آنچه در این مقاله میخوانید

  طراحی لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی

  طراحی لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی

  تمامی کسب و کارها برای آنکه به طور موثر در معرض دید مخاطبان هدف قرار گیرند، به طراحی یک لوگوی خاص و جذاب نیاز دارند تا از طریق آن امور مربوط به برندسازی و بازاریابی خود را انجام دهند. یک آموزشگاه زبان انگلیسی نیز به منظور معرفی حرفه‌ای مجموعه خود به متقاضیان باید یک لوگوی اختصاصی طراحی نماید تا با استفاده از آن بتواند از سایر آموزشگاه‌های ارائه دهنده خدمات مربوط به آموزش زبان انگلیسی متمایز شود.

  طراحی لوگو آموزشگاه زبان به آن اعتبار و ارزش خاصی می‌بخشد و موجب جلب توجه و اعتماد افراد خواهد شد. از آنجایی که تعداد موسسات و آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در چندین سال اخیر به دلیل رشد چشمگیر نرخ مهاجرت، افزایش پیدا کرده است، طراحی لوگو برای آموزشگاه زبان به یک ضرورت تبدیل شده است.

  اما چگونه می‌توانیم یک لوگوی منحصر به فرد و به یادماندنی برای موسسه زبان خود طراحی کنیم؟ در ادامه این مطلب اصول طراحی لوگو آموزشگاه زبان را مورد بررسی قرار می‌دهیم و شما را با ویژگی‌های یک لوگوی تاثیرگذار و استاندارد نیز آشنا خواهیم کرد. با آرمکده همراه باشید.

  چرا به طراحی لوگو آموزشگاه زبان نیاز داریم؟

  همانطور که اشاره کردیم، تعداد آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در چندین سال اخیر به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. از این رو یک آموزشگاه برای آنکه بتواند در چنین بازار رقابتی، خود را به طور کامل از سایر موسسات متمایز سازد باید علاوه بر ارائه خدمات باکیفیت و همکاری با اساتید باتجربه، همچنین به عناصر بصری خود از جمله فضای داخلی آموزشگاه و طراحی یک لوگوی خاص برای آن توجه ویژه داشته باشد.

  لوگو آموزشگاه زبان دقیقا همان چیزی است که از طریق آن می‌توانید خود را به طور موثر به مخاطبان هدف و بالقوه معرفی نمایید و در اولین مواجه آنها را با خود همراه سازید.

  طراحی لوگو برای آموزشگاه زبان نقش حائز اهمیتی را در فرآیند جلب اعتماد و توجه افراد ایفا می‌کند؛ چرا که با طراحی لوگو این پیام را به آنها انتقال می‌دهید که شما یک مجموعه حرفه‌ای هستید و برای مخاطبان خود ارزش و احترام قائلید. بنابراین کسانی که با آموزشگاه و نام برندتان آشنایی نداشته باشند، با مشاهده لوگوی اختصاصی و حرفه‌ای شما نسبت به استفاده از خدمات‌تان ترغیب شده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شما تعامل برقرار خواهند کرد.

  طراحی لوگو آموزشگاه زبان موجب شکل گیری احساسات و تصویر ذهنی مثبت در مخاطبان شده و همین موضوع نیز تاثیر بسزایی بر رشد و موفقیت شما خواهد داشت. البته هر لوگویی قادر به ایجاد چنین تاثیرات مثبتی بر مخاطبان نیست و چه بسا ممکن است به دلیل طراحی غیر اصولی نتواند توجه افراد را جلب نماید و آنها را نسبت به استفاده از خدمات شما ترغیب کند.

  بنابراین طراحی استاندارد و اصولی لوگو آموزشگاه زبان از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با دقت و مهارت و توسط افراد متخصص انجام شود. اما ویژگی‌های یک لوگو مناسب و مشتری پسند چیست و چگونه می‌توانیم با طراحی لوگو به مجموعه خود ارزش و اعتبار بخشیم؟ در بخش بعدی به این پرسش مهم پاسخ خواهیم داد.

  لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  لوگو آموزشگاه زبان باید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطبان در اولین نگاه بتوانند با آن ارتباط عاطفی عمیقی برقرار کرده و نسبت به ثبت نام و شرکت در کلاس‌های مجموعه شما ترغیب شوند. اما لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد تا به لوگویی به یادماندنی تبدیل شود؟ برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی لوگو برای آموزشگاه زبان شامل موارد زیر است:

  حوزه فعالیت شما را نشان دهد

  معرفی واضح و شفاف حوزه فعالیت شما به عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های لوگوی آموزشگاه زبان در نظر گرفته می‌شود؛ زیرا طراحی لوگو باید به گونه‌ای باشد تا بتواند به وضوح زمینه فعالیت‌تان را به مخاطبان هدف معرفی کند. یعنی مشتریان در نگاه اول به لوگو باید بتوانند تشخیص دهند که این لوگو متعلق به یک آموزشگاه زبان انگلیسی است. زیرا تعداد آموزشگاه‌های خصوصی در حوزه آموزش زبان‌های مختلف از جمله عربی، فرانسوی و غیره زیاد است و مخاطبان با مشاهده لوگو باید دریابند که مجموعه شما در حوزه آموزش زبان انگلیسی فعالیت دارد.

  برای انجام این کار نیز پیشنهاد می‌کنیم در لوگوی خود از نمادهای مرتبط با این حوزه یعنی حروف انگلیسی (به عنوان مثال A,B,C) استفاده کنید تا این نمادهای بصری به طور مستقیم و صریح، معرف حوزه فعالیت شما به افراد باشند.

  ساده اما منحصر به فرد باشد

  برای آنکه لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی شما تاثیرات مثبتی بر مخاطبان هدف داشته باشد باید در کمال سادگی و البته جذابیت طراحی شود تا افراد به راحتی قادر به شناسایی و درک مفهوم لوگو باشند و از همه مهم‌تر آنکه با نماد بصری شما ارتباط عاطفی برقرار کنند.

  استفاده از المان‌های غیرضروری و اضافی در لوگو نه تنها توجه مخاطبان را جلب نمی‌کند بلکه منجر به شکل گیری تصویر ذهنی منفی نیز خواهد شد؛ زیرا در این صورت افراد برای درک معنا و مفهوم لوگو دچار مشکل می‌شوند و به راحتی نمی‌توانند آن را به خاطر بسپارند. بنابراین برای آنکه بتوانید لوگویی استاندارد و در عین تاثیرگذار برای آموزشگاه زبان خود طراحی کنید باید به رعایت اصل سادگی در طراحی آن توجه کرده و از بکارگیری نمادهای متعدد در آن نیز اجتناب نمایید.

  با شخصیت برندتان مطابقت داشته باشد

  لوگو آموزشگاه زبان باید به گونه‌ای طراحی شود که با شخصیت برند ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی مطابقت داشته باشد؛ یعنی طراحی آن باید بازتابی از رویکرد کلی مجموعه شما به عنوان یک مجموعه حرفه‌ای و معتبر باشد. به عنوان مثال طراحی لوگو به سبک ساده و مینیمال، استفاده از نماد مرتبط در لوگو، انتخاب پالت رنگی مناسب و عدم استفاده از فونت‌های فانتزی و ناخوانا به خوبی می‌تواند ارزش‌ و اعتبار برندتان را در لوگو نمایان کند.

  انعطاف پذیر باشد

  انعطاف پذیر بودن نیز یکی دیگر از ویژگی‌های لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی است که آن را به لوگویی همه کاره تبدیل می‌کند؛ زیرا لوگوی شما قرار نیست تنها در یک موقعیت همچون تابلوی موسسه مورد استفاده قرار گیرد. لوگو آموزشگاه باید در تمامی مراحل معرفی، برندسازی، تبلیغات، شبکه‌های اجتماعی و غیره درج شود تا علاوه بر حرفه‌ای نشان دادن موسسه شما همچنین در ذهن مخاطبان هدف نیز ثبت شود. به همین خاطر باید به گونه‌ای طراحی شود که بدون افت کیفیت، امکان تغییر سایز و ابعاد را داشته باشد تا در هر زمینه‌ای به راحتی مورد استفاده قرار گیرد.

  اگر لوگو آموزشگاه زبان شما ویژگی‌های بالا را دارا باشد، به راحتی در ذهن مخاطبان هدف ثبت شده و به نمادی قابل تشخیص و ماندگار از مجموعه‌تان تبدیل خواهد شد.

  اصول طراحی لوگو آموزشگاه زبان

  لوگو آموزشگاه زبان علاوه بر ویژگی‌های بالا همچنین باید با در نظر داشتن برخی نکات و اصول مربوط به طراحی هویت بصری ساخته شود تا بتواند بیشترین تاثیر را بر مخاطبان داشته باشد و به راحتی آنها را با شما همراه سازد. در این بخش برخی از مهم‌ترین اصول طراحی لوگو آموزشگاه زبان را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  انتخاب سبک طراحی لوگو

  در اولین مرحله از طراحی لوگو برای آموزشگاه زبان ابتدا باید سبک طراحی لوگو خود را انتخاب کنید تا از همان ابتدای کار در مسیر صحیح طراحی قرار بگیرید و عناصر اصلی لوگوی خود را نیز تعیین نمایید. برای طراحی لوگو سه روش کلی وجود دارد که انتخاب از میان این روش‌ها به سلیقه و هدف شما بستگی دارد.

  لوگو تصویری

  لوگو تصویری ساده‌ترین روش‌ طراحی لوگو برای مشاغل است که در آن از یک تصویر مرتبط با کسب و کار موردنظر جهت خلق هویت بصری آن استفاده می‌شود. برای طراحی لوگو آموزشگاه زبان می‌توانید از حروف انگلیسی استفاده کنید تا مخاطبان هدف در نگاه اول به راحتی بتوانند حوزه فعالیت شما را تشخیص دهند و دریباند که این لوگو متعلق به یک موسسه آموزش زبان انگلیسی است.

  لوگوتایپ یا لوگو نوشتاری

  لوگوتایپ نیز یکی دیگر از روش‌های متداول طراحی لوگو است که مبتنی بر حروف و کلمات بوده و در آن از نام آموزشگاه برای ساخت لوگو استفاده می‌شود. یعنی برای طراحی لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی می‌توانید از نام موسسه خود به صورت کامل و یا اختصاری (سبک مونوگرام) استفاده کنید.

  لوگوتایپ شاید نتواند همچون سبک تصویری، معرف حوزه فعالیت شما به مخاطبان باشد اما به طور کلی آن را از رقبا متمایز می‌سازد و نام برندتان را در ذهن مخاطبان ثبت خواهد کرد و از همه مهم‌تر آنکه امکان کپی برداری از آن توسط رقبا وجود ندارد.

  لوگو ترکیبی

  لوگو ترکیبی نیز به عنوان مناسب‌ترین روش‌ طراحی لوگو برای اکثر کسب و کارها در نظر گرفته می‌شود و اغلب برندها برای ساخت نشان تجاری خود از این روش استفاده می‌کنند. لوگو ترکیبی در واقع تلفیقی از دو سبک طراحی لوگو تصویری و لوگوتایپ است که در صورت اجرای حرفه‌ای و استاندارد، تصویر ذهنی مثبت و جامعی را در ذهن مخاطبان هدف برجا خواهد گذاشت. یعنی لوگوی شما متشکل از یک نماد مرتبط با حوزه فعالیت (به عنوان مثال حروف انگلیسی) و نام آموزشگاهتان است که از مزایای طراحی دو روش قبلی در یک لوگو بهره می‌برد.

  انتخاب فونت مناسب برای لوگو

  در صورت طراحی لوگو به سبک نوشتاری یا ترکیبی، برای درج نام موسسه خود در لوگو باید فونتی مناسب و خوانا انتخاب کنید تا علاوه بر افزایش جذابیت بصری لوگو همچنین بتوانید نام مجموعه خود را نیز در ذهن مخاطبان ثبت نمایید. فونت لوگو آموزشگاه زبان انگلیسی در حالت ایده آل بهتر است فونتی ساده باشد تا مخاطبان به راحتی قادر به خواندن و به خاطر سپردن نام برند شما باشند.

  در این میان اگر مجموعه شما به صورت اختصاصی در حوزه آموزش زبان انگلیسی به کودکان و یا نوجوانان فعالیت می‌کند، استفاه از فونت‌های کمی فانتزی گزینه مناسبی است که در عین جلوه بخشی به لوگو همچنین شخصیت برندتان را نیز حفظ خواهد کرد و از همه مهم‌تر آنکه توجه مخاطبان هدف شما یعنی کودکان را نیز جلب می‌کند. در هر حال، فارغ از آنکه چه نوع فونتی را برای لوگوی خود انتخاب می‌کنید باید به خوانا بودن آن توجه داشته باشید تا بتوانید نام مجموعه‌تان خود را به طور موثر در ذهن افراد ثبت نمایید.

  انتخاب پالت رنگی جذاب برای لوگو

  در مرحله بعدی از طراحی لوگو آموزشگاه زبان باید پالت رنگی آن را انتخاب کنید تا به لوگوی خود روح و جلوه بصری بدهید؛ زیرا بخش قابل توجهی از جذابیت لوگوی شما به رنگ‌های آن بستگی دارد. تاثیر رنگ در طراحی لوگو به قدری بالاست که استفاده از رنگ‌های نامناسب موجب ایجاد احساسات منفی در مشتریان خواهد شد. ترکیب رنگ‌های مناسب در طراحی لوگو از اهمیت بالایی برخوردار است و به جلب اعتماد افراد کمک بسیاری می‌کند.

  برای طراحی لوگو آموزشگاه زبان به استفاده از برخی رنگ‌های خاص محدود نیستید و می‌توانید از ترکیب رنگ‌های دلخواه خود (در صورت هماهنگی با یکدیگر) استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید لوگوی خود را به صورت سیاه و سفید طراحی کنید و یا در صورت تمایل از ترکیب رنگ‌های شاد همچون قرمز، آبی، زرد، سبز و غیره استفاده کنید تا به سرعت توجه مخاطبان را جلب کرده و احساساتی همچون شادی، دوستی، صمیمیت و خلاقیت را به آنان انتقال دهید.

  استفاده از تکنیک فضای منفی

  در صورت طراحی لوگو به سبک لوگوتایپ یا لوگو تصویری می‌توانید از تکنیک فضای منفی جهت افزایش جلوه بصری و قدرت تاثیرگذاری لوگو بر مخاطبان استفاده نمایید. البته اجرای این تکنیک به خلاقیت بالایی احتیاج دارد و باید به صورت حرفه‌ای انجام شود.

  استفاده از این تکنیک در طراحی لوگو به شما امکان را می‌دهد تا با بهره گیری از تصویر اصلی طرح خود بتوانید تصاویر و یا مفاهیم بیشتری به آن اضافه نمایید. یعنی در دل نماد اصلی خود یک نماد فرعی و مستتر نیز قرار دهید تا ذهن مخاطبان را برای پیدا کردن آن درگیر سازید.

  تعیین ساختار کلی لوگو

  در آخرین مرحله از طراحی لوگو برای آموزشگاه زبان انگلیسی باید عناصر آن را با رعایت تناسب و فاصله استاندارد در کنار یکدیگر قرار دهید. برای انجام این کار می‌توانید از اشکال هندسی مختلف کمک بگیرید و اجزای لوگو را در آن قرار دهید. استفاده از اشکال هندسی در طراحی لوگو از جمله رویکردهای رایج خلق نمادی بصری برای کسب و کارها است.

  شما می‌توانید از شکل هندسی دایره و یا مربع برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید؛ یعنی در صورت طراحی لوگو به روش ترکیبی می‌توانید نماد اصلی را در وسط قرار دهید و با رعایت کمی فاصله و در پایین لوگو و یا کنار آن نیز نام آموزشگاه را بنویسید و کلیه این عناصر را درون شکل هندسی دایره قرار دهید. در صورت طراحی لوگو به سبک ترکیبی یا تصویری نیز باید عنصر اصلی لوگو را دقیقا در وسط شکل هندسی موردنظر خود قرار دهید تا توجه مخاطب را در نگال اول جلب نمایید.

  با رعایت این نکات ساده اما کاربردی می‌توانید لوگو آموزشگاه زبان خود را به صورت تخصصی و اصولی طراحی کرده و از آن به عنوان هویت بصری مجموعه‌تان استفاده نمایید.

  نمونه لوگوهای آموزشگاه زبان طراحی شده در آرمکده

  گروه طراحان آرمکده دارای سال‌ها تجربه در حوزه طراحی لوگو برای مشاغل مختلف است که لوگوی موردنظر و دلخواه شما را با رعایت پارامترها و اصول طراحی لوگو خلق می‌کند. در تصاویر زیر می‌توانید چندین نمونه لوگوهای آموزشگاه زبان طراحی در آرمکده را مشاهده کنید و جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش طراحی لوگو اختصاصی خود نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  نمونه لوگو آموزشگاه زبان طراحی شده در آرمکده

  مقالات مرتبط
  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو