آنچه در این مقاله میخوانید

  کریسمس و سال نو 2017 و google doodle

  کریسمس و سال نو 2017 و google doodle

  سال نو که می شود در هر گوشه ای از شهر که نگاهی می اندازیم، هیجان و شور و شوق برای آغاز سال نو را می بینیم. انرژی و عزم و اراده برای ایده های جدید در سال نو در همه جای شهر دیده می شود.


  شب سال نو آغاز می شود و همه مشتاقانه منتظر آغاز سال 2017 هستند. گوگل به استقبال سال نو رفته است و در صفحه خود نوشته است: «شب سال نو بر همه جهانیان مبارک. شمارش معکوس از نیمه های شب برای آغاز سال است.»


  از ساعت 23 امشب، شب ها طولانی تر می شود. در 31 دسامبر سال 2016 یک جهش دوم اتفاق می افتد و به ساعت جهان اضافه می شود. رصد خانه نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای، زمان هماهنگ جهانی  (UTC)را 59 و 59 ثانیه می داند.

  کریسمس و سال نو 2016

  از سال 1972، 26 ثانیه جهش اضافی در فواصل مختلف در شش ماه اضافه شده است که تا 7 سال ادامه داشت. تازه ترین تغییرات در 30 ژوئن سال 2015 صورت گرفته است.


  در کمتر از چند ساعت دیگر وارد سال جدید می شود و با توجه به ساعات پایانی سال 2016، بسیاری از خبرها روی سال 2017 متمرکز شده اند. در این میان کسانی هستند که برای آغاز ژانویه سال 2017 بی صبرانه در انتظار هستند و با نگاه کردن به عقربه های ساعت، در پی پایان آمدن سال 2016 و آمدن سال جدید هستند.


  در هند مرسوم است که در زمان برگزاری جشن سال نو، شهروندان با لباس‌های رنگارنگ، فضای با نشاط و مهمانی‌ها و همچنین خواندن دعا، فستیوال‌های گوناگون اجتماعی برگزار می کنند. نخست وزیر هند با نام نارندرا یک روز پس از پایان مهلت 50 روزه برای واریز 500 روپیه به مردم کشورش، موجب ایجاد صف های طولانی شد که همه مردم برای گرفتن پول ایستاده بودند.


  تیم گوگل در مورد پیش بینی برای سال جدید دچار تردید است. در سال گذشته رنگ گوگل به شکل 5 پرنده پوشیده با کلاه تولد در انتظار جوجه شدن تخم ها بود. 


  کریسمس و سال نو 2016

  اما برنامه ی امسال (2017) گوگل هم حتما جالب خواهد بود.

  کریسمس و سال نو 2017

  گوگل بعد از سال نو :

  google doodle چیست؟

  Doodle ها جالب ، شگفت انگیز و گاهی الهام گرفته شده از چیزی هستندو چنین تغییراتی باعث می شود گوگل تعطیلات ، جشن ها ، زندگی هنرمندان و افراد مشهور و روزهای خاص را به صورت شگفت انگیزی یادآوری کند. 


  ایده ی doodle چگونه متولد شد؟


  در سال 1998 قبل از اینکه شرکت یکی شود ایده ی doodle متولد شده بود هنگامی که بنیان گذاران گوگل  Larry و Sergey با لوگوی شرکت خود برای شرکت در فستیوال burning man در صحرای نوادا بازی می کردند.

  آن ها یک شکل چوب نقاشی پشت دو حرف O در کلمه گوگل قرار دادند و لوگوی به وجود آمده ی جدید به عنوان یک پیام طنزآمیز برای کاربران گوگل بود و زمانی را نشان میداد که مدیران شرکت خارج از محیط شرکت بودند.

  در حالیکه اولین doodle نسبتاً ساده بود ، ایده ی تزیین آرم شرکت به مناسبت های مختلف و بزرگداشت رویدادهای مهم متولد شد. 


  دو سال بعد در سال 2000 ،  Larry و  Sergeyاز مدیر فعلی Dennis Hwang  خواستند تا ایده ی جدید در همان موقع برای روز Bastille ایجاد کنند. با این کار این ایده به خوبی توسط کاربران ما جذب شد و دنیس به ریاست گوگل منصوب شد و نمایش doodle ها بیشتر و بیشتر و به طور منظم در سایت گوگل آغاز شد.


  Doodle ها بیشتر برای جشن های تعطیلات آشنا طراحی می شدند. امروزه ارائه وسیعی از سالروزها و حوادث را از Birthday of John James Audubon  تا Ice Cream Sundae  را در بر می گیرد.

  با گذشت زمان، تقاضا برای doodle ها در ایالات متحده و بین المللی افزایش یافته است. هم اکنون ایجاد doodle مسئولیت بزرگی از یک تیم از مهندسان و طراحان با استعداد (که آنها را doodlers می نامیم) گذاشته شده است.

   ایجاد doodle یک تلاش گروهی برای روح بخشیدن به صفحه اصلی Google و آوردن لبخند به چهره کاربران Google در سراسر جهان  است. 

  google doodle

  چه تعداد از doodle ها در طول سال در گوگل نمایش داده می شود؟
  این تیم بیش از 2000 doodle برای صفحات اصلی ما در سراسر جهان ایجاد کرده است.
  چه کسی انتخاب می کند چه doodle ایجاد شود و چگونه برای انتخاب رویداد تصمیم می گیرد؟

  گروهی از کارمندان Google با هم به طور منظم طوفان فکری ایجاد می کنند و تصمیم می گیرند چه رویدادی را جشن بگیرند. ایده هایی برای doodle از منابع متعدد از جمله Google و کاربران Google می آید.


  فرآیند انتخاب doodle هدفی برای جشن اتفاقات جالب و چهره های برجسته را دنبال می کند تا صمیمت و دوست داشتن گوگل به نوآوری را منعکس کند.


  چه کسی doodleها را طراحی می کند؟


  تیمی از طراحان و مهندسان حرفه ای که ما آنها را doodler می نامیم پشت خلق هر doodle وجود دارد.


  کاربران گوگل و مردم چگونه می توانند برای doodle ها پیشنهاد دهند؟


  تیم doodle گوگل همیشه مشتاق شنیدن نظرات و ایده های کاربران در مورد doodle ها است. کاربران می توانند ایده های خود برای doodle بعدی را به proposals@google.com  ایمیل کنند . این تیم روزانه صدها درخواست دریافت می کند که متاسفانه نمی تواند به تک تک آن ها پاسخ دهد اما کاربران اطمینان داشته باشند که ما آن ها را می خوانیم.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو