گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی asus

آنچه در این مقاله می خوانید

آیا می دانید اولین ایده طراحی لوگوی asus از کجا آغاز شده است؟ در طراحی لوگوی asus چه اصولی به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته است؟ در این مقاله قصد داریم در ابتدا در خصوص این برند صحبت کنیم و سپس با نگاهی دقیق و ریزبینانه فلسفه لوگوی asus را مورد بررسی قرار دهیم.

بررسی تاریخچه لوگوی Asuz

طرح های اولیه لوگوی asus

ایسوس بزرگترین شرکت تولیدکننده رایانه و تجهیزات جانبی محسوب می شود که مرکز اصلی آن در تایوان قرار دارد. محصولات اصلی این برند شامل مادربرد، سرور، رایانه، سیستم سرور، لپ تاپ و نمایشگر کریستال است. 

این شرکت توسط 4 مهندس کامپیوتر که سابقاً در شرکت رایانه ای ایسر فعالیت داشته اند بنا نهاده شده است. تاریخ تأسیس شرکت ایسوس به سال 1989 باز می گردد. 

در نظر داشته باشید که این شرکت در حال حاضر به غیر از کشورهای مبدأ توانسته در کشورهای دیگر نیز به شهرت خوبی دست یابد. ایسوس بزرگترین شرکت تولیدکننده مادربورد در دنیا محسوب می شود که توانسته سهم بزرگی از تولیدات این محصول را به خود واگذار نماید.مدیر عامل این شرکت فردی به نام جری شن است و رییس هیئت مدیره این شرکت نیز جانی شیه نام دارد.

طراحی اولیه لوگوی asus در سال 989 صورت گرفته است و اسم ایسوس به لاتین و با رنگ آبی تیره استفاده شده است، این سبک نوشتاری و رنگ به کار رفته در طرح های بعدی این برند نیز دیده می شود. 

یک خط افقی سفید رنگ نیز از روی حروف رد شده است که نماد این برند محسوب می شود. این لوگو تا سال 2003 به قوت خود پایدار بود و شاهد هستیم که به نوبه خود توانسته یک ایده بسیار عالی محسوب شود. 

بررسی تاریخچه لوگوی Asuz

در سال 2003 برند ایسوس با نوشته rock solid همراه بود و تنها تفاوتی که با سبک قبل داشت نیز همین گزینه است یعنی از همان سبک نوشتاری برای ایسوس استفاده شده است اما این نوشته زیر آن قرار دارد.

در سال 2006 شاهد استفاده از یک نوشته دو بخشی طولانی نیز این برند بودیم که البته توانست با استقبال زیادی همراه شود. در نظر داشته باشید که سبک نوشتاری این برند به صورتی است که هر بخش از بخش دیگر متفاوت در نظر گرفته شده است.

در سال 2013 نیز لوگوی asus به همان صورت دیده شد و تنها از رنگ آبی روشن برای این برند استفاده شده بود و اینطور که شواهد نشان می دهد لوگوی asus با تغییرات بسیار جزیی همراه است و هرگز نمی تواند انتظار یک تغییر کلی و عمده در آن را داشته باشیم.

با توجه به اینکه لوگوی asus با تغییرات بسیار جزیی همراه بوده است تصمیم گرفتیم که ادامه این مقاله را در زمینه این برند صحبت کنیم.

تاریخچه جالب لوگوی asus به زبانی ساده

ایسوس یک شرکت به نسبت جوانی است که به نوبه خود توانسته شهرت خوبی داشته باشد. در طول بررسی های صورت گرفته از چندین سال گذشته تا به امروز برند ایسوس یکی از موفق ترین شرکت های جهان محسوب می شود و نام خود را از اسب بالدار افسانه ای به نام پگاسوس گرفته است.

 میزان فروش این شرکت به 52 میلیون دستگاه در سال رسیده است که می تواند بسیار قابل توجه باشد. این برند در حال حاضر دهمین مارک تجاری برتر در آسیا را به خود اختصاص داده است و دارای 4 کارخانه در کشور تایوان و همینطور 3 کارخانه در کشور چین، مکزیک و چک است.

بررسی تاریخچه لوگوی Asuz

خلاقیت برگه برنده در لوگوی asus محسوب می شود و سبب شده است که همیشه مخاطبان خود را حفظ نماید. در نظر داشته باشید که این برند به نوبه خود به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند هر آنچه نیاز است در زمینه الکترونیک را به دست بگیرند.

در خصوص برند ایسوس یک نگاه راهبردی وجود دارد به طوری که طراحی و نوآوری این برند با کیفیت بسیار عالیی همراه بوده است و انتظاری که همگان از ایسوس دارند .

ایجاد فضایی دقیق و زیبا است از یاد نبرید که به طور کلی این برند توانسته در فضایی رقابتی به بهترین نتیجه خود دست یابد و این یعنی همیشه به فکر ایجاد یک فضای خلاقانه بوده است. 

موسس برند ایسوس معتقد است که کیفیت این برند سبب شده تا مانور کمتری بر روی لوگوی asus صورت بگیرد و سبب شود که همان طرح های قبل برای ایسوس برای همیشه یک یادگار محسوب شود.

در نظر داشته باشید که ایسوس به نوبه خود یک برند اقتصادی عالی است به طوری که درآمد در سال 2011 به 11.9 میلیارد دلار رسیده است که رقم قابل توجهی است. 

استفاده از رنگ آبی در لوگوی asus به این دلیل است که ایسوس همیشه در جهت ایجاد تجسم قدرت، پاکی و روح ماجراجویی ثابت قدم بوده است و رنگ آبی بهترین گزینه ای است که می تواند این صفات را پشتیبانی نماید در نظر داشته باشید که به طور کلی این برند دارای یک فضای تجاری بسیار قدرتمند است.

اشتراک گذاری:

نام
ایمیل
نظر