آنچه در این مقاله میخوانید

  نوشتن مختصری در مورد طراحی لوگو برای فهم مفاهیم شرکت

  نوشتن مختصری در مورد طراحی لوگو برای فهم مفاهیم شرکت

  آیا شما یک طراح لوگو هستید که به دنبال طراحی مختصر و موثر برای تضمین پروژه موفق می باشید؟ این مقاله در زمینه چگونگی نوشتن مختصر طراحی موثر است که برای طراحان و مشتریان مفید واقع می شود. 

  در ابتدا بسیاری می خواهند بدانند که  طراحی مختصر به منظور داشتن یک معیار ذهنی در طراحی چیست؟ طراحی مختصر به چیزی گفته می شود که در آن پروژه طراحی با استفاده از تمامی اطلاعات مورد نیاز انجام می شود.

  طراحی لوگوهای مفهومی

  در این روش روی نتایج و پیامدهای طراحی و همچنین اهداف کسب و کار پروژه تمرکز می شود. البته تلاش برای شناخت مسائل زیباشناسی از مسئولیت های طراح می باشد. همچنین روش خلاصه نویسی طراحی در درجه اول باید روی نتایج و پیامدهای طراحی و اهداف کسب و کار پروژه تمرکز می کنند..

  این روش به شما اجازه می دهد تا قبل از اینکه پروژه آغاز شود، دقیقا روی خواست های مشتریان متمرکز شوید. همچنین طراحی خوب لوگو  را تضمین می کند. در نتیجه یک طراحی باکیفیت با در نظر داشتن نیازهای مشتریان انجام می شود.

  چگونه نوشتن طراحی مختصر و موثر لوگو 

  اگر شما بتوانید به سوالات زیر به طور مفصل و منظم پاسخ دهید، 90 درصد پروژه طراحی را به بهترین شکل ممکن انجام داده اید. 10 درصد دیگر را باید به سوالاتی در این زمینه اختصاص دهید. 

  کسب و کار شما چیست؟

  اولین نکته ای که باید مد نظر قرار دهید، این است که هرگز فرض نکنیم همه چیز را در مورد شرکت خود می دانیم. در واقع باید اصطلاحات مخصوص یک صنف به طور دقیق و شفاف مورد بررسی و پرسش و پاسخ قرار بگیرد. 

  طراحی لوگوهای مفهومی

  شرکت یا سازمان شما چیست؟

  شرکت شما در چه تاریخی تاسیس شده است؟

  شرکت چه اهدافی را دنبال می کند و چرا؟

  هدف کلی این پروژه طراحی لوگو چیست؟

  شما چه تلاشی برای برقراری ارتباط انجام داده اید؟

  آیا قصد دارید برای فروش بیشتر محصولات و خدمات اقدام کنید؟

  چگونه می توانید از رقبای خود متفاوت عمل کنید؟

  آیا می خواهید برای تبلیغات بر اساس روش های روز عمل کنید و یا سادگی را مد نظر قرار داده اید؟

  نکته: در عین حال که می توانید از روش های قدیمی برای آگاه کردن مشتریان استفاده کنید، باید به روش های قدیمی هم برای تبلیغات توجه داشته باشید.

  بازار هدف چیست؟

  بازار هدف به جمعیتی گفته می شود که دارای ویژگی هایی از جمله سن، جنس، درآمد، سلیقه ها، دیدگاه ها، نگرش ها، اشتغال، جغرافیا، شیوه زندگی می باشند. برای شناخت مشتریان یا بازار هدف باید تمامی این فاکتورها مد نظر قرار بگیرد.

  نکته: اگر تعداد مشتریان زیاد است، باید آنها را از نظر اهمیت رتبه بندی کنید.

  طراحی لوگو

  تصاویر مورد نیاز در طراحی لوگو

  تصاویری که برای طراحی لوگو  استفاده می شود، نباید کپی شده سایر تصاویر باشد. زیرا رعایت حقوق کپی رایت در طراحی لوگو اهمیت زیادی دارد. در واقع تصویر باید متمایز و جدید باشد.

  اما اگر تصویرهای گذشته در نظر شما زیبا باشند، می توانید با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای آنها را ویرایش و اصلاح کنید. همچنین می توانید در کنار تصاویر، از عکس نمودار هم در مقیاس کوچک نیز استفاده کنید.

  داشتن معیار ذهنی

  قبل از اینکه برای طراحی لوگو آماده شوید، ابتدا باید معیار ذهنی طرح را در نظر داشته باشید. برای این کار باید چند نمونه طرح از رقبا را به خوبی بررسی کنید. این کار کمک می کند تا معیارهای خود را مشخص کنید. 

  در نظر گرفتن هزینه

  در زمان طراحی لوگو باید حداکثر سرمایه را در نظر بگیرید. زیرا شما برای طراحی لوگو زمان و انرژی خود را که منابع ارزشمندی هستند، صرف می کنید. بنابراین باید سعی کنید لوگو را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید. از سوی دیگر لوگو تنها یکبار و حتی شاید برای چندین دهه استفاده شود، در این صورت صرف هزینه بیشتر، توجیه می شود.

  طراحی لوگوهای مفهومی

  داشتن مهلت زمانی

  قبل از اینکه لوگو را طراحی کنید، ابتدا زمان اتمام کار و مهلت نهایی را نیز تعیین کنید. داشتن برنامه دقیق برای طراحی لوگو اهمیت زیادی دارد. مراحل طراحی لوگو شامل مشاوره، توسعه مفهوم، طراحی و تحویل است که هر یک از این مراحل به زمان خاص خود نیاز دارند.

  یک نکته مهم این است که نباید در طراحی عجله کنید. کوچکترین اشتباه می تواند تمام زحمت شما را به هدر دهد. در عین حال خود را تحت فشار قرار ندهید. بهتر است با صبر و حوصله کار طراحی را به اتمام برسانید.

  راهنمایی برای طراح

  برای یک طراح اهمیت زیادی دارد که قالب های متعددی را در اختیار مشتریان قرار دهد تا محدوده ی انتخاب آن ها بیش تر شود. همینطور داشتن قالب های آماده هم می تواند در هزینه و زمان صرفه جویی کند.

  ارسال نظر
  نام
  ایمیل
  نظر

  آژانس طراحی هویت بصری

  Visual Identity Design Agency

  ما با حمایت مشتریانمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای طراحی آرم و لوگو توانستیم تنها در طی 17 سال، خالق بدیع ترین هویت های بصری در حوزه طراحی لوگو و آرم برای بیش از 1900 کمپانی و برند متعدد باشیم.

  سفارش طراحی لوگو