آنچه در این مقاله میخوانید

  آموزش طراحی لوگو مژه

  آموزش طراحی لوگو مژه

  طراحی لوگو مژه برای مژه کارها و سالن‌های تخصصی کاشت و اکستنشن مژه اقدامی بسیار مهم و حیاتی در جهت برندسازی و جلب توجه مخاطبان هدف در نظر گرفته می‌شود. کاشت مژه در چندین سال اخیر، طرفداران بسیاری در میان خانم‌ها پیدا کرده و به همین دلیل تعداد مژه کاران و مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات مژه نیز به طرز چشمگیری افزایش داشته است. از این رو فضای رقابتی سنگینی در این کسب و کار حاکم است و بدون شک افرادی در آن موفق می‌شوند که بتوانند به طور حرفه‌ای و موثر در معرض دید مخاطبان هدف قرار گیرند و از همان ابتدا خود را به طور کامل از رقبا متمایز سازند.

  کسب و کارهایی که مشتریان اصلی آنها خانم‌ها هستند، باید به جزئیات و عناصر بصری از جمله طراحی داخلی، ساخت لوگو و از همه مهم‌تر ارائه خدمات باکیفیت توجه داشته باشند؛ زیرا خانم‌ها به جزئیات توجه ویژه دارند و تمامی این موارد بر تصمیم گیری آنها برای تبدیل شدن به مشتری ثابت، تاثیر خواهند داشت. طراحی لوگو اکستنشن مژه از جمله اقدامات موثر و ضروری برای یک مژه کار یا سالن زیبایی است که به کسب و کار آنها رسمیت و اعتبار می‌بخشد و فرآیند جلب توجه و اعتماد مخاطبان هدف یعنی خانم‌ها را نیز تسهیل می‌سازد. اما اصول طراحی یک لوگو مژه خوب چیست و ساخت لوگو مژه چه مزایایی دارد؟ در ادامه این مطلب از آرمکده با آموزش طراحی لوگو مژه همراهتان هستیم و شما را با اصول طراحی لوگو مژه آشنا خواهیم کرد.

  بیشتر بخوانید: طراحی لوگو کاشت ناخن

  اهمیت طراحی لوگو کاشت مژه

  طراحی لوگو مژه برای مژه کارها و سالن‌های تخصصی ارائه خدمات کاشت مژه از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا لوگو به عنوان هویت بصری کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود و در واقع وجه تمایز آنها با سایر مجموعه‌های فعال در یک حوزه مشترک است. با طراحی لوگویی منحصر به فرد و جذاب، مشتریان هدف یعنی خانم‌ها خیلی سریع با کسب و کارتان آشنا می‌شوند و نام آن را به خاطر می‌سپارند.

  طراحی لوگو مژه امکان برقراری ارتباط نمادین میان کسب و کار شما و خدماتی که ارائه می‌دهید را در اختیارتان قرار می‌دهد، که این امر تاثیر بسزایی بر جلب اعتماد و رضایت مشتریان خواهد داشت.

  طراحی لوگوی کاشت مژه

  طراحی لوگو مژه همچنین به ساخت هویت طولانی ‌مدت برای کسب و کارتان کمک می‌کند؛ زیرا لوگو هر بیزینس در واقع نماینده بصری آن در نظر گرفته می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا شما را به عنوان یک مژه کار یا سالن تخصصی کاشت مژه به خاطر بسپارند.

  برقراری این ارتباط ذهنی با لوگو سبب می‌شود تا مشتریان هدف به صورت ناخودآگاه به خدمات شما فکر کنند و در زمان نیاز به اکستنشن مژه، اولین گزینه‌ای باشید که به ذهنشان می‌رسد. لوگو مژه همچنین یک ابزار تبلیغاتی و بازاریابی بسیار مهم و موثر است که به شناخت برند شما توسط مخاطبان و افزایش درآمد کمک بسیاری می‌کند. با این حال اگر بخواهیم مزایای طراحی لوگو مژه و ابرو را به طور خلاصه بیان کنیم، موارد زیر به عنوان مهم‌ترین دلایل اهمیت طراحی لوگو مژه در نظر گرفته می‌شوند:

  • برندسازی موفق و اصولی
  • معرفی حرفه‌ای به مخاطبان هدف
  • ایجاد تمایز از رقبا
  • کمک به جلب اعتماد مشتریان
  • بازاریابی و تبلیغات موثر
  • افزایش میزان درآمد

  سبک های طراحی لوگو برای مژه

  همانطور که اشاره کردیم، طراحی لوگو مژه یکی از جنبه‌های اساسی برندینگ و ایجاد هویت برای مژه کارها و سالن‌های تخصصی کاشت مژه است. لوگو مژه در واقع نمادی است که نام کسب و کار شما را در کنار هویت و شخصیت منحصر به فرد آن به مخاطبان هدف نشان می‌دهد. اهداف اصلی طراحی لوگو برای مژه شامل مواردی همچون و ایجاد هویت برند قوی، جلب توجه و اعتماد مشتریان و همچنین ترغیب آنها نسبت به استفاده از خدمات شما است.

  برای طراحی لوگو مژه می‌توانید از سبک‌های مختلف طراحی لوگو همچون لوگوتایپ، لوگو تصویری و لوگو ترکیبی استفاده نمایید. انتخاب از میان این سبک‌ها کاملا به سلیقه و هدف شما از طراحی لوگو بستگی دارد؛ بنابراین مهم نیست که چه سبکی را برای خلق هویت بصری کسب و کارتان انتخاب می‌کنید، آنچه که اهمیت دارد این است که سبک منتخب خود را با رعایت اصول و قوانین گرافیکی و به صورت حرفه‌ای طراحی نمایید. ویژگی‌های اصلی و مهم سبک‌های طراحی لوگو اکستنشن مژه شامل:

  لوگوتایپ

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری از جمله سبک‌های رایج طراحی لوگو است که مبتنی بر حروف می‌باشد؛ یعنی تنها از حروف (مونوگرام) و یا نام کامل برند (در اینجا نام سالن و یا شما) برای طراحی لوگو استفاده می‌کند. انتخاب فونت مناسب در این سبک از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا نام برند تنها عنصر بصری موجود در لوگو است و به همین دلیل باید به قدر کافی جذاب باشد تا علاوه بر جلب توجه مشتریان، همچنین موجب ماندگاری نام شما و یا سالن موردنظر در ذهن آنان شود.

  بیشتر بخوانید: بهترین لوگوتایپ های ایرانی

  لوگوتایپ مژه

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری نیز روش دیگری برای طراحی لوگو مژه است که در آن از یک تصویر یا نماد مرتبط جهت خلق هویت بصری کسب و کارتان استفاده می‌شود. برای طراحی لوگو مژه می‌توانید از نمادهایی که به چشم، مژه‌ها و زیبایی چشم اشاره می‌کنند، به عنوان عنصر اصلی لوگوی خود استفاده کنید.

  مثلا می‌توانید نماد مژه را به تنهایی در لوگو بکار ببرید تا به طور مستقیم به حوزه کاری خود اشاره کنید. لوگو تصویری بر خلاف لوگوتایپ، معرف حوزه فعالیت شما است اما از آنجایی که نام مجموعه در آن قرار نمی‌گیرد، برندسازی کسب و کارتان را کمی دشوار خواهد کرد.

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی به عنوان بهترین و مناسب‌ترین سبک طراحی لوگو برای مژه در نظر گرفته می‌شود که تلفیقی از دو سبک لوگو تصویری و لوگو نوشتاری است؛ یعنی از نماد مرتبط و نام مجموعه تشکیل می‌شود و از مزایای طراحی این دو روش در یک لوگو بهره می‌برد. با طراحی لوگو ترکیبی می‌توانید علاوه بر معرفی زمینه فعالیت، نام مجموعه خود را نیز در ذهن مخاطبان هدف ثبت نمایید.

  همانطور که اشاره کردیم، برای طراحی لوگو مژه کار به سبک خاصی محدود نیستید و می‌توانید سبک دلخواهتان را بر اساس سلیقه خود انتخاب نمایید. اما توجه داشته باشید که هریک از این سبک‌ها باید به درستی و به صورت حرفه‌ای اجرا شوند تا مخاطبان هدف بتوانند با آنها ارتباط عاطفی برقرار نمایند.

  اصول طراحی لوگو مژه

  حال که با اهمیت و سبک‌های طراحی لوگو مژه آشنا شدید، در این بخش اصول طراحی لوگو مژه و نکاتی که در حین ساخت لوگو باید به آنها توجه داشته باشید را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم. پس از انتخاب سبک دلخواه طراحی لوگو، مهم‌ترین مراحل و نکاتی که در هنگام ساخت لوگو مژه باید به آنها توجه داشته باشید شامل:

  انتخاب رنگ مناسب برای لوگو

  انتخاب پالت رنگی مناسب مرحله مهمی از طراحی لوگو مژه است که بخش عمده‌ای از جذابیت بصری و تاثیرگذاری لوگوی شما به آن بستگی دارد؛ زیرا بر اساس علم روانشناسی رنگ‌ها در برندینگ هر دارای رنگ انرژی خاصی است و عواطف و احساسات متفاوتی را در افراد ایجاد می‌کند. بهترین پالت رنگی برای طراحی لوگو مژه همچون انتخاب سبک طراحی تا حدی به سلیقه شما بستگی دارد. با این حال، معمولا در طراحی لوگو برای مژه انتخاب رنگ‌هایی که مستقیما به چشم و مژه‌ها اشاره دارند و با حوزه زیبایی و آرایش مرتبط هستند، گزینه‌ مناسبی محسوب می‌شوند.

  به عنوان مثال ترکیب رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی که به ‌طور مستقیم به مژه‌ها و رنگ چشم اشاره دارند، برای طراحی لوگو مژه مناسب است؛ چرا که با حوزه فعالیت شما مرتبط می‌باشد و هویت برندتان را تقویت می‌کند. ترکیب رنگ‌های دیگری همچون طلایی و طوسی، سبز و طوسی، صورتی و بنفش نیز برای طراحی لوگو مژه مناسب هستند و توجه مخاطبان را جلب خواهند کرد.

  انتخاب فونت خوانا برای لوگو

  در صورت طراحی لوگو مژه به سبک نوشتاری و یا ترکیبی باید برای درج نام کسب و کار خود از یک فونت مناسب و خوانا استفاده کنید. فونت لوگو نیز مانند رنگ آن تاثیر بسزایی بر جلوه بصری و تاثیرگذاری لوگو بر مخاطب خواهد داشت. فونت مناسب برای ساخت لوگو مژه و ابرو فونتی است که خواندن آن برای مخاطبان دشوار نباشد باشد و در عین حال نیز توجه آنان را جلب نماید. استفاده از فونت‌های ناخوانا و درهم پیچیده برای طراحی لوگو مژه چندان مناسب نیست و تاثیر منفی بر جذابیت آن خواهد داشت.

  به طور کلی بخش عمده‌ای از جذابیت یک لوگو به ویژه لوگوتایپ به نوع فونت آن بستگی دارد؛ زیرا نام برند در این سبک از طراحی، تنها عنصر موجود در لوگو است و به همین دلیل باید فونت آن با دقت بالایی انتخاب شود. فونت‌های ساده و مینیمالی همچون Montserrat، Playfair Display، Lato و یا Josefin Sans برای ساخت لوگو مژه مناسب هستند و در عین خوانا بودن، جذابیت بصری خاصی نیز به لوگوی شما می‌بخشند و موجب ماندگاری نام‌تان در ذهن مخاطبان خواهند شد.

  استفاده از نماد مرتبط با مژه

  در صورت طراحی لوگو مژه به سبک تصویری و یا ترکیبی باید از یک نماد مرتبط برای طراحی لوگوی خود استفاده نمایید تا مخاطبان در اولین نگاه به لوگو به راحتی بتوانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک سالن کاشت مژه است. هدف اصلی از انتخاب نماد برای لوگو، معرفی حوزه فعالیت شما به مشتریان و جلب توجه آنها است.

  نماد مژه به ‌طور مستقیم به موضوع اصلی کسب و کار شما اشاره دارد و به صورت کاملا واضح و ساده، حوزه فعالیت و هویت برندتان را به مخاطبان هدف معرفی می‌کند. نماد چشم نیز به ‌طور طبیعی با مژه‌ در ارتباط است و استفاده از آن می‌تواند ارتباط عاطفی بیشتری با مشتریان برقرار نماید و جذابیت لوگویتان را دو چندان کند. بنابراین در انتخاب طرح برای لوگو مژه خود نیز دقت کافی داشته باشید تا از طریق آن بتوانید زمینه فعالیت‌تان را به طور واضح به مشتریان معرفی نمایید.

  طراحی لوگو ترکیبی برای کاشت مژه

  طراحی ساده و مینیمال

  رعایت اصل سادگی یکی دیگر از نکات مهمی است که در هنگام طراحی لوگو مژه باید به آن توجه داشته باشید. حفظ سادگی در طراحی لوگو مژه امری بسیار حیاتی است؛ زیرا لوگو مژه همچون هر لوگوی دیگری باید قادر باشد پیام برند را به صورت ساده، قابل فهم و شفاف به مخاطبان هدف انتقال دهد.

  بنابراین طراحی یک لوگوی ساده و به دور از پیچیدگی‌ و درج جزئیات اضافی در واقع بیانگر حرفه‌ای بودن شما است و تاثیرات مثبت و عمیقی نیز بر بیننده خواهد داشت. از طرفی دیگر، لوگوهای ساده به راحتی در پلتفرم‌ها و سطوح مختلف همچون شبکه‌های اجتماعی، کارت ویزیت و همچنین در کارهای چاپی و تبلیغاتی نیز بدون افت کیفیت و نیاز به ایجاد تغییر، قابل استفاده خواهد بود. بنابراین سعی کنید لوگو مژه خود را به دور از هرگونه پیچیدگی طراحی کرده و از بکار بردن عناصر غیرضروری و اضافی در آن خودداری کنید.

  استفاده از اشکال هندسی

  استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو مژه می‌تواند به‌ عنوان یک رویکرد طراحی جذاب و تاثیرگذار مورد استفاده قرار گیرد. اشکال هندسی موجب ایجاد تعادل، هماهنگی، سازماندهی و سادگی در لوگو می‌شوند و جلوه بصری خاصی به آن می‌بخشند. به عنوان مثال می‌توانید عناصر لوگو خود (نماد و نام آن) را در اشکال هندسی همچون مربع و یا مستطیل قرار دهید؛ زیرا این دو شکل نمادی از حرفه‌ای بودن هستند و حس اعتماد را به مخاطب انتقال می‌دهند.

  شکل هندسی دایره نیز یکی دیگر از اشکال مناسب برای طراحی لوگو کاشت مژه است که به راحتی توجه و اعتماد مخاطبان را جلب کرده و آنها را با شما همراه خواهد کرد.

  لوگو مژه و ابرو

  رعایت فاصله و تناسب میان اجزای لوگو

  رعایت فاصله مناسب و تناسب میان اجزای لوگو، مرحله نهایی طراحی لوگو مژه است که باید با مهارت و دقت بالایی انجام شود. اگر لوگو کاشت مژه خود را به روش ترکیبی طراحی می‌کنید باید نماد اصلی را در مرکز لوگو قرار داده و با رعایت فاصله مناسب، نام سالن را در پایین و یا کنار آن درج کنید.

  در صورت طراحی لوگو به سبک نوشتاری و تصویری نیز به همین ترتیب باید عنصر اصلی (نام و یا نماد مرتبط) را در وسط لوگو قرار دهید تا توجه مخاطبان را به آن جلب نمایید. با رعایت فاصله مناسب میان اجزای تشکیل دهنده لوگو می‌توانید آخرین مرحله طراحی لوگو مژه را با موفقیت طی کرده و شاهد تاثیرات مثبت آن بر رونق کسب و کار خود باشید.

  با رعایت این نکات مهم و کاربردی به راحتی می‌توانید یک لوگوی مژه جذاب و تاثیرگذار طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری کسب و کارتان استفاده نمایید. گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی لوگو خود با کارشناسان ما در آژانس طراحان بمان در ارتباط باشید.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر
  Shadi
  1402/05/31 23:23

  لوگوی ارایشگری

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو