گروه طراحان آرمکده

بررسی تاریخچه لوگوی Itunes

لوگوی Itunes به چشم کسانی که از تلفن همراه اپل استفاده می کنند بسیار آشنا است. آی تیونز یک پخش کننده چند رسانه ای محسوب می شود که به نوبه خود یک نرم افزار بسیار عالی در جهت مدیریت تلفن همراه است. 

بررسی تاریخچه لوگوی Itunes

این برنامه توسط اپل توسعه یافته است و برای بازی و دانلود و فایل های صوتی گزینه بسیار جالب محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم در خصوص لوگوی Itunes و تاریخچه این لوگو بیشتر صحبت کنیم.

طرح های اولیه لوگوی Itunes

از طریق نرم افزار Itunes می توانید خرید کنید، موزیک دانلود کنید، نمایش های تلویزیونی تماشا کنید و یا کتاب های صوتی و پادکست دانلود نمایید. 

انتشار ابتدایی آن به تاریخ 9 ژانویه سال 2001 باز می گردد به طوری که انتشار پایدار آن به سال 2014 تعلق دارد. سیستم عامل به کار رفته در لوگوی Itunes از نوع مکینتاش، مایکروسافت ویندوز است.

این نرم افزار به 23 زبان دنیا در دسترس قرار گرفته است. حال برسیم به طرح اولیه لوگوی Itunes که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

Itunes به طور کلی در زمینه موسیقی فعالیت می کند و مبرهن است که استفاده از تک نت موسیقی در تمامی طرح های لوگوی Itunes دیده می شود. اولین طرح لوگوی Itunes به سال 2001 باز می گردد.

این طرح یک صفحه سی دی خام را نمایش می داد که بر روی آن سه نت موسیقی با رنگ های بنفش تیره و روشن دیده می شد. البته در اواخر سال 2001 این طرح با تغییر جزیی همراه شد و سیدی در وضعیت اریب با شیب مشخص قرار گرفت.

 به طوری که بر روی آن از یک نوت موسیقی به رنگ آبی تیره استفاده شده بود که با گزینه قبل تفاوت زیادی داشت اما به طور کلی لوگوی Itunes از سال 2001 به بعد با تک نوت موسیقی همراه بود.

بررسی تاریخچه لوگوی Itunes

در سال 2002 این لوگو با رنگ نوت بنفش همراه شد و دیگر خبری از رنگ آبی نبود و در واقع طراح معتقد بود که در سیستم اپل استفاده از رنگ بنفش می تواند یک گزینه بسیار جالب محسوب شود. 

در نظر داشته باشید که این طرح به نوبه خود هم سایز با ایده قبلی بود اما اینطور که شواهد نشان می دهد در سال 2003 با یک تغییر سایز و رنگ اساسی روبرو بودیم.

در سال 2003 لوگوی Itunes با رنگ سبز روشن همراه شد و سایز نوت موسیقی و نوت به کار رفته برای آن نیز بزرگتر شده بود. در نظر داشته باشید که این طرح با محبوبیت زیادی همراه بود و توانست سه سال را به خود اختصاص دهد.

در سال 2006 نوت موسیقی لوگوی Itunes به رنگ آبی تغییر کرد به طوری که از یک سی دی در بخش پایینی استفاده شده و از نوت موسیقی آبی رنگ به سایز بزرگ بر روی آن استفاده شده بود.

لوگوی Itunes نسخه تکمیلی

در سال 2010 لوگوی Itunes با یک ترکیب جدید همراه بود و یک نوت موسیقی به رنگ سیاه به همراه یک پس زمینه دایره ای شکل آبی همراه بود. این طرح در سال های اخیر نیز مجدداً مورد استفاده قرار گرفته است و به نوبه خود بسیار با ارزش محسوب می شود.

در سال 2012 طرح جدیدی از لوگوی Itunes به صورت سایه دار طراحی شد که با رنگ آبی روشن و تیره و یک نوت موسیقی به رنگ طوسی همراه بود که به صورت خاصی طراحی شده بود و از نمونه های قبلی زیباتر بود. 

در نظر داشته باشید که در طرح های به کار رفته برای لوگوی Itunes اینطور که مشخص شده است استفاده از نوت موسیقی می بایست درون یک دایره قرار بگیرد به طوری که آخرین نسخه از این لوگو نیز طبق همین چهارچوب پیش رفته است.

بررسی تاریخچه لوگوی Itunes

در سال 2014 رنگ به کار رفته در لوگوی Itunes از آبی به قرمز تغییر کرد و این تغییر بسیار تعجب آور بود. در نظر داشته باشید که این لوگو به نوبه خود با هدف جلب توجه بیشتر همراه بود و وقتش رسیده بود که این نرم افزار کاربردی قدرت بی نظیر خود را به رخ رقیبان بکشد.

لوگوی Itunes نسخه نهایی

در سال 2015 شاهد طرح رنگارنگ از لوگوی Itunes بودیم به طوری که قاب به کار رفته برای این نوت رنگارنگ بوده و نوت وسط آن با چندین رنگ همراه بود در نظر داشته باشید.

 پس زمینه به کار رفته برای لوگوی Itunes همیشه از طوسی کمرنگ استفاده می کند و اینطور که مشخص شده است این لوگو دارای فضای مانور بسیار عالی است.

در سال 2018 لوگوی Itunes قبل به صورت برعکس استفاده شد به طوری که نوت موسیقی به کار رفته در لوگوی Itunes به رنگ طوسی بوده و دورتادور آن رنگارنگ طراحی شده بود.

 در نظر داشته باشید که این طرح با استقبال گسترده ای از کاربران همراه بود و توانست نظرها را به طور دقیق به خود جلب نماید. خوشبختانه این طرح تا به امروز نیز حفظ شده است و برای آینده لوگوی Itunes حدس بر روی عناصر رنگی بیشتر است.

اشتراک گذاری: