آنچه در این مقاله میخوانید

  آرکتایپ معصوم (The Innocent)

  آرکتایپ معصوم (The Innocent)

  درک و پذیرش انواع آرکتایپ‌ها به برندها کمک می‌کند تا ارتباطات عقلانی و عاطفی عمیقی با مشتریان خود برقرار کنند. آرکتایپ‌های برند، چارچوبی استراتژیک برای توسعه شخصیت و داستان برند ارائه می‌دهند که مستقیما به قلب و ذهن مصرف‌کنندگان نفوذ کرده و برندها را قادر می‌سازند تا خود را از رقبا متمایز سازند و توجه مخاطبان را نیز جلب کنند.

  یکی از 12 مدل آرکتایپ برند است که به اصولی همچون سادگی، خوش‌بینی و دوری از پلیدی و گناه اعتقاد دارد. این آرکتایپ به دنبال انجام امور به روش صحیح و انسانی است که از هرگونه پلیدی و فساد دوری کرده و برای ایجاد هماهنگی در زندگی خود و اطرافیان تلاش بسیاری می‌کند.

  آرکتایپ معصوم در مقایسه با دیگر آرکتایپ‌ها، ترویج‌کننده مفاهیمی همچون بی آلایش بودن و مثبت اندیشی است و خود را از هرگونه زشتی و ناپاکی دور می‌کند. این آرکتایپ معمولا قابل پیش‌بینی، قابل اعتماد و صادق است و هدف کلی آن نیز شاد زیستنن و بی‌گناهی است.

  آرکتایپ معصوم چیست؟

  آرکتایپ معصوم به شدت به سادگی متمایل است و همیشه کارها را به درستی انجام می‌دهند. برندها با تمرکز بر خالص‌ترین خواسته‌های مخاطبان خود می‌توانند ارتباط و پیوند عاطفی قوی با آنها برقرار کنند که فراتر از روابط معاملاتی است. این ارتباط خالص و بی آلایش همواره باعث وفاداری مصرف کنندگان می‌شود. برندهای دارای آرکتایپ معصوم، شفافیت و صداقت را در تعامل با مشتریان به عنوان اولویت اصلی خود قرار می‌دهند. این برندها با ایجاد خطوط ارتباطی مبتنی بر صداقت و حفظ استانداردهای اخلاقی بالا، حس اعتماد را در مخاطبان تقویت می‌کنند.

  یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص آرکتایپ معصوم یا بی گناه، تعهد آن به سادگی است. این آرکتایپ راه حل‌های ساده و قابل درکی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برند اپل نمونه‌ای عالی از آرکتایپ معصوم است که طراحی مینیمالیستی محصولات، تعهد این برند به سادگی طراحی و عملکرد عالی را نشان می‌دهد. برند اپل با ویژگی‌های آرکتایپ خالق نیز هماهنگ است، اما ویژگی‌های آرکتایپ معصوم را نیز داراست.

  آرکتایپ معصوم اغلب حس نوستالژی، سادگی و راحتی را ترویج کرده و از تمایل انسان برای بازگشت به زمان‌های ساده تر و بی دغدغه‌تر استفاده می‌کند. این رویکرد در برند کوکاکولا کاملا مشهود است؛ برندی که درتبلیغات و اقدامات بازاریابی خود صحنه‌هایی از لذت‌های ساده زندگی خانوادگی و دوستانه را نشان می‌دهد. در نتیجه، این برند با مفاهیمی همچون با هم بودن و شادی گره خورده است که این ویژگی‌ها به عنوان خصوصیات اصلی آرکتایپ معصوم شناخته می‌شوند.

  آرکتایپ معصوم

  آرکتایپ معصوم در کسب و کار

  برندهای دارای آرکتایپ معصوم معمولا خود را با تصاویر ملایم، رنگ‌های خنثی و پیام‌های واضح و صادقانه به بازار عرضه می‌کنند و حس امنیت و راحتی را به مصرف کننده انتقال می‌دهند. این برندها به مخاطبان انگیزه می‌دهند که یک قدم به عقب بردارند و شادی را در سادگی زندگی جستجو کنند. تصاویری که لحظات آرامش و نوستالژی را انتقال می‌دهند، معمولا در بازاریابی این آرکتایپ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  فرهنگ سازمانی در یک برند دارای آرکتایپ معصوم، تنها بر اصل صداقت و قابل اعتماد بودن متمرکز است. در این برندها ممکن است فقدان نوآوری و تغییر وجود داشته باشد، اما بر رویکردهای ساده و انجام امور با کمترین درصد خط، تاکید بالایی دارند. افرادی که به جزئیات و سازماندهی دقیق امور، توجه بالایی دارند در این نوع محیط‌ها پیشرفت خواهند کرد.

  ویژگی‌های کلی آرکتایپ معصوم

  ویژگی‌های کلی آرکتایپ معصوم با کمی توجه در نام آن کاملا قابل درک است و همانطور که خواندید، این آرکتایپ تاکید زیادی بر دوری از پلیدی و ناپاکی داشته و بر سادگی و خوش‌بینی تمرکز دارد. با این حال سایر ویژگی‌های کلیدی این آرکتایپ شامل:

  • ویژگی‌های اصلی: صداقت، خوش بینی، پایبند به اصول اخلاقی، شاد و تمایل به ساده زیستی
  • هدف: شاد بودن
  • آرزو: تجربه زندگی در بهشت
  • ترس: انجام اعمال پلید و مجازات شدن
  • وعده برند: سادگی
  • باور: زندگی نباید دشوار باشد، آن را ساده بگیرید
  • استراتژی: انجام صحیح کارها
  • شعار: نیمه پر لیوان را ببینید
  • رنگ سازمانی: سبز، آبی، سفید و صورتی

  برندهای دارای آرکتایپ معصوم

  آرکتایپ معصوم یا بی گناه بسیار ساده و آسان‌گیر است و چندین برندهای معروف دنیا نیز آن را به عنوان شخصیت اصلی خود انتخاب کرده‌اند. برندهای شناخته شده دارای آرکتایپ معصوم شامل:

  برند داو با ارکتایپ معصوم

  • نستله (Nestle): این برند تولیدکننده مواد غذایی و نوشیدنی نیز با تعهد بر اصل سادگی، همواره در تلاش است تا با ارائه محصولات عالی، کیفیت و سطح زندگی افراد را ارتقا دهد و آنها را از سبک زندگی ناسالم دور کند.

  برند نستله با آرکتایپ معصوم

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو