گروه طراحان آرمکده

محبوب ترین روش های طراحی لوگو در سال 2016

آنچه در این مقاله می خوانید

علم و هنر طراحی لوگو پیوسته در حال تحول است، از طرفی کسب و کارها می توانند از طریق کانال های دیجیتال تعامل فزاینده ای با مصرف کنندگان برقرار کنند. روند تعامل رو به افزایش است اما کیفیت تعامل فراگیرتر و شخصی تر می شود.

با توجه به اینکه متدهای طراحی لوگو برای کسب و کار تغییر می کند  و قوانین دیروز، امروز منسوخ شده است، ممکن است تا 5 سال آینده نیز، روش های طراحی امروز بی اعتبار شوند.

بنابراین توانایی پیش بینی اینکه در سال آتی و یا چند سال دیگر چه روش هایی ممکن است از سوی طراحان لوگو استفاده شود، می تواند راهگشای تعامل سازنده با مشتریان باشد.

به عبارت دیگر فراگیری هنر و علم طراحی لوگو پیوسته در حال تغییر است، اما توانایی پیش بینی آنچه که در آینده مد نظر خواهد بود، فرصتی را در اختیار شرکت ها قرار می دهد تا با همان سرعت پیشرفت تکنولوژی حرکت کنند و با مشتری ارتباط بهتری برقرار کنند.

محبوب ترین روش های طراحی لوگودر سال 2016

خوشبختانه افراد زیادی هستند که زمان خود را صرف مطالعه و تحقیق در مورد روند تغییرات الگوها و طراحی لوگو کرده اند. یکی از این افراد بیل گاردنر است که سعی کرده است تا سرعت روند تغییرات در طراحی لوگو را به دقت بررسی کند.

چشمان تیزبین و هوشیار او و اینکه بالفطره قدرت تشخیص روش های متفاوت و خلاقیت در طراحی را دارد او را از دیگر پیش بینی ها متمایز کرده است. در ادامه 6 روش محبوب طراحی لوگو در سال 2016 را مطرح می کنیم :

طراحی لوگو 2016: توجه به هموار و تخت بودن لوگو

یکی از جدیدترین متدهای طراحی لوگو توجه به بافت، سایه و میزان شیب آن است. به هر میزان که خطوط و رنگ ها ساده تر باشند، لوگو  مخاطب بیشتری را جذب می کند. همچنین رنگ های سیاه، سفید و خاکستری نیز همانند قبل طرد شده نیستند و می توانند برای طراحی یک لوگوی ساده استفاده شوند.

محبوب ترین روش های طراحی لوگودر سال 2016

طراحی لوگو 2016: دست ساز بودن لوگو

لوگوهای دست ساز از صداقت صحبت می کنند. به طوری که صمیمیت سازنده را به مخاطب منتقل می کنند. این روش طراحی به عنوان جدیدترین طرح برای ساخت لوگو  می باشد.

ممکن است لوگو از تنها یک فلش کوچک به همراه یک یا دو حرف برجسته تشکیل شده باشد، اما به دلیل اینکه دست ساز است و طبیعی به نظر می رسد، مخاطب را بیشتر مجذوب خود می کند.

ایده دست ساز بودن لوگو به نظر یک روش موثر برای تعامل بهتر شرکت ها با مشتریان است که البته باید به برخی نکات هم توجه شود. برای مثال فونت هایی که استفاده می شود، باید متناسب و خوانا باشند.

طراحی لوگو 2016: طراحی لوگو متحرک

لوگوهای متحرک، پویایی بیشتری دارند و می توان آنها را در هر شرایطی به راحتی تغییر داد. به طوری که مصرف کننده به محض تجدید نظر، به راحتی طرح لوگوی تغییر یافته را می پذیرد.

لوگوهای پویا زمانی که تغییر می کنند، بدون اینکه مخاطب خود را از دست بدهند، جذابیت اولیه آنها همچنان حفظ می شود. این روش یک راه عالی برای درهم شکستن اطلاعات و ارتباط برقرار کردن برای تبدیل و تغییر اندازه های لوگو می باشد.

لوگوهای متحرک این توانایی را دارند که به طور ناخودآگاه تغییرات ناگهانی را به مخاطبان انتقال دهند، بدون اینکه ارزش واقعی لوگو و اعتبار اولیه شرکت از دست برود. برای مثال می توان از لوگوی شرکت گوگل یاد کرد که با وجود تغییرات مداوم، هنوز هم مخاطبان خود را حفظ کرده است و برای آنها جذابیت اولیه را دارد.

جدیدترین متدهای طراحی لوگو

طراحی لوگو 2016: فضای منفی

فضای منفی به این معناست که در طراحی لوگو قسمتی از فضا را خالی بگذارید. به عبارتی دیگر بین دو اِلمان به کار گرفته شده برای لوگو، فضایی خالی در نظر بگیرید.

در این صورت فضای منفی باید به گونه ای باشد که یک شکل دیگر نیز در آن دیده شود. در عین حال، فضای منفی یکی از تکنیک های طراحی لوگوست که به مخاطب کمک می کند تا نقاط قوت لوگو کشف شود.

در فضای منفی، ابتدا طرح اصلی و دو المان در اولویت است تا در مقابل دید مخاطب قرار بگیرد. پس از آن فضای خالی هم تداعی گر یک تصویر دیگر خواهد بود که اولویت بعدی لوگو می باشد. 

در واقع استفاده از فضای منفی برای ارتباط برقرار کردن بیشتر با مخاطب است، بدون اینکه از عناصر چالش برانگیز طراحی استفاده شده باشد. در روش استفاده از فضای منفی، یک طرح ساده و بی آلایش در مقابل دید مخاطبان قرار می گیرد که دارای زیبایی بصری نیز هست.
 

طراحی لوگو 2016: ضمیمه کردن 

اضافه کردن اِلمان های جدید به لوگو هم یکی دیگر از طرح های جدید برای ساخت لوگو  می باشد. در این روش ذهن مخاطب به چالش کشیده می شود.

اگرچه این ایده به مانند سایر راه حل های خلاقانه برای طراحی لوگو قادر به جذب مخاطب نیست، اما می تواند روشی برای خودداری از نوشته های عریض و طویل باشد و در عین حال پیام مهمی را به مخاطب انتقال می دهد.

برای مثال برای لوگوهایی که باید از حروف استفاده شود، در میان تعدادی حرف، آنچه که مربوط به برند تجاری است برجسته می شود.

جدیدترین متدهای طراحی لوگو

طراحی لوگو 2016: خطوط نازک

زیبایی برای طراحی لوگو اهمیت زیادی دارد. در سال 2016 به خطوط نازک تر اهمیت بیشتری داده شد. به طوری که طراحان معتقد بودند، ضخامت خطوط، زیبایی لوگو را از بین می برد.

استفاده از خطوط ظریف نوعی سادگی پر معنا به لوگو می بخشد. در عین حال تداعی گر صداقت طراح نیز هست. در چند سال گذشته خطوط نازک و ظریف بیشتر مورد توجه بوده اند که فضای بیشتری را در اختیار طراح قرار می دهد تا لوگو را به شکل پیچیده تری طراحی کند.

از آن جایی که روش های طراحی لوگو به سرعت در حال تحول است، اطلاع داشتن از انواع متدهای طراحی لوگو به شما کمک می کند با مخاطبتان ارتباط بیشتری برقرار کنید. در هنگام طراحی لوگو، محبوب ترین روش و ذهن مشتری را در نظر بگیرید و یک لوگوی منحصر به فرد طراحی کنید.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر