آنچه در این مقاله میخوانید

  آرکتایپ حامی (Caregiver)

  آرکتایپ حامی (Caregiver)

  برای بسیاری از برندها فرصت بسیار بزرگی وجود دارد که نه با "بهترین" یا "اولین" بودن، بلکه با اهمیت دادن به مخاطبان، خود را از رقبا متمایز کنند. آیا ماموریت و هدف اصلی برند شما کمک و حمایت از دیگران است؟ اگر این ویژگی غالب شماست، آرکتایپ برندتان حامی یا مراقبت کننده است. مشتریان تمایل اجتناب ناپذیری برای شخصیت دادن و جان‌بخشی به برندها دارند که این موضوع نیاز شدید آنها به ارتباط عاطفی را نشان می‌دهد.

  در دنیای رقابتی امروزی، همیشه به راحتی نمی‌توان از رقبا متمایز شد. اما یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید این کار را انجام دهید، برقراری ارتباط عاطفی با مخاطبان از طریق آرکتایپ‌های برند مانند The Caregiver یا حامی است. با تنظیم استراتژی شرکت خود به سمت ترویج مراقبت، مهربانی و توجه به مخاطبان، فضایی امن میان خود و مشتریان ایجاد خواهید کرد. اما ارزش‌های آرکتایپ حامی چیست و این الگو به چه ارزش‌هایی پایبند است؟


  جهت انتخاب آرکتایپ برند خود با آرمکده تماس بگیرید


  آرکتایپ حامی چیست؟

  آرکتایپ حامی دارای حس همدلی بسیار بالایی است که همواره بهترین‌ها را برای دیگران می خواهد و تحمل اذیت شدن و درد کشیدن هیچ فردی را ندارد. این آرکتایپ هر زمان که بتواند از دیگران محافظت فیزیکی و عاطفی می‌کند که این مراقبت گاهی تا حدی است که دیگران بیش از حد به آن تکیه کرده و به امنیت وجود آن در هر شرایطی اعتماد می‌کنند.

  ارزش‌های سازمانی آرکتایپ حامی فراتر از مراقبت از دیگران است؛ این آرکتایپ یک دلسوز و رازدار واقعی است که در موقعیت‌های دشوار از مخاطبان خود حمایت عاطفی کرده و آنها را راهنمایی می‌کند. این آرکتایپ نشان دهنده برندهایی است که برای کمک به مشتریان خود، تقویت اعتماد و وفاداری در آنها ازعنصر مراقبت و مهربانی استفاده می‌کنند. حامی تنها یک همراه دلسوز نیست، بلکه یک مربی است که به مشتریان خود کمک می‌کند تا به اهدافشان دست پیدا کنند و در صورت نیاز، راه حل‌های عملی و کاربردی را به آنان ارائه می‌دهد.

  آرکتایپ حامی

  آرکتایپ حامی در کسب و کار

  استفاده از آرکتایپ حامی به برقراری روابط معنادار با مخاطبان هدف، کمک زیادی به شما کمک می‌کند و برندتان را به عنوان منبعی قابل اعتماد از پشتیبانی و دلسوزی به آنها معرفی خواهد کرد. اولین قدم در این مسیر، آشنایی با ارزش‌های مرتبط با این آرکتایپ یعنی شفقت، درک و از خودگذشتگی است. هنگامی که می‌دانید مخاطبان شما از شخصیت حامی چه انتظاراتی دارند، باید برای معرفی و ایجاد تصویر ذهنی مثبت و پایدار از خود در ذهن آنها تلاش کنید. انجام این کار به تقویت اعتماد میان مصرف کننده و برند کمک خواهد کرد.

  گام بعدی برای استفاده از آرکتایپ حامی در کسب و کار، خلق و ارائه محتوایی است که با روحیه این آرکتاپ همخوانی داشته باشد. این محتوا می‌تواند شامل ارائه مشاوره یا راهنمایی مفید از طریق پست‌ها و ویدیوهای وبلاگ، برجسته ساختن داستان‌های مشتریانی که از خدمات برند بهره‌مند شده‌اند و یا ارائه تخفیفات یا جوایز ویژه برای افرادی باشد که به کمک نیاز دارند.

  علاوه بر این، سرمایه گذاری در اقدامات مرتبط با ارائه خدمات مشتری به مخاطبان نشان می‌دهد که آنها برای شما فراتر از یک معامله و یا منبع کسب درآمد هستند. آنها اعضای ارزشمند جامعه‌ای محسوب می‌شوند که شما از آنها مراقبت می‌کنید. برندها با استفاده مؤثر از این راهکارها می‌توانند خود را به عنوان حامی یا مراقبت کننده به مخاطبان معرفی کرده و روابط مستحکم و ماندگاری را با آنها برقرار کنند.

  ویژگی‌های کلی آرکتایپ حامی

  برندهای منطبق با آرکتایپ حامی به دنبال الهام بخشیدن به دیگران هستند و آنها را نیز به مهربان بودن و حامی بودن تشویق می‌کنند. مهم‌ترین ویژگی‌های آرکتایپ حامی یا مراقبت کننده شامل:

  • ویژگی‌های اصلی: سخاوتمند، فروتن، مهربان، دلسوز، خوش‌بین، فداکار و مورداعتماد
  • هدف: کمک به دیگران
  • آرزو: محافظت و حمایت از مردم در مقابل سختی‌ها و مشکلات
  • ترس: تکبر و خودخواهی
  • استراتژی: هرکاری از دستت برمی‌آید برای دیگران انجام بده
  • وعده برند: همدردی
  • شعار: چطور می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
  • رنگ سازمانی: آبی روشن، سفید، آبی فیروزه‌ای و کرمی

  برندهای دارای آرکتایپ حامی

  ویژگی‌های آرکتایپ حامی اصولا در برندهایی مشاهده می‌شود که به سلامت، امنیت، آسودگی و شادکامی مخاطبان خود اهمیت می‌دهند. برخی از برندهای معروف دارای آرکتایپ حامی شامل:

  یونیسف دارای آرکتایپ حامی

  • نیوآ (NIVEA): این برند نیز در حوزه فعالیت خود به عنوان یک حامی شناخته می‌شود که با ارائه محصولات و خدمات آرایشی و بهداشتی به حفظ سلامت پوست و موی افراد کمک می‌کند.
  • جانسون اند جانسون (Johnson & Johnson): این برند، خود را به عنوان "شرکت خانوادگی" معرفی کرده است و به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مراقبت‌های بهداشتی در دنیا و یک نمونه انکارناپذیر از آرکتایپ حامی شناخته می‌شود. تعهد آن به تبدیل جهان به مکانی سالم‌تر را می توان به وضوح در اقدامات بشر دوستانه و همچنین پیام رسانی آنها مشاهده کرد.

  برند جانسون اند جانسون

  آرکتایپ حامی در سطح عمیقی از توجه، مراقبت و مهربانی قرار دارد و به ما یادآوری می‌کند که هر فردی گاهی مواقع به حمایت فرد دیگر نیاز دارد. بنابراین اگر می‌خواهید برندتان خدمات برجسته‌ای ارائه دهد و با مخاطبان خود نیز ارتباط عاطفی عمیق برقرار کند، اهمیت استفاده از آرکتایپ حامی را در برندسازی و اقدامات بازاریابی خود فراموش نکنید.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو