هیچ‌وقت نمی‌تواند آن را ارائه دهد
در دنیای امروز که تبلیغات یکی از اثرگذارترین عوامل ارائه و فروش محصولات است نیاز به تنوع در ارائه به عنوان یک ضرورت قلمداد می‌شود. با فراگیر شدن شبکه‌های مجازی و راه‌ افتادن مشاغل اینترنتی تبلیغات بصری شکل و شمایل جدیدی به خود گرفت. با توجه به دست‌آوردهای دنیای ارتباطات؛ کارفرماها به سادگی و با انتخاب شکل تبلیغاتی خود می‌توانند بیزینس خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهند.

موشن‌گرافی

موشن‌گرافی یکی از پرطرفدارترین راه‌های تبلیغاتی است و اگر بخواهیم تعریفی ساده و کامل از آن داشته باشیم می‌توان گفت؛ داستانی که تصویر ثابت هیچ‌وقت نمی‌تواند آن را ارائه دهد.

هماهنگ‌سازی حرکت و صدا در رسانه (موشن‌گرافی) علاوه براطلاع‌رسانی یک هدف، با طرح‌های گرافیکی ساده به راحتی می‌تواند اثرگذار باشد و این مهم‌ترین تفاوتی‌ست که موشن‌گرافی با انیمیشن دارد.

چرا استفاده از موشن‌گرافی به کسب کار شما کمک می‌کند؟

چرا استفاده از موشن‌گرافی به کسب کار شما کمک می‌کند؟

شرکت‌ها و کارفرمایانی که برای تبلیغات خود از موشن‌گرافی و اقدام به استخدام فریلنسر می‌کنند بدون شک این نکته را در نظر گرفته‌اند که هزینه‌ این کار نسبت به ساخت تیزرها و نصب بیلبورد و ... بسیار به صرفه‌ و البته اثرگذارتر است و این موضوع مورد توجه بسیاری از استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچک قرار گرفت.

عوامل مختلفی در تاثیرگذاری موشن‌گرافی اهمیت دارد از جمله انتخاب درست قالب گرافیکی مورد نیاز، ترکیب مناسب این قالب با موزیک و محیط کار شده که با توجه به نیاز مخاطب قابل تغییر است.

از آن جا که صنعت تبلیغات تولید محور است بسیاری از تولیدکنندگان به خصوص در سال‌های اخیر و با توجه به تولیدات ملی علاوه بر تبلیغات، به تحویل فوری محصول خود نیازمندند از طرفی افرادی که در زمینه موشن‌گرافی فعالیت می‌کنند معتقدند که این صنعت بسیار سریع اثر خود را می‌گذارد.

موشن‌گرافی انواع مختلفی دارد که با یک سرچ ساده در گوگل نیز می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد که شامل اینفوگرافی متحرک، انیمیشن دو بعدی و نوشته‌‌های پویا است و البته اینفوگرافی متحرک بیشترین کاربرد را در تبلیغات دارد. تهیه استوری‌برد و طراحی گرافیک و صداگذاری موشن در کنار سناریوی مشخص مراحل چیدمان اولیه موشن است که بعد از اضافه شدن اقلام تبلیغاتی وارد مرحله چیدمان نهایی می‌شود.

هزینه سفارش موشن گرافی

با توجه به این‌که استارتاپ‌ها در شروع بودجه‌ زیادی برای ارائه ندارند و هزینه تبلیغات هم بسیار سنگین است استفاده از تیم‌های جوان و مستعد که به صورت فریلنس با پروژه‌های مختلف همکاری می‌کنند علاوه بر تسریع کارها و کم کردن هزینه‌ باعث شکل‌گیری خلاقیت‌های آنی می‌شود.

علاوه بر این‌که هزینه موشن‌گرافی بسیار اندک است استفاده از متخصصان فریلنسر موشن گرافیست که در سایت فریلنسری هستند نیز می‌تواند مبنای هزینه تبلیغاتی یک برند را مشخص کند.

اگر گروه تولید به شکل حرفه‌ای در کنار هم قرار بگیرند، می‌توان به جرات این نکته را گفت که موشن به واسطه‌ کوتاه بودن، جذاب بودن و به لحاظ بصری از ویدیوی زنده تاثیرگذارتر خواهد بود.

به لحاظ کسب‌و کار اینستاگرامی نیز موشن‌گرافی می‌تواند حس اعتماد و اهمیت به مخاطب را تقویت کند. طبیعتا استوری و پست‌های اینستاگرامی در قالب موشن‌گرافی باعث افزایش دنبال‌کنندگان بیشتری خواهد شد.

نکته‌ای که می‌توان در پایان این یادداشت به آن اشاره کرد و شاید برای مخاطبین این مطلب جذاب باشد کاربرد حرفه‌ای موشن‌گرافی در، تیتراژ اولیه فیلم معروف روانشناسی هیچکاک است. در سکانس اولیه، تصاویر متحرک گرافیکی به واسطه موشن‌گرافیک ساخته شده است. در این‌جا می‌توان به عمق تاثیر موشن‌گرافیک پی برد.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر