گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Formula 1

آنچه در این مقاله می خوانید

لوگوی Formula 1 که با F1 نمایش می داده می شود برای همه ما آشنا است. بسیاری از ما علاقه مند به ورزش های سرعتی هستیم و فرمول یک در این بین یک پیشنهاد عالی برای افراد ماجراجویی است. 

بررسی تاریخچه لوگوی furmula1

فرمول یک به مسابقات اتومبیلرانی جایزه بزرگ گفته می شود که توسط سازمان ورزش های اتومبیل رانی صورت گرفته است. در این مقاله قصد داریم در خصوص تاریخچه لوگوی Formula 1 بیشتر صحبت کنیم.

لوگوی Formula 1 نسخه اولیه

در ابتدا می خواهیم کیم دز تاریخچه فرمول یک صحبت کنیم. زمانی که فرانسوی ها در سال 1906 اولین "گرند پری" را برگزار کردند هرگز فکرش را نمی کردند که یک مسابقه بزرگ را شکل دهند. 

در اولین مسابقه 32 خودرو وجود داشت به طوری که مسیر 104 کیلومتری در نزدیکی لمان برای آن در نظر گرفته شده بود و دو روز نیز به طول انجامید. 

در این مسابقه خودرو رو برنده شد که سرعتی برابر با 100 کیلومتر بر ثانیه داشت. فرمول یک دقیقاً از همین شروع ساده متولد شد و روز به روز بر طرفداران آن نیز افزوده شد. در این مسیر اسپانسرهای مختلفی دیده می شود امروز فرمول یک به نهایت تکنولوژی رسیده است. 

فرمول یک در واقع کلاسی از خودروها است که تک نفره و چرخ باز هستند. چرخ باز خودروهایی هستند که تایرهای خودرو از بدنه جدا و خارج از آن قرار دارد. می دانیم که در خودروهای معمولی تایرها زیر سپ قرار دارد. فرمول یک گل سر سبد در رقابت های اتومبیل رانی محسوب می شود.

لوگوی Formula 1 نسخه تکمیلی

لوگوی Formula 1 در ابتدا شکل ساده ای دارد البته اجازه دهید در ابتدا بررسی کنیم که چرا اسم فرمول برای این لوگو در نظر گرفته شده است.

بررسی تاریخچه لوگوی furmula1

 فرمول در وافع مجموعه ای از مقررات و قوانین است که تمامی شرکت کنندگان موظف به رعایت آن هستند و یک هم به معنی تک سرنشین بودن است.

اولین طرحی که برای لوگوی Formula 1 در نظر گرفته شده بوده یک F بزرگ به همراه عدد یک بود که سر این دو کارکتر به هم چسبیده هستند و رنگ F سیاه و رنگ عدد یک قرمز طراحی شده است و وضعیت فونت نوشتاری به صورت اریب است. این طرح بسیار جالب بود و به نوبه خود توانست نظرها را جلب نماید.

دومین طرحی که برای لوگوی Formula 1 استفاده شد با رنگ سیاه بود و خبری از رنگ قرمز در این طرح نبود. این لوگو به صورتی طراحی شده بود که گویی از 2 f به صورت پشت سرهم به طوری که سایز یکی از آنها بزرگتر از دیگری است.

 استفاده شده بود و یک خط عمودی نیز در کنار آن کشیده شده بود که نشان از عدد یک داشت این طرح به نوبه خود توانست یک ایده بسیار جالب محسوب شود و البته نوشته Formula 1 به شکل پیوسته زیر این لوگو به کار رفته بود.

در سومین طرح لوگوی Formula 1 یک ایده بسیار عجیب دیده می شود که البته بسیار زیبا و حرفه ای طراحی شده است. در این طرح از یک خط منحنی به شکل مارپیچ استفاده شده بود.

 به طوری که یک سمت خط رها و سمت دیگر به عدد یک متصل بود و البته مبرهن است که این خط همان F را تداعی می گردد البته این طرح آنطور که باید در ذهن کاربران حک نشد و عده ای آن را بسیار پیچیده می دانستند و نگاه مثبتی به آن نداشتند. سایز این لوگو کوچکتر از گزینه های قبلی بود.

بررسی تاریخچه لوگوی furmula1

لوگوی Formula 1 نسخه نهایی

در سومین طرح از لوگوی Formula 1 شاهد استفاده از یک فونت جدید برای F بودیم که در کنار عدد یک با یک بیرون زدگی مشخص همراه بود و البته همانند پازل به نظر می رسید این طرح به نسبت طرح پیچیده قبلی بهتر عمل کرد و توانست شهرت و محبوبیت بیشتری را به خود اختصاص دهد.

در طرح بعدی لوگوی Formula 1 یک سایه دو طرفه به F1 اضافه شد که به نوبه خود بسیار زیبا طراحی شده بود این سایه توانست نگاه افراد را به خود جلب نماید و یک گزینه بسیار عالی محسوب شود اینطور که شواهد نشان می دهد .

لوگوی Formula 1 در این طرح به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفت و اینطور که مشخص است بسیاری از کاربران هنوز هم همین لوگو را به عنوان لوگوی برتر فرمول 1 در نظر می گیرند.

آخرین سری از لوگوی Formula 1 بدون سایه بود و البته دلیل آن مشخص نیست اما اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی Formula 1 در آخرین طرح خود کمی اریب تر از بقیه طرح ها نشان داده شده است و طراح این لوگو معتقد است که استفاده از زاویه سازی در این لوگو می تواند نشان دهنده هیجان بیشتر این مسابقه محسوب شود.

در نظر داشته باشید که ایده بعدی در خصوص لوگوی Formula 1 به صورت تمام قرمز بوده به طوری که یک در بخش جداگانه از ای از F قرار دارد. از یاد نبرید که لوگوی Formula 1 به نوبه خود یک لوگوی بسیار عالی محسوب می شود.

اشتراک گذاری:

  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر