آنچه در این مقاله میخوانید

  معرفی تاریخچه لوگوی skype

  معرفی تاریخچه لوگوی skype
  قطعاً شما هم در خصوص نرم افزار اسکایپ شنیده اید لوگوی skype بسیار به چشم شما اشنا است. در این مقاله می خواهید این نرم افزار و ایده طراحی لوگوی skype را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

  بررسی تاریخچه لوگوی اسکایپ

  تاریخچه لوگوی skype به زبانی ساده

  اسکایپ یک نرم افزار کاربردی است که به طور دقیق به کاربر اجازه می دهد که به وسیله صدا روی پروتکل اینترنت بتواند تماس تلفنی ایجاد نماید. برقراری تماس تلفنی در اسکایپ به صورت تصویری نیز فراهم شده است و از روزی که پا به عرصه فناوری نهاد توانست مخاطبان زیادی را جذب نماید.

  آنچه جالب است رایگان بودن تلفن تلفنی و ویدیویی بین کاربران اسکایپ است که سبب می شود به سادگی بتوانید دلتنگی ها را کنار بزنید. در این برنامه شاهد آپشن های پیام رسان فوری، انتقال فایل ویدیو کنفرانس و پست صوتی هستیم.

  موسس این کمپانی دو فرد سوئدی و دانمارکی هستند که مشهور به نیکلاس و جانوس است که به نوبه خود در زمینه اشتراک پرونده های مدرن با هم همکاری دارند و از همان روز اول جرقه طراحی لوگوی skype فراهم شد.

  انتشار ابتدایی این نرم افزار در سال 2003 بوده است و در سال 2014 شاهد نسخه تکمیل شده آن هستیم که به نوبه خود می تواند بسیار ارزشمند باشد. از سال 2003 تا به امروز لوگوی skype دستخوش تغییرات زیادی بوده است و اینطور که مشخص شده است این لوگو به نوبه خود بسیار ارزشمند است.

  بررسی تاریخچه لوگوی اسکایپ

  اولین طرحی که برای لوگوی skype در نظر گرفته شد به صورت یک نوشته اسکایپ به همراه یک ابر آبی رنگ بود و استفاده از ابر در این لوگو در اغلب ورژن ها دیده می شود و نشان است فضای ابری و بی نهایتی است که اسکایپ فراهم ساخته است.

  اسکایپ به رنگ سیاه طراحی شد و البته بحثی نیز بر سر رنگ نوشته های این کلمه نبود اما استفاده از رنگ آبی نشان از فضای آرامش بین کاربران و رفع دلتنگی است.  در همان سال متوجه شدیم که فرد دیگری لوگوی skype را به صورت ترکیبی با یک ابر قرمز رنگ طراحی کرده است به طوری که نوشته اسکایپ سفید بود در سال 2003 هر دو گزینه دیده می شود. البته رنگ قرمز تاریک برای این گزینه استفاده شده بود و عده ای هنوز هم معتقد هستند که از رنگ زرشکی برای لوگوی skype در سال 2003 استفاده شده است که به اشتباه قرمز یاد می شود.

  لوگوی skype نسخه تکمیلی

  در سال 2004 دیگر خبری از دو لوگوی قبلی نبود و یک ایده جدید و البته نازیبا وارد میدان شد که عمر کوتاهی ( کمتر از یک سال داشت) در طراحی لوگوی skype در این نسخه شاهد یک فضای سبز ابری هستیم که البته با حباب های سفید رنگ همراه است و به صورت دایره ای شکل طراحی شده است و کلمه اسکایپ درون آن به رنگ بنفش و سفید قرار گرفته است این لوگو همان اموجی مکالمه است.

  این طراحی هدفمند بود اما چون از روانشناسی رنگ ها به درستی در آن استفاده نشده بود دیگر آنطور که باید در دل ها جای نگرفت. در اواخر سال 2004 یک طراح جوان پیشنهاد داد که لوگوی skype به قرمز آتشین طراحی شود و مدتی ذهن کاربران درگیر این رنگ باشد. 

  قرمز رنگی است که همیشه در ذهن ها نقش می بندد این طراحی به نوبه خود نشان از آرامش نداشت اما از نمونه قبل زیباتر بود  که در نسخه تکمیلی خود به صورت افکت دار نیز طراحی شد.

  بررسی تاریخچه لوگوی اسکایپ

  سال 2005 یک تصمیم نهایی در خصوص رنگ لوگوی skype گرفته شد و نتیجه به این شکل بود که استفاده از رنگ آبی در طراحی لوگو بسیار مهم است و هرگز نباید نادیده گرفته شود. به این ترتیب رنگ آبی تا امروز هم در لوگوی skype دیده می شود که در برخی از نسخه ها تیره و روشن شده است.

  لوگوی skype نسخه نهایی

  در سال 2006 لوگوی skype قبلی کمی تغییر سایه داد و البته این تغییرات ارتباط مستقیمی با آپشن های این نرم افزار داشت. در سال 2007 شاهد استفاده از لوگوی سفید و آبی اسکایپ بودیم که بسیار زیبا طراحی شده بود و کاربران نیز با آن خو گرفته بودند این لوگو به مدت  5 سال مورد استفاده قرار گرفت.

   در سال 2012 دیگر خبری از تغییر سایز و یا فونت در طراحی لوگوی skype نبود و تنها رنگ آبی به کار رفته کمی تیره و روشن می شد. اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی skype هنوز به همراه ابر مشهور خود ظاهر می شود و کاربران به این لوگو علاقه زیادی نشان می دهند.

   موضوعی که شاید بارها در خصوص طراحی لوگوی skype می توان انتظار داشت تغییر سایز برای نوشته های به کار رفته بوده که می تواند شامل بخش بندی های متنوع شود.

  در برخی از اپ ها از حرف S درون یک ابر استوانه ای شکل استفاده می شود که خود می تواند نسخه جدید لوگوی skype محسوب شود.

  قطعاً شما هم در خصوص نرم افزار اسکایپ شنیده اید لوگوی skype بسیار به چشم شما اشنا است. در این مقاله می خواهید این نرم افزار و ایده طراحی لوگوی skype را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو