گروه طراحان آرمکده

مفهوم پنهان شده در پشت 40 برند برتر دنیا

آنچه در این مقاله می خوانید
مفهوم پنهان شده در پشت 40 برند برتر دنیا

زمانی که قصد طراحی لوگو را دارید، شاید بهتر باشد ابتدا برندهای معروف جهانی را بررسی کنید تا با الهام از ایده های آنها، بتوانید لوگوهای موثرتر و بهتری را طراحی کنید.

THIS IS WB LAYZI LOAD

فدکس شرکتی است که مرسولات پستی را به دست مشتریان می رساند. لوگوی این برند سرعت را در ذهن مخاطب تداعی می کند. این لوگو ظاهری صاف و ساده دارد. در طراحی لوگو، متن به دو قسمت تقسیم و از دور رنگ متفاوت شده است. ابتدا رنگ آبی که مبدا را نشان می دهد و سپس رنگ زرد که نشانه مبدا است و تداعی گر سرعت است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت آمازون برای طراحی لوگوی خود از یک فلش زرد رنگ استفاده کرده است که حرف a را به z متصل می کند. این کار برای تاکید انجام شده است تا تنوع تولیدات و داستان های آنلاین را نشان دهد. همچنین این فلش باعث شده تا لوگو به صورت یک شکلک خنده تبدیل شود. این کار توجه مشتریان را بیشتر به سمت لوگو معطوف می کند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت Pinterest با هدف درج لینک های وب مورد علاقه اعضای سایت در صفحه خودشان فعالیت می کند. به این صورت که کاربران می توانند لینک های وب را با توجه به سلیقه خود شخصی سازی کنند. در اینجا pin به معنای درج است و به همین دلیل در لوگو حرف P استفاده شده که شباهت زیادی به یک پونز دارد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی Gillette به شکل حروف بریده است که نشان از تیزی دارد. با دیدن این حرف در می یابیم که تیغ های تیز ژیلت باعث بریده شدن حروف شده است. این امر در لوگو به خوبی مشهود است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی VAIO برای شرکت سونی استفاده می شود. حروف VA که در ابتدای لوگو استفاده می شود، نشان از سیگنال های آنالوگ و حروف IO به دو عدد صفر و یک شبیه است که سیگنال های دیجیتالی شبیه سازی شده اند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی CISCO شرکتی است که در شهر سانفرانسیسکو فعالیت دارد. نام این شهر تاثیر زیادی در انتخاب برند تجاری داشت. سیسکو برای طراحی لگو از خطوط موازی آبی رنگ استفاده کرده است که تداعی گرد الکترومغناطیس و تصویر پل گلدن گیت (پل معروف شهر سانفرانسیسکو) می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی Tour De France به صورت حروفی است که به صورت شکسته و نامرتب در کنار هم قرار گرفته اند. اگر چه یک دایره زرد رنگ در کنار لوگو قرار دارد، اما تنها نشانه آفتاب نیست و بلکه به معنای چرخ دوچرخه هم است. حرف R در لوگو در کنار دایره زرد رنگ را مشاهده کنید! شبیه یک دوچرخه سوار است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

مدیر شرکت TOBLERONE در کشور سوئیس و در شهر برن به دنیا آمده است. شهر برن به معنای خرس است. در این لوگو می توان یک خرس پنهان شده در کوه کنار متن را مشاهده کرد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی شرکت ال جی با کمک حروف قرمز رنگ برند تجاری آن کمک زیادی کرده است. حرف L بینی و حرف Gقرص صورت را درست کرده است که نمادی بازی PACMAN هم می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت لاستیک سازی کانتیننتال اولین لوگوی خود را مینیمالیستی طراحی کرده است. به طوری که توانسته از فضای میان حروف به خوبی استفاده کند. حرف c و o را بخوبی نگاه کنید. فضای خالی در حرف C جایی برای حرف O و میان آنها یک تایر سه بعدی ایجاد شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

قبل از اینکه شرکت خطوط هوایی نورت وست در زیر مجموعه خطوط هوایی دلتا قرار بگیرد، یک لوگوی خلاقانه را برای خود طراحی کرد. در این لوگو پیکان کوچک به کمک دایره، یک قطر نما را ایجاد کرده است که نشانه توانایی ناوبری خطوط هوایی این شرکت می باشد. همچنین با تکرار حرف N، حرف W نیز ساخته شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

باغ وحش شهر کلن، به شکل هنرمندانه ای طراحی شده است. به طوری که در فضای خالی چندین حیوان به چشم می خورد. فیلريال کرگدن، دو مناره مخروطی کلیسای جامع شهر کلن در این لوگو دیده می شود که نماد شهر کلن است. این نشانه ها به شناسایی راحت تر باغ وحس کمک می کند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

طراحی لوگو شرکت Galaries Lafayette یک طرح زیبا و با الهام از آرم فرانسوی است. در این لوگو به یکی از سازه های زیبای فرانسوی اشاره می کند. حروف آخری که در انتهای لوگو نوشته شده، نمای کلی برج ایفل را نشان می دهد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در لوگوی موزه لندن زمینه رنگارنگ است که نشانه محدوده جغرافیایی شهر لندن می باشد. هر یک از این رنگ ها توسعه تاریخی شهر را نشان می دهد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت برگزار کننده مسابقات اتومبیل رانی برای خود از عبارت F1 به عنوان نام تجاری استفاده کرده است. حرف F به رنگ سیاه نشان داده شده و عدد 1 نیز قرمز رنگ است که تداعی گر سرعت می باشد. عدد 1 در سمت راست لوگو قرار دارد که قسمت سمت چپ آن نشانه سرعت است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

Baskin Robbins یک فروشگاه زنجیره ای است که برای مشتریان خود 31 طعم مختلف بستنی را در نظر گرفته است. در میان لوگو از دو حرف B و R استفاده شده است که عدد 31 نیز به شکل هنرمندانه ای در آن جای گرفته است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

حرف U در لوگوی Unilever به شکل خلاقانه ای نشان داده شده است که درون آن تصاویر مختلفی وجود دارد. این تصاویر فعالیت های شرکت Unilever را نشان می دهند. به عنوان مثال تصویر لب به معنای زیبایی است که در حرف U نمایش داده شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

Shelter یک بنیاد خیریه است که در کشور انگلستان فعالیت می کند. این بنیاد به افراد بی سرپناه و بی خانمان کمک می کند. فعالیت بنیاد خیریه Shelter در لوگو نشان داده شده است. اگر حرف h را به دقت نگاه کنید، متوجه پیام این بنیاد می شوید.

THIS IS WB LAYZI LOAD

خط تولید پوشاک زنانه Quicksilver، Roxi نام دارد. در لوگوی این شرکت، از یک قلب استفاده شده است که درون بازار آمده است. لوگوی Roxi با کنار هم گذاشته شدن و چرخیدن Quicksilver طراحی شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

VIA یک شرکت راه آهن در کشور کاناداست که با کمک حرف I و فضای خالی کنار آن، در لوگو خطوط موازی را ایجاد کرده است. این کار تداعی گر قطعه های ریل راه آهن می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در لوگوی باغ وحش پیستبورگ یک درخت به همراه چند طرح مخفی به چشم می خورد. این لوگو با توجه به شکل چند حیوان از جمله گوریل و شیر طراحی شده است که در فضای خالی دو طرف تنه درخت قرار دارند و به یکدیگر خیره شده اند. در انتهای لوگو هم چند ماهی قرار دارد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی LSO به صورت خطی و با متنی زیبا به شکل یک ارکستر سمفونیک لندن طراحی شده است. در این لوگو از حروف مخفف استفاده نشده است و اگر به دقت به آن نگاه کنید، متوجه نحوه چینش و طراحی حروف در کنار هم می شوید که شکل یک رهبر ارکستر را تداعی می کند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

هدفون های بیتس محبوب ستاره های ورزشی و موسیقی است. در واقع لوگوی این شرکت هم از شکل هدفون استفاده کرده است. برای طراحی لوگو حرفه ای  بیتس از حرف b استفاده شده است که درون یک دایره قرمز رنگ قرار دارد. به طوری که نشان دهنده سر یک انسان است که هدفون را روی سر قرار داده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی Carrefour در زبان فرانسه به معنای تقاطع می باشد. در لوگوی شرکت Carrefour رنگ های پیکان ها به جهت راست و چپ اشاره دارند که بیانگر پرچم فرانسه می باشند. همچنین در فضای خالی بین دو پیکان، حرف C حرف اول عبارت Carrefour را مخفی کرده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در طراحی لوگو شرکت NBC از فضای سفید در بالای حروف استفاده شده است که یک طاووس را خلق کرده است. رنگ های مختلفی که برای طراحی این لوگو استفاده شده، نشانه تنوع برنامه های شبکه تلویزیونی NBC می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکتGoodwill برای طراحی لوگوی خود از یک چهره خندان در بالای طرح استفاده کرده است. در این تصور می توان حرف G را مشاهده کرد که اول Goodwill است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت بی ام وی ابتدا در زمینه هوانوردی فعالیت می کرد. به همین دلیل است که لوگوی این شرکت از رنگ آبی و سفید که نماد آسمان است، استفاده زیادی کرده است. در قسمت سفید رنگ لوگو، ملخ های در حال گردش هواپیما تداعی می شود. رنگ آبی رنگ تداعی کننده آسمان است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در لوگوی شرکت Eagle consumables شکل خاص حرف E به شکل یک عقاب نشان داده شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

دو حرف T که در لوگوی شرکت Tostitos استفاده شده است، نشانه دو شخص می باشند و بین آنها از حرف i استفاده شده است که یک میز سالسا را نشان می دهد. این لوگو نشان می دهد افرادی که دور هم جمع شده و اطلاعات و تجربیات خود را با در مورد نان ذرتی مکزیکی به اشتراک گذاشته اند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در لوگوی بنیاد بریتانیایی قلب از یک شکل قلب استفاده شده است که خطوط قبل و بعد از آن الکترودیاگرام یک قلب بیمار شروع و به الکترودیاگرام یک قلب سالم ختم می شود.

THIS IS WB LAYZI LOAD

احتمالاً لوگوی یکی از شرکت های ورزشی به نام MILWAUKEE BREWERS را دیده اید که طرفداران بیسبال در این لوگو می توانند پیام پنهان شده را مشاهده کنند. این لوگو به شکل یک دستکش است که توپ بیسبال را در خود گرفته است. این لوگو از ابتدا حروف MILWAUKEE BREWERS یعنی حرف (M) و (B) تشکیل شده است.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت Hershey’s Kisses تولید کننده شکلات های ممتاز است که در آمریکا محبوبیت زیادی دارد. این شرکت برای نشان دادن محصولات، لوگویی را طراحی کرده که شباهت زیادی به شکلات دارد. اگر به فضای خالی بین k و حرف i نگاه کنید، شکل کلی لب و حالت بوسه را مشاهده می کنید.

THIS IS WB LAYZI LOAD

لوگوی British Blind Sport از رنگ و پرچم کشور انگلیس استفاده کرده است که نشان می دهد تاکید زیادی بر بریتانیایی بودن خود دارد. در این لوگو یک پیام پنهان در پس زمینه وجود دارد. در واقع فرم پرچم به منظور اشاره به ورزش است و توپی راگپی هم این امر را تایید می کند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

مایکروسیستمیز شرکتی است که در زمینه کارهای رایانه ای فعالیت دارد. این شرکت برای طراحی لوگو از حروف N و U استفاده می کند که سمبل کامپیوتر هستند. همچنین از میانی که این دو حرف در کنار هم قرار می گیرند، حرف S را درست می کنند که ابتدای نام برند تجاری (SUN) می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت واشنگتن برای نشان دادن لوگوی خود از عقاب استفاده می کند. عقاب نماد کشور آمریکاست. در زیر عقاب هم یک فضای خالی به چشم میخورد که شمایل ساختمان کنگره آمریکا (یکی از معروف ترین سازه های واشنگتن) می باشد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت The Guild of Food Writers در زمینه مواد غذایی فعالیت دارد. این شرکت برای طراحی لوگو از یک قاشق استفاده کرده است که با پایین یک خودنویس قرار دارد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

سن دیگو یک باغ وحش است که برای طراحی لوگوی خود از حیوانات استفاده کرده است. به طوری که بیننده با نگاه کردن در واژه zoo می تواند جای پای چندین حیوان را مشاهده کند. حرف z نیز مار را نشان می دهد.

THIS IS WB LAYZI LOAD

Jack in the Box یکی از فست فودهای زنجیره ای معروف در دنیاست که برای طراحی لوگوی خود به طور هوشمندانه ای حروف را در کنار هم قرار داده است. به طوری که از کنار هم قرار گرفتن آنها شکل یک ماهی ایجاد شده است. این لوگو به شکل پنهان، طرز کار و فعالیت شرکت را نشان می دهد.
THIS IS WB LAYZI LOAD

شرکت Eighty 20 برای طراحی لوگو از مربع هایی استفاده کرده است که به طرز هوشمندانه ای اعداد 1010000 و 0010100 یعنی عدد 80 و عدد 20 را به تصویر می کشند.

THIS IS WB LAYZI LOAD

در لوگوی شرکت کوکاکولا می توان پرچم کشور دانمارک را در فضای خالی میان دو حرف L و O مشاهده کرد. این شرکت برای تبلیغ کشور دانمارک در طراحی لوگو دقیق بوده است.
جهت دانلود فایل اصلی لوگو های شرکت های مختلف به بخش دانلود لوگو مراجعه نمایید.

 

اشتراک گذاری:


نام
ایمیل
نظر