گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Subaro

آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می دانید اولین طرحی که برای لوگوی Subaru استفاده شد چه بود و بر چه اساسی تعیین شده بود؟ در این مقاله قصد داریم در خصوص طرح های متنوعی که برای لوگوی Subaru در نظر گرفته شده است صحبت کنیم و البته نگاهی به تاریخچه لوگوی Subaru نیز داشته باشیم.

بررسی تاریخچه لوگوی Subaru

سوبارو نام یک شرکت خودروسازی ژاپنی است که زیرمجموعه ای از صنایع سنگین فوجی محسوب می شود. وظیفه این شرکت تولید خودروهای سواری است. 

شهرت سوبارو از آنجایی آغاز شد که موتورهای تخت را با بهترین کیفیت عرضه نمود. شرکت سوبارو در مدل های سفارشی مانند سوبارو از موتورهای توربو شارژر استفاده کرده است این سری از موتورها بیشتر برای اتومبیل رانی مورد استفاده قرار می گیرد.

لوگوی Subaru نسخه اولیه

اولین طرح لوگوی Subaru به سال 1958 باز میگردد، در این دوره این شرکت به تازگی تأسیس شده بود و هف موسس آن تبلیغ این برند به کل جهان بود. به این ترتیب او سعی کرد از فضای ستاره ای استفاده کند و البته جون در زمینه صادرات نیز نقش داشت ستاره ها را به صورت شبکه ای در کنار هم چید. 

اصل طرحی که برای لوگوی Subaru در آنها دیده می شود یک بیضی به شکل افقی بوده که دارای 6 ستاره در کنار هم بود که البته در تمامی طرح ها برخی از ستاره ها نزدیک به هم و برخی دور از هم هستند. 

این طرح طلایی رنگ سبب شد که برند سوبارو به طور جدی و دقیق شناخته شود. طول عمر این طرح تنها یک سال بود و طراحی آن معتقد بود که استفاده از رنگ طلایی یک ضعف محسوب می شود .

نباید جنبه اغراق نمایی در لوگوی Subaru بیشتر شود به این ترتیب دومین طرح از لوگوی Subaru به سای 1969 باز می گردد که به سایه های قرمز رنگ همراه بود و با مشورت طراح و موسس این برند این طرح کلید خورد.

بررسی تاریخچه لوگوی Subaru

 به طوری که یک بیضی قرمز رنگ انتخاب شده بود که درون آن شاهد ستاره های نقره ای بودیم، این طرح به نسبت گزینه قبل زیباتر بود و توانست نگاه ها جلب خود نماید و طبق نظرسنجی از کاربران این برند مشخص شد که آنها نیز موافق با این طرح بودند به همین دلیل به مدت ده سال یعنی تا سال 1969 شاهد این طرح برای لوگوی Subaru بودیم.

لوگوی Subaru نسخه تکمیلی

در سال 1970 یک طرح بسیار عجیب برای لوگوی Subaru در نظر گرفته شد که البته هنوز هم به طور دقیق نمی توان متوجه شد که علامت انتخاب چنین طرحی چیست و با چه هدفی صورت گرفته است .

اما در این طرح از حرف v به شکل نیم دایره استفاده شد و لوگوی قبلی قرمز رنگ درون آن قرار گرفت این طرح در کاربران سوالات زیادی ایجاد کرد به طوری که در همان سالها سبب شد که موسس این شرکت یک سخنرانی برگزار کرده و راجعه به طرح و ایده خود بیشتر صحبت نماید. 

البته او تأکید داشت که علت استفاده از چنین طرحی مشغول کردن ذهن کاربران بوده و دوست داشت بار دیگر سوبارو در جهان بدرخشد و مردم راجع به آن صحبت نمایند.

در سال 1980 مدل دیگری از لوگوی Subaru با همان شکل های اولیه اما با تغییر رنگ همراه بود در این طرح ستاره ها باز هم به رنگ نقره ای بودند اما بیضی به رنگ سیاه بود و این طرح نیز به مدت 20 سال توانست رتبه دار باشد.

لوگوی Subaru نسخه نهایی

طرح آبی لوگوی Subaru در سال 2000 کلید خودر و امروزه نیز شاهد این طرح در سوبارو هستیم استفاده از یک رنگ آبی خوش رنگ به عنوان پس زمینه می توانست جالب به نظر برسد.

بررسی تاریخچه لوگوی Subaru

 در آخرین طرح لوگوی Subaru از 6 ستاره به طوری که 5 عدد از آنها رد یک دسته پنج تایی و یک عدد با سایز بزرگتر نمایش داده می شد اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی Subaru به نوبه خود دارای فضای کاربری بسیار جالبی بود و سبب شده بود که کاربران باز هم این برند را بهترین بدانند. 

یک سری طرح های کوتاه مدت نیز در خصوص لوگوی Subaru وجود دارد به عنوان مثال وقتی اولین طرح طلایی از لوگوی Subaru عرضه شد.

 دقیقاً همان طرح با رنگ نقره ای نیز به بازار آمد و توانست به مدت کمتر از یک سال حفظ شود و یا استفاده از ستاره های نقره ای درون یک فضای مربعی شکل سیاه از دیگر طرح های ناموفق لوگوی Subaru بود که عمر زیادی نداشت.

شایان ذکر است که لوگوی Subaru با تغییر سایز همراه بوده است و سایزبندیهای متفاوتی در خصوص این رند به چشم ما خورده است که البته می توان آنها را نیز در لیست تاریخچه لوگوی Subaru قرار داد. 

استفاده از ستاره های سفید، سیاه، قرمز و آبی در طول سال های مختلف در لوگوی Subaru دیده می شود که البته هر یک با اهداف خاصی انتخاب شده و دوره مشخصی داشتند.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر